Discutii privind cazul contului sters din universul Jupiter

  • SUNT SIGUR ca Draq nu e singurul vinovat de ceea ce se intampla si fiecare isi are partea lui


    Perfect de acord. Aici discutam de vina unor indivizi si urmarile care decurg din. Urmari care ar trebui sa fie... un ban temporar? Insa cineva a dus-o prea departe. Daca acel cineva si-ar fi gasit moralitatea de mult pierduta, tot ce avea de facut era sa sufle fluierul, si echipa portocalie nu ar fi ezitat sa premieze vinovatii. Dar ce te faci cand aceeasi vina o imparte si... fanul? Ca doar i se dadeau parolele pt sharng, implicit facea sharing? Sau poate i s-au dat parolele si a refuzat sa faca acel sharing? Asta doar el ne poate spune. In tot cazul... si acceptand varianta asta, parolele i-au fost date intr-un trecut de mult apus. Nu i-au fost date recent, cu scopul de a shara conturile care au fost sterse. in plus, asta vad ca e o directie spre care merge discutia; inca nu stim cu certitudine cum au fost sterse acele conturi. Cum s-a intrat pe ele. Nu stim daca a fost neglijenta din partea utilizatorului de drept a contului (Respectiv setarea unei parole pe care a mai folosit-o in alte ocazii) sau... hacuiala. Daca am sti lucrurile stea n-am mai dezbate aici...



    +tare faza cu vanzarea contului vyxx. pe-asta chiar n-o stiam :)

  • Aici discutam de vina unor indivizi si urmarile care decurg

    Insa cineva a dus-o prea departe

    parolele i-au fost date intr-un trecut de mult apus

    DECI ?
    Cine ne povesteste trecutul ?
    Eu cred ca nu avem nevoie de prezentul apropiat aici.
    Voi ce spuneti ?
    Bafta

    [align=center]

    [/align] [align=center][img]https://dl.dropboxusercontent.com/content_link/XugqlFwq2Nd7Us3oRt0ejVqdNf4UoY6yUpes507IoPUhiT1OpEHRGF5RypuJxcYP/file?dl=0&duc_id=oXjAKoeKFRS3ejWcIaRiz00VqDQa7o9AfDHKNeNRvDSfVBHFIuinSh6A5cDmFbAd&raw=1&size=640x480&size_mode=3[/img] [/align]
  • Mare dreptate are Booom . Va placea cand ma persecuta pe mine sau pe altii . Acum ca nu mai sunteti in aceeasi barca nu e bine .
    Daca vreti sa nu aveti probleme , faceti cum a zis katz .

  • Katz +1, dar daca cel care a sters conturile nu stia parola de la altcineva, atunci nu prea rezolvi nimic. Un haker bun care stie ce face trece usor de parole mai ales ca Gameforge nu are o securitate extraordinara... Nici pe forum nici in joc.
    Va urez succes si incercati sa nu va mai intepati atat.

  • Umila mea parere despre tot acest circ .. ^^ :


    In primul rand vreau sa va multumesc pt ideea cu TV , RSS(inca nu stiu exact ce este acesta) ,etc :stick:
    Nu ar trebui in ruptul capului sa aveti voie sa postati numele acestor programe pe forum . Orice jucator nou care va vedea aceste postari va considera ca e normal sa le foloseasca :doofy: . Sau cel putin asta a fost prima mea impresie :crazy: . Asta OFF TOPIC.
    On topic : Din cate am inteles(sper ca am inteles bine) nu se mai poate face nimic pt recuperarea conturilor respective.. prin urmare , acest topic este deschis de pomana , sustin unii 8| .Eu ii contrazic,daca nu se deschidea acest topic nu aflam nici pe lumea cealalta ce fel de "smecherii" se fac pe acest minunat joc ..


    Din pacate nu cunosc regulamentul celor de la GameForge ,insa teoretic ar trebui sa existe un paragraf care se refera stric la furturile de conturi.
    Desi ce se intampla aici se numeste sabotaj,s-ar putea incadra foarte usor la furt.Daca intr-adevar GF prevede astfel de lucruri(daca se doreste pot face putina munca de avocat ^^ ) problema ar putea fi rezolvata intr-un mod simplu si legal . Daca nu prevede si problema va fi lasata pe mana adminilor .. nu pot spune decat ca ar trebui sa le fie inapoiate pierderile .Bat la pariu ca cei din GF pot face asa ceva daca li se explica situatia :S: .


