Posts by xp_delete

    Salut!


    Dupa multa vreme revin cu un comentariu incurajator pentru aceasta echipa care s-a organizat foarte bine in cele 2 situatii: Trident acum cam 2 saptamani si UNBREAKABLE aseara.


    Ma bucur ca dupa ce m-am lasat de joc am ramas in grupul de wapp cu aceasta echipa pentru a le fi alaturi atunci cand este nevoie de a organiza ceva.


    Nu a existat nici-un bug, consultati citatul de mai jos , a mai trecut un an, unii nici acum nu au citit tutorialul.

    Serios acum: Cum sa te joci ogame in 2018 si sa nu citesti tutorialul?


    Returul a fost pe luna, daca ii dadea cineva luna jos cu putin timp inainte sa intre atacul, desfasurarea retrasa se ducea pe planeta iar atacul mergea in gol exact cum merg valurile de MD cand nu mai este luna. Si au avut timp 12 sa gaseasca solutia.

    Singurul de acolo destul de bun sa stie chestaia asta este Evangelion . Dar lui mai mult ca sigur nu i-a pasat ce se intampla, a legat flota si probabil s-a bagat la som sau la un film. :)) Plus ca stia ca sunt langa echipa aseara , daca ii raspunsesem la un mesaj pe forum.


    Aseara au fost intr-adevar 8 secunde. Puteau sa fie si 2 secunde. Daca luna NU pica conform planului deja vorbisem cu UNBREAKABLE sa faca un tichet de stationare cont, cu o nava spatiala de laptop si un net de top din tara si antigame bine setat, o poti scapa chiar si la 2 secunde.

    Pentru cine nu stie 2s = 200ms. Asa trebuie sa gandesti timpul daca vrei sa joci la nivel inalt.


    Ares , trident nu trebuie sa iti justifice nimic tie sau altcuiva, flotele nu au gheare, plus ati avut 3 secunde atunci, mi-a tremurat mana de emotie dar stiam ca scapa. Pentru cine nu stie 3s = 300ms.


    Interesant topul 10 pe recuri cu 0 pierderi, profit destul de mare, nu se pune problema de lanx, putea sa dea atacul de pe planeta, flotele rivale erau deja in zbor pe Atac(R), pacat ca am adormit.


    vYxx au fost luate pe viteza 100% in sistem, posibil au calculat in functie de timpul in care a intrat atacul. (cred, inca nu, am vorbit despre asta, cu atacatorii !!! )


    Inca astept o schimbare si atunci veti avea multe de invatat de la mine.

    Va pup si dati-mi motive sa revin,

    XP delete.

    Sa revin cu inca o interventie inteleapta si de moral pentru toti paticipantii la aceasta discutie care, se pare ca a ajuns intr-o cearta generala.


    Faptul ca lansezi un md din g1 spre g3,tu avand luna in g3, asta nu o faci cu scop de a destruge luna, o faci doar pentru spam. Din g1 faci mult mai mult timp decat din g3 ( e un exeplu)


    Tin sa mentionez ca @Prince a facut o observatie foarte buna si pare sa fie printre putinii care au inteles despre ce este vorba.
    Multi ori nu inteleg, ori se fac ca nu inteleg.


    pune mana si spioneaza butule daca vrei sa gasesti nu mai latra pe aici daca nu stii ce e ala :)) cu 100kk am fost inca modest rotfl


    @Mao sau apel catre ceilati moderatori, nu credtei ca al vostru coleg @Ruthl3ss Kill3r face cam mult abuz de drepturi, spam si VOCABULAR DEMN DE ADMIN (exemplar chiar de tinut in echipa), subiecte care nu au legatura cu dicutia propusa "MD intergalactic, spam vizual". Eu inteleg ca e principalul sponsor al acestei comunitati, dar regulamentul se aplica in mod EGAL.


    Aceiasi situatie si in spamul facut de @Ares, niste postari care nu au treaba cu acest subiect, e greu sa fii cantitate neglijabila, Ares.


    Daca tu inca ai ramas la parerea ca exista fleeter care sa se sustina singur din atacuri fara bisnita/conturi suport sau conturi (care din diferite motive nu fac FS) inseamna ca ai jucat alt tip de ogame.


    Bine punctat prietene.


    Acuma sa il iau in barca si pe autoproclamatul rege poate explici si tu la lume cum se face ca in 3 luni de cand s-a deschis universul antares nu ai stiut ce e ala fs indiferent ca e zi sau noapte si de 2 sapt de cand palpaie beculetul ai aflat ca navele pot fi trimise si la plimbare ca tot rugineau acolo fara folos? Sa inteleg ca te-a ajuns oboseala?


    Asa ca plangacioase mici nu mai plangeti pe la operatori ca nu puteti juca din cauza MD-urilor cand adevaratul motiv e ca da cu virgula la alarma. Si la mine a palpait becul 1 sapt dar nu am fost deranjat deloc si pe unii din voi chiar il deranjeaza. Cum se face ca exact cei ce nu fac iddle mai mereu plang?

    Probabil se intocea cate o nava acasa sau eram on.
    Ma subestimezi, rau de tot, iti spun doar ca acum exista doar 2 metode sa fiu prins, ori sa uit sa intru pe joc, ori sa imi dai MD cu toata flota. In rest sunt prea atent si prea bine organizat, pana se naste un alt Rege.


    Ba baietica...acum 1 luna aveai flota de transuri...si economie catd e cat...cu ce ai farmat ma tu ? cu mana? cu mouse ul? cu grebla? tu n ai nimic impresionant in 60 de zile...:))) esti ok ? :))))
    @Mao : poate facem si noi o verificare...mai serioasa..ca baiatul a ajuns in faza de paranoia ...chiar crede ce zice :)) si e periculos ,si pt el si pt sanatatea lui mintala... :)))


    Sunt de acord, sa faca verificari si pe Ruth chiar daca face parte din staff. Si ca reprezentaant al comunitati cer ca @Ruthl3ss Kill3r pentru postul de admin sa prezinte si un test psihologic. Comunitatea nu prea il vrea.


    @Devilutz Calm Calm, esti un pic pe langa subiect. Te stiu jucator bun, chiar al 2-lea dupa mine, tinand cont rivalitatea din perioada in care aveam amandoi chef de joc si nu exista jucator care sa respire impotiva unor asemenea valori.


    Revin la @Ruthl3ss Kill3r am vazut ca tot te bati cu pumii in piept impotriva lui @'UNBREAKABLE', desi la sectiunea top 10, vad ca esti ferma lui si te-a cam sters pe jos. E greu sa inghiti in sec? Eu zic sa taci, ca pana acum nu am vazut decat puhsuri de la tine pe Antares. Mai ai si tupeu sa comentezi!
    Nu te grabi sa ma contrazici ca ai prieteni care imi vand deuteriu. Si toata lumea stie ca am acces la informatii din toata galaxia.



    Ca propunere inteleapta, morala si corecta, propun ca un jucator cand vrea sa activeze modul de cacanta in astfel de situati sa, deschida tichet in care sa prezinte ca a activat modul de vacanta, in timpul unui MD, in alta locatie, pe o luna unde nu este lansat un MD. Sau sa o mute pe planeta.
    Cu totii stim ca dupa caderea lunii, flotele atacatoare se duc in gol.


    Va pupa regele,
    King XP delete!


    - Warn
    Mao

    Simt ca este nevoie iar de interventia regelui!

    Da, eu sunt unul dintre cei care au cerut sa se ia masuri si am trimis mesaje chiar si catre celalate comunitati sa intreb ce este de facut.


    Motivul?
    1. Pegasus: aveam MD de la berzelius din g1 in g3, md cu 100%, in timp ce eu aveam flota jos in alta locatie, care facea mai bine de 10 ore si era retrsas cu cateva minute inainte sa ajunga, timp in care se lansa alt md, pentru ca beculetul rosu sa ramna activ si sa nu pot baga vacanta, motiv confirmat si prin PM.


    2. Aceiasi situatie Antares, timp de o saptamana acelasi tip de MD de la cea mai indepartata galaxie, in timp ce eu aveam flota jos in alta locatie, motivul aici fiind spamul vizual deranjant pentru un jucator atat de activ si de talia mea.
    Aici unul dintre rivalii mei mai mic in grad bineinteles, a incercat o lansare dupa o saptamna gen poate nu vad. Buna gluma!



    Propunerea mea nu a fost sa ia masura impotriva MD-urilor, ci sa se ia masura impotiva acelor MD-uri lansate in mod inconstient.


    - de la cea mai indepartata galaxie, desi tu ai planeta la 2 sisteme de mine.
    - lansate pe online, in timp ce ai flota jos in alta locatie.
    - toata lumea stie ca nu se da MD din g1 in g3, cu un singur RIP, mai si lansezi cand adversarul are flota jos in alta locatie, inteligent tip de a da MD. rotflrotfl


    @Ruthl3ss Kill3r nu are rost sa aduci teorii fara logica, tocmai de asta nu esti tu regele. Un rege e intelept, cinstit, onest si moral!


    Va pupa regele,
    King XP delete!

    Propunerea ca jucator atat pe servere vechi cat si noi.


    Chiar daca am avut o fuziune recent trebuie sa ne prefatim de una din nou, fie peste un an peste 1 an jumatate. Discutam stric de U1, Pegasus, Taurus in ordinea formarii lor. universul mai vechi sa scada in viteza economica, pentru a da sansa celorlate 2 universuri sa se aproprie denivelul punctelor de pe U1.


    Astfel am avea:
    U1 Acs x4 si Eco x3 sau chiar x2.
    Pegasus: x5
    Taurus x6.


    De asemenea Zagadra trebuie sa isi mareasca viteza, deoarece ramane in urma fata de celalate universuri cu, care probabil va fuziona in viitor


    Cand recitesc hitul asta, imi aduc aminte de gluma asta

    Bafta va doresc la toti ca refacerea completa pe carca voastra o sa fie nu pe asa zisele conturi suport cum tot precizati cativa dintre voi.


    Sa revenim cu picoarele pe pamant, la ce liniste a fost aseara prin galaxie, se astepta o furtuna.
    Este importat ca atunci cand dai sah, sa te asiguri ca urmatoarele mutari vor fi mat!


    Felicitari pentru organizare, data viitoare sa dati mesaj pentru recuri rapide.



    O sa vina AresS, sa ceara dobanda, a avut si cont... si sa zica sa imi trimiteti mie resursele. rotfl
    Imi place ca sunt mai aproape de locul 1, ggwp.

    Am asteptat calm sa citesc toate reactiile.
    Dar cred ca este momentul sa avem o parerea de la cel mai bun, adica de la mine. Si bineinteles ce spune Regele este corect intodeauna, nu este asa JEDI?



    Atacul: In razboi este permisa orice strategie....
    Desi aveam 5 variante prin care ma gandeam cum sa il injumatatesc pe ruth, nu m-a dus capul la strategia asta pentru ca la mine mare parte din joc se bazeaza pe incredere...


    La acest atac apreciez mai multe chestii:


    1. "Fa-te frate cu dracul ca sa treci podul". Da 1 plus, dujmanii s-au aliat pentru a da jos un dujman mai mare.
    2. Curajul. Cine a avut incredere in Razna, dupa mine cred ca este Muga.
    3. Puterea de convingere pe care ati avut-o asupra lui Ruth. Il stiam ca e lacom cand este de reciclat ceva, dar nu ma gandeam sa fie asa usor de dus cu zaharelul.
    4. Atunci cand am vazut ca XP delete si Ruth sunt pe acelasi server, am zis, "Acum Antares are un Rege si un Zeu". M-am inselat, un zeu nu se lasa pcalit asa.
    5. Nu pot decat sa felicit acest atac, mentionez nu este nimic neonorabil in acest atac... desi nu sunt de acord cu strategia si nu as face asa ceva ., e razboi. Sa luam cele 2 razboiae mondiale la analizat sa vedem care e treaba cu onaoarea? Frate asta era in evul mediu la sabie si scut, noi acum ne jucam cu nave spatiale.
    6. Trebuie doar sa recunosc, NU ESTE NIMIC NEONORABIL LA ACESTA ATAC... o spun asa ca am mintea deschisa si stiu sa recunosc arta, aici alta indusului in eroare.


