ZAMOLXES & Miner & Sir Fibra & Aburel & Cherudek[Union] -vs- XmediaStudio[JEDY] ~(TP: 320,73 M)

  • TOCANITA DE BROASCA TESTOASA


    INGREDIENTE


    Pai....primul loc pe serverul Io....foarte mandru de apararea lui, statea cu flota sub teasta de cateva luni bune!!!! Am convenit in alianta sa facem rachete sa-l dam jos de pe primul loc....zis si facut...numai ca concediile si faptul ca distractia si ogameul nu prea fac casa buna impreuna a facut sa amanam cam mult scandalul si teasta a crescut considerabil am stabilit acum o saptamana ca vineri noaptea stam toata alianta de veghe la capataiul fostului nr 1....Multumim lui Andrea care a facut aproximativ 700 de rachete instant, si celor care au cotizat cu resurse pentru a face acest lucru posibil!!!


    TIN SA SPECIFIC CA NU AM FACUT ASTA PT PROFIT....AM FACUT-O SA ARATAM CA PUTEM SI CA SA NE DISTRAM....PROFITUL VA URMA PROBABIL...


    Acum esti pe locul 3 general si 12 militar....s-a meritat investitia in aparare dl. xmediastudio????




    Dupa cum singur spunea in ultimul post de la "cel mai mate testos de pe serverele .ro"


    va anunt cand ajung sa o depasesc...:P nu imi va lua foarte mult timp



    EEEE...dragul tatei...ar trebui sa nu fi in acelasi univers cu Unionul!!!!....Unionistii au folosit 1013 rachete si aproximativ o tona si jumatate de distractie....Sir Fibra a facut special pt acest eveniment 6k de Vanatori Usori


    Aparare initiala
    Lansator de Rachete 50.000
    Laser Usor 43.415
    Laser Greu 687
    Tun Gauss 30
    Tun Magnetic 1.261
    Turela cu Plasma 2
    Scut Planetar Mic 1
    Scut Planetar Mare 1
    Racheta Anti-Balistica 70


    Aparare dupa macel
    Lansator de Rachete 36.862
    Laser Greu 120


    Tin sa dedic acest nou nr 1....Unionistilor...pt ca exista si ne distram asa bine impreuna....si nu in ultimul rand lui Ruth si lui AngrySnow...care nu mai sunt cu noi si le simtim lipsa zilnic!!!!



    ZAMOLXES & Miner & Sir Fibra & Aburel & Cherudek -vs- XmediaStudio


    Atacator ZAMOLXES

    Vanator usor.............................. 8.690
    Crucisator................................ 2.537
    Battleship................................ 1.091
    Interceptor............................... 1.392



    Atacator Miner

    Vanator usor............................. 11.182
    Vanator greu................................. 95
    Crucisator................................ 2.030
    Battleship................................ 1.249
    Bombardier.................................. 235
    Distrugator.................................. 84
    Interceptor................................. 625



    Atacator Sir Fibra

    Vanator usor.............................. 6.194



    Atacator Aburel

    Crucisator................................ 1.568
    Interceptor............................... 1.001



    Atacator Aburel

    Vanator usor.............................. 6.533
    Battleship.................................. 593



    Atacator Cherudek

    Vanator usor.............................. 1.533
    Crucisator.................................. 107
    Battleship................................ 1.083
    Interceptor.................................. 87



    -= V S =-


    Aparator XmediaStudio

    Transportor mic............................. 432
    Transportor mare............................ 106
    Vanator usor................................ 312
    Vanator greu................................ 175
    Crucisator................................ 2.460
    Battleship.................................. 326
    Reciclator.................................. 970
    Probe de spionaj.......................... 1.553
    Bombardier................................... 32
    Satelit solar............................... 488
    Distrugator................................. 120
    Interceptor................................. 114
    Lansator de Rachete...................... 46.661
    Laser greu.................................. 138



    - dupa lupta -




    Atacator ZAMOLXES
    Vanator usor........ 4.194 .....(pierdute: 4.496)
    Crucisator.......... 2.427 .......(pierdute: 110)
    Battleship.......... 1.089 .........(pierdute: 2)
    Interceptor......... 1.392 .........(pierdute: 0)



