Am cateva intrebari !

  • si dolofanu ar trebui sa mai treaca pe la scoala :stick: ....trebui cu un i.......unii pun prea putini i......xp-teori.....unii prea multi..... :lol:

    Lupta pentru a primi ceea ce-ti place sau vei fi fortat sa-ti placa ceea ce primesti...............CUMPAR GAZ !!!

  • Bine punctat ... Atata timp cat este lansat cu 100%,indiferent de viteza universului , nu inteleg de ce s-ar considera ceva contra regulamentului...

    Faptul ca lansezi un md din g1 spre g3,tu avand luna in g3, asta nu o faci cu scop de a destruge luna, o faci doar pentru spam. Din g1 faci mult mai mult timp decat din g3 ( e un exeplu)

  • Nu te simți jenat de tine? Milord, regele nostru, sau cum vrei sa iti spunem atunci când ne aplecam în fata ta, XP, nu am vorbit niciodată, dar te știu de când ai început sa joci ogame, erai un jucător cu bun simt, acum când îți vad postările încep sa ma întreb dacă ai trecut de vârsta de 3 ani, ești mult prea penibil. Btw nu te lua după contul de forum proaspăt făcut, după ce am revenit în ogame după mulți ani, aparent mi am pierdut și contul de pe forum.
    Ca să nu fac spam, cumva "ambele tabere" au dreptate și nu prea, ar trebui sa se dea avertismente și sa se explice unui jucător exact ce a greșit, spre exemplu XP delete, el fiind un noob, nu știe ca nu trebuie sa lanseze din g3 în g1 cu 10%viteza, trebuie sa i se explice și abia după sa se ia masuri, de aceea dreptatea este întotdeauna la mijloc
    Nici nu voiam sa postez, dar ma amuza atât de tare postările lui XP, încât vreau sa ii vad răspunsul de rege

  • Faptul ca lansezi un md din g1 spre g3,tu avand luna in g3, asta nu o faci cu scop de a destruge luna, o faci doar pentru spam

    Lunile nu se mai distrug prin MD ci prin stergere efectuata de aparator sa se poata activa vmode.

    Berzelius wrote:

    Berzelius: trebuie sa o tai
    Squaker: nu o mai folosesti?

  • Motivul?
    1. Pegasus: aveam MD de la berzelius din g1 in g3, md cu 100%, in timp ce eu aveam flota jos in alta locatie, care facea mai bine de 10 ore si era retrsas cu cateva minute inainte sa ajunga, timp in care se lansa alt md, pentru ca beculetul rosu sa ramna activ si sa nu pot baga vacanta, motiv confirmat si prin PM.

    Chiar ca e ironic, nu?
    In cateva zile in care aveai "beculetul rosu" aprins, ai pierdut o parte din flota.
    N-a fost nevoie sa fac mobila si sa lansez fara nici un spionaj de o zi, de nimic. Culmea, a fost un simply spy & fly ca n-ai fost anuntat nici de spionaj si nici de lansare.
    Intradevar esti regele, regele dovezilor neconcludente ca abuzezi de programe terte.


    Chiar te-as ruge, pe tine sau pe discipolii tai, sa ma spamati si pe mine cu asa ceva, chiar nu m-ar deranja deloc, ba chiar sunt resurse gratis.


    @Mao " justificate si in logica jocului" sunt termeni ce sunt foarte subiectivi, de exemplu, este in logica jocului sa faci adversarul sa-si opreasca alarma, nu?
    Intr-o alta ordine de idei, daca lansez cate un md la doar 2 galaxii distanta, e ok? Dar la 250 de sisteme? Dar la 1 galaxie? Unde se trage linia?

