Alege viteza urmatorului univers

  • Viteza flota ( transport si atac) 26

    1. 1x (4) 15%
    2. 3x (2) 8%
    3. 6x (20) 77%

    Întrucât anul acesta se poarta alegerile, va invit sa va exersați capacitatea de a alege :


    Cum doriți sa fie viteza flotei la următorul univers ( fără discuție, va exista un următor univers).


    Puteți alege pana vineri dimineața.

  • Se poate organiza un vot pentru universurile vechi. După ce aflam rezultatele , se poate schimba viteza sau alta caracteristica. Important este ca voturile exprimate sa fie măcar 50% din nr jucătorilor activi.

  • x10eco

    Nu exista comunitate cu mai mult de 2 uni cu 10x eco.Poate se modifica pe viitor dar Xaly a primit 10x eco dupa ce Rhea a fost sters.

    urmatoarea fuziune va i cu xaly,deci trebuie sa fie macar egalitate

    Ai fost pe 10x eco si ai mers pe 8x eco... de ce nu ai venit pe Xaly?

    Berzelius wrote:

    Berzelius: trebuie sa o tai
    Squaker: nu o mai folosesti?

  • Ai fost pe 10x eco si ai mers pe 8x eco... de ce nu ai venit pe Xaly?

    serios...dupa mai putin de un an pe rhea trebuia sa merg pe xaly sa fac ce anume?o concurenta imposibila cu tine?care ai cont de mai bine de 10 ani?

    se pot schimba caracteristicile,oricum nusakan ar avea nevoie de eco dublu fata de xaly pentru a se apropia intr-un viitor indepartat

  • Pentru universul Spica

    Economie x10, Flota Civila x6, Flota Aparare SAL x6, Flota razboi x6, Cercetarex20, Galaxii 9, DF 70%, DiDF 70%, 0,5 consum de deuteriu, +30 Câmpuri, Sonde cu încărcătură ON, ACS ON, 25.000 DM, Deuteriu pe câmpuri de resturi: ACTIVAT. Timp de zbor/consum ignorarea sistemelor goale&inactive. multumiri

  • dupa mai putin de un an pe rhea trebuia sa merg pe xaly sa fac ce anume?

    Sa ai 10x eco in continuare.

    o concurenta imposibila cu tine?care ai cont de mai bine de 10 ani?

    Este de pe vechiul Jupiter dar eu nu am zis nimic de concurenta... si pana la urma ce inseamna la tine concurenta? Ideea de baza fiind sa concurezi cu tine insuti si sa ai un joc mai bun ca ziua precedenta.

    Pentru universul Spica

    Economie x10, Flota Civila x6, Flota Aparare SAL x6, Flota razboi x6, Cercetarex20, Galaxii 9, DF 70%, DiDF 70%, 0,5 consum de deuteriu, +30 Câmpuri, Sonde cu încărcătură ON, ACS ON, 25.000 DM, Deuteriu pe câmpuri de resturi: ACTIVAT. Timp de zbor/consum ignorarea sistemelor goale&inactive.

    Universul Spica are deja viteza la flote destul de mare iar 10x eco sigur nu o sa fie pana nu se inchide universul Virgo (probabil la urmatoarera fuziune) si cat despre CR 70% ... ai deja si din aparare.



    Pe langa toate astea ... nu stiu daca valent o sa citeasca ce ati scris voi mai ales ca nu este topic deschis pentru cereri modificari caracteristici.In fine...

    Ps: Madutza poate modifici pe forum caracteristicile la Xalynth... a trecut ceva timp de cand a fost fuziunea si au ramas nemodificate.

    Berzelius wrote:

    Berzelius: trebuie sa o tai
    Squaker: nu o mai folosesti?

  • Nu exista comunitate cu mai mult de 2 uni cu 10x eco.Poate se modifica pe viitor dar Xaly a primit 10x eco dupa ce Rhea a fost sters.

    Ai fost pe 10x eco si ai mers pe 8x eco... de ce nu ai venit pe Xaly?

    Vor baga acum server X6 fleet X10 eco sa motiveze lumea la început cu PayPal carnage și după moare cum mor toate de câțiva ani încoace. Business

  • poate reveneam si eu daca era un x4 flota, x10 eco,x16 cercetari, 70%df si 0.5 consum. Ar fi fost un univers echilibrat ptr toata lumea

    dar contu de pe xaly cui l-ai vandut?

    MotanuD: nu-l ai pe MotanuD in lista de Y!M, nu existi!
    Nu faci fs albastru, nu existi.
    -----------------------------------------------------------------

  • poate reveneam si eu daca era un x4 flota, x10 eco,x16 cercetari, 70%df si 0.5 consum. Ar fi fost un univers echilibrat ptr toata lumea

    Sincer cred că ăștia de au votat x6-le ăla flota ( adică toată lumea ) , au făcut-o la mișto din lipsa de alternative decente. Să pui X1 și X6 in criteriile de alegere când ultimele 2 uni deschise au avut aceleași viteze și au murit la 1 săptămână după mi se pare aberant

  • l-am donat numai la afaceri va sta gandul

    Ruth ... nu e nevoie man sa ne explici ce inseamna cont donat... mai ales ca acum are 3 colonii pe pozitie cap.. in ss cu Dima Boss (vedeta si legenda pe vechiul jupiter).

    Să pui X1 și X6 in criteriile de alegere când ultimele 2 uni deschise au avut aceleași viteze și au murit la 1 săptămână

    Cred ca un univers cu 0.1 viteza flota atac sau eventual atac blocat rezista mai mult.

    Berzelius wrote:

    Berzelius: trebuie sa o tai
    Squaker: nu o mai folosesti?

  • Se poate organiza un vot pentru universurile vechi. După ce aflam rezultatele , se poate schimba viteza sau alta caracteristica. Important este ca voturile exprimate sa fie măcar 50% din nr jucătorilor activi.

    Am facut un sondaj de opinie pe serverul Spica si la rubrica diplomatie am postat solicitarea si cateva adeziuni la aceasta .