Modificare caracteristici server Xalynth

  • Salutare tuturor! :)

    Avand in vedere ca destul de recent am avut o fuziune voiam sa ridic acest topic prin care jucatorii isi exprima parerea in legatura cu modificarea caracteristicilor universului Xalynth :D

    Momentan acesta este x8 si x2 fleet

    Propunerea mea este urmatoarea:

    Eco speed: x8

    Fleet speed: x1

    Cr: 60% + adaugare de doot in CR


    Va astept cu pareri! :bye:

  • Salutare!

    si eu sunt pentru cu anumite modificari: Eco de la 8 la 10, Fleet de la X2 la x1, CR 50% cu adaugarea de deuteriu si consum 1.

    Munceste pentru visul tau!

  • Sunt unii care au comentat mai sus si nu au punctaj la toate conturile adunate cat au unii flote pe xalynth și voi vreți să-l facem din univers miner într-unul de mineri hardcore ?

    E clar că e vorba de preferințe aici, fermele caută viteze mici să aibă timp să doarmă cu flota jos mai mult

    Raiderii prefera viteze mari sa nu ierte fermele de dorm in post


    Presupun că vor rămâne așa caracteristicile



    Edit: mai exista și a 3a categorie preferențiala, aici las sa se autosesizeze singuri

  • Cred ca cea mai simpla metoda pentru a putea decide ar fi sa lasam o saptamana pentru a aduna pareri in cadrul acestui thread iar pe baza acestora sa fie creat un sampling de 2-3 posibile alegeri(la fiecare caracteristica in parte, de preferat). Dupa care presupun ca se poate face un in-game voting, iar pe baza acestuia sa gasim solutia cea mai potrivita, asa cum probabil toti stim, the needs of many outweigh the needs of the few! :)

    Pareri, valent ?

  • Deci ce fel de jucatori de ogame au nevoie de 1x viteza flota pe un ogame ro unde si asa suntem putini?

    Sa inteleg ca toti vreti eco dar flote cu viteza mica... nu mai bine activati voi vmode pentru viteza sa si mai mica?

    Salutare!

    si eu sunt pentru cu anumite modificari: Eco de la 8 la 10, Fleet de la X2 la x1, CR 50% cu adaugarea de deuteriu si consum 1.

    Nu ai sa vezi viteza 10x eco.Defapt urmeaza sa se deschida pe Ro alt univers 10x eco pe data de 22 dec.Daca vrei 10x eco poti incerca acolo.


    Si eu care am zis sa cer ceva modificari pentru fiecare un fel de 3x flota atac / 4x flota desfasurare / 60% cr cu deut / fara probe cargo ... dar din ce vad nu are rost.


    Deci atunci am sa prefer asa 6x sau 8x viteza flota desfasurare / 4x sau 6x flota atac / 70% cr cu deuteriu / probe fara cargo.


    E mai bine asa?

    Berzelius wrote:

    Berzelius: trebuie sa o tai
    Squaker: nu o mai folosesti?

  • Sunt unii care au comentat mai sus si nu au punctaj la toate conturile adunate cat au unii flote pe xalynth și voi vreți să-l facem din univers miner într-unul de mineri hardcore ?

    E clar că e vorba de preferințe aici, fermele caută viteze mici să aibă timp să doarmă cu flota jos mai mult

    Raiderii prefera viteze mari sa nu ierte fermele de dorm in post

    Cred ca cel mai bine ar fi sa supunem unui vot iar majoritatea sa decida...


    Nu ai sa vezi viteza 10x eco.Defapt urmeaza sa se deschida pe Ro alt univers 10x eco pe data de 22 dec.Daca vrei 10x eco poti incerca acolo.

    Am zis sa propun si eu ceva dar daca apare peste cateva zile cu 10x, atunci sa ramana asa eco

    Munceste pentru visul tau!

  • dacă totuși se va lua în coniderare(poll-cu variante de alegere):

    * deuteriu pe cîmpuri de resturi(în CR)

    * Apărare în CR(70%)

    "Niciodata nu te certa cu un idiot. Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta." :ban:

  • Sunt unii care au comentat mai sus si nu au punctaj la toate conturile adunate cat au unii flote pe xalynth

    Și care faza, aia nu au voie sa își dea cu părerea?

    Chiar crezi ca toți au timp și bani de pierdut pe joc ca tine și alții care au flote mari?

    Din câte îmi dau seama, aici tocmai despre asta este vorba (sa își dea fiecare cu părerea despre caracteristicile serverului), nu sa vi tu sa faci pe viteazu ca ai băgat o grămadă de bani și timp în joc și doar voi ăștia cu scoruri ari aveți dreptul la opinie..