    Berzelius: nu mai stiu cum se gandea

    Vali: la pc scriu mai rpd decat gandesc

    Skonky: cand vad un cretin mai mare ca mine imi creste inima

  • Oh dar chiar iti multumim ca ai avut pretiosul timp sa vii cu reply-ul asta, sa ne mai amuzi putin cum faci mereu.. Oare se poate face un nou rang pentru tine si gusty pe forum ? Culoarea roz cred ca se potriveste bufonilor ca voi

  • in practica jocului , in arhive, era stipulata si o asemenea situatie; explicatia era simpla!
    nu poti da dovada de rea credinta cand ataci o Luna cu RIP si faci cateva ore ; dar e o actiune nejustificata cand ataci de la 250 de sisteme de exemplu si faci ..20 ore ! Atunci da , este in logica jocului ca urmaresti ALTCEVA ( si aici va las pe voi sa va ganditi ce ) si ca nu ai nicio treaba cu actiunea de atac ; prin urmare operatorul de joc te poate atentiona (sau nu , ca nu e obligat - daca o face e din propria vointa) ca ai o actiune de spam si te obliga sa retragi!
    Aceste situatii se pot clarifica fara mare galagie daca vorbiti cu un operator de joc . Pentru asa ceva nu trevbuie sa ne aratam muschii, putem sa dicutam rezonabil , in definitiv si operatorii sunt oameni . Noi avem nevoie de ei , ei au nevoie de noi!
    Cand e dialog e cel mai usor sa clarifici toate aceste mici ...probleme !


    spor la joc !

  • Deci Unbreak ca sa lamurim lucrurile tu pana sa devii jucator mai ai multe de invatat nu doar sa iti versi frustrarile pe forum.Eu nu cred ca am afirmat vreo undeva ca as fi zeu sau rege cum fac altii mai nou, sunt doar un jucator atent la ceea ce face ;) Cand o sa devin pedagog iti promit ca vei fi prima persoana careia ii voi oferi lectii de fleetareala pe gratis ,dar pana atunci postez ce vreau si pe care consider eu ca merita ajuns pe forum fara sa dau detalii ce si cum a fost prins ca lectiile nu se dau pe gratis ;)
    Revenind la frustrarile tale si a celorlaltii din grupul vostru in ziua cand eu o sa cumpar un cont sau sa vina cineva cu dovada ca eu am facut push de cand joc eu ori folosesc alarme si/sau team viewer sa aibe grija de conturile mele eu iti promit ca devin suportul tau chiar daca sunt cert convins ca ar fi inutil ptr tine atata timp cat afirmai in stanga si in dreapta cati bani ai bagat tu si nu stii cum se face ca eu cresc mai mult ca tine,dar astea sunt detalii rofl Eu nu inteleg de unde atata frustrare la voi ca eu as face si as drege cand voi ati recurs la cel mai mizerabil mod de a sparge un jucator ? Toate astea se datoreaza tot voua ca sunt 1-2 persoane care nu vor sa vada jucatori ca voi si imi vand deut la rata minima ca in rest nu sunt persoane sa zica ca mi-au vandut mie deut la 2/1/1 cand eu ofer la toata lumea 2.2/1.2/1 chiar daca unii din ei erau ai vostri invatati la 2/1/1 si eu am zis ca nu vrea la rata aia si o sa platesc ca la restul lumii 2.2/1.2/1. Asa ca sa citez ce ai zis "hotii striga hotii !" e valabila ptr tine prietene rotfl
    Acuma sa il iau in barca si pe autoproclamatul rege poate explici si tu la lume cum se face ca in 3 luni de cand s-a deschis universul antares nu ai stiut ce e ala fs indiferent ca e zi sau noapte si de 2 sapt de cand palpaie beculetul ai aflat ca navele pot fi trimise si la plimbare ca tot rugineau acolo fara folos? Sa inteleg ca te-a ajuns oboseala? rofl


    Asa ca plangacioase mici nu mai plangeti pe la operatori ca nu puteti juca din cauza MD-urilor cand adevaratul motiv e ca da cu virgula la alarma. Si la mine a palpait becul 1 sapt dar nu am fost deranjat deloc si pe unii din voi chiar il deranjeaza. Cum se face ca exact cei ce nu fac iddle mai mereu plang? rotfl


    Avertisment verbal. Flame, Trolling.
    Tommy-

    The post was edited 1 time, last by Tommy ().

  • @UcigasuMimilos : Ma uit cat de lipsit de caracter,milog si increzut esti. Faci doar bullying ieftin cu oameni slabi,pushing cu juma' de univers si plata la greu pentru ceva ce oricum nu esti si nici nu vei ajunge...Jucator de ogame. Nicaieri nu am vazut ceva mai slab si las ca tine. Nicaieri. Esti slab si vei ramane slab...sa le dea dumnezeu sanate celor care te intretin din bani si resurse,singur nu-ti permiti nici una din resurse...nu-ti bate capul sa mi raspunzi ca mi-e sila oricum de tine...