    La acest atac NU apreciez urmatoarele chestii:


    1. Ferma ogame ro @Ares, are cam multe raspunsuri, cu intentia de a intigra la scandal si spam. Eu inteleg ca sunt banii tai in joc si contul urma sa revina la tine in urmatoarele 2-3 saptamani... Dar sincer nu ne intereseaza de tine Mrs. Ares.
    2. @Nevers, frumoase cuvinte pentru un fost moderator, nu ai invatat nimic din periada in care ai facut parte din echipa. Rusinos si josnic din partea ta.
    3. @Ruthl3ss Kill3r te porti certa in privat cu ei, nu e cazul sa le strici postarea, nu cred ca ei au facut la fel.
    4. @RENEGADE calm... exista tichete, le poti trimite, adminii vor fi atenti, tu inceteaza spamul si totul va fi frumos.
    5. Imi pare rau de trident ca nu a spus nimic, daca spunea ceva, il faceam sa retraga... treaba lui, acum se simte naspa.
    6. Sunt constient ca @Ruthl3ss Kill3r va reface si ii va sparge pe 5 din cei 6 implicati. Asta daca va alege corect ordinea lor. PS: indiciu Razna primul... e cel mai las.



    Acum de la Rege la fost Zeu... jocul e joc si trebuie acceptat cu toate posibilitatile lui de a da pe cineva jos.
    Tocmai de asta e Jedi cea mai unita alianta de pe ogame RO pentru ca au la conducere un Macleod cisnstit, un Vali care nu ne-ar lasa sa facem din astea, un Celentano noob si un Rege de care toti se tem.


    Toate fiind spuse ne intalinim la concert, "Eu nu dau înapoi" pe 2 iunie, la Sala Palatului. Cine vine sa imi dea un mesaj poate ne intalnim pe acolo.


    - Avertisment verbal pentru moderare pe la spate
    Mao

    Gabitza, de fapt s-a intimplat asa: flotele atacatorilor erau asa de multe si grele ca s-a rupt Luna cu ele si au cazut peste Ripi atacatorului. Nu iti spun ce ravagi au facut ca erau aschii multe,multe,multe.......


    De fapt iti spun eu cum a fost, noi am atasat cate un reciclator in flota cu misiunea de reciclare, in momentul in care au ajuns l-a luna aparatorului, flotele noastre s-au hotarat sa recicleze luna si sa o faca sa dispara de pe radar ceva timp... moment oportun sa oferim un ninja RIPilor care veneau catre planeta lui "mars", cu intentia de a sparge apararea pe care o vedeti in raportul de lupta.


    Dupa ce flotele noastre au plecat catre casa lor, odata cu noua licitatie a aparut si luna lui "Mars", inapoi pe radar.
    Totul a fost o poveste romantica precum Titanicul. <3


    :bump:rotfl

    Si apropo, in Top 10 Militar in final vor ramane doar cei din HONOR .


    Insa, XP "delet"
    Este top 10 fleet,


    Calare pe ai lui distrugatori,
    Ii aduna pe aparatori,
    Rapid se alatura Trystan,
    Ca un adevarat capitan,


    Celentano cel viteaz,
    In sfarsit a gasit gaz,
    Il gasesc si pe trident,
    Refacut dupa accident,


    Ei pun flotele impreuna,
    Planuiesc sa dea jos o luna,
    Ceasu l-au fixat, luna a picat,
    Si RIPi i-au reciclat,


    Jonny cand s-a trezit,
    N-a stiut ce la lovit.




    La 24-02-2019 --:--:--, urmatoarele flote se intalnesc in lupta:



    Atacator Jonny VENOM [Honor]
    ________________________________________________


    RIP 170
    _________________________________________


    Aparator Mars
    ________________________________________________


    Lansator de Rachete 8.599
    Laser Usor 9.203
    Laser Greu 48
    Tun Gauss 145
    Tun Magnetic 1.086
    Turela cu Plasma 171
    Scut Planetar Mic 1

    _________________________________________


    Aparator Trystann [LasNoobi]
    ________________________________________________


    Vanator usor 31.391
    Vanator greu 23
    Nava de razboi 3.610
    Reciclator 1
    Distrugator 502
    Interceptor 39

    _________________________________________


    Aparator XP delete [LAS-F]
    ________________________________________________


    Vanator usor 86.020
    Vanator greu 160
    Crucisator 5.060
    Nava de razboi 4.350
    Reciclator 1
    Bombardier 1
    Distrugator 5.750
    Interceptor 2.030

    _________________________________________


    Aparator trident [LAS-F]
    ________________________________________________


    Vanator usor 76.342
    Vanator greu 9
    Crucisator 986
    Nava de razboi 882
    Reciclator 1
    Bombardier 1
    Distrugator 3.141
    Interceptor 526

    _________________________________________


    Aparator Celentano [LAS-F]
    ________________________________________________


    Vanator usor 31.411
    Crucisator 8.962
    Nava de razboi 944
    Reciclator 1
    Distrugator 217
    Interceptor 398

    _________________________________________



    Dupa lupta ...


