Fuziune servere

  • Totusi, era la mintea cocosului dar....


    Dooomnu în flăcările flotei din vârful universului vechi și respectat number 1...cineva trebuia să o facă pe-a omu care nu a înțeles, nu?
    În poza de mai sus maxim de sloturi pe acea planetă e 250 cu tot cu formator...care e problema că a întrebat unu "se pune în + ?" muscoiu trebuia să apară și să ocupe oaza bolului de lapte număru 178...unu e muscă, unu e cocoș, altu e cal în flăcări...ce să faci :-??:miffy:
    Sunt convins că la toți ne priiesc acele +25 de sloturi.
    Mulțumesc Mao de info. .


    - Zic sa nu punem botu` totusi...
    Avertisment
    Mao

  • Felicitari staff-ului pt efortul sustinut de care a dat dovada sprijinind parerile si opiniile noastre.RESPECT!!!

    Quoted from "Mao"
    Bonusul de 25 campuri la planeta principala se va acorda tuturor, fara discriminare.


    Mea culpa pentru informatia eronata; precizarea necesara: toate planetele vor primi bonusul de 25 campuri dupa fuziune, daca caracteristicile universului target prevad aceasta setare.




    Asta am inteles de la bun inceput,insa asta presupune doar planetele deja existente(cele care migreaza si cele care sunt deja acolo)din lamuririle oficiale
    Cei care-si vor face cont pe jupiter ulterior fuziunii?
    Eu spre ex am 2 mobile pe jupiter,daca colonizez dupa fuziune,tot +25?

    "Să fii învins, dar nu supus – asta este victorie. Să fii victorios si să te culci pe lauri – asta este înfrangere"(Józef Piłsudski)


    Who doesn't respect and value his past, is not worth the honour of the present, and has no right to a future · (J.P.)



    ”Soluția creștină de a arăta că lumea este diabolică și urâtă, a făcut ca lumea să ajungă diabolică și urâtă” – Friedrich Nietzche

  • Sunt totusi curios dc nu a facut nimeni "gura" ca fosturile conturi dupa capella(atunci cand au fost sa aleaga intre hydra si draco) actuale pe draco sunt puse in acelasi oala cu kassi sau nekkar si o sa ajunga acuma pe mizar... dar deh se pare ca te poti dezvolta mai bine in 1-2 ani in comparatie cu 4-5 ani.


    Toata lumea a fost preocupata sa nu ajunga conturi "vechi" de 2 ani pe orion dar nimeni nu am vazut sa zica ceva de conturile dinozaurilor dupa capella care acuma vor ajunge pe mizar.... se pare ca corectitunea tine doar de "masele de oameni" care se bat cu caramida in chiept decat de logica. 8|

  • JustMe, conturile alea, au fost băgate pe univers 1x economie, 1x viteză a flotei

    Voi, de pe kassio, nekkar, datorită vitezei de joc multiplicate, chiar şi a cr-ului, conturilor de suport ( mă refer la cele legale, în caz că cineva sare aiurea şi vorbeşte unde nu este cazul ) aţi crescut mult mai repede.

    Mugadabumbu: Si trebuie sa ma iau de viata ta, ca imi furi gagicile
    Gusty: Je t`aime :hug:
    Sharky: moi aussi! :hug: j'adore quand tu parles francais :hug:
    Superman.jpg

  • Salut JustMe.
    Au fost doar 4 conturi de dinozaur de pe Capella care au ajuns pe Draco. Adica Aragon si Ntn74203 care si-au pastrat proprietarii initiali si alte doua care au schimbat proprietarii, fiind in prezent unul la mine si unul la Gusty.
    Contul pe care il detin (provenit de pe Capella) este loc 2 pe Draco si va ajunge loc 9 dupa fuziune. Avand in vedere faptul ca au fost doar 4 conturi de dinozaur si ca au stat o perioada pe un univers cu viteza x1, ele s-au diluat ca valoare si nu cred ca reprezinta o problema in economia universului fuzionat.
    Dupa mine ai dreptate daca faci comparatia doar intre Mizar si cele 4 conturi "dinozaur"

    Sunt atât de inteligent, încât niciodată nu înţeleg nimic din ceea ce spun. (Oscar Wilde)

  • Salut.
    1) Ce ar sa prezentati clasamentele tuturor universurilor(general, economie, flota, cercetari), pt a vedea toti cum stau sau vor sta, dupa ce isi aleg destinatia. Prezentati toate informatiile tuturor jucatorilor pt a-si face o imagine cat mai completa a ceea ce inseamna fuziunea cu celelalte universuri.
    Dc principalul aspect al alegerii este caracteristica universului tinta, consider ca si acest aspect va conta pentru unii jucatori si conteaza sa aleaga cu cat mai multe informatii posibile. Nu toti au prieteni prin alte universuri, pt a-si aduna informatiile.


