Discutii Fuziune

  • Eu nu am vazut pe forum chestia asta cu stersul conturile. Cei care au in acelasi univ care fuzioneaza multi au zis sa le bag in vm pe cele care nu le mai folosesc le am bagat in vacanta. In urma cu 2 zile am aflat de la un alt jucator ca trebuie sa le sterg le am bagat la sters. Am facut tichet sa raman cu cel din Jupiter. Ce sa mai intelegi din treaba asta

  • Vi s-au oferit solutii, asa cum vin ele de la producator. Lucrurile sunt dinamice si se pot schimba.
    Asta avem, asta va oferim.


    Revenind, va rog sa verificati daca aveti alocate cele 25 de campuri in plus care s-au oferit odata cu noile setari.
    Multumesc!

    When you become angry, think about the consequences - CONFUCIUS

  • Eu nu am vazut pe forum chestia asta cu stersul conturile. Cei care au in acelasi univ care fuzioneaza multi au zis sa le bag in vm pe cele care nu le mai folosesc le am bagat in vacanta. In urma cu 2 zile am aflat de la un alt jucator ca trebuie sa le sterg le am bagat la sters. Am facut tichet sa raman cu cel din Jupiter. Ce sa mai intelegi din treaba asta

    Nu le mai șterge. Așteaptă, pentru că îți va fi mutat forțat acel cont.


    Și eu am contul meu pe Vega blocat, pentru că aveam un cont abandonat pe Taurus. Și când am cerut ștergerea celui de pe Taurus, mi s-a zis că e târziu, să aștept și îmi va fi mutat.

    Mugadabumbu: Si trebuie sa ma iau de viata ta, ca imi furi gagicile
    Gusty: Je t`aime :hug:
    Sharky: moi aussi! :hug: j'adore quand tu parles francais :hug:
    Superman.jpg

  • Am observat ca multe conturi cu i/I nu s-au mutat...alea nu mai sunt valabile sau este tot e mica greseala ce o sa fie remediata?

    Procesul migrarii continuua, vor fi mutate si conturile inactive.

    When you become angry, think about the consequences - CONFUCIUS

  • Eu nu am primit 25 de campuri in plus

    Nimeni nu a primit. Este un aspect stiut si comunicat mai departe. Cand vom avea raspunsuri le vom oferi.

    UOB7Q6B.png



    axE: mai dar tu tot timpul esti gica contra
    Motanu: la cati pro sunt in jocul asta...


    Gusty: Știi ca nu insist pe ceva decât atunci când știu sigur ca am dreptate. Ulterior îmi dau seama ca am greșit și îmi cer scuze


  • Fuziune - Relocari aditionale



    MotanuD wrote:

    Salut!


    Miercuri vom oferi tuturor jucatorilor care provin din universurile tinta 2 relocari gratuite.
    De asemenea ne asumam problemele aferente procesului de fuziune si oferim in compensatie 5 zile de comandant si ofiteri gratuit tuturor conturilor active din universele tinta.


    Echipa OGame.



    intrebare> cele doua relocari gratuite pot fi folosite oricand sau numai miercuri???multumesc

  • Le folosesti oricand, evident.

    UOB7Q6B.png



    axE: mai dar tu tot timpul esti gica contra
    Motanu: la cati pro sunt in jocul asta...


    Gusty: Știi ca nu insist pe ceva decât atunci când știu sigur ca am dreptate. Ulterior îmi dau seama ca am greșit și îmi cer scuze


  • Fuziune - Relocari aditionale





    1.Cele +25 campuri nu sunt alocate.
    2.Ofiterii activati si pierduti in ultima saptamana din cauza ca nu am putut fuziona (avand cont pe universul tinta si pe alt univers care trebuia sa intre acolo) se pot recupera cumva,sau sunt pierduti ?
    3.Acum ca s-a terminat cu fuzionarea,chiar vrea toata lumea sa continue cu caracteristicele serverului U1? 4 eco/flota este prea mult pt conturi atat de dezvoltate 4X eco si 2 cel mult 3X flota cred ca era mai bine ...9G?...cred ca 7 erau de ajuns tinand cont ca universurile care au fuzionat aveau mai putine si oamenii si-au facut coloniile in functie de nr de sisteme .

  • 1.Cele +25 campuri nu sunt alocate.

    Adevarat,poate dupa ora 0,cand se va finaliza fuziunea,asteptam..

    2.Ofiterii activati si pierduti in ultima saptamana din cauza ca nu am putut fuziona (avand cont pe universul tinta si pe alt univers care trebuia sa intre acolo) se pot recupera cumva,sau sunt pierduti

    Aveam si eu boostere de toate felurile(pe toate planetele)au expirat odata cu fuziunea,eu fuzionand in prima zi..am cam avut de pierdut cu vm acela instant.


    3.Acum ca s-a terminat cu fuzionarea,chiar vrea toata lumea sa continue cu caracteristicele serverului U1? 4 eco/flota este prea mult pt conturi atat de dezvoltate 4X eco si 2 cel mult 3X flota cred ca era mai bine ...9G?...cred ca 7 erau de ajuns tinand cont ca universurile care au fuzionat aveau mai putine si oamenii si-au facut coloniile in functie de nr de sisteme

    Bineinteles ca ne place viteza,nu stiu cum vezi tu lucrurile,dar privind din prisma unui miner,economia si flota trebuie sa fie identice,viteza pe masura productiei.
    Ce spui tu e gen...producem si ne ia 2 sapt sa facem un trade sau sa colectam,si nu ne taca nimeni.
    La cum vad eu lucrurile,urmatoarea fuziune va fi tot pe u1 tinta si 5-6E/F:))
    Se vor mai deschide si d'alea mici pt atleti miopi.