    Era sa uit .. pe un alt joc , cu securitatea mult mai ferma :-@ ,in cazul in care contul iti este furat/hackuit,etc , ti se cere sa depui o plangere la POLITIE ,dupa care sa asteptii ... va inchipuitii ce urmeaza mai departe :adminbat: .


    Tin sa precizez ca nu cunosc partile implicate catusi de putin , nu ma intereseaza in mod special ce se va intampla in final cu aceasta "poveste", DAR stau si ma gandesc ca puteam fi si eu implicat .. :wtf:

  • Am stat multa vreme sa ma gandesc bine daca e cazul sa ma implic. Dar toata viata am zis ce am avut de spus. Nu o sa fac cnici acum altfel.


    Situatia se prezinta asa:


    Draq a incasat o ninja si a postat ca se retrage si apoi a inchis subiectul. Cum mai facuse si altele a fost reclamat. A fost nevoie s aintervina Paci sa deschida subiectul. Si asta pt ca draq era BA si era pe forum in functie maxima. Apoi omul simtind ca e pe craca si se aduna destule impotriva alui a avut un moment de geniu si a demisionat ba mai mult si-a sters si contul de pe forum.
    Problema e ca lucrurile nu s eopresc aici. In alinata dusmana lui au inceput sa fie sterse conturi. Cine a facut asta nu se stie precis. E drept ca draq s-a laudat ca a sters conturi lui Tommy profitand, asa sustine el, ca stia parolele avand acces la Tommy cand sharuiau cu drag fiind amici.
    La contul lui Ahiles (Muga) de care se discuta acum lucrurile nu sunt clare deloc. E drept ca Muga sustine ca i s-a intamplat in urma farmului pe acelasi Draq. Sincer nu stiu care are dreptate.


    Din toate postarile de pe acest subiect sunt de remarcat cateva.


    Katz care f pragmatic a dat o solutie ca sa va puteti feri de chestii din astea
    Dima- copilul care a incercat in repetate randuri sa cumpere conturi. Sustine ca si-a luat teapa. Inclusiv de la Draq. Adica a trimis banii si Draq si-a recuperat contul ulterior. Nu stiu nici aici care e adevarul.


    De fapt adevarul e relativ. Totusi corect ar fi ca ascunsul sub pres a actiunilor ilegale ale unor membrii din board sa nu mai fie permisa.
    Nu inteleg si nu accept ca sa iti aperi colegul de board indiferent de ce face.
    Si spun asta pt ca multi dintre voi ati facut asta in privinta lui Draq
    Iar acum in privinta lui Vali. Vali sustine ca a gresit. Eu unul stiu precis ca nu a gresit. Dar sa zicem ca il credem. daca e asa inseamna ca smod nu cunoaste regulamentul sau ca il aplica in functie de interes.


    Ca idee generala e ca sunt destui care nu mai suporta activitati de genul asta.
    Iar asta se poate rezolva legal. Numai sa se doareasca. Si solutia o da regulamentul care spune ca ban se poate acorda nu numai pe forum ci si in joc. Daca administratorul considera necesar sa faca asta.
    Ei bine ramane doar sa aduceti argumente pt ca administratorul (valent) sa fie convins ca asta e solutia.
    Solutia cu plangere penala mi se pare excesiva. E doar un joc si dupa cum vedeti in ultima vreme procurorii au tendinta sa exagereze. Iar acuzatia in cazul asta ar fi atac cibernetic si atentat la siguranta statului. Pt cine nu ma crede sa citeasca despre sotul elodiei ce a fost condamnat pt ca a spart un email.

  • Mare dreptate are Booom . Va placea cand ma persecuta pe mine sau pe altii . Acum ca nu mai sunteti in aceeasi barca nu e bine .
    Daca vreti sa nu aveti probleme , faceti cum a zis katz .


    Elijah - una este sa pierzi o flota si e cu totu alta sa ti se stearga planetele contului. Am avut si eu rivali ingame dar nu as vrea sa se intample asa ceva nici celui mai mare dusman al meu sau al F-D-ului.


    Katz +1, dar daca cel care a sters conturile nu stia parola de la altcineva, atunci nu prea rezolvi nimic. Un haker bun care stie ce face trece usor de parole mai ales ca Gameforge nu are o securitate extraordinara... Nici pe forum nici in joc.
    Va urez succes si incercati sa nu va mai intepati atat.


