[TOP 6][TOT: 1.300.990.000] hjkhjk & UNBREAKABLE [NeW] & Fatman [NeW] & trident [JEDI] & Kindernebun [BOSHO] vs. RazNa & Ruthl3ss Kill3r [NoSkiLL] (A: 256.819.000, D: 1.044.171.000)

  • bine ai revenit RUTH
    dedicatiile merg spre Kindernebun, UNBREAKABLE, Fatman, trident, SwagOBang, Mikyduta, Crow
    si in special pe RAZNA care a avut 90% parte din strategie



    On 23-03-2019 --:--:--, the following fleets met in battle:



    Attacker hjkhjk
    ________________________________________________


    Light Fighter 2.681
    Cruiser 1.234
    Battleship 1.179
    Battlecruiser 2.004
    Espionage Probe 4
    _________________________________________


    Attacker UNBREAKABLE [NeW]
    ________________________________________________


    Light Fighter 11.786
    Battleship 1.053
    Battlecruiser 1.228
    Cruiser 2.425
    _________________________________________


    Attacker Fatman [NeW]
    ________________________________________________


    Light Fighter 7.540
    Cruiser 2.744
    Battleship 1.118
    Battlecruiser 431
    _________________________________________


    Attacker trident [JEDI]
    ________________________________________________


    Light Fighter 12.487
    Cruiser 3.270
    Battleship 3.243
    Battlecruiser 901
    Destroyer 50
    _________________________________________


    Attacker Kindernebun [BOSHO]
    ________________________________________________


    Light Fighter 13.390
    Heavy Fighter 4
    Cruiser 2.606
    Battleship 2.412
    Battlecruiser 1.152
    _________________________________________


    Defender RazNa
    ________________________________________________


    _________________________________________


    Defender Ruthl3ss Kill3r [NoSkiLL]
    ________________________________________________


    Light Fighter 31.477
    Cruiser 4.407
    Battleship 3.936
    Destroyer 28
    Battlecruiser 6.480
    _________________________________________



    After the battle ...


    Attacker hjkhjk
    ________________________________________________


    Light Fighter 748 ( -1.933 )
    Cruiser 936 ( -298 )
    Battleship 1.140 ( -39 )
    Battlecruiser 1.990 ( -14 )
    Espionage Probe 0 ( -4 )
    _________________________________________


    Attacker UNBREAKABLE [NeW]
    ________________________________________________


    Light Fighter 3.328 ( -8.458 )
    Battleship 1.008 ( -45 )
    Battlecruiser 1.213 ( -15 )
    Cruiser 1.761 ( -664 )
    _________________________________________


    Attacker Fatman [NeW]
    ________________________________________________


    Light Fighter 2.053 ( -5.487 )
    Cruiser 2.020 ( -724 )
    Battleship 1.078 ( -40 )
    Battlecruiser 427 ( -4 )
    _________________________________________


    Attacker trident [JEDI]
    ________________________________________________


    Light Fighter 3.490 ( -8.997 )
    Cruiser 2.392 ( -878 )
    Battleship 3.128 ( -115 )
    Battlecruiser 894 ( -7 )
    Destroyer 50 ( -0 )
    _________________________________________


    Attacker Kindernebun [BOSHO]
    ________________________________________________


    Light Fighter 3.793 ( -9.597 )
    Heavy Fighter 3 ( -1 )
    Cruiser 1.897 ( -709 )
    Battleship 2.319 ( -93 )
    Battlecruiser 1.144 ( -8 )
    _________________________________________


    Defender RazNa
    ________________________________________________


    Destroyed!
    _________________________________________


    Defender Ruthl3ss Kill3r [NoSkiLL]
    ________________________________________________


    Destroyed!
    _________________________________________



    The attacker has won the battle!


    The attacker captured:
    0 Metal, 0 Crystal and 0 Deuterium


    The attacker lost a total of 256.819.000 units.
    The defender lost a total of 1.044.171.000 units.
    At these space coordinates now float 518.723.100 metal and 312.379.900 crystal.
    The attacker captured a total of 0 units.


    The chance for a moon to be created from the debris was 20%.
    ________________________________________________


    Debris harvested by the attacker(s):
    70.769.300 Metal and 0 Crystal
    42.000.000 Metal and 42.000.000 Crystal
    71.218.000 Metal and 71.218.000 Crystal
    143.551.800 Metal and 19.688.200 Crystal
    81.620.000 Metal and 81.620.000 Crystal
    97.860.000 Metal and 97.860.000 Crystal


    Total debris harvested by the attacker(s):
    507.019.100 Metal and 312.386.200 Crystal




    Summary of profit/losses:




    Summary attackers(s)


    Metal: 321.757.100
    Crystal: 248.095.200
    Deuterium: -7.266.000
    The attacker(s) made a profit of 562.586.300 units.



    Summary defender(s)


    Metal: -555.771.000
    Crystal: -381.966.000
    Deuterium: -106.434.000
    The defender(s) lost a total of 1.044.171.000 units.