    Ce ma deranjeaza pe mine e faptul ca se acorda relocari celor ce sunt deja acolo,la trecuta fuziune nu s-a acordat +ca cei care veneau din exod au avut 8 relocari,nu max 5 ca si acum.


    Acum prind o fuziune unde am 3 locari,ca poate aveam 5,ca am avut proasta inspiratie de a ma "inscrie"printre primii

    "Să fii învins, dar nu supus – asta este victorie. Să fii victorios si să te culci pe lauri – asta este înfrangere"(Józef Piłsudski)


    Who doesn't respect and value his past, is not worth the honour of the present, and has no right to a future · (J.P.)



    ”Soluția creștină de a arăta că lumea este diabolică și urâtă, a făcut ca lumea să ajungă diabolică și urâtă” – Friedrich Nietzche

  • Ce te deranjeaza pe tine ca au si cei din universurile tinta cate 2 relocari...iar tu ai decat 3...ca au fost 5 dar voiai 8...ba de unde rasariti bah cu logica asta??? Cu ce te deranjeaza mah ca te-ai mutat 1-2-3 pozitii mai sus sau mai jos in acelasi sistem ca in universul de unde vi si ai primit si relocare gratis..?
    E exact aceeasi chestie pt cei din universurile exod ca si pt cei din universurile tinta, pozitia strategica in functie de adversari/aliati am pierdut-o toti, tu de ce sa ai mah 8 relocari si aia din universurile tinta deloc? Te deranjeaza, auzi! V-ati facut repede conturi pe universurile tinta imediat ce s-a anuntat fuziunea si apoi va plangeti ca aveti probleme...jalnici! Si chestia aia cu vitezele...mai bine taceai si iti vedeai de bautura! Nu ne intereseaza parerea ta!

  • Ce ma deranjeaza pe mine e faptul ca se acorda relocari celor ce sunt deja acolo,la trecuta fuziune nu s-a acordat +ca cei care veneau din exod au avut 8 relocari,nu max 5 ca si acum.

    Nu exista maxima de relocari primite la fuziune.Am primit si eu cateva desi puteam merge pe maxima de 14 primite pentru fiecare colonie.

    Berzelius wrote:

    Berzelius: trebuie sa o tai
    Squaker: nu o mai folosesti?


  • 1.Cele +25 campuri nu sunt alocate.


    Nu numai in .ro nu sunt alocate.
    Problema este cunoscuta si raportata, la fel ca si multe altele. Dat fiind numarul mare de probleme si diversitatea acestora, implicand TOATE comunitatile OGame, va dura pana cand problemele vor fi remediate.
    Daca vor fi...

    UOB7Q6B.png



    axE: mai dar tu tot timpul esti gica contra
    Motanu: la cati pro sunt in jocul asta...


    Gusty: Știi ca nu insist pe ceva decât atunci când știu sigur ca am dreptate. Ulterior îmi dau seama ca am greșit și îmi cer scuze


  • Serverele de origine (exod) vor fi eliminate complet din Lobby luni, 10 Decembrie.
    Daca ati avut orice problema ori este necesara raportarea a orice aspect legat de fuziune, va rugam sa trimiteti un tichet inainte de Joi, 6 Decembrie.
    Din pacate nu putem garanta ca vom aborda orice problema trimisa dupa aceasta data si, in mod cert, nu vom mai putea face nimic dupa data de 10 Decembrie.

    Serverele(universurile)exod vor disparea din lobby,insa ce se va'ntampla cu conturile "legate"de lobby,care au parcurs fuziunea?se sterg sau facem tichet pt schimbarea proprietarului?

    "Să fii învins, dar nu supus – asta este victorie. Să fii victorios si să te culci pe lauri – asta este înfrangere"(Józef Piłsudski)


    Who doesn't respect and value his past, is not worth the honour of the present, and has no right to a future · (J.P.)



    ”Soluția creștină de a arăta că lumea este diabolică și urâtă, a făcut ca lumea să ajungă diabolică și urâtă” – Friedrich Nietzche

    The post was edited 1 time, last by Hellrazor: Am vrut sa ofer un cont si nu se putea in momentul fuziunii,am facut tichet mi'a raspuns moldoveanul aka terror,si mi'a zis ca nu;i posibil atunci. Mai detaliat daca se poate,ca eu personal nu inteleg mare lucru,si poate nu-s singurul.. ().

  • Dupa fuziune am pierdut 3 nivele la Astrofizica. Am scris tichet din data de 27.10... nu am niciun raspuns ...

    Ai primit raspuns, se va rezolva cand iti vine randul. Sunt sute, poate mii de probleme ce ce asteapta la rand. Te rog sa ai rabdare!


    @Hellrazor speram cu totii ca producatorul va gasi cat mai curand o solutie in problema schimburilor de conturi.

    When you become angry, think about the consequences - CONFUCIUS