    Atacator Miner
    Vanator usor........ 5.299 .....(pierdute: 5.883)
    Vanator greu........... 77 ........(pierdute: 18)
    Crucisator.......... 1.948 ........(pierdute: 82)
    Battleship.......... 1.245 .........(pierdute: 4)
    Bombardier............ 235 .........(pierdute: 0)
    Distrugator............ 84 .........(pierdute: 0)
    Interceptor........... 625 .........(pierdute: 0)



    Atacator Sir Fibra
    Vanator usor........ 2.807 .....(pierdute: 3.387)



    Atacator Aburel
    Crucisator.......... 1.483 ........(pierdute: 85)
    Interceptor......... 1.001 .........(pierdute: 0)



    Atacator Aburel
    Vanator usor........ 3.097 .....(pierdute: 3.436)
    Battleship............ 586 .........(pierdute: 7)



    Atacator Cherudek
    Vanator usor.......... 708 .......(pierdute: 825)
    Crucisator............ 102 .........(pierdute: 5)
    Battleship.......... 1.077 .........(pierdute: 6)
    Interceptor............ 87 .........(pierdute: 0)



    Aparator XmediaStudio distrus.

    Atacatorul a castigat batalia!
    A capturat: 158.593 metal 82.535 cristal, si 216.345 deuteriu.


    Atacatorul a pierdut un total de 81.606.000 unitati.
    Aparatorul a pierdut un total de 239.127.000 unitati.
    La aceste coordonate spatiale acum plutesc 59.110.500 metal si 19.448.100 cristal.


    Reciclat integral la secunda!!!





    ...NUMQVID DE DACIS AVDISTI?"
    (Horatius, Satire, II, 6, 53.)
    "...ce ai mai auzit despre daci?"


    JUPITER ...Pe saptamana : 556.862.040 Metal / 172.301.136 Crystal / 113.480.976 Deuterium
    "Surprinde-ti ficatul, bea niste apa" !

  • Oohoo , felicitari baieti , un top 1 formidabil si o supa de testoasa foarte gustoasa , si eu aveam mici probleme cu el pe cand jucam pe Io ... felicitari si la mai mari , foarte frumoasa lovitura ... RU xmedia....


    Quote

    P.S. pentru a tot stiutori:
    nu exista o flota bine facuta in ogame. flota care o trimiti in atac e ceea care distruge adversarul cu cat mai putine daune. verifica wiki ogame. Chiar eu am scris fraza asta.


    By Bagabontu


  • In primul rand doresc sa va multumesc pt. invitatia de a participa la aceasta actiune :).


    Nu ma intereseaza deloc profitul sau cat am pierdut sau ce urmari o sa fie , ma intereseaza doar distractia si sa-i demonstrez lui IpMan ca numele de Sir Fibra va ramane consacrat =)).


    Refacere usoara noua atacatorilor si refacere usoara si tie aparatorule , dar nu la aparare.


    :bye:

    IpMan© Bogdan: si eu ma duc sa XXX un dush
    Sir Fibra: da vezi sa-i dai bine si sa folosesti cauciucul
    Sir Fibra: ca nu stii cati o mai folosit dusul ala rotfl
    IpMan© Bogdan: stf rotfl
    Sir Fibra: vezi ca m-am apucat iarasi de sala
    Sir Fibra: si cainele ii mare
    IpMan© Bogdan: rotfl
    Sir Fibra: deci nu as comenta prea mult
    IpMan© Bogdan: ii dau ninja la caine de sare la mine
    Sir FIbra: stie sa faca safety
    IpMan© Bogdan: rotfl

  • Felicitari pentru organizare!


    Se pare ca noptile state cu porbe de spionaj in apararea lui Xmedia, penru a da trezzirea, au fost in zadar ati atacat exact cand am fost nevoit sa intru in VM.


    Colegu RU, ai economia care te ajuta (sa ai economie de top 3 pe IO, insemna ceva), baga flota ca am nevoie de ajutor.


    Cat despre atacatori, cum ies din vacanta, scoatetiva alarmele alea de va ajuta sa intrati imediat dupa spionaj, ca or sa sune toata ziua si noaptea.


