Resurse Trimise

  • Buna dimineata,


    Deschid acest post deoarece nu am gasit nimic in regulament legat de acest topic sau nu am citit unde trebuie.


    Doresc sa stiu daca este legal sa trimiti resurse unui jucator mai slab clasat decat tine si in ce limite.


    Adica daca eu imi fac un cont de la 0 si un jucator mai bine clasat decat mine vrea sa imi trimita resurse este permis?

  • Atâta timp cât este mai sus ca tine în clasament, îți poate trimite resurse moka, daca tu ești peste el în clasament, nu.

    Asta stiu ca imi poate trimite daca este mai bine clasat, pe mine ma intereseaza daca este o limita.


    Din ce stiu eu se poate trimite resurse de la un jucator mai bun la unu mai slab in niste limite dar nu stiu daca este vreo formula de calcul pentru a afla acest lucru.

  • Nu este nici o limita.Iti poate cumpara resurse fara probleme.

    Încă nu am primit răspuns de la vreunul din membrii Staff-ului dar vin cu o actualizare 'făcută'de către black_d . Azi a fost banat cineva pe Ro pentru că primise niste așa-zise ' resurse nejustificate ' de la un jucător mult mai mare.


    Sunt curios și eu dacă este expusa undeva directiva regulii cu privire la a boosta un jucător mai slab clasat

  • Se stie clar ca de cand a aparut asta ca GO pe Ro isi face treaba dupa regulile lui.Probabil din cauza asta nici nu este in echipa la o comunitatea mai mare/importanta ca Org/Franta/Spania/Germania ...

    Sunt curios și eu dacă este expusa undeva directiva regulii cu privire la a boosta un jucător mai slab clasat

    Stiu ca pe Franta si Germania (si chiar si prin alte comunitati) exista limita de cate resurse se pot trimite la conturi cu mai putine puncte fata de persoana care le trimite dar nu exista asa ceva pe RO sau este cum am zis si isi face regulile lui dar a uitat sa le precizeze si pe forum la sectiunea reguli.

    Berzelius wrote:

    Berzelius: trebuie sa o tai
    Squaker: nu o mai folosesti?

  • stiu ca nu este ok sa vorbesc despre tickete aici, dar persoana in cauza este un prieten pe care l-am invitat sa vina si el cu o parere aici. Pana una alta, citez ce raspuns sub pretext de motiv a lasat acest domn ' black d ' la motivul banului : " I WOULD LIKE TO KNOW WHY THE RESSOURCES RECEIVED WITHOUT AUTHORIZATION ARE ON YOUR ACCOUNT " ?


    Sa ne invete si pe noi unde exista aceste reguli pe .ro, poate vrem sa ne dam si noi doctoratul sa ajungem in functia respectivului GO.

  • In primul rand regulile sunt interpretabile... iar in al 2-lea, conteaza foarte mult cine le aplica..


    In fosta conducere din care faceam parte, regula era ca resursele pe care le primesti, sa nu te ridice in clasament peste cel care iti trimite (dar ca sa fiu mai clar, tu daca primesti un transport de la cineva mai bine clasat, resrusele alea nu trebuie sa te arunce peste el in clasament... adica daca este diferenta de 1kk puncte (care inseamna 1kkk resurse investite) intre voi spre exemplu, el poate sa iti trimita maxim 999.999.999 de unitati, pentru ca daca ti ar trimite mai mult si ai sarii peste el in clasament.


    Dar ca sa fiu inteles, limita se atinge in momentul in care tu il depasesti ca puncte in clasamentul general.. daca si el investeste resurse in contul lui in timpul asta, e cam greu sa atingi acea limita.


    Sfatul meu ar fi sa deschizi un ticket (la care o sa astepti oricum mult si bine) deoarece de cand cu noua conducere s-a dus totul pe apa sambetei si oricum nu intereseaza pe nimeni nimic.. un motiv pentru care nici nu mai activam o gramada de jucatori vechi (Pe langa schimbarea dintr-un joc de strategie intr-unul de tip pacanele)


    Dar cel mai imporatant de retinut e ca odata cu Mao, s-a dus si ce a mai ramas din OGame... succes la incercat sa dai de cineva dintre membrii staff-ului.. mai ales pentru un raspuns pertintent...mai multe sanse ai sa castigi la loto


    Quote

    P.S. pentru a tot stiutori:
    nu exista o flota bine facuta in ogame. flota care o trimiti in atac e ceea care distruge adversarul cu cat mai putine daune. verifica wiki ogame. Chiar eu am scris fraza asta.


    By Bagabontu


  • Sfatul meu ar fi sa deschizi un ticket

    Deschizi degeaba pentru ca discuti cu ala de a dat ban in prima faza... iar in viata stiu clar ca nu poti schimba cum gandeste un "om" indiferent de ce anume vorbesti cu respectivul individ (si daca respectivul individ se intampla sa aiba si un IQ clar sub media generala e clar ca nu ai cu cine).

    deoarece de cand cu noua conducere

    Avem? Pentru ca eu unul zic ca nu mai este nimeni pe Ro ... au disparut toti odata ce comunitatea a pierdut pe Mao

    Dar cel mai imporatant de retinut e ca odata cu Mao, s-a dus si ce a mai ramas din OGame... succes la incercat sa dai de cineva dintre membrii staff-ului.. mai ales pentru un raspuns pertintent

    La orice si oricine intreaba ceva primesti raspuns "de ce stai mult in joc?". Este adevarat ca "jocul" este asa cum a ajuns dar parca astia incearca sa ne faca un bine sa renuntam.

    Berzelius wrote:

    Berzelius: trebuie sa o tai
    Squaker: nu o mai folosesti?