    Chiar dacă sunt printre ultimii în clasament, zic și eu :

    Fleet x1

    Cr 30%

  • Deci tu vrei sa joci ogame de acum 10-15 ani de pe vremea U1-U7 cand era eco si viteza 1x iar cr-ul 30%.De ce nu ai cerut si 1x eco sa fie totul complet?


    Btw tu mai joci sau esti asa aici de umplutura pentru altii?

    Berzelius wrote:

    Berzelius: trebuie sa o tai
    Squaker: nu o mai folosesti?

  • De jucat, joc asa din plictiseala.

    De "umplutura" sunt pt tine când nu ești acasă.

    Eu zic sa te limitezi la comentarii ce nu au la baza jocul.Sa nu zic ca nu reprezinti minic altceva decat o ferma in joc.Ce esti in afara jocului nu ma priveste.

    Berzelius wrote:

    Berzelius: trebuie sa o tai
    Squaker: nu o mai folosesti?

  • Eu zic sa te limitezi la comentarii ce nu au la baza jocul.Sa nu zic ca nu reprezinti minic altceva decat o ferma in joc.Ce esti in afara jocului nu ma priveste.

    Ma limitez la ceea ce vreau, atâta timp cât tu o sa te limitezi de la sarcasmul ala de 2 lei.

    "umplutura" faci pe " ****", lache ce ești.

    Cât despre ferma, la capitolul asta, nu știu dacă o sa ajung vreodată la nivelul tau.

    Sa nu ne aducem aminte de câte resurse cărau băieții și încă cară, de pe conturile tale.


    *Madutza" Avertisment pentru insulta. Ar fi ideal sa iti controlezi limbajul afisat pe forum. Multumesc!

  • Ma limitez la ceea ce vreau, atâta timp cât tu o sa te limitezi de la sarcasmul ala de 2 lei.

    "umplutura" faci pe " ****", lache ce ești.

    Cât despre ferma, la capitolul asta, nu știu dacă o sa ajung vreodată la nivelul tau.

    Sa nu ne aducem aminte de câte resurse cărau băieții și încă cară, de pe conturile tale.

    Te poti limita la ceea ce vrei tu dar locul tau nu este pe un forum.


    Si nu era nici un sarcasm... daca vroiam sa fac sarcasm te puteam face jucator de ogame.


    Si tinand cont ca este evident faptul ca ai un IQ net inferior din acest moment am sa te evit pe forum dar nu si in joc.

    Berzelius wrote:

    Berzelius: trebuie sa o tai
    Squaker: nu o mai folosesti?

  • Te poti limita la ceea ce vrei tu dar locul tau nu este pe un forum.


    Si nu era nici un sarcasm... daca vroiam sa fac sarcasm te puteam face jucator de ogame.


    Si tinand cont ca este evident faptul ca ai un IQ net inferior din acest moment am sa te evit pe forum dar nu si in joc.

    bine domne' bine...o sa ma ascund de acum inainte,sa nu cumva sa interactionam pe forum

    stai tu ala destept si comenteaza pe forum,eu ma intorc la terasa:lol:

  • Probabil ca anul viitor vom avea un poll pentru a determina ce trasaturi se vor modifica.


    Nu este rau sa discutati din timp si sa ajungeti la o solutie unanim acceptata .


    Ma intereseaza ce anume doriti sa schimbati si in ce fel . Nu este cazul sa va aventurati in comentarii personale sau sa intimidati ceilati jucatori, impiedicandu-i sa-si exprime opinia.

  • Probabil ca anul viitor vom avea un poll pentru a determina ce trasaturi se vor modifica.

    Bump la post :)


    Avand in vedere cele discutate si pe canalul de discord eu propun urmatoarele caracteristici:

    Eco: x10

    Fleet: x1

    Cr: 50% + deut in CR

    Consum: 1


    Va astept si cu alte propuneri :beer:

  • eu zic sa ne intoarcem la epoca de piatra de pe U1 daca tot vrei x1 la flota in 2023 intr-un joc unde avem:

    95 active 297 Inactive 392 registered


    Asa macar pierd si jucatorii care au nave, dar si jucatorii care au economie si au pachete de resurse gata sa le activeze cand vine X10 - clanțǎ pentru ambele tabere:


    Eco: X1

    Fleet:

    CR: 30%

    Consum: 1

    Va astept si cu alte propuneri

    MotanuD: nu-l ai pe MotanuD in lista de Y!M, nu existi!
    Nu faci fs albastru, nu existi.
    -----------------------------------------------------------------