Modificare proprietati uni Mizar

  • Nu era normal sa fim anuntati si noi cand se modifica proprietatiile acestui univers?
    Si daca tot s-a modificat viteza flotei si nr de campuri pe colonii, de ce nu s-a modificat si CR dupa lupta?

  • Domnule Mare Imparat, eu sunt mai 'idiot', lumineaza-ma si arata-mi unde scrie ca pe data de 24.03.2016 la ora 16 (aproximativ) viteza universului Mizar se va modifica la 2X
    Multumiri anticipate!


    Si pentru ca tot esti GO, fa si o verificare pe contul meu de pe Mizar sa intelegi de ce sunt suparat. Numele in joc il gasesti tu ca esti "citit" pe Forum.

  • de ce nu s-a modificat si CR dupa lupta?


    Eu zic sa incerci procentajul la CR spargand o proba.


    @Lone: El intreba de ce nu s-a anuntat ca s-au facut modificarile.Adevarul este ca nu s-a anuntat nici pe forum si nici in joc.Iar daca era careva sa isi faca FS pe baza la % viteza fara sa fie atent ramanea fara flota... inainte de fuziune.


    Trebuia trimis un mesaj in joc macar de catre GO/GA - Ati primit ce ati cerut.

    Berzelius wrote:

    Berzelius: trebuie sa o tai
    Squaker: nu o mai folosesti?

  • Domnule Mare Imparat, eu sunt mai 'idiot', lumineaza-ma si arata-mi unde scrie ca pe data de 24.03.2016 la ora 16 (aproximativ) viteza universului Mizar se va modifica la 2X
    Multumiri anticipate!


    Si pentru ca tot esti GO, fa si o verificare pe contul meu de pe Mizar sa intelegi de ce sunt suparat. Numele in joc il gasesti tu ca esti "citit" pe Forum.



    LonestarX: migratia si schimbarea caracteristicilor serverelor imi suna a doua lucruri diferite
    [10:59am] LonestarX: migratie = vin migratorii
    [11:00am] LonestarX: si a doua.. e auto descriptiva
    [11:00am] LonestarX: ca daca citesti cu atentie, mao zice “Update: fuziunea propriu-zisa a fost decalata cateva zile, astfel conturile vor fi mutate intre 29 martie si 4 aprilie.
    [11:00am] LonestarX:
    [11:00am] LonestarX: accent pe “conturile vor fi mutate”
    [11:01am] LonestarX: nu zice ca si serverele vor fi schimbate de atunci


    Nu mai confundati marfa cu ambalajul !





    Quote

    Fuziunea va avea loc pe un termen mai lung. Pe 29.02. va incepe faza de Selectie, urmand ca mai apoi intre 28.03. si 01.04. sa aibe loc fuziunea propriu zisa.



    Dupa cum vezi aici zice "pe un termen mai lung". nu o sa pocneasca nimeni din degete pe 28 la miezu noptii si hop-top instant o sa se teleporteze toti jucatorii. Si nu cred ca obtii ceva daca esti obraznic sau te ratoiesti la oricine ca ai tu o suparare ce te roade. Cred ca ai putea obtine mult mai multe cu o atitudine mai pasnica. Si daca gandesti ca nu ai nimic de pierdut si macar iti versi naduful si frustrarea, well, ai de pierdut respectul altor jucatori.





  • Intrebarea este legitima, "de ce nu s-a anuntat schimbarea vitezei?" Eu care fac fs de azi ora 15.00 pana maine ora 12.00 intru la ora 11.00 pe cont si ma trezesc fara resurse si transportoare pentru ca a fost schimbata viteza. La aceasta intrebare trebuie sa raspunda staful. :-??

  • La aceasta intrebare trebuie sa raspunda staful. :-??


    Iar eu am convingerea ca va face bine si va raspunde. Pana atunci:



    UOB7Q6B.png



    axE: mai dar tu tot timpul esti gica contra
    Motanu: la cati pro sunt in jocul asta...


    Gusty: Știi ca nu insist pe ceva decât atunci când știu sigur ca am dreptate. Ulterior îmi dau seama ca am greșit și îmi cer scuze


  • Caracteristicile noi ale universelor target se implementeaza in mod logic si natural INAINTE de inceperea propriu zisa a mutarii conturilor din universurile exod. Nu am fost anuntati data exacta cand urmau sa fie facute aceste schimbari, insa ele -schimbarile- trebuiau luate in calcul de fiecare din voi, odata ce au fost anuntate din 8 martie a.c. In plus, va reamintim ca schimbarile caracteristicilor universurilor target au survenit ca urmare a doleantelor voastre.


    Late edit: Se pare ca a existat un anunt conform ca schimbarile caracteristicilor vor fi efective din 24 martie, si-mi asum personal eroarea pentru omitera anuntarii acestora.

    When you become angry, think about the consequences - CONFUCIUS

  • daca s-au schimbat(modificat) proprietatile la mizar,banuiesc ca si la U1 s-au schimbat, nu???? a prins viteza x2????


    intre timp am verificat pe forum si intradevar si UNI 1 unde vor merge cei mai multi din hydra( cel putin din ce cunosc eu) are de acum viteza x2....

  • Toate cele trei universuri target au noile caracteristici.



    Adica numai sunt nici circulare...dupa cum observ sau e o chestie de moment?


    Asta nu tine "de cand"intra in vigoare noile caracteristici..pur si simplu nu a fost specificat acest aspect de la bun inceput la universurile target,sau era prin deductie?
    Jupiter nu MAI e circular

    "Să fii învins, dar nu supus – asta este victorie. Să fii victorios si să te culci pe lauri – asta este înfrangere"(Józef Piłsudski)


    Who doesn't respect and value his past, is not worth the honour of the present, and has no right to a future · (J.P.)



    ”Soluția creștină de a arăta că lumea este diabolică și urâtă, a făcut ca lumea să ajungă diabolică și urâtă” – Friedrich Nietzche

  • Eronat, nu au toate caracteristicile anuntate.
    CR-ul nu era modificat ieri pe Mizar

  • viteza pe uni 1 s-a schimbat dar nu au aparut cimpurile suplimentare!!!.
    pe jupiter au aparut saptamina asta..nu era normal ca odata cu viteza modificata sa apara si cimpurile?
    multam :hi:

  • Destinatie: Servere tinta (target) cu caracteristici noi:


    (s1) Uni1 (2x eco/flota, ACS, 40% CR, 9 galaxii)


    Universul 1 fuziune, nu are campuri suplimentare primite.

    When you become angry, think about the consequences - CONFUCIUS

  • Domnule Mao, revin cu o intrebare: Universul Mizar este sau nu cu CR 50%?
    Pana azi la ora 01:33:53 rata de resurse in CR era tot 30%

  • Domnule Mao, revin cu o intrebare: Universul Mizar este sau nu cu CR 50%?
    Pana azi la ora 01:33:53 rata de resurse in CR era tot 30%


    Deschide tichet catre echipa orange si semnaleaza daca sunt neconcordante, multumesc.

    When you become angry, think about the consequences - CONFUCIUS

  • Domnule Mao, revin cu o intrebare: Universul Mizar este sau nu cu CR 50%?
    Pana azi la ora 01:33:53 rata de resurse in CR era tot 30%



    Trimite probe de spionaj la cineva în atac şi vezi cât cr rezultă din pierderea lor. Dacă nu este 50%, aştepţi sau anunţi un operator, printr-un ticket. E foarte simplu!


    Atâta vă plângeţi de modificări, dar să faceţi ceva singuri, nu puteţi. Trecerea conturilor în urma unei fuziuni, necesită timp. Zile, nu ore :)

    Mugadabumbu: Si trebuie sa ma iau de viata ta, ca imi furi gagicile
    Gusty: Je t`aime :hug:
    Sharky: moi aussi! :hug: j'adore quand tu parles francais :hug:
    Superman.jpg