Posts by Hellrazor

Serverele de origine (exod) vor fi eliminate complet din Lobby luni, 10 Decembrie.
    Daca ati avut orice problema ori este necesara raportarea a orice aspect legat de fuziune, va rugam sa trimiteti un tichet inainte de Joi, 6 Decembrie.
    Din pacate nu putem garanta ca vom aborda orice problema trimisa dupa aceasta data si, in mod cert, nu vom mai putea face nimic dupa data de 10 Decembrie.

Serverele(universurile)exod vor disparea din lobby,insa ce se va'ntampla cu conturile "legate"de lobby,care au parcurs fuziunea?se sterg sau facem tichet pt schimbarea proprietarului?

1.Cele +25 campuri nu sunt alocate.

Adevarat,poate dupa ora 0,cand se va finaliza fuziunea,asteptam..

2.Ofiterii activati si pierduti in ultima saptamana din cauza ca nu am putut fuziona (avand cont pe universul tinta si pe alt univers care trebuia sa intre acolo) se pot recupera cumva,sau sunt pierduti

Aveam si eu boostere de toate felurile(pe toate planetele)au expirat odata cu fuziunea,eu fuzionand in prima zi..am cam avut de pierdut cu vm acela instant.

3.Acum ca s-a terminat cu fuzionarea,chiar vrea toata lumea sa continue cu caracteristicele serverului U1? 4 eco/flota este prea mult pt conturi atat de dezvoltate 4X eco si 2 cel mult 3X flota cred ca era mai bine ...9G?...cred ca 7 erau de ajuns tinand cont ca universurile care au fuzionat aveau mai putine si oamenii si-au facut coloniile in functie de nr de sisteme

Bineinteles ca ne place viteza,nu stiu cum vezi tu lucrurile,dar privind din prisma unui miner,economia si flota trebuie sa fie identice,viteza pe masura productiei.
    Ce spui tu e gen...producem si ne ia 2 sapt sa facem un trade sau sa colectam,si nu ne taca nimeni.
    La cum vad eu lucrurile,urmatoarea fuziune va fi tot pe u1 tinta si 5-6E/F:))
    Se vor mai deschide si d'alea mici pt atleti miopi.

Ce ma deranjeaza pe mine e faptul ca se acorda relocari celor ce sunt deja acolo,la trecuta fuziune nu s-a acordat +ca cei care veneau din exod au avut 8 relocari,nu max 5 ca si acum.

Acum prind o fuziune unde am 3 locari,ca poate aveam 5,ca am avut proasta inspiratie de a ma "inscrie"printre primii

Am cont pe jupiter si m'am "dus"cu el in "universul tinta"U1,selectand optiunea unica.
    Am cont pe orion,nu am selectat nimic,nici nu se poate..(acum)
    Intrebarea este daca ajunge automat in U1,neselectand universul tinta unic:U1(cont orion)
    Puteam face asta cand am migrat din jupiter,dar nu am vrut sa "aplic"pt ca aveam aceleasi coordonate pe care vroiam sa mi le pastrez.

Edit:da sau nu?-nu ma trimiteti"mai inainte,sus sau jos"ca's satul de carti si de citit pe cine nu trebuie,rog rasp.oficial din partea personajelor autorizate.

NU inteleg mare lucru si limba romana are multe limbi.
    Mc.

Salutare,
    As opta pt locatia traditionala,dar nu ma incadrez in intervalul calendaristic..abia de pe 10 inclusiv am timp...
    Am mai participat la una si la o tentativa in care ne'am strans katz,lone si subsemnatul:))
    Cei ce au degand sa mearga ii sfatuiesc sa se duca,berea e la moda oricum tot anul plus ca veti avea ce discuta si intoarce ogame-ul pe toate fetele:))

Postat mai mult pentru TD.

sau DT?dauna totala?
    Altu' pe "-"...

chiar daca ma ciondanesc cu tine, atunci cand e cazul te felicit, inca o data te felicit !

Lasa'l,nu'l mai pupa atat,ca nu merita la cat te'a luat la miss shtoo,p'aici.
    Are 13,4G militar pe jupiter,tu ai 11,6G,n'ui mare diferenta,mai am eu 1,3G,mai gasim un liviu si'l punem capra si aia e.
    Nice fleet.
    Ru deff.

Avertisment verbal. Trolling.
    Tommy-

as mai face daca am iesit la o bere sau am avut tangente prin alte parti mult timp.

Imi faci azi cum am stabilit:)

refaceri usoare si urmari pe masura!
    La multi ani!

Sa nu aud acum comunitatea RO ca blameaza acest atac.Atunci când am fost eu spart de domnii din F-D, erati vesel si ii urcati in slavi

spart poti fi doar daca ai iesit dintr-un ou,pasarica.

In urma votului vostru am cerut spre aprobare urmatoarele caracteristici:

RO: ACS, x6 eco, x3 fleet, 70% DF, 0.5 Deut consumption, 5 galaxies, +30 fields, 10.000 DM after validation, espionage probe storage ON

Aproximativ cum am votat si eu,mai putin la DF,doream 50%,practic a2a varianta majoritara...

Votul se va putea exprima pana in 29 Noiembrie, iar cele mai dorite doua variante vor fi trimise catre GameForge spre aprobarea uneia.

a2a e inexistenta se pare,dar oricum a iesit votul majoritar pana la urma...ca practic era diferenta doar de debris,si era culmea sa se trimita doua cariante aproximativ identice...doar asa ca chestie...oricum trebuie si aprobat...poate ne trezim cu vre'un non ACS si 30%in aparare pana laurma..:))

felicitari pentru lectia de ogame

Nu e nicio lectie aici,sunt doar teme nefacute,infaptuite de un jucator cu mai mare vechime in game decat mine,care nu poate duce nici crucea minerului.
    Imi pare rau doar ca-mi este coleg aici,pe alte universuri sunt obisnuit.
    Spor la minerit!
    Probabil lui sharky ia priit banu'si a avut timp de odihna sa gaseasca unu ca leo cu cont preluat,felicitari si ru ap.peste tot pe unde joci!

de ce exista atat de putine lovituri in ogame.ro care au drept element central distrugerea lunii?

De ce inca mai exista playeri pe ro?
    De ce sau pt ce ai mai face flota daca nu ai oponenti pe masura ta?(probabil pt o fuziune unde se va juca 1-2 luni,apoi latenta.
    De ce ne-ar deranja noua regula,daca pana acum nu s-a profitat de ea?

Este procesul de distrugerii a lunii esential in momentul de fata in raport cu Ogame?

nexam ciriclius-impactul psihologic e devastator datorita faptului ca ni se ia si nu ni se da ceva.:))

Salut,vezi ca daca vrei sa faci gravitonul,nu e necesar sa opresti minele pt a "castiga"energie.
    N'a fost nevoie niciodata de asa ceva,dar cel de dinaintea mea e practicant de BDSM, doar bicicleta'l mai ajuta.
    Spor!