    Atacator Jonny VENOM [Honor]
    ________________________________________________


    Distrus!
    _________________________________________


    Aparator Mars
    ________________________________________________


    Lansator de Rachete 7.957 ( -642 )
    Laser Usor 8.505 ( -698 )
    Laser Greu 47 ( -1 )
    Tun Gauss 135 ( -10 )
    Tun Magnetic 999 ( -87 )
    Turela cu Plasma 155 ( -16 )
    Scut Planetar Mic 1 ( -0 )

    _________________________________________


    Aparator Trystann [LasNoobi]
    ________________________________________________


    Vanator usor 29.013 ( -2.378 )
    Vanator greu 20 ( -3 )
    Nava de razboi 3.340 ( -270 )
    Reciclator 1 ( -0 )
    Distrugator 468 ( -34 )
    Interceptor 39 ( -0 )

    _________________________________________


    Aparator XP delete [LAS-F]
    ________________________________________________


    Vanator usor 79.530 ( -6.490 )
    Vanator greu 142 ( -18 )
    Crucisator 4.703 ( -357 )
    Nava de razboi 3.998 ( -352 )
    Reciclator 1 ( -0 )
    Bombardier 1 ( -0 )
    Distrugator 5.308 ( -442 )
    Interceptor 1.895 ( -135 )

    _________________________________________


    Aparator trident [LAS-F]
    ________________________________________________


    Vanator usor 70.610 ( -5.732 )
    Vanator greu 6 ( -3 )
    Crucisator 911 ( -75 )
    Nava de razboi 820 ( -62 )
    Reciclator 1 ( -0 )
    Bombardier 1 ( -0 )
    Distrugator 2.893 ( -248 )
    Interceptor 479 ( -47 )

    _________________________________________


    Aparator Celentano [LAS-F]
    ________________________________________________


    Vanator usor 29.079 ( -2.332 )
    Crucisator 8.234 ( -728 )
    Nava de razboi 866 ( -78 )
    Reciclator 1 ( -0 )
    Distrugator 196 ( -21 )
    Interceptor 368 ( -30 )

    _________________________________________



    Aparatorul a castigat lupta!


    Atacatorul a pierdut un total de 1.700.000.000 unitati.
    Aparatorul a pierdut un total de 264.307.000 unitati.
    La aceste coordonate in spatiu plutesc 706.643.000 metal si 533.615.600 cristal.


    Şansa ca o lună să fie creată din epave a fost de 21%.
    Apărătorul(i) au capturat epavele.




    Sumar al profitului/pierderii:




    Sumar atacator(i)


    Metal: -850.000.000
    Cristal: -680.000.000
    Deuteriu: -170.000.000
    Atacatorul(ii) au pierdut un total de 1.700.000.000 unitati.



    Sumar aparator(i)


    Metal: 543.642.000
    Cristal: 449.484.600
    Deuteriu: -17.175.000
    Aparatorul(ii) a facut un profit de 975.951.600 unitati.




    Cu sprijinul Convertor OGotcha RL 4.2.0

    Când stai și te uiți că toți fac gura mare, pe spatele lui Jonny, care e singurul care mai face câte ceva. În rest, niște ferme ce s-au bucurat enorm că nu s-a făcut fuziunea cu Xalynth, pentru că și-ar fi pierdut flotele pe capete. Dar nu e problemă, vă caut eu la celelalte fuziuni, dacă voi mai reveni, asta în cazul în care nu vă rezolvă Citro sau Xp.


    Refacere ușoară Trident.

    Mi-au facut misiunea mai grea cu 90 de grade... dar nu e problema, ii adun pe rand, primul a fost Cosmin.... si totusi as vrea tot el sa fie urmatorul, e incepator, vorbeste mult si fara rost...


