+ MD: xp delete[JEDI] -vs- warcaller[TERROR] ~(TP: 117,10 M)

  • Primul MD reusit de pe univers... marca XP delete...

    Dupa ce luna a cazut dupa valul 2 de RIP... nu mai ramane decat: "Vrei nu vrei primest cu, colindul"!

    Warcaller am avut cateva lansari pe el si am primit raspunsul ca nu il voi prinde deoarece el e online mereu cand are flota jos. De acum v-a trebuii sa fi online si cand ai luna jos!rotfl

    .................................

    ..................

    RIPii au plecat imediat dupa ce victima a plecat in FS ai a disparut activitatea... la ora 8:39 a cazut luna.

    Acum ce vor mai comenta gurile rele? Profit exista chiar daca e putin..

    Al 5-lea top 10 marca xp delete!!! :yea:


    Dedicat JEDI si multumiri lui Zamo si Aburel ca nu s-au atins de campul meu!

    Aburel ai banuit tu ceva dar prea tarziu!


    Reciclatoarele tale(1800) au o capacitate totala de 36.000.000. La tinta[XxX], plutesc in spatiu 22.887.900 Metal si 10.511.100 Cristal. Ai reciclat 22.887.900 Metal si 10.511.100 Cristal.


    xp delete -vs- warcaller


    Atacator xp delete

    Bombardier................................... 28
    Distrugator................................. 584


    Atacator xp delete

    Battleship................................ 1.617
    Interceptor............................... 1.293


    -= V S =-


    Aparator warcaller

    Transportor mic............................. 614
    Transportor mare............................. 92
    Vanator usor.............................. 6.046
    Crucisator.................................. 737
    Battleship.................................. 597
    Reciclator.................................. 397
    Probe de spionaj............................. 85
    Interceptor................................. 224


    - dupa lupta -




    Atacator xp delete
    Bombardier............. 28 .........(pierdute: 0)
    Distrugator........... 584 .........(pierdute: 0)


    Atacator xp delete
    Battleship.......... 1.533 ........(pierdute: 84)
    Interceptor......... 1.283 ........(pierdute: 10)


    Aparator warcaller
    Distrus!

    Aparator warcaller distrus.

    Atacatorul a castigat batalia!
    A capturat: 2.398.812 metal 23.638 cristal, si 1.103.735 deuteriu.


    Atacatorul a pierdut un total de 5.890.000 unitati.
    Aparatorul a pierdut un total de 111.208.000 unitati.
    La aceste coordonate spatiale acum plutesc 22.887.900 metal si 10.508.100 cristal.

    Sansa ca o luna sa fie creata este 30 %


    -= Rezultat =-
    (Presupunand ca atacatorul a luat debrisul..)
    Atacatorul castiga (-unitati pierdute): 31.032.185
    Atacatorul a pierdut un total de 5.890.000
    Aparatorul a pierdut un total de 111.208.000
    Total Damage: 117.098.000


    -= Raidurile urmatoare =-
    2.341.686 metal 5.910 cristal si 275.934 deuteriu.
    585.424 metal 1.478 cristal si 68.984 deuteriu.
    146.357 metal 370 cristal si 17.246 deuteriu.


    Bilant avansat
    Atacator lost.............gain...........diferenta
    4.080.000...........28.360.179..........24.280.179
    1.660.000...........10.539.496...........8.879.496
    150.000..............1.465.899...........1.315.899
    --------------------------------------------------
    Sumar: ............34.475.574


    Aparator lost.............gain...........diferenta
    72.213.000...................0.........-72.213.000
    33.367.000...................0.........-33.367.000
    5.628.000....................0..........-5.628.000
    --------------------------------------------------
    Sumar: ...............................-111.208.000


    VALUL 1

    Flota ta de pe Luna Tower of Xardas XXX a ajuns la luna de pe planeta XXX. Raza Graviton lovește luna inamică. Mici cutremure au loc pe satelitul artificial. Ceva nu merge bine, Tunul Graviton a unui RIP începe să se supraîncălzească iar nava începe să vibreze. RIP-ul explodează în milioane de bucăți iar unda de șoc distruge restul flotei tale.
    Șansa de distrugere a lunii: 33 % Șansa de distrugere RIP: 33 %

