Fuziune servere

  • Salut!


    Dk se acorda mai multa atentie promovarii acestui joc, nu se mai ajungea in situatia asta. Iar din cauza asta nu sunt atrasi alti potentiali jucatori pe serverele .ro.Si tot odata posibili cumparatori de M.I.





  • Putem influenta cumva ceva schimbari la fuziune? Sau oricare dintre noi care face cate o sugestie (diferita fata de ce a ales GF) legat de fuziune, se pot face schimbari ? (asta ca sa stim si noi daca mai este loc de modificari sau mergem pe GGWP).


    In functie de ce raspunde Mao/HalfOp poate mai las ceva cuvinte scrise aici.

    Berzelius wrote:

    Berzelius: trebuie sa o tai
    Squaker: nu o mai folosesti?

  • In functie de ce raspunde Mao/HalfOp poate mai las ceva cuvinte scrise aici.


    Am sa indraznesc sa-ti raspund eu:
    Fuziunea serverelor e finala si nu se supune discutiei, va trebui sa incercati sa va acomodati cu schimbarile, aveti mai bine de o luna pnt asta...


    Pnt jucatorii care n-au trecut prin fuziuni in trecut si nu stiu cu ce se mananca asta, ii rog sa traga un ochi AICI, e un ghid de folosire, sper sa va prinda bine.


    Succese la toti!

  • ca sa inteleg....jucatorii dupa kassi, draaco si celalalt server au de ales sa si mute activitatile pe Mizar sau Orion, no? adica daca am inteles bine

    ai inteles bine :closingdance:

    O linguriţă de isteţime face uneori cât un car de putere.

    Liviu Rebreanu

  • Oricum ca 90% din jucatori o sa mearga pe jupiter/orion......pentru u1 su mizar nu o sa fie o schimbare.


    Carl von Clausewitz'' wrote:

    Războiul este o continuare a politicii prin alte mijloace.

  • În urmă cu jumătate de an, Draco era la egalitate cu Kassio şi Nekkar.


    Acum însă cele două universe, având o viteză net superioară, au avantaje destul de mari.


    Vă salut, vă respect, ne vedem pe Orion.


    Ecstasy, fă flotă, că vin de pe Draco :thumbsup:

    Mugadabumbu: Si trebuie sa ma iau de viata ta, ca imi furi gagicile
    Gusty: Je t`aime :hug:
    Sharky: moi aussi! :hug: j'adore quand tu parles francais :hug:
    Superman.jpg

  • O idee extraordinara care merita laudata. Nici nu s eputea o idee mai buna pt rezolvarea problemelor. E drept ca primii de pe orion or sa fie la unificare undeva cam de la locul 50 in jos dar nu conteaza. Totul o sa fie perfect. Mai putin pentru cei ce joaca pe orion.
    Am doar o intrebare pt CoMa. Cei de pe Orion unde pot migra? Nu de alta dar un cont mediocru d epe kassy o sa fie egal ca dezvoltare cu cel mai bun de pe orion la momentul fuziunii.


    Asa ca jucatori de pe orion sfatul meu e sa nu mai investiti in orion ci sa cautati un cont ce va fi portat pe orion.




    Eu unul voi juca pe orion pana la unificare apoi sterg contul. Sper ca pana atunci sa il dau jos pe ecstazy si sa ajung pe 2 pt ca pe 1 e imposibil. O minerita fruntasa trebuie respectata. :D

  • Aha interesant. Pai s aluam exemplu kassy. Just me are numai flota vreo 17 miliarde si in constructie cred ca inca vreo 2 miliarde. Sa zicem c ala fuziune face 20 miliarde. De ca sa te mai chinui sa joci pe oricare cont de pe orion daca cei ce vin te trimit din start pe locul sa zicem fericit 30 si ceva?...
    Ok inteleg ca aduceti pe toti pe orion. Dar de ce omorari pe cei ce joaca pe Orion la acest moment?
    Exista logica pt care sa mai joci in acest moment avand cont pe orion?


    Te rog sa imi gasesti un argument pt care toti cei de pe orion ar continua sa joace eventual sa bage bani in urmatoarel 2 luni. De preferat sa fie si logic argumentul

  • Aha interesant. Pai s aluam exemplu kassy. Just me are numai flota vreo 17 miliarde si in constructie cred ca inca vreo 2 miliarde. Sa zicem c ala fuziune face 20 miliarde. De ca sa te mai chinui sa joci pe oricare cont de pe orion daca cei ce vin te trimit din start pe locul sa zicem fericit 30 si ceva?...
    Ok inteleg ca aduceti pe toti pe orion. Dar de ce omorari pe cei ce joaca pe Orion la acest moment?
    Exista logica pt care sa mai joci in acest moment avand cont pe orion?


    Te rog sa imi gasesti un argument pt care toti cei de pe orion ar continua sa joace eventual sa bage bani in urmatoarel 2 luni. De preferat sa fie si logic argumentul


    Tin sa'ti mentionez ca top 1 jupiter are 100 mil puncte. Cei care ar avea dreptul sa planga sunt cei de pe Leo, Hydra si Andromeda.
    In alta ordine de idei, s'au vrut fuziuni - au venit fuziunile. Acum nu mai vrea nimeni fuziuni.

    “Never play chess with a pigeon.

    The pigeon just knocks all the pieces over.

    Then shits all over the board.

    Then struts around like it won.”

