Regulament intern 2

  • Apreciez feedback-ul vostru.

    Putem partaja si lucrurile bune fara nicio problema. Faptul ca se lucreaza la update-uri constant e un lucru bun.

    Dar schimbarile de regulament neanunte, facute doar de dragul de a dezavantaja fleeterii par ceva iesit din comun.

    Intr-adevar totul se discuta prin tichete, dar stim cu totii situatia tichetelor...

    Dar unde putem discuta realitatea si viziunea ambelor parti, de interes comun pentru cat mai multi jucatori?

    La spam nu, la tichete nu, ce solutii ne propuneti?

    Subiectul acesta este "Update Regulament", la care am plusat si subiectul sensibil "ban pe Squaker".

    Daca tot vrem sa facem lucrurile si mult si bine, de unde incepem?

    ASTEPTAM SOLUTII.

    Faptul ca mi-ai dat acertisment a rezolvat problema?

    Multumesc

  • Se pare ca nu vor sa discute aceste probleme si cu noi,cand e greseala din partea lor te redirectioneaza catre altii,dau vina pe altii,nu-si pot recunoaste ca si ei sunt oameni,noi nu avem dreptul sa punem intrebari si sa primim raspunsuri

    nu cred ca prin aceste discutii aducem un minus comunitatii mediocre ce o avem,in schimb adminilor le este greu sa discute cu noi,sa ne informeze si pe noi

    daca aducem ceva nou in discutie .ce se intampla in joc, ei gasesc alte modalitati prin a rezolva problema"avertisment ,ban...ceea ce nu este deloc normal


    ar trebui sa primim raspunsuri si cand e vorba de avertisment,ban sa fim informati strict problema care exista,sa ni se arate prin ticket,sau sa ni se zica in PM care e problema exacta....si sa fim informati in mod corect si noi pentru a stii

  • Daca tot ai primit avertisment... ce mai conteaza inca unul.Macar cu doau avertismente poti face ceva... nu e singur.


    Nu stiu unde/ce sectiune sa deschid topic dar am zis sa incerc aici daca tot o sa fie citit si inchis.


    Se poate ca echipa jocului/forumului valent   Madutza sa faca un update la regulile jocului sau daca unele din reguli mai sunt de actualitate. De exemplu: "Este interzisă lansarea oricărei misiuni către apărător cu cel puțin 20 de secunde înainte de atac" a fost anulata pe Org pentru ca a fost reparat jocul si probele de spionaj sa nu mai faca lag/rapoarte de lupta (cu foc rapid) in joc.

    Berzelius wrote:

    Berzelius: trebuie sa o tai
    Squaker: nu o mai folosesti?

  • un anunt atat de mic a fost dat dupa approx 12 ore de la block, mai ai de asteptat pana se face update la reguli.

    valent am aplicat acum multi ani ca go/moderator etc doar pentru tickete, daca e nevoie de staff te rog incearca sa aduci jucatori care au jucat jocul macar 6 luni.


    Screenshot 2023-08-13 at 11.15.57.png

    MotanuD: nu-l ai pe MotanuD in lista de Y!M, nu existi!
    Nu faci fs albastru, nu existi.
    -----------------------------------------------------------------

  • Un exercitiu de imaginatie daca tot suntem la reguli aici:


    Caracterele principale: Jucatorul X si jucatorul Y


    Jucatorul Y are 7+ conturi de suport pe care si le pune toate intr-un sistem (se practica acum)

    Jucatorul X care vine de pe un alt univers odata cu fuziunea, vede conturile de suport si incepe sa le vaneze. Prinde pe suport 1, 2, 3 si 4 si le ia resursele.


    Jucatorul X prinde si contul de suport nr.5 cu mai multe resurse decat poate sa care si ii da atac si pe luna dar si pe planeta simultan ca sa fie sigur ca pleaca cu ceva acasa. Aici contul de suport nr.5 poate sa fie sau sa nu fie online.


    Acum tragand linie, are voie jucatorul X sa il atace pe contul de suport nr.5 sau nu?

    MotanuD: nu-l ai pe MotanuD in lista de Y!M, nu existi!
    Nu faci fs albastru, nu existi.
    -----------------------------------------------------------------

  • Jucatorul X prinde si contul de suport nr.5 cu mai multe resurse decat poate sa care si ii da atac si pe luna dar si pe planeta simultan ca sa fie sigur ca pleaca cu ceva acasa. Aici contul de suport nr.5 poate sa fie sau sa nu fie online.

    Parca am vazut episodul asta.. are final de ultimul sezon.

    Comunitatea .ro este prea mica, toata lumea cunoaste restul lumii si toti joaca pe putinele noastre universuri. Este greu sa mentii un echilibru. Poate Sony vrea sa se intoarca.

    Totusi un update la regulamentul jocului cat sa fie mai de actualitate si mai bine detaliat.Cred ca se poate face putin timp si pentru asta.

    Berzelius wrote:

    Berzelius: trebuie sa o tai
    Squaker: nu o mai folosesti?

  • Scuipãre vrei sa spui că nu ești tu ăla de frecventează cu același nume board-ul de pe org ? Nu ești tu ăla care este bazat pe discord și vorbește ca și cum utilizarea de proxy pentru cumpărarea materiei întunecate a fost o decizie proastă de a se pedepsi cu banul permanent ? Ești unul din persoanele care, cum spune și valent , a știut să se infiltreze printre regulile 'nescrise' aici, atâta timp, iar acum se plânge că jocul ce devenise afacere pentru inculpat nu este updatat prin lipsa membrilor staff sau a competenței lor ?

    Să-ți spun ceva GRATIS. Decizia ta de ban a fost luată în considerare de persoane mai mari decât SGO-ul de care toți sunteți nemulțumiți. Ești printre singurii și ultimii ghinioniști care au ajuns să fie banati pe ceva ce nu mai exista de ceva vreme, asta ți-e norocul, sau mai bine zis... Karma ?!


    Last edit și totodată prezenta scenica pe forum: Persoanele ca voi au fost principalii care au profitat de 'incompetenta' ( cum o numiți voi ) a unor membrii din Staff, ducând comunitatea.ro unde este acum, iar acum tot voi va plângeți:)) aici aduc în discuție alții care se alăptează cu pachete și pe conturile altora sunt ultimele ferme, draqula   Pulsar @octavianx @cenzurat

  • Scuipãre vrei sa spui că nu ești tu ăla de frecventează cu același nume board-ul de pe org ? Nu ești tu ăla care este bazat pe discord și vorbește ca și cum utilizarea de proxy pentru cumpărarea materiei întunecate a fost o decizie proastă de a se pedepsi cu banul permanent ? Ești unul din persoanele care, cum spune și valent , a știut să se infiltreze printre regulile 'nescrise' aici, atâta timp, iar acum se plânge că jocul ce devenise afacere pentru inculpat nu este updatat prin lipsa membrilor staff sau a competenței lor ?

    Să-ți spun ceva GRATIS. Decizia ta de ban a fost luată în considerare de persoane mai mari decât SGO-ul de care toți sunteți nemulțumiți. Ești printre singurii și ultimii ghinioniști care au ajuns să fie banati pe ceva ce nu mai exista de ceva vreme, asta ți-e norocul, sau mai bine zis... Karma ?!


    Last edit și totodată prezenta scenica pe forum: Persoanele ca voi au fost principalii care au profitat de 'incompetenta' ( cum o numiți voi ) a unor membrii din Staff, ducând comunitatea.ro unde este acum, iar acum tot voi va plângeți:)) aici aduc în discuție alții care se alăptează cu pachete și pe conturile altora sunt ultimele ferme, draqula   Pulsar   octavianx @cenzurat

    Imi spui si mie la ce te referi te rog??

    Ca nu inteleg. Ma plang de exemplu ca in regulament scrie ca regula de atac exagerat este dezactivata pe universuri cu cargo la probe si totusi am luat ban pentru asta, dar asta prin tichet si mi s-a spus ca cica nu citesc eu bine, ok....

    Dar in rest ce anume mai fac de duc comunitatea .ro unde e acum?

  • Salut. Eu vad ca draqqula si pulsar se alapteaza de la noobi ca tine :)

    Anyway, Have fun, jocul mere mai bine ca la inceput, adminii sunt tot ca pe vremea raposatului Mue.

  • Scuipãre vrei sa spui că nu ești tu ăla de frecventează cu același nume board-ul de pe org ?

    Pe org am cont dar nu am mai mult de 5-6 vorbe scrise acolo... si alea fiind legate in mare parte pe discutii legate de problemele cu jocul si faptul ca mergea jalnic.

    Nu ești tu ăla care este bazat pe discord și vorbește ca și cum utilizarea de proxy pentru cumpărarea materiei întunecate a fost o decizie proastă de a se pedepsi cu banul permanent ?

    Abia deschid discordul si sincer nici nu mai stiam ce parola aveam la el... a fost necesara resetarea de parola.Legat de proxy... ce treaba am eu cu proxy? Stiu de pe Org ca a fost abuzat sistemul de materie pe Turcia dar eu am toate facturile de MI pe Ro.

    Ești unul din persoanele care, cum spune și valent, a știut să se infiltreze printre regulile 'nescrise' aici, atâta timp, iar acum se plânge că jocul ce devenise afacere pentru inculpat nu este updatat prin lipsa membrilor staff sau a competenței lor ?

    Nu cred ca am SCRIS nimic de lipsa membrilor staff sau a competentei lor.Cat despre faptul ce cred eu despre staff... ramane pentru mine.

    Să-ți spun ceva GRATIS. Decizia ta de ban a fost luată în considerare de persoane mai mari decât SGO-ul de care toți sunteți nemulțumiți. Ești printre singurii și ultimii ghinioniști care au ajuns să fie banati pe ceva ce nu mai exista de ceva vreme, asta ți-e norocul, sau mai bine zis... Karma ?!

    Ok... nu inteleg ce treaba are cu tine si de ce iti exprimi punctul de vedere cand nu a intrebat nimeni.

    Persoanele ca voi au fost principalii care au profitat de 'incompetenta' ( cum o numiți voi ) a unor membrii din Staff, ducând comunitatea.ro unde este acum, iar acum tot voi va plângeți:)) aici aduc în discuție alții care se alăptează cu pachete și pe conturile altora sunt ultimele ferme, draqula Pulsar octavianx @cenzurat

    Pentru a avea ogame .ro trebuie sa fie undeva si ceva profit.Legat de Staff... cand era Mao si echipa lui lumea tipa "comunism" si nu am avut nimic sa ma plang.Alta echipa acum iar faptul ca imi place sau nu mie nu schimba cu nimic echipa.Cand/daca am plangere deschid ticket.

    Berzelius wrote:

    Berzelius: trebuie sa o tai
    Squaker: nu o mai folosesti?

  • Salut. Eu vad ca draqqula si pulsar se alapteaza de la noobi ca tine :)

    Anyway, Have fun, jocul mere mai bine ca la inceput, adminii sunt tot ca pe vremea raposatului Mue.

    n-ai haz deloc, zău

    Da Squaker ai dreptate, până la urmă ți-ai scos investiția facturilor in lei prin vânzarea pachetelor. Nu mai am nimic de adăugat, spor la joc

  • nu ai ce.....servarul urmator ,tre sa lasam orgoliile si sa nu se mai bage nici un euro in joc .....sa vedem ce se intampla ,

  • Ce bine ar fi fost daca va mentineati pe o discutie civilizata si nu ati fi intrat in cazuri de ban.


    Din pacate nu va puteti abtine.

    Topic inchis. Revin cu sanctiunile unde e cazul.

    If I cannot bend heaven, I will raise hell!

    30lywwh-zps1ae664d0.webp