Univers Mizar

  • Dacă nu s-au dat date speciale despre CR, înseamnă că sunt valorile normale, 30%

  • Se anunta un univers prielnic pentru mineri...dar totusi eu unul nu vad rostul inca unui univers nou cand restul sunt foarte slab populate.

    Gusty : "...impotentei de a juca..." morrrrrr

  • o sa fie degeaba....multi se trec de la miner la fleeter si nu prea are cine mineriii.... si CR 30% si flota x1 ....e urat....
    o sa fie la inceput poate cateva sute de jucatori si dupa o sa dispara
    Mai bine se facea un univers x3 eco, x3 flota, cr 50-60% sau 30% / 40% ( dar CR cu gaz) si era frumos dar asa....


    plus ca lumea nu poate sa joaca pe multe universe ca nu face nik calumea pe niciunu....mai bine joci pe 1/2 unvierse dar calumea decat sa joci pe 10 si sa nu faci nik....

  • mDA, dupa parerea mea e fix ce nu aveam nevoie. Pe .org am vazut ca printre ultimele deschise se afla si unu non-acs, ceea ce mi se pare destul de tare avand in vedere ca sunt foarte putine. Noi de ce nu putem primii un univers mai special? Kass este la 700 de jucatori din care daca sunt 300 activi e bine, si are aceleasi caracteristici ca Mizer... so... nu prea vad rostul lui (ba da, MI bagata la greu de 'pro-players' pentru a ajunge-n top) si cam atat. Ca si numele universului... mizerie :P Succes tuturor celor care se vor baga.


    Toate cele bune,
    cody


    Warn ~

    Mac-Leod

    » Keep calm, I'm here! «


  • mi-ar fi placut un 3x eco ...... 3x flota ...... fara sal......atunci se vede cine este capabil.......bafta celor ce incep acest univ.

  • Si totusi , ce inseamna x3 eco ? :))

    economia e de trei ori mai rapida
    spor la joc
    bafta

    [align=center]

    [/align] [align=center][img]https://dl.dropboxusercontent.com/content_link/XugqlFwq2Nd7Us3oRt0ejVqdNf4UoY6yUpes507IoPUhiT1OpEHRGF5RypuJxcYP/file?dl=0&duc_id=oXjAKoeKFRS3ejWcIaRiz00VqDQa7o9AfDHKNeNRvDSfVBHFIuinSh6A5cDmFbAd&raw=1&size=640x480&size_mode=3[/img] [/align]
  • sal.....pe de o parte se deschid noi univ cu caracteristici apropiate sau identice celor existente(cine mai intra pe ele, un jucator nou, un jucator care isi face cont pe orice univ apare si il lasa dupa un timp sau dupa ce a fost atacat prima oara, cei care au conturi de la zero nu o sa le lase pe cele vechi pt a intra pe unul nou, numai daca are timp la dispozitie....) si pe de alta parte se inchid altele( fuziuni).....care este chichitul acestor inaugurari de univ.????....nu punem in discutie deciziile celor din stafful GF...vorbim si noi(scriem)....este mai profitabil desch unui nou univ decat eficientizarea celor existente????? sau dupa aceasta deschidere se anunta o noua fuziune??!!! cine stie....

  • Fuziune prea curand nu cred. Totusi, azi se deschide univers si pe .org ... si sincer, mai repede imi fac cont la ei decat la noi:



    The new universe will have the following features: / Noul univers va avea urmatoarele caracteristici:
    1x Fleet speed / 4x Economy speed - 1x Flota / 4x Economie
    50% DF / 50% Camp de ramasite
    7 Galaxies / 7 Galaxi
    8.000 DM after validation of the account / 8.000 Materie Intunecata dupa validarea contului




    Poate pe viitor diversificam caracteristicile noilor universuri? :-??

    » Keep calm, I'm here! «


  • Cody,prietene,tu incerci cumva sa santajezi pe cineva,sau cui te adresezi?Nici o persoana din tot forumul asta nu influenteaza in vreun fel ce caracteristici are urmatorul univers,la fel ca pe .org,GameForge alege,ca sa nu mai zic ca este foarte similar si cel de pe .org .

    “Never play chess with a pigeon.

    The pigeon just knocks all the pieces over.

    Then shits all over the board.

    Then struts around like it won.”

  • Mi s-a parut ca se deschide la ora 17:00 cam pe acolo acest uni ...vroiam sa revin si eu dar nus asa sigur...

  • Deci e sigur 30% resurse in debris?
    ca si pe ultimul deschis tot asa s-a anuntat .. si de fapt a fost 70%

    This post has already been reported.