    Universul e mort, flota se face greu, dar cu rabdare, Honor. "XP, vine dupa voi!".


    La 06-12-2018 --:--:--, urmatoarele flote se intalnesc in lupta:



    Un atac nebunesc in stilul meu, dat din 4 motive.
    1. Booom este prieten cu Moonspeel si Berzelius, ceea ce nu suna bine pentru flota mea.
    2. Aveam atat de mut deuteriu incat trebuia sa fac ceva sa il transform in metal si cristal din lipsa materiei.
    3. Am vrut sa dau eu top 1 de pe acest univers pentru ca era nevoie de un jucator cu coloana vertebrala acolo in varful atacurilor de top.
    4. Trebuie sa se inteleaga, desi Celentano nu putea scoate vacanta, asta nu inseamna ca nu atac, chiar daca risc, pentru asta ma iubesc zeci de aliati.
    5. Nimeni nu scapa.


    Povestea este simpla, urmatit cu atentie, puteam sa jur ca dupa calculele mele pana revenea pe cont reciclez tot si mut resursele.
    Mai era si Moonspell care stiam ca nu va banui nimic, din punctul asta de vedere nu aveam de ce sa imi fac griji.
    Desi nu aveam cargo sa car resursele pe care deja le aveam, tot m-am ambitionat sa dau top 1.
    In momentul de fata sunt resurse suficente sa ajung pana pe locul 4, timpul repara tot, deci sunt multumit.

    Dedicat dealerilor care mereu au trimis deuteriu pana am fost nevoit sa ii refuz... TOP 1 semnat cu numele vosturu... Pana revin din vacanta dorinta mea de Mos Nicolaie este sa repetam istoria si sa imi strangeti cate 1 miliard deuteriu.
    Voi m-ati ridicat cand mi-am macelarit flota pe Sirius cu acel atac blind, e datoria voastra sa ma ajutati din nou sa ma ridic.


    Inainte sa se gandeasca cineva la hate, nu uitati ca tocmai am mentionat ca eu sunt multumit si implinit :bump:


    Partea 1/2


    Atacator XP delete [LAS-F]
    ________________________________________________


    Vanator usor 1.061.915
    Vanator greu 65
    Crucisator 295.824
    Nava de razboi 100.000
    Bombardier 2.008
    Distrugator 52.000
    Interceptor 62.000

    _________________________________________


    Aparator Booom [NoSkiLL]
    ________________________________________________


    Transportor mic 126.548
    Transportor mare 4.551
    Vanator usor 1.133.398
    Vanator greu 2
    Crucisator 188.797
    Nava de razboi 74.830
    Nava de Colonizare 51
    Reciclator 203.827
    Proba de spionaj 2.940
    Distrugator 34.784
    RIP 292
    Interceptor 65.230

    _________________________________________



    Dupa lupta ...


    Atacator XP delete [LAS-F]
    ________________________________________________


    Vanator usor 26.663 ( -1.035.252 )
    Vanator greu 5 ( -60 )
    Crucisator 72.202 ( -223.622 )
    Nava de razboi 61.449 ( -38.551 )
    Bombardier 1.654 ( -354 )
    Distrugator 46.265 ( -5.735 )
    Interceptor 47.966 ( -14.034 )

    _________________________________________


    Aparator Booom [NoSkiLL]
    ________________________________________________


    Transportor mic 628 ( -125.920 )
    Transportor mare 107 ( -4.444 )
    Vanator usor 5.705 ( -1.127.693 )
    Vanator greu 0 ( -2 )
    Crucisator 19.821 ( -168.976 )
    Nava de razboi 31.537 ( -43.293 )
    Nava de Colonizare 8 ( -43 )
    Reciclator 7.025 ( -196.802 )
    Proba de spionaj 4 ( -2.936 )
    Distrugator 29.604 ( -5.180 )
    RIP 292 ( -0 )
    Interceptor 41.120 ( -24.110 )

    _________________________________________



    Lupta se incheie cu o remiza.


    Atacatorul a pierdut un total de 14.881.331.000 unitati.
    Aparatorul a pierdut un total de 18.809.626.000 unitati.
    La aceste coordonate in spatiu plutesc 17.670.416.800 metal si 7.746.008.800 cristal.


