Am cateva intrebari !

  • "Devilute" du te tata si canta la alta masa...aici vorbim lucruri serioase...te stim toti de pe forum,cum pupi,pe cine,unde...discutiile aste trebuie purtate intre oameni care stiu ce zic si au si ceva barbatesc in ei,nu e cazul tau,pt tine vorbeste "criminalulmimilos" chiar daca nici el n are nimic masculin...


    - Warn
    Mao

  • "Devilute" du te tata si canta la alta masa...aici vorbim lucruri serioase...te stim toti de pe forum,cum pupi,pe cine,unde...discutiile aste trebuie purtate intre oameni care stiu ce zic si au si ceva barbatesc in ei,nu e cazul tau,pt tine vorbeste "criminalulmimilos" chiar daca nici el n are nimic masculin...

    Inafara de faptu ca esti un total anonim care nu vad sa fi facut ceva in joc inafara sa dea din gura despre chestii care cu siguranta te depasesc, aici vorbesc oamenii mari care au crescut conturi si flote, care au dat hituri si spart ferme ca tine. Asa ca te rog, ia un loc, ia o pix si o foaie si treci la notat. Cand barbatii termina de discutat, pot veni si fermele ca tine sa culeaga informatii din urma sa bage la cap. Te invit sa vii pe Betel sa-mi dovedesti totusi contrarul, sau esti un fel de BobMarley si tu.. mare si tare-n glanda pana ajunge in reciclatoarele mele apoi dispare de pe fata pamantului ? Defapt omu ala macar a ridicat o flota, tu chiar n-ai facut nimic notabil.


    @Squaker vrei sa spui ca si tu ca fleeter n-ai folosit bisnita/suport ( total legale ) pana acuma ? Sa fim seriosi.. oricine din top o face iar cine o neaga, se minte singur.


    Trolling. Avertisment verbal.
    Tommy-

    Cunoaşte-ţi inamicul şi cunoaşte-te pe tine însuţi; dintr-o sută de bătălii, nu te vei expune nici unei primejdii.

    The post was edited 1 time, last by Tommy ().

  • Voi chiar nu realizati ca 100kk farm pe Antaras e inseamna 3-4h de farm lejer, nu? Adica pe Betelgeus farmez 30-40kk in juma de zi unde nici nu sunt jucatori, e si viteza de 2x si unde eu ca rank 1 am 1.3kk pct.. deci un univ inca tanar si nedezvoltat. Si voi sunteti surprinsi de 100kk farm? Wtf.. pe ce lume traiti, 100kk farm e la modu ala lejerescu fara chef, ia aduceti-l pe master farmer berze pe Antaras sa vedeti 300-400kk farm pe zi lol.

    Salut Devilutz.
    Un cont cu flota aferenta raid si farm va sta la dispozitie pentru provocare. 15 zile sa faca in medie farm de 200kk pe zi.
    Cand publica rapoarte de 15 x 2o0kk pe aceasta perioada, sa incaseze premiul depus la GO ca si garantie.
    Si nu ne mai certam aiurea.
    Eu zic ca garantia si evident premiul sa fie 100kk deut pentru bucifal si 100kk deut pt sirdaniel.
    Si uite asa nu mai acuzam aiurea si vedem care de ce este in stare.



    AresS

  • @diavolul la diminutiv" : Citestul mesajul anterior....este raspunsul si pentru ultima ta postare...GO
    @Ares Te respect ca esti om batran si vechi dar sa nu incercam sa ne scoatem ...ca stii si tu ca rata nu impunge...

  • @Ares
    Chiar vreau sa vad daca poate cineva pe Antares sa faca farmul de zici tu (15x200k). Eu recunosc ca nu stiu si nici nu am atata timp liber
    Squaker . Recunosc ca nu am jucat cu conturi suport/bisnita. Stiu ce inseamna dar nu am rabdare si posibilitati pentru asa ceva.

    Sunt atât de inteligent, încât niciodată nu înţeleg nimic din ceea ce spun. (Oscar Wilde)

  • Sa revin cu inca o interventie inteleapta si de moral pentru toti paticipantii la aceasta discutie care, se pare ca a ajuns intr-o cearta generala.