    Alexander - nu se poate trece usor peste o parola, mai ales daca este complexa si lunga


  • Era sa uit .. pe un alt joc , cu securitatea mult mai ferma :-@ ,in cazul in care contul iti este furat/hackuit,etc , ti se cere sa depui o plangere la POLITIE ,dupa care sa asteptii ... va inchipuitii ce urmeaza mai departe :adminbat: .


    Jocul e german, hostingul e in germania, teoretic toate regulile lor impuse in joc sunt nule la noi in tara dar si ei te pot la randul lor bana oricand din orice motiv vor ei. Politia nu are ce sa faca.



    Draq a incasat o ninja si a postat ca se retrage si apoi a inchis subiectul.


    Din cate-mi amintesc Vali a inchis subiectul.



    Alexander - nu se poate trece usor peste o parola, mai ales daca este complexa si lunga


    Avand in vedera ca Gameforge are zero protocoale de securitate pe forum si in joc (ca deh e scump cate un certificat ssl pentru atatea domenii si tari) iar software-ul forumul nu a mai vazut update de cand lumea, nu ma mira absolut nimic.

  • Quoted from "Alexander"
    Katz +1, dar daca cel care a sters conturile nu stia parola de la altcineva, atunci nu prea rezolvi nimic. Un haker bun care stie ce face trece usor de parole mai ales ca Gameforge nu are o securitate extraordinara... Nici pe forum nici in joc.
    Va urez succes si incercati sa nu va mai intepati atat.



    Alexander - nu se poate trece usor peste o parola, mai ales daca este complexa si lunga


    Cu acesta chestie nu as fii foarte sigur..in anul 2009(sau cam asa cv)au fost sparti cei de la NASA de un hacker din Timisoara,un cont de ogame,orice parola ar avea un player oarecare,la ce securitate are jocul lasa de dorit :-@




    Dar chestia asta cu stersul planetelor,asta mi se pare lipsa de respect pt un jucator care a muncit foarte mult la un cont si a pierdut atata timp..

  • Adica orice regula iti impune Gameforge, sau hai sa precizam mai bine la subiectul de fata, dupa orice incalcare grava ale unor reguli ale jocului sau forumului aia nu au ce sa-ti faca nimic legal. T&C nu se aplica la noi, e nul, doar daca se intampla pe teritoriul acelei tari se aplica si se iau masuri legale. Exemple mai reale sunt cele cu fugitivi, cei care fug in alte tari datorita unor fapte comise... politia din alta tara nu e obligata sa-l aresteze si sa-l extradeze chiar daca are cunostinta despre el... arestarea si etradarea se aplica doar in cazuri extreme. Bineinteles ca Gameforge poate oricand sa-ti baneze contul fara motiv ca nici tu la randul tau nu ai cum sa faci plangere autoritatilor din germania de aici din romania, nici nu te iau aia in considerare macar.



    Oricarui litigiu care face atingere T&C i se aplica legislatia tarii unde este inregistrata compania producatoare, GameForge, Germania.


    9. Legea aplicabilă, Curtea de justiție
    Relația contractuală este reglementată de dreptul german pentru excluderea Convenției Națiunilor Unite asupra contractelor de vânzare internațională de mărfuri și regulamentele de sesizare de drept internațional privat. În cazul în care, la momentul încheierii contractului în cauză (de înregistrare, de achiziție de servicii cu plată), utilizatorul ca un consumator are ca domiciliul său obișnuit o locație într-o altă țară din Uniunea Europeană, validitatea reglementărilor legale strict aplicabile ale țării în cauză nu vor fi afectate de alegerea legii făcută în prima propoziție.

    When you become angry, think about the consequences - CONFUCIUS


  • Jocul e german, hostingul e in germania, teoretic toate regulile lor impuse in joc sunt nule la noi in tara dar si ei te pot la randul lor bana oricand din orice motiv vor ei. Politia nu are ce sa faca.



    Din cate-mi amintesc Vali a inchis subiectul.



    Avand in vedera ca Gameforge are zero protocoale de securitate pe forum si in joc (ca deh e scump cate un certificat ssl pentru atatea domenii si tari) iar software-ul forumul nu a mai vazut update de cand lumea, nu ma mira absolut nimic.



