Ban ,,script,,

  • buna seara doresc sa fac public faptul ce sa mi sa intamplat de 2x, odata pe oberon, dupa care la fel si pe tarazed,nimeni nu da o explicatie doar trimiteri la ,,tikete,, cum e sa incepi un univers nou sa investesti o suma frumoasa( pt materie) si bine inteles timp dupa care sa vina cineva si sa isi bata joc de munca omului fara drept prin faptul de a arunca cu ban pt 2 sapt pt script cu toate ca eu nu stiu ce e scriptul si in afara de anti game origini fara alte upgradeuri nu am folostit absolut nimik, trebe sa fi tampit sa foloseati scripturi cand investesti bani , prima data am fost banat de catre domnul Bulbasar pe oberon,dupa care pe tazared de catre dark mon poate sa imi zica si mie pe ce criteri va bateti joc de munca omului????? Vedeti ca un jucator avanseaza la puncte (folosind materie)dupa care il banati cu gandul sa mai bage in exces?:obiect::obiect::obiect::obiect: va mai mirati ca nimeni nu vrea sa mai joace pe ogame .ro?????

  • Stai liniștit, așa am pățit mai mulți. Exista o soluție, să plecăm cu toții, să migram pe alte comunități. Aviz întrebării tale postate pe wall-ul meu, am fost banat de black_d, și tu la fel, te asigur că e aceiași persoana.

  • eu am avut cont pe xalynth de +100 milioane de puncte și mi l-au șters ca nu intrasem pe el demult deși bagase bani în el si mai avea ceva materie.. și știu jucători inactivi care au minim 3-4 ani care nu au băgat și încă au conturile..

    PS. La mine tot black.d mi-a răspuns la ticket și mai e faza ca eu scriu în romana și el răspunde în engleza :))

  • E ok.Ai gresit ca joci ogame pe Ro unde nu exista echipa GO formata din jucatori ci adunati de prin plantatii de prin Bolivia.Ca sa intelegi ca problema nu este la tine... am fost banat pe Xaly cu raspunsul ca am stat prea mult in joc.Nu iti bate capul cu ogame.ro pentru ca echipa care noi o avem ca GO aici nici macar ca Mod trial nu exista pe org.


    Eu sper sa se inchida ogame.ro cat mai curand si sa joace cat mai putina lume aici.Asa poate avem si noi sansa sa ajungem pe org.Si mai sper ca la o eventuala fuziune sa am varianta de a merge pe Org... indiferent de univers.

    Iti urez bafta la orice faci in timpul de 2 saptamani si daca mai ai curajul sa joci dupa vacanta sa te limitezi la shop.

    Berzelius wrote:

    Berzelius: trebuie sa o tai
    Squaker: nu o mai folosesti?

  • E ok.Ai gresit ca joci ogame pe Ro unde nu exista echipa GO formata din jucatori ci adunati de prin plantatii de prin Bolivia.Ca sa intelegi ca problema nu este la tine... am fost banat pe Xaly cu raspunsul ca am stat prea mult in joc.Nu iti bate capul cu ogame.ro pentru ca echipa care noi o avem ca GO aici nici macar ca Mod trial nu exista pe org.


    Eu sper sa se inchida ogame.ro cat mai curand si sa joace cat mai putina lume aici.Asa poate avem si noi sansa sa ajungem pe org.Si mai sper ca la o eventuala fuziune sa am varianta de a merge pe Org... indiferent de univers.

    Iti urez bafta la orice faci in timpul de 2 saptamani si daca mai ai curajul sa joci dupa vacanta sa te limitezi la shop.

    Pe bune,deci am activat toate sloturile de expeditii,si stateam cu noaptea si ziua in cap ca un zombi doar sa dau expediti( manual,folosind doar ajutorul cu formarea grupari de flota) doar ca sa pot mentine pozitia in clasament ca dupa care vine cineva si iti da ban ,,ca stai prea mult pe joc,sau ca folosrsti script,, serios???? Da nu va este rusine? Odata si odata nu vă impliniti sa v-ă bateti joc de conturile oamenilor????? Nu stiu exact dar o sa incerc sa aflu....daca deschid un cont pe un server si pun o camera de luat vedere in spatele meu si a laptupului sa ma filmez pe parcursul timpului cum joc, dupa care sa pot sa dovedesc prin probe ca banati conturile pe bunul plac, dar dupa care sa va pot da in judecata si sa pot cere despagubire pentru materia care se investeste in cont

  • Cu siguranta ,postarea respectiva v-a fi inchisa si ulterior stearsa si bine inteles si contul de aici va fi banat ca sa nu mai pot sa postez abuzurile pe care cei din conducere o fac...... totusi sa v-ă fie rusine pt cum organizati si conduceti serverele ogame .ro

  • nu este vorba de ,,facut conturi,, este vorba ca investesti bani sa le cumperi materie, si investesti si tinp (pt expediti,atacuri) dupa care vin si isi bat joc de munca omului cu vrajeli de ,,script,, sau mai bibe zis daca esti dependent si joci 20 din 24 atunci vin si zuc ca folosesti automatizari

  • nu este mai bine de mine ca nu cumpar materie? joc sa m a distrez sa ocup timpul,comunitatea ro nu merita sa cumpere materie.joc ca in vremurile de mult apuse knd nu exista materie.as putea sa le umplu buzunarele dar nu vreau,ptr.ca nu se merita

  • tu le ti pe ale tale,dar daca nu foloseate materie si doar investesti timp adica stai pe joc minim 20 ore pe zi,esti banat ca stai prea mult timp pe joc vu alte cuvinte pt ei ,,folosesti automatizari,,

    Pai daca zici că ai stat minim 20 ore pe joc și spui că e uman atunci ai deschis degeaba topicul:)))

  • Pai daca zici că ai stat minim 20 ore pe joc și spui că e uman atunci ai deschis degeaba topicul:)))

    Am jucat cate 10-15 min de joc si 20-30 min de somn pe Electra.org timp de 2 ani.Asta nu inseamna ca trebuie sa iti faca ei program cat si intre ce ore sa joci.

    stai pe joc minim 20 ore pe zi,esti banat ca stai prea mult timp pe joc

    Vezi sa nu stai mai mult de 2 ore fara sa ceri voie ca esti bot si nu mai putin de 5 min ca esti cont support.rofl

    Berzelius wrote:

    Berzelius: trebuie sa o tai
    Squaker: nu o mai folosesti?

  • Buna ziua!


    Banurile se discuta doar in sistemul de tichete,nu facem dezbatere publica pentru fiecare ban dat.Daca te consideri nemultumit de un raspuns primit la tichet, te poti adresa unui superior.


    Topic inchis :closed::closed: