Noul server special aniversar

  • Puteti discuta aici despre noul server special, aniversar .
    Parerile voastre despre ce viteza si ce alte caracteristici ar putea avea, sau/si daca va bucura faptul ca va fi old style, interfata de inceput a OGame.

    When you become angry, think about the consequences - CONFUCIUS

  • Super dar asa ca curios o sa aiba si nebunia de astrofizica sau old style fara astro si e bine ca si fara materie :d
    in rest ar prinde bine un univers x2-3 flota si x3-4 economie si 50-60% CR si deuteriu in camp


    ........................ Jupiter ..........................



    Per week : 433.293.336 Metal / 127.655.472 Crystal / 91.319.760 Deuterium



  • Clasic, 9 planete, fara astro, viteza normala. Suna de parca as juca !

    Quote




    Quote

    Inregistrat pe forum din: Monday, July 23rd 2007, 1:01am
    "Ca sa-ti dai seama ca esti prost, trebuie sa te duca mintea !"

  • mm, old style... ma apuca nostalgia cand imi aduc aminte, a fost prin 2005 cand am inceput sa joc ogame pe un server rusesc.
    sa vedem ce caracteristici o sa posede serverul si cine stie...


  • BC-ul, va fi parte din joc ? Pentru că, vechiul DB nu îl avea.




    Va fi foarte interesant, să văd flotele de altădată :D


    Deşi, dacă se deschide după 15 noiembrie, clar nu voi apuca să joc pe el...


    Singurul lucru enervant, este acela că va fi univers gen event. Ele de obicei, nu sunt decât pentru două-trei săptămâni :(

    Mugadabumbu: Si trebuie sa ma iau de viata ta, ca imi furi gagicile
    Gusty: Je t`aime :hug:
    Sharky: moi aussi! :hug: j'adore quand tu parles francais :hug:
    Superman.jpg

  • O sa fiu si eu prezent!


    Sper sa fie cel putin 4xE si 3xF, sa avem timp sa facem de toate si sa ne aducem aminte de OGame cum era el acum cativa ani :)


    Este o idee buna sa fie fara MI! Aici o sa se vada jucatorii buni!

  • Faptul ca satelitul solar nu are foc rapid dinspre battlecruiser deci nu exista BC :)
    Deja mi aduce aminte de Tarabas cu dessyurile lui de apel cu hordacii si razboaiele cu ipm

    Quote




    Quote

    Inregistrat pe forum din: Monday, July 23rd 2007, 1:01am
    "Ca sa-ti dai seama ca esti prost, trebuie sa te duca mintea !"

  • Sper sa fie luata in calcul optiunea sa gasesti MI si comercianti in expeditii.Sa faca parte din joc cum este normal dar fara posibilitatea sa cumperi MI.Si vremurile fara astro... la inceput de univers apareau coloniile ca ciupercile :))

    Berzelius wrote:

    Berzelius: trebuie sa o tai
    Squaker: nu o mai folosesti?

  • Sper sa fie luata in calcul optiunea sa gasesti MI si comercianti in expeditii.Sa faca parte din joc cum este normal dar fara posibilitatea sa cumperi MI.Si vremurile fara astro... la inceput de univers apareau coloniile ca ciupercile :))

    Este old. Fara comercianti, fara materie, fara absolut nimic. E cel mai frumos ogame!




    Ar fi ok sa se deschida mai repede. M-am plictisit teribil! ! !

    Mugadabumbu: Si trebuie sa ma iau de viata ta, ca imi furi gagicile
    Gusty: Je t`aime :hug:
    Sharky: moi aussi! :hug: j'adore quand tu parles francais :hug:
    Superman.jpg

  • Cred ca pentru mine va fi interesant si ciudat in acelasi timp.Eu m-am apucat de joc pe redesign asa ca sper sa ma descurc! 8|
    Serverul va fi permanent sau doar pentru o anumita perioada de timp?



    "Nu-ti fie teama ca inaintezi prea incet.Teme-te daca te opresti."

  • Serverul va fi permanent sau doar pentru o anumita perioada de timp?

    Din păcate, ar fi prea frumos să fie permanent.
    Dar, aşa cum ştim, Universurile deschise, tip event, sunt doar pentru o anumită perioadă de timp. Deşi tind să cred, că mulţi vor dori să rămână permanent!

    Mugadabumbu: Si trebuie sa ma iau de viata ta, ca imi furi gagicile
    Gusty: Je t`aime :hug:
    Sharky: moi aussi! :hug: j'adore quand tu parles francais :hug:
    Superman.jpg

  • A cazut un guvern, s-a desemnat un prim ministru, care si-a prezentat si lista cu noi ministrii, serverul asta cam pe cand, dupa alegerile legislative de anul viitor ?

    Quote




    Quote

    Inregistrat pe forum din: Monday, July 23rd 2007, 1:01am
    "Ca sa-ti dai seama ca esti prost, trebuie sa te duca mintea !"

  • A cazut un guvern, s-a desemnat un prim ministru, care si-a prezentat si lista cu noi ministrii, serverul asta cam pe cand, dupa alegerile legislative de anul viitor ?



    Intr-un asemenea moment vrei un server nou? .... e doliu mondial....nu vezi ca toti au reclame de la aquafresh la poza de profil.....


    - Avertisment.
    Mao


    Carl von Clausewitz'' wrote:

    Războiul este o continuare a politicii prin alte mijloace.

  • A cazut un guvern, s-a desemnat un prim ministru, care si-a prezentat si lista cu noi ministrii, serverul asta cam pe cand, dupa alegerile legislative de anul viitor ?




    Eu astept cu nerabdare poze ,si tu deja vrei sa te joci?-ai rabdare putin sa sarbatorim 14 ani,ca poate iese pana la urma...


    - Avertisment.
    Mao

    "Să fii învins, dar nu supus – asta este victorie. Să fii victorios si să te culci pe lauri – asta este înfrangere"(Józef Piłsudski)


    Who doesn't respect and value his past, is not worth the honour of the present, and has no right to a future · (J.P.)



    ”Soluția creștină de a arăta că lumea este diabolică și urâtă, a făcut ca lumea să ajungă diabolică și urâtă” – Friedrich Nietzche