    Culmea , jocul despre care vorbeam eu tot in germania e hostat .
    Prin urmare ceea ce am specificat eu mai sus se aplica si in cazul de fata ^^
    Asadar daca pagubitul doreste sa-si recupereze contul se poate duce frumusel la politie ^^
    A si daca a bagat si ceva bani in contul respectiv cu atat mai usor :beer:


    Cel mai bine ar fi sa nu se ajunga acolo , daca cei de la conducere cunosc faptasul ar trebui sa-l anunte sa stie ce-l astepta , eventual .


    Ps:Imi pare rau daca m-am bagat unde nu-mi fierbe oala :raspa: ..

  • Sa se lamureasca cateva chestii:
    1. Eu am lasat contul prin ticket.
    2.Parola a fost schimbata la predarea contului si schimbata iar ulterior de Muga.
    3.Mailul ramasese neschimbat insa(mailul meu).
    4.Ca predarea contului sa fie ok Muga a trebuit sa schimbe si mailul
    (era un mail nou/parola noua).
    Si daca nu ma insel cum a schimbat mailul contului exact in noaptea respectiva s-a intamplat
    ce s-a intamplat!
    Am facut aceste lamuriri sa nu mai dati cu presupusul despre TeamViewer sau date de logare date
    acum ceva vreme in urma...deci adresa de email noua si 2 parole schimbate
    in decurs de cca 3-4 zile la acel cont.



    "Nu-ti fie teama ca inaintezi prea incet.Teme-te daca te opresti."

  • Interesante precizari. Mai ales ca Muga a afirmat intr-o discutie pe irc ca tocmai formatase hdd de pe laptopul pe care intra si reinstalase win. Daca nu ma inseala memoria a zis cu 2-3 zile inainte de a prelua contul. Asa exclude si posibilitatea de a fi avut TV sau orice sistem similar. Cum contul de email era absolut nou a fost facut special pt contul ogame intervine o problema ciudata. Excludem posibilitatea ca sa fi intrat direct cineva pe calculatorul lui. Deci ramane ceea ce declara muga ca i-a fost spart si contul de email. Problema care s epune e...de unde stia hakerul de contul nou facut fix pt asa ceva? Raspunsul pare a fi doar ca din joc. Ori a avut acces minim la un cont de GO ori sistemul GF are o bresa de securitate cat Biruinta lui base marinarul. Evident ca si daca se va descoperi ca un GO a ajutat la asa ceva sau ca a existat o logare frauduloasa pe un cont de GO nu e credibil ca vom afla. Acum ramane intrebarea daca sharingul se reducea la conturi de joc sau era fix ca pe vremea lui Europeanu cand se facea sharing si pe conturile de GO. Nu veniti cu ineptia ca bat campii ca aici stiu ce vorbesc, la timpul respectiv am vazut print screen cu asa ceva dar nu am avut interesul sa vorbesc.
    Dumnezeu stie...sau mai bine zis draq stie daca o sa aflam vreodata cum a fost cu contul asta. Dar poate vom vedea macar urmarile.

  • in calitate de Ba nu-mi permit sa fac aprecieri privind presupunerile postate aici dar ca sa raspund la obiect, mai ales ca asemenea presupuneri duc la acuzatii foarte grave.


    -schimbul de cont a fost notificat corect prin ticket . Pot sa afirm ca nici un GO, SGO sau GA nu a actionat intr-un fel ilegal asupra contului Ahilles si nici nu putea sa dea informatii care sa duca la vandalizarea contului.
    - am verificat integral conturile operatorilor de pe jupiter
    - toate conturile sunt protejate la atacurile "brute force" cu boti care ghicesc parola


    in rest, va invit sa cititi asta: securitate conturi in joc si pe forum

  • A venit un raspuns mai repede decat era de asteptat. Totusi daca muga nu minte, de unde cucului a aflat hakerul contul email care era atasat ? Pot sa inteleg ca tipul era bun si a spart un email. Totusi daca nu sti ce email sa spargi cum a ajuns in contul de joc? E clar ca cineva si nu Muga a fost nu?
    Nu cred ca banuiti ca si-a sters singur planetele. Vad ca si fostul proprietar a folosit corect procedura de schimb. Fiind si verde il cred 100% . Logic e ca presupuneti ca Muga minte si a dat singur acces la cont joc sau in emailul nou creat. Pt ca tehnic nu vad cum ar fi intrat hackerul in cont email daca nu stia care e. Daca presupuneti ca a intrat direct in cont joc si Muga e nevinovat atunci GF are o bresa de securitate si e raspunzatoare de asta. Pt ca au respectat la schimb procedura si nu e nimic de reprosat.