    - Warn
    Mao

  • Cum adică, nu mai ai voie sa dai MD? Cred ca se referă la cei care dau cu 10% sau cu 90% , nu cred ca se referă la cei care baga cu 100%, da și eu făceam pe PEGASUS 8 ore cu Ripii înainte, nu mi-a zis nimeni nimica, dar nu ai voie sa bagi atac cu 10% unde nu este nimica, adică să împiedici pe cineva sa pună VM. Dacă e altfel, ne mutam pe jocurile rapide, unde este interzis sa obstrucționeazi un jucător sa intre în VM, iar ban=permanent în aceste cazuri, acolo, cred ca și aici este tot afla fel....


    Salut.


    Am sa incep cu adevaraul rege de aici: Mao. Restul sunt de carton sau expandati :)
    @Mao
    Este voie sa atac cu MD mision o luna, de la cea mai apropiata luna a mea din acea galaxie? Daca da, am voie sa retrag daca vad ca este online tinta?
    Este voie sa atac din acelasi sistem cu MD mision o alta luna la 90, 80, 70%? Daca da, pot sa retrag?
    Am voie sa dau 1000 de MD pe zi in conditiile de mai sus?
    Daca da la punctul 1 si punctul 3, pot fi banati cei ce fac abuz de tickete pentru situatii concrete descrise mai sus?
    Multumesc in avans pentru un raspuns clar.


    Si acum, cu titlul: "S-a rupt lantul de iubire", va prezint parerea mea.


    Cand stai cu manutele in calculator 20h pe zi, evident ca te mananca pielicica sa iti usurezi viata. Asa au aparut alarmele si alte mici artificii. Daca mai esti si in gasca, evident - cu oameni cu care te asemeni la apucaturi - tinzi sa imparti munca si responsabilitatile astfem incat sa eficientizezi situatia. Aici contravine unor reguli ce nu pot fi dovedite usor. Poate chair deloc.
    Posibil ca acele MD-uri necurate si nelepadate de Satana isi au originile in mijlocul frustrarilor celor putini si mai buni, dar care nu ataca in haita. In gradinita si la scoala primara, ne mai adunam cativa chiar daca nu erau interese comune in rest, sa il umilim sau "dovedim" pe altul.
    Mai sus, auto-proclamatul rege spune ca MD-urile au scop precis si sinistru, ca la final sa le numeasca "inconstiente" In cateva randuri a si uitat de flatulatiile de mai sus :) Asa e el. Asa il luam si tot asa il punem la punct.
    Mai este Unbreack :)
    Alta specie neinteleasa de zoologi, care stie el ca Ruth cumpara conturi si nu are cui sa le dea sa joace :)))
    Ca si cum cumperi 3 motocultoare identice, dar tu esti un singur gradinar.
    Si aceeasi culoare :P
    Acum vreau sa dau si eu MD-uri doar pana sunteti reciclati. Nu mai mult :)
    In speranta ca am fost de ajutor, de viitor si degeaba.


    Va urez week-end placut.


    AresS *KingSS

  • Salutare!
    @Ruthless eu ma bag sa primesc meditatii de la tine pentru ogame. Ca sa nu iti irosesc timpul invata-ma cum se fac punctele in clasament.
    M-am uitat pe mmorpg doar la ultimele 30 de zile. Locurile 1, 2 si 3 la economie sunt Gaby, Haskel si cu mine cresterea noastra in 30 de zile e in felul urmator:
    1) Gaby creste 1,9 milioane
    2) Haskel creste 2,2 milioane
    3) Sirdanyel creste 1,9 milioane.
    Bineinteles, fleeterii foarte buni (fara ironie, chiar esti unul din ei) ma gandesc ca cresc mai mult. Inteleg un 2,5 milioane, hai 3...accept si 4 milioane.
    Dar tu ai crescut in ultimele 30 de zile cu 6,225 de milioane de puncte !!!!!!!!
    Sa mor daca nu vreau sa invat si eu!!! Nu reusesc asemenea cresteri nici pe Xalynth unde am 40 de milioane de puncte :))

    Sunt atât de inteligent, încât niciodată nu înţeleg nimic din ceea ce spun. (Oscar Wilde)

  • ataca prietene ce sa zic...daca astepti doar din mine sa cresti nu e de mirare ca ai crescut doar atata in 1 luna...u zilnic farmez de minim 100kk si aici nu mai pun si loviturile mai mari cand au locul. daca ai urmari armata distrusa ai vedea dc eu cresc cat altii in 3 zile.