    Faptul ca lansezi un md din g1 spre g3,tu avand luna in g3, asta nu o faci cu scop de a destruge luna, o faci doar pentru spam. Din g1 faci mult mai mult timp decat din g3 ( e un exeplu)


    Tin sa mentionez ca @Prince a facut o observatie foarte buna si pare sa fie printre putinii care au inteles despre ce este vorba.
    Multi ori nu inteleg, ori se fac ca nu inteleg.


    pune mana si spioneaza butule daca vrei sa gasesti nu mai latra pe aici daca nu stii ce e ala :)) cu 100kk am fost inca modest rotfl


    @Mao sau apel catre ceilati moderatori, nu credtei ca al vostru coleg @Ruthl3ss Kill3r face cam mult abuz de drepturi, spam si VOCABULAR DEMN DE ADMIN (exemplar chiar de tinut in echipa), subiecte care nu au legatura cu dicutia propusa "MD intergalactic, spam vizual". Eu inteleg ca e principalul sponsor al acestei comunitati, dar regulamentul se aplica in mod EGAL.


    Aceiasi situatie si in spamul facut de @Ares, niste postari care nu au treaba cu acest subiect, e greu sa fii cantitate neglijabila, Ares.


    Daca tu inca ai ramas la parerea ca exista fleeter care sa se sustina singur din atacuri fara bisnita/conturi suport sau conturi (care din diferite motive nu fac FS) inseamna ca ai jucat alt tip de ogame.


    Bine punctat prietene.


    Acuma sa il iau in barca si pe autoproclamatul rege poate explici si tu la lume cum se face ca in 3 luni de cand s-a deschis universul antares nu ai stiut ce e ala fs indiferent ca e zi sau noapte si de 2 sapt de cand palpaie beculetul ai aflat ca navele pot fi trimise si la plimbare ca tot rugineau acolo fara folos? Sa inteleg ca te-a ajuns oboseala?


    Asa ca plangacioase mici nu mai plangeti pe la operatori ca nu puteti juca din cauza MD-urilor cand adevaratul motiv e ca da cu virgula la alarma. Si la mine a palpait becul 1 sapt dar nu am fost deranjat deloc si pe unii din voi chiar il deranjeaza. Cum se face ca exact cei ce nu fac iddle mai mereu plang?

    Probabil se intocea cate o nava acasa sau eram on.
    Ma subestimezi, rau de tot, iti spun doar ca acum exista doar 2 metode sa fiu prins, ori sa uit sa intru pe joc, ori sa imi dai MD cu toata flota. In rest sunt prea atent si prea bine organizat, pana se naste un alt Rege.


    Ba baietica...acum 1 luna aveai flota de transuri...si economie catd e cat...cu ce ai farmat ma tu ? cu mana? cu mouse ul? cu grebla? tu n ai nimic impresionant in 60 de zile...:))) esti ok ? :))))
    @Mao : poate facem si noi o verificare...mai serioasa..ca baiatul a ajuns in faza de paranoia ...chiar crede ce zice :)) si e periculos ,si pt el si pt sanatatea lui mintala... :)))


    Sunt de acord, sa faca verificari si pe Ruth chiar daca face parte din staff. Si ca reprezentaant al comunitati cer ca @Ruthl3ss Kill3r pentru postul de admin sa prezinte si un test psihologic. Comunitatea nu prea il vrea.


    @Devilutz Calm Calm, esti un pic pe langa subiect. Te stiu jucator bun, chiar al 2-lea dupa mine, tinand cont rivalitatea din perioada in care aveam amandoi chef de joc si nu exista jucator care sa respire impotiva unor asemenea valori.


    Revin la @Ruthl3ss Kill3r am vazut ca tot te bati cu pumii in piept impotriva lui @'UNBREAKABLE', desi la sectiunea top 10, vad ca esti ferma lui si te-a cam sters pe jos. E greu sa inghiti in sec? Eu zic sa taci, ca pana acum nu am vazut decat puhsuri de la tine pe Antares. Mai ai si tupeu sa comentezi!
    Nu te grabi sa ma contrazici ca ai prieteni care imi vand deuteriu. Si toata lumea stie ca am acces la informatii din toata galaxia.



    Ca propunere inteleapta, morala si corecta, propun ca un jucator cand vrea sa activeze modul de cacanta in astfel de situati sa, deschida tichet in care sa prezinte ca a activat modul de vacanta, in timpul unui MD, in alta locatie, pe o luna unde nu este lansat un MD. Sau sa o mute pe planeta.
    Cu totii stim ca dupa caderea lunii, flotele atacatoare se duc in gol.


    Va pupa regele,
    King XP delete!


    - Warn
    Mao


    SiriusRo rank 1: 30.07.2017 - 23.10.2018(fuziune).
    111 HOF (5 TOP 10 SOLO si 5 TOP 10 ACS).

