Fuziune 2024

  • salutare....este clar ca vom fi si noi anuntati cat de curand despre fuziune, dar intrebarea care s-ar pune, este momentul pentru o fuziune pe .ro???!!! exista un univers(Xalynth) in care primii jucatori au mai multe puncte decat universuri intregi, cele mai tinere si al doilea cel mai batran univers(Nusakan) este la oarecare distanta de Xalynth.....deci, acestea doua vor fuziona sau vor fi univ. tinta???? vom vedea cand va aparea anuntul si pentru noi....eu, unul nu incerc sa inteleg logica GF.....se deschid universuri pe banda rulanta si din cand in cand le comasam, jucatorii sunt cam aceeasi si aici ar trebui sa se axeze GF, pe gasirea de metode prin care sa atraga noi jucatori....in ritmul in care se fac fuziuni se va ajunge la un singur mare univers mondial, care poate, bine, care nu, sa faca altceva.....ziua buna tuturor va doresc.

  • Cine a rămas să joace pe Ro mai sunt cei din generația ta Mark Nemo , jocul e mort pe Ro. Daca se vrea sa se demonstreze ceva în Ogame, jucătorii migrează pe comunitățile din vest.


    O fuziune nu va schimba nimic aici, doar va mai tria din conturi deoarece din 100 conturi acumulate din 10 universuri, doar 20 jucători vor rămâne

  • Cine a rămas să joace pe Ro mai sunt cei din generația ta Mark Nemo , jocul e mort pe Ro. Daca se vrea sa se demonstreze ceva în Ogame, jucătorii migrează pe comunitățile din vest.


    O fuziune nu va schimba nimic aici, doar va mai tria din conturi deoarece din 100 conturi acumulate din 10 universuri, doar 20 jucători vor rămâne

    Pe scurt Mark Nemo, ne-a facut batrani :airborne:

    o fiziune cu alte uni din alte tari nu e posibila?

    Cam asta am inteles din prima postare, BR & DK & CZ fuzioneaza :search2:

  • salutare....este clar ca vom fi si noi anuntati cat de curand despre fuziune, dar intrebarea care s-ar pune, este momentul pentru o fuziune pe .ro???!!! exista un univers(Xalynth) in care primii jucatori au mai multe puncte decat universuri intregi, cele mai tinere si al doilea cel mai batran univers(Nusakan) este la oarecare distanta de Xalynth.....deci, acestea doua vor fuziona sau vor fi univ. tinta???? vom vedea cand va aparea anuntul si pentru noi....eu, unul nu incerc sa inteleg logica GF.....se deschid universuri pe banda rulanta si din cand in cand le comasam, jucatorii sunt cam aceeasi si aici ar trebui sa se axeze GF, pe gasirea de metode prin care sa atraga noi jucatori....in ritmul in care se fac fuziuni se va ajunge la un singur mare univers mondial, care poate, bine, care nu, sa faca altceva.....ziua buna tuturor va doresc.

    imi aduc aminte ca s-a propus in trecut schimbarea de caracteristici pe Xalynth de la 8xE & 2xF la 10xE & 1xF ca sa mai dea o sansa la universurile mai noi sa ajunga mai aproape de punctaje dar n-a fost sa fie.

    GodAsassin fuziunea globala inca

    MotanuD: nu-l ai pe MotanuD in lista de Y!M, nu existi!
    Nu faci fs albastru, nu existi.
    -----------------------------------------------------------------

  • Fuziune...cu ce?

    Să-și bage ăștia de pe xalinth conturile de pe alte universuri sa mai îngrașe conturile de acolo,cum s-a întâmplat la última fuziune?

    Se știe destul de bine că sunt câțiva care joaca de pe când era fidis cu cate 10 cartele,un cont pe fiecare,așteptând fuziunea sa mute tot pe contul de pe xalinth

    Oricum,serverul ăla este de tot râsul,cine mai joaca acolo,..ori este ferma,ori trebuie sa pompeze deuteriu la greu la cate unu cu flote,altfel e farmat pana baga vacanta.

    Oricum,jumătate din conturile active de acolo sunt manevrate de 2 sau 3 persoane

    Și voi vorbiți de fuziune

    Probabil ar fi o idee buna sa restrângi toate serverele după xalinth in 2,nicidecum să faci o fuziune cu xalinth...

  • Pe scurt Mark Nemo, ne-a facut batrani :airborne:

    Cam asta am inteles din prima postare, BR & DK & CZ fuzioneaza :search2:

    salutare....poate am fost facuti batrani, dar batran este cine se simte batran.....cunosc o gramada de seniori care au un chef de viata mai mare decat al multor tinerei.....spiritul conteaza, sufletul......eu am trecut de jumatate de veac de plimbare prin aceasta lume si ma simt ca la 30 de ani, pana nu demult spuneam ca ma simt ca la 25, dar m-as minti singur si dovada ca ma simt ca la 30 de ani e ca joc aici cu voi ca la inceput.......cat despre fuziuni, din ce am vazut pana acum sunt 3 comunitati vorbitoare de limba spaniola care fuzioneaza intre ele, Spania, Mexic si Argentina.....restul, din ce a aparut pana acum sunt doar fuziuni in cadrul comunitatilor nationale......asteptam sa vedem cand urmam si noi si ce ne rezerva GF....ziua buna.

  • salut Madutza am citit postul tau despre fuziune, si ca se schimba caracteristicile pe Xalynth (atentie, ai scris Xalinth, e cu y), trecem peste.


    Momentan avem probe cu capacitate de transport activata, odata cu fuziunea vom avea probe cu capacitate sau nu? Sunt de parere ca unele informatii ori lipsesc ori sunt eronate.


    am vreo 20 milioane de probe si sa le sparg macar acum cat mai avem 70%.

    MotanuD: nu-l ai pe MotanuD in lista de Y!M, nu existi!
    Nu faci fs albastru, nu existi.
    -----------------------------------------------------------------