  • Ba baietica...acum 1 luna aveai flota de transuri...si economie catd e cat...cu ce ai farmat ma tu ? cu mana? cu mouse ul? cu grebla? tu n ai nimic impresionant in 60 de zile...:))) esti ok ? :)))) :modo:
    @Mao : poate facem si noi o verificare...mai serioasa..ca baiatul a ajuns in faza de paranoia ...chiar crede ce zice :)) si e periculos ,si pt el si pt sanatatea lui mintala... :)))


    Spam. Avertisment verbal.
    Tommy-

    The post was edited 1 time, last by Tommy ().

  • Bineinteles, fleeterii foarte buni (fara ironie, chiar esti unul din ei) ma gandesc ca cresc mai mult. Inteleg un 2,5 milioane, hai 3...accept si 4 milioane.
    Dar tu ai crescut in ultimele 30 de zile cu 6,225 de milioane de puncte !!!!!!!!

    Daca tu inca ai ramas la parerea ca exista fleeter care sa se sustina singur din atacuri fara bisnita/conturi suport sau conturi (care din diferite motive nu fac FS) inseamna ca ai jucat alt tip de ogame.

    Berzelius wrote:

    Berzelius: trebuie sa o tai
    Squaker: nu o mai folosesti?

  • Voi chiar nu realizati ca 100kk farm pe Antaras e inseamna 3-4h de farm lejer, nu? Adica pe Betelgeus farmez 30-40kk in juma de zi unde nici nu sunt jucatori, e si viteza de 2x si unde eu ca rank 1 am 1.3kk pct.. deci un univ inca tanar si nedezvoltat. Si voi sunteti surprinsi de 100kk farm? Wtf.. pe ce lume traiti, 100kk farm e la modu ala lejerescu fara chef, ia aduceti-l pe master farmer berze pe Antaras sa vedeti 300-400kk farm pe zi lol.

    Cunoaşte-ţi inamicul şi cunoaşte-te pe tine însuţi; dintr-o sută de bătălii, nu te vei expune nici unei primejdii.

  • ce farmezi ma tu ?:))) 100KK unde? pe serverul 1 :))) auzi la el ba baiatule =))) esti hilar ....

    Salut.


    Sunt multi jucatori care cresc doar din minerit. O parte din ei nu au timp sa curete planetele de 3 ori pe zi.
    Te invit la 2.399, 2.400 si 2.401 sa vezi ce este de ferme. Toate hranind orgoliul si depozitele vaste a "celui de nespart".
    Sunt aliante cu caracter de gasca ce adapostesc un numar mare de mineri si unul mic de plamaduitori de flote. Le folosesc doar pentru amenintari catre alti minei independenti si sfarsesc in depozitele "regelui" sau ale lui Ruth in final :)
    Eu personal am jucat in alianta cu Ruth si nu l-a auzit vreodata sa oblige pe cineva sa ii vanda lui deuteriu. Primul venit - primul servit. Evident ca multi il aleg pentru ca Ruth chiar foloseste deuteriu pentru scopul lui creat: sa deserveasca flote care ataca.
    Este frumos sa sti ca deut tau a folosit cuiva care stie ce sa faca si sa construiasca o flota. Nu adauga nave la kg sa dea bine la puncte. Mai nou, oponentii ii copiaza stilul de constructie a flotei :)
    Mai cred ca pe orice Univers este loc si de fleeter de duminica, si de mineri si de alte specii de jucatori. Pana si de Operatori :)
    Sa recunoastem cu sportivitate pe cei mai buni sau mai insistenti si sa dam fiecaruia sansa sa se joace intr-un mediu elegant. Sportivitate sporita si cat mai putine clevetiri rautaciase, pentru ca ne otravim singuri aruncand cu gunoaie in orice alt jucator.
    Este o zicala in Est: Cand urasti pe cineva, este ca si cum bei otrava si astepti sa moara celalalt.


    O zi perfecta si un week-end minunat!


    AresS