    VALUL 2

    Flota ta de pe Luna Tower of Xardas XXX a ajuns la luna de pe planeta XXX. Tunul Graviton țintește spre centrul satelitului natural. La început, lumina emanată de particulele de graviton se adună pe suprafața lunii. Luna începe să absoarbă energia emanată de Tunul Graviton și explodează. Bucăți gigantice din lună zboară înspre flota ta. Este prea târziu pentru a le evita. Întreaga ta flotă dispare odată cu luna inamică.
    Șansa de distrugere a lunii: 33 % Șansa de distrugere RIP: 33 %


    SiriusRo rank 1: 30.07.2017 - 23.10.2018(fuziune).
    111 HOF (5 TOP 10 SOLO si 5 TOP 10 ACS).

  • Felicitari ptr top 10 si ptr MD maestre XP
    La mai multe
    Forta fie cu tine !
    Ru Warcaller
    Bafta


    La Multi Ani!

    [align=center]

    [/align] [align=center][img]https://dl.dropboxusercontent.com/content_link/XugqlFwq2Nd7Us3oRt0ejVqdNf4UoY6yUpes507IoPUhiT1OpEHRGF5RypuJxcYP/file?dl=0&duc_id=oXjAKoeKFRS3ejWcIaRiz00VqDQa7o9AfDHKNeNRvDSfVBHFIuinSh6A5cDmFbAd&raw=1&size=640x480&size_mode=3[/img] [/align]
  • Si acum sa vina FUTURE si sa zica ...veziti de Io al tau si asa nu prea faci mare lucru pe acolo =)))
    Bravo nobu meu favorit :D
    La multi ani si santate sa dai unionisti pe spate ;)
    Aparator Ru ca profituri dastea sa tot faca pe tine :P

  • pot sa spun bravo pentru avansat dar ca te-ai bucurat prea repede, inainte sa-ti vezi sacii plini. care-i treaba cu primul rip kill, primul md etc? chiar nu e relevant, mai ales ca retur si dfw chiar necesita putin efort, md-urile le dai ca pe un atac simplu si mergi la somn pana ajung alea, ca oricum nu le poti incetini.
    r.u,. aparator!
    ps: foxgame nu mai funtioneaza de ani de zile


  • Si acum sa vina FUTURE si sa zica ...veziti de Io al tau si asa nu prea faci mare lucru pe acolo ))
    Bravo nobu meu favorit
    La multi ani si santate sa dai unionisti pe spate
    Aparator Ru ca profituri dastea sa tot faca pe tine



    Si care e faza,sa bucurat prea rapid si a pierdut 600 rec-uri si ceva din profit
    Plus ca aburel chiar are dreptate,imposibil in 3 secunde
    sa ridici de 2 ori 600 rec-uri si cu resurse
    Numai de asta sunteti buni voi astia din jedi
    Sa folositi software ilegale,bagati in voi DM mai ceva ca un om beat,
    sa dati top-uri cu planuri marsave ca cel a lui xp pe bogdan
    Chiar imi pare rau ca nu joc si eu aici
    Si xp astept cu sufletul la gura sa scoti v-mode-ul de pe hydra


    Carl von Clausewitz'' wrote:

    Războiul este o continuare a politicii prin alte mijloace.

  • Nu conteaza ca am ramas fara profit dupa ce recurile au fost luate pe retur (sau poate nu chiar).


    Pentru mine 800 de recuri inseamna 3 zile de farmat in conditiile in care ferma fleeter e in vacanta... ca altfel dura doar 2 zile. Deja santierul naval este ocupat 3 zile deci inseamna ca sunt recuperate!


    Tot ce conteaza la acest hit este, ca e primul de acest tip de pe acest univers. Primul MD reusit + top 10 (orice ai zice ramane primul).
    La fel cum a fost si acel Multi-RIP kil primul si greu de egalat deoarece nu mai e nici-un jucator care sa aibe 8 RIP.