    Powered by OGotcha CR Converter 4.2.0

  • Acum sa ma justific si eu. De la primul retrur pe care l-am luat de la el. Mi-am propus o tinta. Astazi am atinso. Stiu ca nu este cel mai onest lucru. Dar am apelat doar la o singur atribut pe care il detine. Stiam ca nu scapa nimic de sub ochi. Sunt constient de ceea ce urmeaza. Tind totusi sa le multumesc celor care au avut incredere in mine....Au fost pentru mine si experienta mea din ogame a fost ceva formidabil. Simti-am efectiv cum imi sare inima din piept. Refacere Usoara Ruth.

  • Dar dc nu spuneti si povestea din spatele loviturii? sau va e rusine ca din statutul de ferme altfel nu aveati cum sa reusiti asa ceva?:)) Hai sa zic eu cum sta treaba: domnul Razna a inceput sa imi scrie pe whatsapp ca il ataca fostii lui colegi in humanoid si mi-a aruncat niste nave acolo,eu fiind baiat bun am decis sa ii sar in ajutor tinand cont ca vorbim de ceva timp pe whatsapp si dupa cum se vede inca :censored: prin curte :)) totul bine si frumos pana in momentul cu pricina tinand cont ca i-am cerut si printuri dar se pare ca a fost rapid de mana sa le modifice si nu mi-am dat seama de ce urma sa se intample.Cam asta e lovitura cu care se pot lauda ei ca au reusit sa ma sparga pe mine :)) Bv voua baieti meritati tot respectul cuvenit rotfl Cand o depasiti stadiul de ferme ptr mine :censored: . Eu unul nu m-ai fi pretat la asa ceva nici la cel mai mare dusman dar unii ptr o mana de ress ar face multe . Sa tineti minte personajele ca asa cum mi-au facut mie o sa faca oricui.
    Ne revedem pe forum dragii mei ca de acuma incepe joaca. :beer:

    - Warn/insulta
    Mao

  • imi place doar pentru ca s-a micsorat diferenta intre rank1 si urmaritori, dar strategia este de cea mai joaca speta. :nono:
    FR Ruthless,astept sa vad o frumoasa razbunare :gogogo:

  • Defapt Ruthless, unii dintre cei de sus facusem o strategie acum cateva zile pentru a-l sparge pe ares dar odata cu revenirea ta a trebuit sa schimbam cam tot pentru ca eram constienti ca nu pici chiar asa usor in plasa !
    Si chiar si acum eram sceptici in privinta asta dar pana la urma a iesit..
    Refacere usoara

  • O mizerie de lovitura, nici unu nu merita felicitat pentru o chestie de genu. L-ati coborat pe Ruth pe 2 pentru o scurta perioada, ati facut si voi 100kk de caciula.. dar ce va asteapta pentru mizeria asta nu cred ca o sa va placa rofl Mai bine bagati VMode de pe acuma, ca se cam termina aventura voastra pe Antares curand rofl


    Ruth la cum te stiu ai sa recuperezi inzecit de pe fermele care presteaza asa mizerii de lovituri, ca altfel nu i duc capu.

    Cunoaşte-ţi inamicul şi cunoaşte-te pe tine însuţi; dintr-o sută de bătălii, nu te vei expune nici unei primejdii.

    The post was edited 1 time, last by Devilutz ().

  • in special pe RAZNA care a avut 90% parte din strategie

    Daca voi numiti asta strategie....


    In ogame s-a ajuns ca in filmele alea cu zombie... omori 20 de persoane si pentru un colt de paine.Greu mai gasesti persoane in ogame cand in ultima vreme e plin de "uameni".


    Si totusi am sa precizez ca pe langa lovitura asta pe termen lung daca jucati contra lui tot va recicleaza pentru simplul fapt ca va lipsesc doua aspecte necesare in joc... skill si coordonare.


    Ru ruth... cred ca totusi se merge spre bine... o sa fie mai distractiv "daca" o sa-i reciclezi pe viitor si nu incep ei sa renunte ca nu au "timp" si viteza prea mare la univers.


    Glotr la cine are nevoie.

    Berzelius wrote:

    Berzelius: trebuie sa o tai
    Squaker: nu o mai folosesti?

  • "Ma asteptam la o primire calduroasa,dar nici chiar asa "
    Bine ai revenit,ti-era dor de noi??
    .....N-am inteles de ce va agitati toti asa..... in razboi totul e permis,nu am facut altceva decat sa ne folosim de faptul ca el se crede zeul ogame.ro,si nu misca nimic fara el......le-am zis la baietii de la inceput ca va veni in aparare....si a venit........acum va activa din nou conturile suport(Senator deuterium deja a iesit din vacanta) si va reveni pe primul loc in cateva zile.......nu s-a schimbat nimic,credeti ca ne cauta mai putin inainte??....s-a mai echilibrat universul,cel putin pentru un timp.....si asta e bine
    .......Si sa fim bine intelesi.......n-am zburat impreuna pentru profit,am zburat ca sa il vedem jos.....puteam sa iesim si pe pierdere
    .....

    Lupta pentru a primi ceea ce-ti place sau vei fi fortat sa-ti placa ceea ce primesti...............CUMPAR GAZ !!!