  • Aha interesant. Pai s aluam exemplu kassy. Just me are numai flota vreo 17 miliarde si in constructie cred ca inca vreo 2 miliarde. Sa zicem c ala fuziune face 20 miliarde. De ca sa te mai chinui sa joci pe oricare cont de pe orion daca cei ce vin te trimit din start pe locul sa zicem fericit 30 si ceva?...
    Ok inteleg ca aduceti pe toti pe orion. Dar de ce omorari pe cei ce joaca pe Orion la acest moment?
    Exista logica pt care sa mai joci in acest moment avand cont pe orion?


    Te rog sa imi gasesti un argument pt care toti cei de pe orion ar continua sa joace eventual sa bage bani in urmatoarel 2 luni. De preferat sa fie si logic argumentul



    tu esti un caz fericit...ai doua sau 3 conturi...eu am 4 din care androm si hydra..ce fac eu???cu care sa merg mai departe...cu oricare as merge pe jupiter e belea...ei au viteza x4 si clar ca sunt mult mai in fata...am 4 conturi fiecare cu viteza diferita tocmai in ideea unei fuziuni intre servere cu viteze apropiate...nici locul UNU de pe Andromeda nu cred ca s-ar baga pe jupiter..ar fi mancat...si atunci cum s-au stabilit..nu stim si va ramane enigma...ce stiu ca jucatorii vor fi comasati, dar in scurt timp vor fi is mai putini decat acum...in ritmul asta..cred ca daca spun cativa ani este mult pana sa dispara cu totul ogame.ro.....bravos fuziune facuta dupa nu stiu ce criterii....

  • Speriati oamenii cu punctele astea si nu mai vine nimeni pe Orion, migreaza pe Mizar :))

    Quote




    Quote

    Inregistrat pe forum din: Monday, July 23rd 2007, 1:01am
    "Ca sa-ti dai seama ca esti prost, trebuie sa te duca mintea !"

  • Tommy tata ma scuzi ca trebuie sa iti explic. Toti cei ce vin au optiuni. Sa mearga pe un server de viteza la flota sau nu. Eu de pe orion ce optiune am? Sa ce? Sa fiu pe 3 si sa am perspective de top 50 dupa fuziune? Ce nu intelegi? Imi doresc sa am optiune si eu sa merg pe un servar unde sa pot juca. Pt ca pe orion nu pot juca dupa fuziune. Sa iti dau alt exemplu ca sa intelegi. Miner d epe kassy pe Adymic ca sa fiu si explicit. Imi terciuieste flota ce este no 2 pe orion numai cu ripurile. El e miner cu ripuri si le foloseste la transport. Vreo mie acolo. De ce sa mai joc? Asa ca te rog vino cu argumente logice nu cu lozinci.



    Bun GF a hotarat fuziune. Inteleg motivele. Dar trebuie sa ne inteleaga si ei pe noi.
    Sti ce se va intampla? Eu sunt platitor de materie. Ma las draq de ogame. Si ca mine mai sunt destui.
    Incercati sa gasiti optiuni mai bune. Eventual inca un server de migrare unde sa poata migra cei ce evident sunt defavorizati.
    Avem un joc si schimbati regulile. Perfect. Dar sa fie totusi decente. Nu bataie de joc.

  • Tommy tata ma scuzi ca trebuie sa iti explic. Toti cei ce vin au optiuni. Sa mearga pe un server de viteza la flota sau nu. Eu de pe orion ce optiune am? Sa ce? Sa fiu pe 3 si sa am perspective de top 50 dupa fuziune? Ce nu intelegi? Imi doresc sa am optiune si eu sa merg pe un servar unde sa pot juca. Pt ca pe orion nu pot juca dupa fuziune. Sa iti dau alt exemplu ca sa intelegi. Miner d epe kassy pe Adymic ca sa fiu si explicit. Imi terciuieste flota ce este no 2 pe orion numai cu ripurile. El e miner cu ripuri si le foloseste la transport. Vreo mie acolo. De ce sa mai joc? Asa ca te rog vino cu argumente logice nu cu lozinci.

    De ce sa'ti dau argumente? Deal with it.


    Speriati oamenii cu punctele astea si nu mai vine nimeni pe Orion, migreaza pe Mizar :))

    Nu se duce nimeni pe Mizar. Nici nu s'a dorit acel univers. Sngurul fericit a fost Dima. Nimeni nu stie de ce.

    tu esti un caz fericit...ai doua sau 3 conturi...eu am 4 din care androm si hydra..ce fac eu???cu care sa merg mai departe...cu oricare as merge pe jupiter e belea...ei au viteza x4 si clar ca sunt mult mai in fata...am 4 conturi fiecare cu viteza diferita tocmai in ideea unei fuziuni intre servere cu viteze apropiate...nici locul UNU de pe Andromeda nu cred ca s-ar baga pe jupiter..ar fi mancat...si atunci cum s-au stabilit..nu stim si va ramane enigma...ce stiu ca jucatorii vor fi comasati, dar in scurt timp vor fi is mai putini decat acum...in ritmul asta..cred ca daca spun cativa ani este mult pana sa dispara cu totul ogame.ro.....bravos fuziune facuta dupa nu stiu ce criterii....

    Problemele tale sunt lipsite de importanta pe langa cele ale lui Citro, da? Sa fim clari.




    Eu as fi incantat de fuziune daca as mai juca. Este cresterea activitatii care se doreste de mult. Sigur, este o crestere prin comasare, nu prin cresterea numarului de jucatori, dar ne descurcam cu ce avem.

    “Never play chess with a pigeon.

    The pigeon just knocks all the pieces over.

    Then shits all over the board.

    Then struts around like it won.”