    The post was edited 1 time, last by xp_delete ().

  • XP, serios acum, nu te simți cât de cât jenat de fapt c ești singurul care spune ca ești un mare jucător de ogame? Un rege cum ar spune un cocalar, ca să fii un jucător de ogame bun, ar trebui sa te laude alții, în schimb, provoci greață tuturor, în afara de acei jucători patetici din jedi care trebuie sa îți pupe ție fundul, nu îți spune nimeni ca ești rege, mai mult bufon, uite un nume bun pt tine.
    Ia vezi dacă te poți programa și tu la un control, nu stai asa bine cu mintea
    În schimb sunt de acord cu afirmația ta "va pupa regele" pt ca ne poți pupa pe toți în ****


    - Warn
    Mao

  • Xpule ai probleme cu capul si eu credeam ca doar unbreak e unicat rotfl GO cu drepturi depline nu am foat niciodata ci GO-trial ptr a invata regulamentul mai in detaliu si cum se verifica jucatorii pe univers dar din cauza ca necesita prea mult timp ptr a face o treaba buna am zis sa renunt si timpul care il am sa il aloc jocului in sine nu sa verific jucatori ca voi ;) ceea ce fac operatorii e o munca spartana pe care eu nu as reusi sa o fac nici in 1000 de ani pana nu s-ar face un update la sistemul de verificare.Asa ca la cati operatori avem ar trebui sa ziceti sarutmana ca au timp sa mai verifice jucatorii si pe langa sa mai si raspunda la toate minunile voastre mentionate prin tickete :thumbsup:

  • Thread'ul a degenerat groaznic. Sa luam o pauza.
    :closed:

    “Never play chess with a pigeon.

    The pigeon just knocks all the pieces over.

    Then shits all over the board.

    Then struts around like it won.”

  • Cred ca se referă la cei care dau cu 10% sau cu 90% , nu cred ca se referă la cei care baga cu 100%

    Felicitari, ai prins esenta anuntului, esti printre putini care au inteles ce s-a comunicat.

    Este voie sa atac cu MD mision o luna, de la cea mai apropiata luna a mea din acea galaxie? Daca da, am voie sa retrag daca vad ca este online tinta?
    Este voie sa atac din acelasi sistem cu MD mision o alta luna la 90, 80, 70%? Daca da, pot sa retrag?
    Am voie sa dau 1000 de MD pe zi in conditiile de mai sus?
    Daca da la punctul 1 si punctul 3, pot fi banati cei ce fac abuz de tickete pentru situatii concrete descrise mai sus?
    Multumesc in avans pentru un raspuns clar.

    Desigur ca este voie, misiunea de MD este o caracteristica importanta a jocului. Da, nimic din variantele oferite de joc nu este prohibit, se pot da si 1000 MD intr-o zi, daca se justifica. Ce nu se justifica este lansarea de MD-uri in gol catre luni ce nu fac obiectul unei actiuni ulterioare (eg: spionaj cate luna x unde vezi flota, dar tu pui MD catre alta, sau punerea de MD random, fara noima) , catre locatii si la viteze mici ce au ca unic scop sa tina overviewul incarcat.
    Dreptul fiecaruia de a deschide un tichet spre a face o plangere nu este nicidecum banabil; se ia la cunostinta si se verifica veridicitatea si justetea plangerii.

    @Mao sau apel catre ceilati moderatori, nu credtei ca al vostru coleg @Ruthl3ss Kill3r face cam mult abuz de drepturi, spam si VOCABULAR DEMN DE ADMIN (exemplar chiar de tinut in echipa), subiecte care nu au legatura cu dicutia propusa "MD intergalactic, spam vizual". Eu inteleg ca e principalul sponsor al acestei comunitati, dar regulamentul se aplica in mod EGAL.

    Domnule-Rege @xp_delete te rog sa citesti forumul cu atentie! @Ruthl3ss Kill3r nu mai face parte din echipa jocului de mai bine de doua luni (Retragere-topic).


    In cele din urma mai adaug ca in mod firesc topicul va fi moderat, iar warnurile vor fi o consecinta fireasca a atitudinii voastre sub orice critica. Rafuielile voastre personale nu mai sunt de mult amuzante, iar acest forum nu tolereaza lipsa bunului simt. Forumul este o tribuna a fair-playul, cine nu poate fi demn, respectuos si educat, nu are ce cauta aici.

    When you become angry, think about the consequences - CONFUCIUS