Univers nou Deimos

  • mmda. nevăzătorii nu vor juca acest univers. la link-ul resurse este doar 0 0 0 0 . la fel și la șantier. bye

    "Drumul spre fericire presupune trei secrete: hotărâre, efort și timp." -
    Dalai Lama

  • Sunt curios daca se mai gasesc comercianti in expeditii tinand cont ca au fost vanati pana la extinctie pe noul univers.


    Cat despre faptul ca se misca ffff greu... se stie si probabil este un nou criteriu de selectie al jucatorilor din partea GF... cine are rabdare si rezista probabil o sa joace pe univers si mai tarziu. /sarcasm

    Berzelius wrote:

    Berzelius: trebuie sa o tai
    Squaker: nu o mai folosesti?

  • Nu stiu daca antigame-ul a fost actualizat pe versiunea noua...

    Daca cumva la asta te refereai...


    later edit// cam putina lume

    giphy.gif

    The post was edited 1 time, last by axE ().

  • nu mai știu unde trebuiau menționate eventualele greșeli, dar este una la descrierea reaperului:

    O navă din clasa Reaper este un puternic intrument distructiv, care poate culege câmpurile de rămășițe imediat după bătălie.

    "Drumul spre fericire presupune trei secrete: hotărâre, efort și timp." -
    Dalai Lama

  • nu mai știu unde trebuiau menționate eventualele greșeli, dar este una la descrierea reaperului:

    O navă din clasa Reaper este un puternic intrument distructiv, care poate culege câmpurile de rămășițe imediat după bătălie.

    Am vazut si eu destul de multe probleme cu versiunea noua..


    1. Dezvolta la BR

    techId_23e567d6f16d040326c7a0ea29a4f41.gif Dezvolta la<br> Nivel 12


    2. Align to center nu functioneaza in cadrul paginilor aliantelor (fie ele interne sau externe)

  • Cablare aka Dorel :lol:

    Toate descrierile de la "cerinte" sunt prost facute,suprapuse,dublate/triplate

    http://myprintscreen.com/s/1573712933.79962027.png

    plus ca serverul de misca demential de incet,ca sa vezi miscarile flotei,trebuie sa intri la flota sau sa dai click pe pliculetul de la mesaje(altfel ramane blocat pe "Se incarca"),am crezut ca este o gluma pe serverul test cu 500.000 MI pt a activa una din navele noi...ce sa mai,Dezastru total noul server :(

  • fara suparare pentru staff, dar ultimele universuri deschise in mai multe comunitati au fost pentru a vedea cum este primita versiunea 7.0 si pentru a mai regla rotitele care scartzaie la comenzi....in majoritate, toate aceste noi universuri au cam aceleasi caracteristici, ele nu sunt nici rapide, nici lente, undeva la mijloc.......universuri de sacrificiu.....sa speram ca atunci cand versiunea se va implementa pe toate universurile, sa nu mai fie probleme, sau sa fie minore.

  • fara suparare pentru staff, dar ultimele universuri deschise in mai multe comunitati au fost pentru a vedea cum este primita versiunea 7.0 si pentru a mai regla rotitele care scartzaie la comenzi....in majoritate, toate aceste noi universuri au cam aceleasi caracteristici, ele nu sunt nici rapide, nici lente, undeva la mijloc.......universuri de sacrificiu.....sa speram ca atunci cand versiunea se va implementa pe toate universurile, sa nu mai fie probleme, sau sa fie minore.




    Nu e ca si cum staff ul ia astfel de decizii. GameForge hotaraste caractaresticile fiecarui univers in parte.


    Bineinteles ca noua versiune va fi pusa la punct in momentul implementarii complete. Tocmai din acest motiv s a implementat doar pe un server de comunitate noua versiune, pentru a putea vedea toate probeleme ce pot aparea si a putea fi fixate pana la update-ul general.

    Noua versiune oricum este mult imunatatia fata de cea de pe serverul de test ( pioneers )


    Adaugarea unor astfel de noi optiuni care modifica jocul destul de mult nu se poate face instant si sa mearga perfect. Cu rabdare ajungem si la finish.


    Quote

    P.S. pentru a tot stiutori:
    nu exista o flota bine facuta in ogame. flota care o trimiti in atac e ceea care distruge adversarul cu cat mai putine daune. verifica wiki ogame. Chiar eu am scris fraza asta.


    By Bagabontu