Concurs Universr Quaoar

  • Dragi jucatori,


    Sarbatorile Pascale au trecut as a ca sper ca aveti mai mult timp sa jucati pe noul univers.

    Va propun un mic concurs, mai degraba o intrecere la noroc deoarece castigatorul va fi tras la sorti.


    Fericitul jucator al carui nume va fi tras la sorti va castiga un cupon de 10 euro din colectia mea personala.



    Tragerea la sorti va fi anuntata cu o saptamana inainte. Se califica doar jucatorii activi si care nu au avertismente sau ban.



    Daca aveti si alte sugestii de concursuri, va rog sa le postati pe forum.


    Valent

  • O inițiativa excelenta. Draqula a punctat excelent, fără cei din top 10 la câștig (ptr ei sigur nu contează 10€)..

    Personal, sunt convins ca evenimentele întinse pe durata lunga ajuta la păstrarea jucătorilor.

    Și creerea unui eveniment în care atacurile aduc bonusuri într-un anumit interval de timp (reglementează haosul creat de FS, MD, distrugere de dragul de a distruge) atunci și cei puși pe distrus, se vor gândi de doua ori înainte sa atace random... Poate îl prind în eveniment și atunci am beneficii mai mari

    Și a avea ceva evenimente graduale, funcție de implicare, cu mai multe praguri de premii, ajuta la menținerea interesului...

  • Și ptr băieții cu banu' scoateți ceva ptr care sa se merite un 10,€! O nava, o mina, un jeton, ceva sa știi ca dacă-l ai ești "bun".. Ce vinde Ogame, ai mocca dacă ai răbdare sa strângi DM....

  • la un atac sa se ciordeasca si materie.....

    Era vorba de sugestii pentru concursuri.. nu modificari ale jocului cu totul.



    Felicitari Valent, frumoasa initiativa !


    Quote

    P.S. pentru a tot stiutori:
    nu exista o flota bine facuta in ogame. flota care o trimiti in atac e ceea care distruge adversarul cu cat mai putine daune. verifica wiki ogame. Chiar eu am scris fraza asta.


    By Bagabontu


  • Se califica doar jucatorii activi si care nu au avertismente sau ban.


    Valent

    Întreb și eu pt un prjeten:cool:


    Pe noul server, sau pe tot timpul jucat pe ogame?


    Era bine dacă concursul era valabil doar pt cine nu a investit bani în joc

  • Voi folosi un sistem de tragere la sorti , probabil cel de aici : https://ahaslides.com/features…-drawing-generator-wheel/.


    Data tragerii la sorti nu am stabilit-o, dar va fi probabil luna viitoare sau chiar mai tarziu. Asta desigur sa va pot pastra in joc cat mai mult timp.


    Cei care au primit avertismente sau ban, nu se califica . Cei aflati in mod vacanta la data tragerii la sorti nu vor participa la concurs.


    Intr-o carte am citit ca si norocul face parte din puterea si priceperea unui individ. Multi au noroc dar putini stiu sa-l identifice si sa-l foloseasca in mod avantajos. Hai sa vedem cine va fi norocosul castigator.

  • Tragerea la sorti va avea loc saptamna viitoare (14-20 august) - nu voi specifica exact ziua si ora.

    Se califica toti jucatorii activi la momentul tragerii la sorti , fara avertismente si fara ban ( vechi sau nou).

  • Nici nu cred ca mai are rost Valent, daca mai suntem 5 activi e bine :)) Vorba lui Praslea, mai bine dai premiul pe Spica macar ai ce extragere sa faci :))

  • pai muncesc mai putin sa introduc participantii in software-ul de extragere castigator. Hai baieti, poate nu ati inteles tactica mea, scoateti conturile din V-mode cat mai aveti timp.