    Edit. De fapt e simplu. Daca nu exista recuperare parola in joc ramane sa discutam cu Muga daca nu cumva calculatorul lui a memorat parola din joc sau o avea scrisa in email.

  • Interesant. deja prevad un rezultat ca cel descris de skonky. Caz in care GF va fi notificata, deasupra de paci... si se vor lua masuri legale, in toata puterea cuvantului. Sau... se va incerca. Daca nici legea nu ne poate ajuta, pace! Pun totul pe stergere si spamez site-urile de recenzii pt jocuri de browser cu adevaruri naspa. Sfatuiesc pe toti care au incredere in ratiunea mea sa puna pe stergere. Si sunt cativa...

  • Vyxx
    Inca nu ai realizat ca in ziua de azi
    aproape totul se face pe baza de relatii.
    Asa sta treaba si in joc si in realitate
    sunt situatii cand nu poti face nimic
    si mai bine pleci capul si iti continui.
    Iar in legatura cu sterger conturilor....
    nu o sa rezolvati nimic,protestati si nimeni nu o sa
    va ia in seama,asa stau lucrurile si in unele situatii
    nu exista posibilitate de rezolvare


    Carl von Clausewitz'' wrote:

    Războiul este o continuare a politicii prin alte mijloace.


  • Oricarui litigiu care face atingere T&C i se aplica legislatia tarii unde este inregistrata compania producatoare, GameForge, Germania.


    9. Legea aplicabilă, Curtea de justiție
    Relația contractuală este reglementată de dreptul german pentru excluderea Convenției Națiunilor Unite asupra contractelor de vânzare internațională de mărfuri și regulamentele de sesizare de drept internațional privat. În cazul în care, la momentul încheierii contractului în cauză (de înregistrare, de achiziție de servicii cu plată), utilizatorul ca un consumator are ca domiciliul său obișnuit o locație într-o altă țară din Uniunea Europeană, validitatea reglementărilor legale strict aplicabile ale țării în cauză nu vor fi afectate de alegerea legii făcută în prima propoziție.


    Aici vorbesc si de caz concret, real, care s-a intamplat la munca, plus nenumarate cazuri de infractiuni online. Nu te ajuta nimeni in astfel de cazuri iar ceea ce scrie acolo nu a fost si nu o sa fie aplicat niciodata. Daca tu la randul tau ai fost victima, o firma dintr-o tara straina o sa-ti spuna ca n-au ce sa faca, nu esti cetatean de-al lor, nu esti pe teritoriul lor, n-au permisiuni etc. Sunt nenumarate cazurile de furturi online din alte tari. Furtul de carti de credit straine sau hai sa luam furtul de software e cel mai comun la noi online, cum multi folosesc windows ilegal, nu o sa vina niciodata Microsoft din U.S. la tine, doar daca au acordul autoritatilor de aici si reprezentanti legali aici... ceea ce nu se intampla niciodata practic.. decat in cazul firmelor mari, si acolo rar. Daca te prind aia pe teritoriul lor sau la vama, bine, daca nu, pace.


    vYxx Stai linistit ca au ei destule recenzii negative, ma refer aici la Gameforge in general si ma refer la multe jocuri ale lor, dar ei continua sa numere banii mai departe indiferent ca stergi tu sau x-ulescu contul. Asta e adevarul.

  • Muga a spus ca si-a reinstalat W si a stres tot din hdd, dar asta cu 2-3 zile mai devreme sa se stearga contul. In alea 2-3 zile poate fi introdus un asa zis Trojan pe IP cu care poate sa controleze anumite lucruri din PC. (Am vazut asta cu ochii mei, la un prieten care e platit pentru asa ceva). Dupa cum am mai spus Gameforge ar un sistem de protectie slab si se poate trece de el in oarecare masura...
    Daca s-a intamplat asta cel care a facut-o ar fi destul de inteligent incat sa nu ii poata fi detectat Ip-ul. Deci practic ar contrazice pozele lui Muga.

