Despre forum și comunitate

  • De ce loviturile de top 10 se închid după ce sunt mutate?

    Pentru ca nu trebuie discutate. /sarcasm


    Intrebarea respectiva am lasa-o in forma de PM lui Gylda acum "ceva" vreme.Raspunsul s-a pierdut in translatii.
    Cat despre "like".... adevarata intrebare fiind unde este "dislike".

    Berzelius wrote:

    Berzelius: trebuie sa o tai
    Squaker: nu o mai folosesti?

  • sau de ce nu toate atacurile top 10 sunt urcate in top cu mesaj "urcat in top 10 solo sau ACS "


    voi chiar nu va dati seama ca este vorba doar de nepotism?


    am dat top 1 ACS impreuna cu ai mei colegi,al 3 lea ca si TD pe ro si abia daca s-a sezizat careva ca este vorba despre asta....despe ce vorbim oameni buni? trebuie sa avem si un Dragnea in acest joc, la fel ca in RL


    spor la joc....


    eu ma retrag din acest comunism!!!

  • uof, câtă dramă...


    pun pariu pe-o bere ca king of the beer nu se retrage!

  • 1 - King nu se retrage.
    2 - Hiturile urcate în top10, mai sunt urcate și de moderatori începători. Dacă era unul vechi, atunci poate că ai dreptate, dar nu este o regulă să fie urcate ” cu mesaj ” asta fiind irelevant.
    3 - Faza cu topicurile închise am pățit-o și eu. Gen am dat un top10 la 4 dimineața, după 5 ore îl mută la top10 și îl lasă închis. Dar ideea este că un hit, odată mutat la top10 nu mai oferă userilor normali ( Fac excepție moderatorii, poate unii nu înțeleg ce înseamnă user normal ) posibilitatea de a comenta un hit. Și nu înțeleg de ce nu. Din moment ce ar primi warn cineva care ar comenta un hit de acum 1 an, să zicem.
    4 - Un răspuns pentru opțiunea cu like, aș dori și eu. O aveam cât eram moderator, acum nu mai este.

    Mugadabumbu: Si trebuie sa ma iau de viata ta, ca imi furi gagicile
    Gusty: Je t`aime :hug:
    Sharky: moi aussi! :hug: j'adore quand tu parles francais :hug:
    Superman.jpg

  • Las la o parte jumatatile de propozitii alambicate in acceptii irationale, concepte precum ''rege'', ''comunism'', ''dragnea'', ''nepotism'' samd, si voi puncta cu raspuns doar problemele legitime.


    Optiunea ''like'' este deschisa tuturor, setarile sunt in regula, insa stiu ca apare periodic acest neajuns, unii dintre utilizatori neputand face uz de butonul respectiv.
    Nu am alta solutie de oferit decat clasicul incercati sa stergeti cache & cookies, si verificati cu alt browser (Chrome si Firefox sunt cele recomandate).
    Problema tine de producator (WoltLab), disfunctiile versiunii de forum WBB4 fiind arhicunoscute, arhiraportate, arhidiscutate. Speram ca urmatoarea versiune, WBB5, sa fie mai reusita.


    Butonul ''dislike'' nu a fost prevazut de producator.


    Topurile sunt urcate si inchise din cauze similare, si anume limitarile impuse de produsul cu care lucram. Sper sa gasesc o solutie optima.
    In privinta topurilor urcate prea repede, acest lucru nu se va mai intampla, nu mai devreme de 3-5 zile. In caz ca veti sesiza din nou eroarea, astept mesaj privat.


    Multumesc, va astept cu intrebari pertinente in continuare.

    When you become angry, think about the consequences - CONFUCIUS

  • Acum, ca Mao a explicat chestiunile tehnice, care tin de forum si sunt inerente cand vine vorba de WBB, trebuie sa abordam si partea a 2-a: comunitatea.


    Asa cum stim, comunitatea este, in genere, un grup relativ eterogen. Si, pentru ca nu putem aborda problema intr-o maniera care sa satisfaca pe toata lumea, pentru ca nu exista variante absolute, este necesara determinarea unei referinte, a unui etalon, prin intermediul careia sa poata fi definita relationarea cu comunitatea.
    Etalon care este... Gusty.
    Astfel, abordarea comunitatii este modelata dupa etalon. Deci nu este vorba de nepotisme sau de comunism. "Decat" de o reactie logica, rationala si bine adaptata in functie de referinta aleasa, de etalon.


    In conditiile in care se considera ca modul de abordare nu corespunde, atunci este necesara o reactie a comunitatii. Este necesar ca cineva, cu o abordare constructiva, sa iasa in fata si sa inlocuiasca etalonul curent.
    Pana atunci, fiecaruia, dupa merit.

    UOB7Q6B.png



    axE: mai dar tu tot timpul esti gica contra
    Motanu: la cati pro sunt in jocul asta...


    Gusty: Știi ca nu insist pe ceva decât atunci când știu sigur ca am dreptate. Ulterior îmi dau seama ca am greșit și îmi cer scuze