    SiriusRo rank 1: 30.07.2017 - 23.10.2018(fuziune).
    111 HOF (5 TOP 10 SOLO si 5 TOP 10 ACS).

  • foarte tare echipa .... felicitari pt coordonare ... felicitari pt top1 ... asa e profitu mai putin conteaza ... conteaza distractia ...
    La mai multe si mai mari in aceiasi formula ...
    R.u la flota aparator nu la teasta ... mai ales k iese cr ...

    [color=#ff0000][size=12] Gloria este trecătoare. Obscuritatea dăinuieşte la nesfârşit.

  • Superb superrrbbb supeerrbbbb acest atac superb!



    RU DAR NU LA APARARE DAR SI DACA O REFACI SA TREACA PESTE TINE INCA O DATA!:)) :newbie:



    FRUMOASA ORGANIZARE MA UNION

  • felicitari noua!


    [quote='xp_delete','index.php?page=Thread&postID=409270#post409270']Cat despre atacatori, cum ies din vacanta, scoatetiva alarmele alea de va ajuta sa intrati imediat dupa spionaj, ca or sa sune toata ziua si noaptea.


    dupa razboi multi vitejii se arata,esti genul de pupa si fuge !
    chiar as vrea sa vad,ca faceti ceva dar nu sunteti in stare si nici nu aveti cu ce :devil::devil::lol::lol::lol:
    xp mai vrei un nesaj necodat ?
    pentru ca precedentul a fost cu un scop dar pacat ca ai bagat v-mode!
    no glotr aparator !

  • bravo baieti! asteptam de ceva timp o noua coordonare pentru spargerea lui Xmedia, dar nici nu-mi inchipuiam cata aparare si-a putut face. multumesc de dedicatie, sincer si eu ma tot gandesc la ogame, dar nu stiu daca o sa ma tina sa revin.
    felicitari inca odata la toata trupa!

  • Colegu RU, ai economia care te ajuta (sa ai economie de top 3 pe IO, insemna ceva), baga flota ca am nevoie de ajutor.


    Nu aveam de gand sa mai zic ceva insa circula o poza zilele astea pe universul IO ...
    Referitor la acea economie...



    Asta nu e economie, asta e n00bism in opinia mea... :lol:
    Dar ma rog fiecare cum poate si cum stie.
    Decat sa faca flota mai bine face aparare ... Noua, baietilor din Union, se pare ca ne plac testoasele. ^^

  • am crezut ca asta e alt univers mort, pus la gramada cu celalalte dar vad ca oamenii s-au mobilizat frumos. felicitari pentru organizare si noul top!


    Colegu RU, ai economia care te ajuta (sa ai economie de top 3 pe IO, insemna ceva), baga flota ca am nevoie de ajutor.


    nu vreau sa te dezamagesc dar am sa o fac totusi.

    Quote

    Economy points:
    100% buildings/facilities
    100% defense
    50% civil ships
    50% phalanx and jump gate


    la fel cum tu ai preluat un cont pe jupiter care are cea mai mare aparare din univers dar nu e nici in top 5 la conomie, chiar daca in clasament arata locul 1 economie. la fel ca si in poza de mai sus, aceeasi pozitionare a planetelor.... si voi doreati sa fiti profesori la academia de mineri :)))


    inca o data felicitari!

  • scoatetiva alarmele alea de va ajuta sa intrati imediat dupa spionaj


    Așa....asta e ca aia cu hoțul care strigă "HOȚULLLLL"...pai de ce să pun alarmă???...ce poți sa faci tu cu jedălăi tai???...ce să-mi spargi???...aaaa...da...corect...ultima dată ai vrut sa-mi spargi portalele!!!!!....păcat ca ai retras flota....acum nu mai vorbeai discuții....



    Colegu RU, ai economia care te ajuta (sa ai economie de top 3 pe IO, insemna ceva), baga flota ca am nevoie de ajutor.


    da colegu....ai nevoie de ajutor....:))....lasă că te ajutăm noi și pe tine...mai ales că sari la scandal cu acuze nefondate!!!!


    la fel ca si in poza de mai sus, aceeasi pozitionare a planetelor


    e foarte bine pozitionat...între lunile noastre....