  • Interesante precizari. Mai ales ca Muga a afirmat intr-o discutie pe irc ca tocmai formatase hdd de pe laptopul pe care intra si reinstalase win. Daca nu ma inseala memoria a zis cu 2-3 zile inainte de a prelua contul. Asa exclude si posibilitatea de a fi avut TV sau orice sistem similar. Cum contul de email era absolut nou a fost facut special pt contul ogame intervine o problema ciudata. Excludem posibilitatea ca sa fi intrat direct cineva pe calculatorul lui. Deci ramane ceea ce declara muga ca i-a fost spart si contul de email. Problema care s epune e...de unde stia hakerul de contul nou facut fix pt asa ceva? Raspunsul pare a fi doar ca din joc. Ori a avut acces minim la un cont de GO ori sistemul GF are o bresa de securitate cat Biruinta lui base marinarul. Evident ca si daca se va descoperi ca un GO a ajutat la asa ceva sau ca a existat o logare frauduloasa pe un cont de GO nu e credibil ca vom afla. Acum ramane intrebarea daca sharingul se reducea la conturi de joc sau era fix ca pe vremea lui Europeanu cand se facea sharing si pe conturile de GO. Nu veniti cu ineptia ca bat campii ca aici stiu ce vorbesc, la timpul respectiv am vazut print screen cu asa ceva dar nu am avut interesul sa vorbesc.
    Dumnezeu stie...sau mai bine zis draq stie daca o sa aflam vreodata cum a fost cu contul asta. Dar poate vom vedea macar urmarile.



    Citro, ai zis exact la subiect. In acea seara Ahiles m-a contactat sa imi schimb adresa de email pentru ca asa a zis un GO ca cedarea de cont sa fie corecta. Eu mi-am facut adresa de email, mi-am pus securitatea prin sms, am schimbat adresa de email pe care am setat contul, am mai stat putin la taclale cu colegii, l-am farmat pe draq si m-am bagat la somn ca dimineata eram de munca. In primul rand, parola era o chestie amuzanta care mi-a venit pe moment din vreo 20 de caractere, adresa de email nou, iar eu nu apucasem sa instalez macar mozila, sau chrome, incat m-am logat pe cont de pe IE. In timpul noptii primesc un sms de la vyxx in care sunt anuntat ca cnv imi sterge planetele. Tot in acelasi timp primesc o notificare prin sms si un email ca cineva cu un IP de OLANDA mi-a accesat adresa de email. Avand telefonul pe silent nu am auzit sms-urile. Dimineata, inainte de a pleca la munca, verific ip-ul de pe care s-a logat pe email si asa a fost, era de olanda.Pentru cei care nu stiu ( Account settings-> View recently sigh in). normal, in acea zi a inceput scandalul, pe irc. seara, vin de la munca si intru in discutii. Cand am vrut sa imi schimb parola si de la forum, am observat un ip de CLUJ care a incercat sa imi acceseze contul, la aceeasi ora cu notificarea in email ca cnv mi-a accesat adresa. imediat dupa, cineva a reusit sa imi intre si pe forum, dar cu ACELASI ip de Olanda care imi intrase pe email.


    Dupa doua zile, la fel, primesc un telefon de la vyxx in care sunt invitat la o discutie cu echipa portocalie. La fel, le prezint printurile cu dovezile mele ( Valent stie sigur ca s-a incercat conectarea de pe acel ip de cluj) si dupa imi aduc aminte de C++ pe care il faceam in liceu. Caut imediat functiile prin care un ip trece prin anumite servare (functia tracert) Urmaresc ip-ul de olanda care ma duce la servarul central RDS din Bucuresti. De acolo nu am mai stat sa verific, dar voi face si asta. Necesita mult timp de asteptare. Acum, ma gandesc eu, cum a stiu acea persoana adresa de email pe care imi este trecut contul, si de ce mi-a aparut mie acea logare esuata pe forum ? De aici o sa iasa o multime de discutii care nu o sa duca prea departe. Din cauza asta eu doresc sa se aiba o discutie serioasa cu PACI despre toate magariile acestea care se intampla in ogame.ro. Pedepsirea cu politia cu SRI-ul nu isi are rostul. Tot ce pot spune e ca Dumnezeu e sus si vede. Pana la urma, cel corect o sa aiba de castigat.


    O seara buna si cred ca asta e ultimul meu post pe ogame.ro. Sunt scarbit de ce pot face asa numitii si cunoscutii comunitatii!


    Quote

    ,,Tommy: Imi place nuanta de roz "