    Eu stiu care e problema.... de ce am dat eu acest atac si nu a dat Aburel sau Zamo?
    m3m0 si future (cantitati neglijabile)... sa dai un asemenea atac trebuie sa sti sa risti... Adica ceva ce nu veti intelege decat daca jucati pe acest univers...


    Am preluat acest cont de la nimica toata... Si la armata distrusa nu aveam mai nimic... ceilati oponenti erau sus la acest capitol...
    Ei bine detaliul pe care nimeni nu l-a observat a fost ca eu am avut de fiecare data cresterea lunara la armata distrusa cat Aburel si Zamo la un loc. Chiar si atunci cand ei au dat acel top 1 pe Xms .. pe http://www.ogniter.org eu figuram cu puncte de armata distrusa mai multe decat ambii la un loc. Si vine unul ca future si imi spune mie ca pe mine ma tine materia in viata.... si chiar daca m-ar fi tinut materia ... nu uita ca ea face parte din joc... :yea:


    Future : Scopul scuza mijloacele... bogdanel devenise o amenitare si noi am eliminat-o.


    Future pe mine nu ma intreseaza ca vi tu si imi spui ca nu ai timp de joc ca ai viata sociala sau mamica ta te tine prin cluburi... cum iti da bani de club sa iti dea si de materie... sa nu te mai vaiti pe forum ca tu nu ai materie!! (aviz si lui zamo care zicea acum cateva zile ca unii joaca si alti cumpara... cumpara.ti si tu si nu te mai vaita ca oricum nu te asculta nimeni).
    Asa mai venea unu acum cateva saptamani si imi spunea ceva de genul ca de ce il atac ca el e mare om si lucreaza la cadastru! rotfl

    In ogame nu conteaza cine esti in RL ci doar ce esti capabil sa faci in joc!

    Asa ca m3mo si future sa mai comentai la hiturile mele cand o sa aveti 5 top 10 pe un univers si un razboi castigat de unul singur. Pana atunci mai aveti de invatat... Daca nu apaream eu pe universul asta probabil ca erea inchis de mult si aparea cate un hit o data la luna!


    PS: orice ati face.... Cani zici universul io... zici JEDI locul 1..Union urmartorii...


    SiriusRo rank 1: 30.07.2017 - 23.10.2018(fuziune).
    111 HOF (5 TOP 10 SOLO si 5 TOP 10 ACS).

  • decat daca jucati pe acest univers...


    Decat sa joace pe acest univers si sa atace aparari de 6x cum faci tu si sa agati iconite-n brazi pe premiza ca esti primu'....


    Cat despre celelate FUNCTII ajutatoare..gen DM si sfintele scripturi nici nu mai e cazul sa vorbim.Cand ai fost banat si ai ramas cu * activa pe toata durata banului nu mai este nimic de zis.Si stiu genul ala de faze cu * de pe Electra.org unde am avut prieteni care foloseau "roti ajutatoare" iar cand erau banati din ALTE motive (nu cele care trebuiau...pentru ca acum am sa fiu realist ... folosesti DM si umplii buzunarul...nu e nevoie sa cunosti satarul) si ramaneau * active pe durata banului.



    Felicitari de atac Aburel & Zamo.Banuiesc ca de evitarea recurilor la 3 secunde nici nu mai e nevoie sa zic despre ce e vorba.



    XP tu o poti tine pe a ta acolo...ca esti primul in toate...cand o sa pici o sa ajungi ..... iar primul in ALTCEVA!

    Berzelius wrote:

    Berzelius: trebuie sa o tai
    Squaker: nu o mai folosesti?

  • Future pe mine nu ma intreseaza ca vi tu si imi spui ca nu ai timp de joc ca ai viata sociala sau mamica ta te tine prin cluburi... cum iti da bani de club sa iti dea si de materie.