    Şansa ca o lună să fie creată din epave a fost de 20%.
    ________________________________________________


    Camp de ramasite recyclat de atacator(i):
    3.054.160.000 Metal si 3.054.160.000 Cristal
    3.054.160.000 Metal si 3.054.160.000 Cristal
    3.054.160.000 Metal si 3.054.160.000 Cristal
    19.000.000 Metal si 19.000.000 Cristal
    6.108.320.000 Metal si 0 Cristal


    Camp de ramasite total reciclat de atacator(i):
    15.289.800.000 Metal si 9.181.480.000 Cristal




    Sumar al profitului/pierderii:




    Sumar atacator(i)


    Metal: 5.193.629.000
    Cristal: 5.145.409.000
    Deuteriu: -749.089.000
    Atacatorul a facut un profit de 9.589.949.000 unitati.



    Sumar aparator(i)


    Metal: -11.991.850.000
    Cristal: -5.646.440.000
    Deuteriu: -1.171.336.000
    Aparatorul(ii) au pierdut un total de 18.809.626.000 unitati.




    Cu sprijinul Convertor OGotcha RL 4.1.8


    La 06-12-2018 --:--:--, urmatoarele flote se intalnesc in lupta:


    Partea 2/2



    Atacator XP delete [LAS-F]
    ________________________________________________


    Vanator usor 26.663
    Vanator greu 5
    Crucisator 72.202
    Nava de razboi 61.449
    Bombardier 1.654
    Distrugator 46.265
    Interceptor 47.966

    _________________________________________


    Aparator Booom [NoSkiLL]
    ________________________________________________


    Transportor mic 628
    Transportor mare 107
    Vanator usor 5.705
    Crucisator 19.821
    Nava de razboi 31.537
    Nava de Colonizare 8
    Reciclator 7.025
    Proba de spionaj 4
    Distrugator 29.604
    RIP 292
    Interceptor 41.120

    _________________________________________



    Dupa lupta ...


    Atacator XP delete [LAS-F]
    ________________________________________________


    Vanator usor 4.781 ( -21.882 )
    Vanator greu 2 ( -3 )
    Crucisator 32.968 ( -39.234 )
    Nava de razboi 43.116 ( -18.333 )
    Bombardier 1.383 ( -271 )
    Distrugator 40.734 ( -5.531 )
    Interceptor 38.451 ( -9.515 )

    _________________________________________


    Aparator Booom [NoSkiLL]
    ________________________________________________


    Distrus!
    _________________________________________



    Atacatorul a castigat lupta!
    Atacatorul a capturat:
    7.058.367 Metal, 457 Cristal si 58.246.174 Deuteriu


    Atacatorul a pierdut un total de 3.849.864.000 unitati.
    Aparatorul a pierdut un total de 12.736.119.000 unitati.
    La aceste coordonate in spatiu plutesc 6.944.765.600 metal si 4.952.136.800 cristal.
    Atacatorul a capturat un total de 65.304.998 unitati.


    Şansa ca o lună să fie creată din epave a fost de 20%.




    Sumar al profitului/pierderii:




    Sumar atacator(i)


    Metal: -2.299.130.633
    Cristal: -1.235.451.543
    Deuteriu: -249.976.826
    Atacatorul(ii) au pierdut un total de 3.784.559.002 unitati.



    Sumar aparator(i)


    Metal: -6.381.826.367
    Cristal: -4.954.719.457
    Deuteriu: -1.464.878.174
    Aparatorul(ii) au pierdut un total de 12.801.423.998 unitati.




    Cu sprijinul Convertor OGotcha RL 4.1.8

    Incep cu o carte recenta primita de, ziua mea, de la colegii de munca, disperati de etermul "Stai 2 secunde sa verific flota"!


    Mai am cateva carti bune, tot din domeniul asta al fizicii... prefer totusi sa va iau usor.


    Ani-lumina
    BRIAN CLEGG



    Un atac frumos, mult profit acolo.


    Un singur lucru nu inteleg si sa nu raman prost, cum ati dat voi retur la o flota care mergea cu desfasurare de pe o luna pe alta in conditiile in care nici macar nu ati dat MD sa vedeti flota, sa sa va puteti lega de un calcul.


    Teoretic stiu doar o singura varianta, desi nu sunt foarte sigur cat de virala este pentru ca nu am testat.

    @Hellrazor raspuns scurt: Nu poti avea 2 conturi cu acelasi email intr-un univers.

    Exact cum le ziceam si colegilor. Daca ai deja un cont pe universul destinatie.
    De exemplu daca ai cont pe U1 si vrei sa mai vi cu un cont de pe Jupiter, contul de pe jupiter se va sterge automat si nici macar nu va fuziona.


    La 21-10-2018 --:--:--, urmatoarele flote se intalnesc in lupta:


    Postat la cerere:
    Planul era facut de mult, lipsea decat timpul.
    MostWanted cu inca un top 10 dat pe asa zisul lider de pe taurus.
    Mai jos un scurt tutorial cum se injumatateste o flota.
    Fara poveste, atacatorul inca nu si-a dat seama ce s-a intamplat acolo rofl


    Atacator Draqqula [HADES]
    ________________________________________________


    Vanator usor 296.190
    Vanator greu 10.030
    Crucisator 54.934
    Nava de razboi 10.004
    Bombardier 31
    Distrugator 13.006
    Interceptor 14.972

    _________________________________________


    Aparator new player [Jedi]
    ________________________________________________


    Transportor mic 5.083
    Transportor mare 19.936
    Vanator usor 6.862
    Vanator greu 1
    Crucisator 1.989
    Nava de razboi 2.793
    Nava de Colonizare 6
    Reciclator 5.091
    Proba de spionaj 86
    Bombardier 326
    Distrugator 118
    RIP 432
    Interceptor 310

    _________________________________________


    Aparator MostWanted [Jedi]
    ________________________________________________


    RIP 239
    _________________________________________



    Dupa lupta ...


    Atacator Draqqula [HADES]
    ________________________________________________


    Vanator usor 131.151 ( -165.039 )
    Vanator greu 4.539 ( -5.491 )
    Crucisator 24.935 ( -29.999 )
    Nava de razboi 4.514 ( -5.490 )
    Bombardier 10 ( -21 )
    Distrugator 5.983 ( -7.023 )
    Interceptor 6.948 ( -8.024 )

    _________________________________________


    Aparator new player [Jedi]
    ________________________________________________


    Transportor mic 0 ( -5.083 )
    Transportor mare 0 ( -19.936 )
    Vanator usor 0 ( -6.862 )
    Vanator greu 0 ( -1 )
    Crucisator 0 ( -1.989 )
    Nava de razboi 0 ( -2.793 )
    Nava de Colonizare 0 ( -6 )
    Reciclator 0 ( -5.091 )
    Proba de spionaj 0 ( -86 )
    Bombardier 0 ( -326 )
    Distrugator 0 ( -118 )
    RIP 432 ( -0 )
    Interceptor 0 ( -310 )

    _________________________________________


    Aparator MostWanted [Jedi]
    ________________________________________________


    RIP 239 ( -0 )
    _________________________________________



    Lupta se incheie cu o remiza.


    Atacatorul a pierdut un total de 3.476.242.000 unitati.
    Aparatorul a pierdut un total de 674.687.000 unitati.
    La aceste coordonate in spatiu plutesc 1.706.412.400 metal si 981.154.300 cristal.


    Şansa ca o lună să fie creată din epave a fost de 20%.
    ________________________________________________


    Camp de ramasite recyclat de aparator(i):
    351.110.000 Metal si 351.110.000 Cristal
    351.110.000 Metal si 351.110.000 Cristal
    423.285.700 Metal si 278.934.300 Cristal
    580.906.700 Metal si 0 Cristal


    Camp de ramasite total reciclat de aparator(i):
    1.706.412.400 Metal si 981.154.300 Cristal




    Sumar al profitului/pierderii:




    Sumar atacator(i)


    Metal: -2.038.243.000
    Cristal: -1.151.981.000
    Deuteriu: -286.018.000
    Atacatorul(ii) au pierdut un total de 3.476.242.000 unitati.



    Sumar aparator(i)


    Metal: 1.306.923.400
    Cristal: 731.486.300
    Deuteriu: -25.530.000
    Aparatorul(ii) a facut un profit de 2.012.879.700 unitati.




    Cu sprijinul Convertor OGotcha RL 4.1.7