    The post was edited 1 time, last by RENEGADE ().

  • Va trebuie o strategie pentru a-l prinde pe Ares? o_O N-am crezut ca o sa pot auzii asta glotr def

    Defapt Ares a luat contul cu destul de multa flota pe el si trebuiau puse la punct niste amanunte pentru a-l prinde prin simplul fapt ca mai avem si altele de facut decat sa dam spi 24h ;)

  • Cred ca este unul dintre cele mai jenante hit-uri vazute pana acum. Am trait sa o vad si pe asta, mersi baieti. :checked:
    Partea proasta e ca v-ati cam facut de cacao. Mare chestie...foarte "pro" din partea voastra, ati demonstrat multe. :thumbsup:


    Ruth...sa ai spor la refacut si la vanatoare :raspa:
    No congrats. E sub nivelul minim acceptat. Sa va fie de bine profitul ala, probabil n-o sa va bucurati prea mult de glorie. L-ati dat jos...acum sa vedem ce o sa realizati mai departe. Daca ajungeti tot prin dreapta, n-ati facut mare chestie.

  • Va trebuie o strategie pentru a-l prinde pe Ares? o_O N-am crezut ca o sa pot auzii astaglotr def

    Mai multi si-au exprimat oroarea pentru metodele aplicate pentru aceasta lovitura. Ruth a demonstrat ca este un jucator sportiv, ca stie sa joace acest joc ca pure fleeter. A demonstrat pe mai multe Universuri, deci nu este un lucru nou.
    Acum a fost inaugurat un nou "low" pentru cei 5, in ogame.ro! Culmea este ca Ruth m-a avertizat asupra tuturor jmecheriilor josnice aplicate de "buti" pentru un pic de faima si resurse. Adevarul este ca doar minerind inteligent si cu un aport de boostere Senator Deuteriu a fost pe locul 4, 3 cateodata, la scor general, iar la eco pe locul 2-3 constant. Nu am facut nici macar un raid si am obtinut ce XP trident si altii din preajma lor vedeau ca o dorinta in viitor. Deci, se poate si fara sa te dezumanizezi, sa obtii rezultate!
    Cu Brainiac nu am dorit sa ma asociez pentru ca il stiu de pe Zagadra, unde este evident, un *** lifer.
    Aceasta noua situatie creata a facut ca jucatorii cu bun simt si cu valoari clar definite, sa se separe moral si mai tarziu faptic de jucatorii ce pot vinde orice farama de fair-play si de demnitate, pentru un moment de faima pe un forum! In timp, sunt convins ca se va reface ordinea fireasca bazata pe valoare si sportivitate.
    Nu am pierdut flota pe nici un cont, niciodata!!! Parte din ea, desigur.
    Asta pentru ca imi aduc mereu aminte de un om care intr-un grup a spus: nu am pierdut in viata mea o partida de sah! Asta pentru ca nu stiu sa joc :)
    Well, evident ca eu si altii il vom sprijini pe Ruth sa se refaca, fara sa facem obisnuitul Push! Aici merita mentionat Draqulla si AmiraKK, jucatori care si-au "donat" flotele cocosului. Presupun ca tot asa s-au facut grasuti o parte din cei 5 infami. Unul chiar preluand contul Draqullei cu cateva zile in urma.
    Ma bucur intens la gandul ca niciunul dintre cei 5-10 participanti activi si moral la strambaciunea pusa in bat mai sus, nu exista in preajma mea in viata reala.


    Ruth, you are the best!
    The best I know!

  • Refacere usoara Ruth!
    Este un joc si cu bune si cu rele,trebuie sa le luam asa cum sunt si sa tragem invataminte!

    Esti una din frunzele mucegaite care are si tupeu sa scrie o asemenea aberatie!
    Deasemenea, mai nimeni nu a prevazut asta: se spunea ca esti un om cu un pic de onoare si mandrie personala. Ehh, uite "cum tragem invataminte" tridento!


    - Double post/trolling/warn
    Mao

  • Bineinteles ca o sa il sprijiniti.......asa cum o faceti de la inceputul serverului,asteptand sa va arunce si voua cate o firimitura....chiar nu o sa inteleg niciodata logica asta romaneasca......decat sa joc pt mine....mai bine joc pentru altul,care e mai capabil decat mine.......stai tu relaxat ca nici ruth al tau nu e vreo usa de biserica....nu e strain de pushuri pe fata sau mascate.....si nici de jigniri gratuite,pentru el toti sunt "buti",toti sunt "nubi",nu poti licita impotriva lui ca incepe cu amenintarile.....am sa fac,am sa dreg,te lasi de joc....bla-bla......nu ii mai cautati atata in coarne ca l-ati urcat pe un piedestal al fairplayului.....si chiar nu e cazul la el.......decis lucru.....hitul nu e moral,dar stiam asta dinainte sa plecam la drum,insa ne-a interesat rezultatul....si a iesit de partea noastra


    - Trolling/warn
    Mao

    Lupta pentru a primi ceea ce-ti place sau vei fi fortat sa-ti placa ceea ce primesti...............CUMPAR GAZ !!!