    Faza e ca eu nu sunt genu de jucator care sa foloseasca DM ca sa avanseze,eu ma bazez doar pe productia minelor si resursele obtinute de pe urma atacurilor
    Nu am bagat niciodata DM si nici nu am de gand sa bag.
    Si o chestie off topic(la fel ca si in joc,bani cu care merg eu in cluburi si bani care ii am eu in general toti i-am facut eu cu mana mea
    La fel cum e si in joc la fel e si in RL
    Tre sa muncesti daca vrei ceva
    Si Xp baga ceva la encefal si gandestete inainte sa comentezi aiure
    ,,Vrei respect, invata sa respecti sa oferi
    Tre sa meriti tot ce ai sa castigi,nu sa ceri''


    m3m0 si future (cantitati neglijabile)... sa dai un asemenea atac trebuie sa sti sa risti... Adica ceva ce nu veti intelege decat daca jucati pe acest univers...


    Imi imaginez ce greu e sa dai un MD,este exact ca si cum ai lansa un atac normal numai ca selectezi alta misiune si dupa aia stai si astepti sa ajunga.
    Am jucat pe IO si nu prea ai multe de riscat,e x1 si mult mai usor decat pe alte universuri x2 sau x4
    Eu momentan joc pe doua universuri x2 si un univers x4 si chiar si pe un x2 tre sa ai grija maxima,sa faci fs si cand pleci la baie si sa il faci mereu cu desfasurare
    Pentru ca si pe un x2 o mobila in sistem iti poate fi fatala
    Sa nu mai zic de un x4 unde daca ai lipsit 15 mn ai ramas fara flota mai ales ca il am pe blondu care e la un sistem de mine


    Asa ca m3mo si future sa mai comentai la hiturile mele cand o sa aveti 5 top 10 pe un univers si un razboi castigat de unul singur. Pana atunci mai aveti de invatat... Daca nu apaream eu pe universul asta probabil ca erea inchis de mult si aparea cate un hit o data la luna!


    Ai 5 top 10 datorita soft-urilor ilegale,DM,planurilor marsave
    Dar incearca sa dai macar un top 10 fara acestea


    Carl von Clausewitz'' wrote:

    Războiul este o continuare a politicii prin alte mijloace.

  • Lol future din ce lume vi frate? adica tu vrei sa zici ca eu sunt online toata ziua si toata noaptea si vorbesc cu voi pe foum si in timpul asata nu sunt in stare sa dau un atac?



    Future un MD pe IO cu 90% dureaza undeva la peste 10 ore.... ti se pare asa usor de dat?
    Sti cum e sa dai pe un x1 atacuri cu distrugatoru la 60% sa nu iei retur? nu sti.
    Sti cat de repede puteam sa imi iau retur la acei RIP? nu sti.
    Tu sti ca mie mi-a cazut netul exact cand mai aveam 12 minute pana la acest atac si aburel ma spiona?
    Tu sti ce inseamna sa urmaresti un jucator cu noptile si sa ii inveti programul?
    La 3 secunde scapi de retur cu putin noroc si un net bun dar data viitoare nu se stie.



    Toate top 10 ale mele au fost verificate.... nu mai spun ca la ala de pe fleeter am primit mesaj ca e online si m-am incapatanat sa nu retrag.


    Eu nu am stiut nici macar cum sa activez RSS-Feed... Si tu imi vorbesti de scripturi....


    SiriusRo rank 1: 30.07.2017 - 23.10.2018(fuziune).
    111 HOF (5 TOP 10 SOLO si 5 TOP 10 ACS).

  • @Future:Nu stiu de ce te bagi tu sa strici hiturile oamenilor,in fine sa zicem ca baga DM te intereseaza?uni isi permit ,uni nu!Si despre softuri ilegale de care zici tu ,parerea mea e ca era banat de mult de un membru de sus cum si-a luat-o BOND de la comagf. :poke:
    Xp felicitari de top+MD la mai multe,nu asculta de gurile rele.
    Cred ca este posibil ,dar nu imposibil sa scapi cu o parte din flota ,luata pe retur la 2 secunde.Orice lucru nu este imposibil.

    Biruinta nu-i obligatorie,0bligatorie e lupta.