    2) Datorita faptului ca multe conturi sunt vmode sau inactive..., multi nu "calca" pe forum decat rar sau deloc, cei "in masura" ar putea sa trimita o instiintare pe email catre toti jucatorii in legatura cu fuziunea, ma gandesc ca acest lucru se poate face automat. Astfel nu s-ar pierde atat de multe conturi prin fuziune, ceea ce sigur se va intampla. Iar unii ar putea reveni in joc cu aceasta ocazie.


    Numai bine.

  • multi nu "calca" pe forum decat rar sau deloc,


    corect!!!

    ar putea sa trimita o instiintare pe email catre toti jucatorii in legatura cu fuziunea


    incorect....marea majoritate au facut "un cont" de mail pt ca cerea ogame....cunosc zeci de oameni(printre care 2 la mine in famile)...care mailul este bun ca sa se conecteze pe facebook...sa il verifice vreodata????....nu o sa vezi....


    nu zic ca se poate face o incercare...dar nu cred ca staful nostru are acces la baza de date a celorde la gameforge....deci.... :(



    oricum o idee buna!!!...


    Ce ar sa prezentati clasamentele tuturor universurilor(general, economie, flota, cercetari), pt a vedea toti cum stau sau vor sta, dupa ce isi aleg destinatia.


    cat despre asta...pentru asta exista ogniter si infuzia....calculeaza tata!!!!


    ...NUMQVID DE DACIS AVDISTI?"
    (Horatius, Satire, II, 6, 53.)
    "...ce ai mai auzit despre daci?"


    JUPITER ...Pe saptamana : 556.862.040 Metal / 172.301.136 Crystal / 113.480.976 Deuterium
    "Surprinde-ti ficatul, bea niste apa" !

  • a disparut formatorul de sol pe univ 1???? stie cineva ?? eu unul nu l mai am


    E tot acolo. Doar ca odata cu versiunea noua, imaginile de la facilitati s-au marit. Astfel ca formatorul e pe al 2-lea rand. :)

    UOB7Q6B.png



    axE: mai dar tu tot timpul esti gica contra
    Motanu: la cati pro sunt in jocul asta...


    Gusty: Știi ca nu insist pe ceva decât atunci când știu sigur ca am dreptate. Ulterior îmi dau seama ca am greșit și îmi cer scuze


  • Din toate discutiile de pe aici, concluzia mea este ca cea mai mare nedreptate s-a facut jucatorilor de pe Leo, mai ales celor care n-au avut incotro decat sa mearga pe Univ 1. De pe univesrul cu cele mai atractive caracteristici, care chiar te imbia la joc, am ajuns intr-o galeata unde totul lancezeste. In max 2 saptamani uni1 o sa fie mai mort ca inainte. Pariez asta :blackeye: :(

  • Hai bă că m-am speriat degeaba! :(


    Am văzut fuziune, m-am gândit că l-a deschis Mao și ne-au făcut ăștia un cadou de an nou :))))



    Mugadabumbu: Si trebuie sa ma iau de viata ta, ca imi furi gagicile
    Gusty: Je t`aime :hug:
    Sharky: moi aussi! :hug: j'adore quand tu parles francais :hug:
    Superman.jpg

  • Ce cadou e intr-o fuziune ? Suntem aceeasi jucatori pe diferite universuri...
    La multi ani tuturor cu sanatate !

    O linguriţă de isteţime face uneori cât un car de putere.

    Liviu Rebreanu

  • eu in perioada de fuziune am avur niste treaba, dece contul l-am pierdut?
    Adica eram pe andromeda, am fost inactiv pentru o spatamana si
    Dupa sa terminat.....
    Banuiesc ca nu se poate face nimic, nu? :modo:

  • Conturile care nu au fost mutate de pe serverele fuzionate sunt acum total sterse , fara posibilitate de recuperare. Daca ai avut MI necheltuita pe ele, trebuie sa fi primit un cupon pe e-mailul de pe cont . Daca n-ai primit, inseamna ca s-a ratacit prin spam si nu ai bagat de seama. Oricum, nici astea nu mai pot fi recuperate acum.


    In legatura cu o noua fuziune, echipa cere dar Gameforge nu are inca posibilitatea sa demareze o noua fuziune, deci nici nu au in plan deocamdata asa ceva).


    Nu ne ramane decat sa ne inarmam cu rabdare si sa asteptam. Nu e un lucru rau ca cereti, daca este cerere, va fi si oferta. Sa speram ca va fi cat mai curand