    Profitul era mai mare pe sim....dar acum am văzut....are băiatul dare de mâna....merg bine afacerile cu fotografii....are ofițerii activați....deci cr-ul din apărare este jumătate....aia inseamnă mai multe curse de făcut pt noi ca să terminăm apărarea aia!!!!


    ...NUMQVID DE DACIS AVDISTI?"
    (Horatius, Satire, II, 6, 53.)
    "...ce ai mai auzit despre daci?"


    JUPITER ...Pe saptamana : 556.862.040 Metal / 172.301.136 Crystal / 113.480.976 Deuterium
    "Surprinde-ti ficatul, bea niste apa" !

  • bravo baieti si felicitari Zamo pt ca ai reusit o organizare de acest fel
    iar despre aparator nu pot spune ca e un caz banal de noobism, in principiu daca va puneti 3-4 fleeteri o planeta langa el in 2 luni renunta la cont si il pune pe delete, sau baga materie la greu si face relocari pt a-si imprastia planetele prin univers

  • dupa razboi multi vitejii se arata,esti genul de pupa si fuge !
    chiar as vrea sa vad,ca faceti ceva dar nu sunteti in stare si nici nu aveti cu ce
    xp mai vrei un nesaj necodat ?
    pentru ca precedentul a fost cu un scop dar pacat ca ai bagat v-mode!
    no glotr aparator !

    i-am dovedit lui zamo ca nu sunt noobul pe care il credea.. ( si el a spus-o ca nu se astepta)
    o sa iti dovedesc si tie... doar ai rabdare.


    nu intelgi de ce am zis ca ma oftic, deoarece era un plan bine elaborat care din cauza lipsei mele nu a mai avut loc. tu de crezi ca am stat 3 nopti cu probe de spionaj in apararea lui Xmedia?


    Stiu ca fiecare lucru are un scop asa ca si eu mi-am facut calculele mele. iar vm am bagat deoarece am avut o problema in REAL LIFE, de rezolvat, de altfel s-a observat ca am bagat VM pe toate cele 6 universuri pe care joc.
    Viata reala are proritate in fata catorva pixeli pe ecranul monitorlui.



    si chiar daca m-asi fi dus cu aparare sal la Xmedia (cum v-ati fi asteptat voi).. la nivelul asta de nave eram obligat sa retrag, iar returul era scos din calcule (motarele).

    la fel cum tu ai preluat un cont pe jupiter care are cea mai mare aparare din univers dar nu e nici in top 5 la conomie, chiar daca in clasament arata locul 1 economie. la fel ca si in poza de mai sus, aceeasi pozitionare a planetelor.... si voi doreati sa fiti profesori la academia de mineri ))

    vezi ca, contul l-am preluat de ceva mai timp (doar ca acum am decis schimbarea numelui).. si apararea aia in mare parte eu am facut-o, motivele mle.
    Am suficienta economie sa ma descurc, nu cred ca e problema ta asta si nici locuul potrivit pentru discutiile de pe un alt server.



    Moderatorii scuze pentru off topic, ( asta e ultima interventie, raspund doar in PM)


    Felicitari de atac!


    SiriusRo rank 1: 30.07.2017 - 23.10.2018(fuziune).
    111 HOF (5 TOP 10 SOLO si 5 TOP 10 ACS).

  • Felicitari pentru atac.
    Trimis in top 10!

    [align=center]

    [/align]
  • salut io
    se pare k cineva de aici face curatenie la testosi , mie nu imi plac testosii , sunt enervanti pt k ei cred k nu pot fi sparti si mai ales k aici este si cr din aparare , km rar testosi jedi dar mai sunt :)
    cu atacu asta sper sa inteleaga toti testosii ce protectie le ofera apararea si sa decida mai bine ce sa faca cu resursele , sau poate vor sa le parea rau mai tarziu :)


    xmedia un mare ru si lasa apararea asa cum este acum nu mai insista la ea k pierzi timp


    atacatori va felicit pe toti pt k ati folosit tot ce ati avut , mult succes in continuare


    delet ai grija acolo k te zbati singur , joaca atent , mult succes :bye: