[TOT: 649.467.000] the REAPER [Revenge] vs. Sinnerman [Ancients] (A: 67.983.000, D: 581.484.000)

  • Urmarit activitatea de ceva vreme, stiam ca ii cade flota la anumite ore ale diminetii si dupa un pont primit de pe xalynth. Aparatorul a dormit mult si bine dupa atac, lasandu-mi timp sa il chelesc de tot. Initial ma asteptam sa ii vina flota in alta galaxie, departe de mine. Insa norocul meu a fost cand i-a aterizat fix unde imi era mai convenabil. Aparator, ce sa zic, cand te-a farmat colegul Cocosu ai zis ca aia era flota de expeditii... Aici presupun ca nu mai este cazul ;)) Cu ocazia atacului asta probabil arunca si gusty penalul ochiul si vede ca nu e nevoie sa aruncam cardul sa crestem progresiv in zilele astea. Asa ca, " mai baga 100 ? " RU def


    On 16-10-2022 --:--:--, the following fleets met in battle:



    Attacker the REAPER [Revenge]

    ________________________________________________


    Cruiser 20.807

    Battleship 11.470

    Battlecruiser 6.280

    _________________________________________


    Defender Sinnerman [Ancients]

    ________________________________________________


    Small Cargo 9.820

    Large Cargo 4.748

    Light Fighter 7.427

    Heavy Fighter 6.058

    Cruiser 1.715

    Battleship 898

    Colony Ship 1

    Recycler 1.236

    Espionage Probe 13.292

    Bomber 675

    Battlecruiser 1.313

    Pathfinder 2.690

    _________________________________________



    After the battle ...


    Attacker the REAPER [Revenge]

    ________________________________________________


    Cruiser 18.580 ( -2.227 )

    Battleship 11.419 ( -51 )

    Battlecruiser 6.276 ( -4 )

    _________________________________________


    Defender Sinnerman [Ancients]

    ________________________________________________


    Destroyed!

    _________________________________________



    The attacker has won the battle!


    The attacker captured:

    55.241.906 Metal, 175.251 Crystal and 3.302.043 Deuterium

    47.130.677 Metal, 43.813 Crystal and 825.510 Deuterium

    14.886.669 Metal, 10.953 Crystal and 206.378 Deuterium

    13.817.353 Metal, 2.739 Crystal and 51.594 Deuterium


    The attacker lost a total of 67.983.000 units.

    The defender lost a total of 581.484.000 units.

    At these space coordinates now float 100.635.600 metal and 75.674.700 crystal.

    The attacker captured a total of 135.694.886 units.


    The chance for a moon to be created from the debris was 20%.

    ________________________________________________


    Debris harvested by the attacker(s):

    100.635.600 Metal and 75.674.700 Crystal



    Summary of profit/losses:


    Summary attackers(s)

    Metal: 184.757.205

    Crystal: 59.393.456

    Deuterium: -128.475

    The attacker(s) made a profit of 244.022.186 units.


    Summary defender(s)

    Metal: -419.573.605

    Crystal: -235.967.756

    Deuterium: -61.637.525

    The defender(s) lost a total of 717.178.886 units.



    Powered by OGotcha CR Converter 4.3.2

  • In primul rand , felicitari ... cativa factori si o neatentie a dus la asta , altfel esti constient ca nu era acest deznodamant :) cu toate spy-urile voastre disperate pt observatie , va dadea cu virgula :)) Refacere usoara mie


    Aparatorul a dormit mult si bine dupa atac


    Nici nu ai idee :)) din moment ce stiam ca flota trebuia sa vina la alta ora



    si dupa un pont primit de pe xalynth

    Mi-am dat seama ca te-a informat bine scripterul ala mic (allexx) de pe xalynth cand am vazut spionajele si acolo...Nu stiu de ce dar banuiam ca sunteti de prin aceeasi oala :)



    colegul Cocosu ai zis ca aia era flota de expeditii... Aici presupun ca nu mai este cazul

    Daca arunci un ochi la flota aia si flota asta se cam observa diferenta ,nu crezi?


    nu e nevoie sa aruncam cardul

    Nu e nevoie pt unii , in zilele astea intr-un univers unde tichetele se fac doar de dragul sa faci un tichet deoarece , cu dovezi clare , nici macar nu se investigheaza ... se pot folosii lejer conturi de push , alarme , scripturi s.a.m.d .( stiti voi mai bine)


    Stai mai linistit, ca, i.ai spart cea de a doua flota de expeditie.

    Asteapta ca va venii si va confirma. Nu?

    Amice,tu din ce scorbura ai mai iesit ? De te-ai gasit vorbind? Ceva notabil in legatura cu tine?sau esti doar o mica fana venita sa te bagi precum musca in lapte de dragul de a deveni interesanta,cum am vazut atatia pe xalynth?

  • N-am înțeles concret arfele tale cu replici de genul : " după spyurile voastre, va dădea cu virgula ". Poate mă luminezi cândva.

    Așa, și mai concret care îți e scuza ? Că am eu script și trebuia să fiu banat, dar din aia 6 arși deodată de oameni care își fac bine treaba au reușit cumva sa mă omită pe mine? Deci tu ai făcut fs și nu aveai habar când îți cade flota ? Și s a întâmplat asta pe ambele uni unde activezi ? Ai reușit să greșești fs-ul și acolo că doar ești în pna cu toți cei care te puteau sparge.

    N-am înțeles treaba cu alexx și spionajele de pe xalynth

    Asa ai ajuns cu gura mare, cu spatele asigurat pe xalynth.

    In alte universuri in care ai jucat ai fost executat, remember top 10 dat de ombly pe tine ?

    Rămâi liniștit la xalynth și nu mai fura curent pe aici că nu scriptul ăla de care zici te-a spart;)

    The post was edited 1 time, last by REAPER ().

  • esti tare amuzant, pe bune :)) suferi de tine grav si vi pe forum cu rahaturi ca sa te creada lumea,trist.....Arfe? nu sunt deloc...inseamna ca voi nu discutati in alianta aia?:))) Scuza ca am gresit timpul de cadere nu stau sa ti-o zic tie sau sa ma scuze pe forum,stai chill :) ... cat despre ban , de ce ai sarit si te-ai oparit asa , tu stii ( te simti cu musca pe caciula?)...era vorba de complet alti jucatori ( unu coleg cu tine care a fost spart pe xalynth de catre mine pe activitate continua )... Cat despre ambele universuri, din nou , nu ai habar despre ce vorbesti ...stai linistit ca pe xaly nu gresesc fs-urile ( cu asta am zis tot) Cat despre pna-urile ce le am cu cine le am , nu sunt pna-uri bazate pe frica ci pe relatii de prietenie ingame dar nah ... De spart, pot fi spart de multi pe xalynth, nu sunt de neatins ... Cat despre spatele asigurat , nu am spatele asigurat de nimeni, poti sa iti scoti brazda din fund ;) Daca nu iti stergeai contul atunci cand ai vrut sa faci push cu flota si ai facut intr-un final , poate imi asigurai tu spatele daca tot vociferezi atat :)


    n-ai inteles treaba cu alex si xalynth?:)) ai probleme grave....sau ma rog, o fi primit informatia altcinva si se mai pierd lucruri pe traseu..... Nu tu ai zis ca ai primit pont de pe xaly?:)) de la unu ce ma spionase cu 2min inaintea ta? ma rog, dupa cum am zis, voi stiti care cum va rotiti si primiti informatiile :) Dar nu mai venii pe aici cu rahaturile tale , te rog ... ca se excita fanele tale masculine



    stai calm acolo , bea un ceai de musetel si baga o ceapa

  • Haide sa îți vorbesc acum mai pe limba ta de om educat ce nu ești. Pe xalynth n-am jucat în viața mea, am avut conturi doar pe hyperion-izar-aici, in ordine cronologica. Am primit pont *DE* pe xalynth, ci nici un caz acolo. Și nu de la allex, de la cineva mai "apropiat" ție ca sa zic așa. Că voi așa sunteți în alianța aia, va vorbiți pe la spate și va considerați prieteni. Eu joc cu formația asta de 4,5 oameni și n-am nevoie sa fiu săgeata sau cățelul nimănui spre deosebire de tine sau Gusty sa pot supraviețui în jocul asta. Dacă ajung sa fiu spart, sunt pe greșeala mea și numai a mea. Tu acuma mă iei cu abureli și scuze că ai greșit tu fs ul aici și chipurile pe xalynth nu. Pai vezi că nu se pupă cu ce ai zis mai sus referitor că există flote care te pot sparge pe xalynth. Daca chiar exista înseamnă că și acolo ai greșit fs ul automat, deci ești un jucător care o comite des. Am căutat puțin despre tine și unde erai spart aveai aceeași scuza. Lași impresia că ești cineva, dar rămâi un jucător mediocru. O zi buna și spor la recuperat

  • Ce imi place ca te agiti atat , zeule ! Stai calm ca nu sunt disperat de atentie in mediul virtual precum alte persoane ca sa ma cred cineva :))) si nici sageata nimanui nu sunt...Eductia tine de persoana cu care porti dialogul...Din moment ce vi cu limbaj de maidan , te pomenesti ca vrei sa iti vorbesc academic :) ... Ca sa lamurim lucrurire , da..nu ai jucat, la fel ca Hulk cand a fost spart de multe ori pe activitate continua (preluand fostul cont al galezului...dar ma rog, contul ala a fost facut posta , jucand si trei oameni la un moment dat pe el cu vpn.ul - app, cred ca v-a lovit tare ca nu va mai da voie cu vpn).. Am citit destul de bine ca ai primit pont DE pe xalynth...Daca tot ai zis ca ai cautat despre mine ( multumesc, mi-au crescut gradele ca te-ai interesat de mine) , ai fi vazut ca unde am avut chef sa joc am jucat , app : si eu cand am pierdut flota (si pe xalynth , yakinii a doua oara , cu ombly sau acum , am pierdut tot pe greseala mea (cand gresesti timpul de fs, tot greseala se numeste)...nu cred ca am zis altceva, ce indrugi tu pe acolo ... Cauta in arhivele Yakini si ai sa vezi ca singura oara cand am fost spart(pana in fuziune) a fost tot pe magarii ( blackmaster/blackscorpion sau cine era, fara spy-atac din partea mea, fiind coleg de ally pe xalynth , m-a spart folosind datele din xaly) .. asta ca tot dadeai exemplu lovitura cu ombly ( ti-am mai zis tie odata o replica, conteaza sa si vrei sa joci si sa iti aloci timp .. daca te-ai uita la clasament pe serverul nou, ai vedea ce anume ma interesa sa joc aici. ...revenind la alianta aia , stai calm ca sunt obisnuit cu oameni fara caracter ce si-ar vinde si mamica ca sa fie sclavul altora si sa apara pe forum :)) ( cauta in arhiva jucatori de rahat gen galez , echo ,etc..ce dadeau printscreenuri mai departe pana au dat pe laga mingie si au fost prinsi in offside) - jucatorii ce imi sunt prieteni se stiu ei, nu inseamna ca toti din ally imi sunt prieteni , dar nici nu ma imprietenesc cu persoane sa isi faca conturi sa le sparg, sa cer pe forum conturi,sa fiu contul suport al cuiva s.a.m.d..... Dar nu stau sa discut cu tine chestii de moralitate deoarece nu e cazul , nu cred ca stii ce inseamna aia chiar si intr-un joc ;) Iar cu xalynth si fs-ul gresit...chiar nu stau sa iti explic...consider ca ti-am zis ce era de zis in prima replica, ce prostii crezi tu, fix problema ta ;)


    acu te las ca trebuie sa iti apara fanele ( app, mai stiam zeitati pe xalynth care atunci cand aveau o lovitura impotriva mea sau lui vyxx , veneau fanele sa vocifereze ... iar cand se stergea cu ei prin tot universul, erau pe silent !)


    felicitari inca o data si refacere usoara mie . Bafta

  • Urmarit activitatea de ceva vreme, stiam ca ii cade flota la anumite ore ale diminetiiTraducere

    Traducere : Urmarit horoscopul constant stiind ca solstitiul de iarna are loc dupa ce se termina vara...

    Aparatorul a dormit mult si bine dupa atac, lasandu-mi timp sa il chelesc de tot.

    Nu cred ca este posibil sa intelegi ca pe unele persoane nu intereseaza anumite conturi... mai ales unele conturi care au fost facute doar de testare LF.Daca nu testam LF pe origin/Bermuda probabil aveam si eu cont sa vad cum sta treaba.



    Felicitari de atac pe un univers de test in care multi joaca la plesneala.

    Ru daca ai nevoie aparator.

    Berzelius wrote:

    Berzelius: trebuie sa o tai
    Squaker: nu o mai folosesti?

  • Ești paralel, buddy. Sa vii sa îmi dai mie reply la un atac pe un univers în care tu nu joci, sa precizezi motivele și preferințele tale, de ce nu ai venit aici, de ce nu joacă alții aici :)) adică tu ești un fel de oracol al ogame-ului, nu apari cu atacuri pe forum, doar cu cate un post halucinant in care prezici de ce joacă lumea ogame și cum joaca, serios sau "la plesneală". Adică tu și dacă nu ești prezent aici, te consolezi singur cu reply-uri ca sa îți menții încrederea de sine, doamne ferește mă de așa ceva . Ești incredibil, univers de test :)):))

    The post was edited 1 time, last by REAPER ().

  • Am pierdut 5-10 minute sa iti las un mesaj la un atac patetic al tau doar pentru simplul fapt ca am vazut ca esti in lumea ta si esti rupt de realitate si pentru ca dureaza ceva timp pana imi fac de mancare.

    Ești paralel, buddy

    Ce zici tu acolo e definitia la diferentele intre persoane si ce anume le fac unice.

    sa precizezi motivele și preferințele tale

    Zic sa mai recitesti... sau sa citesti definitia la motiv si la preferinte.

    de ce nu joacă alții aici :))

    Ce rost are daca te au pe tine... ai un asa Ego ca ai umplut G1-G3.

    nu apari cu atacuri pe forum

    Nici nu trebuie... mi-am impus un anumit standard... nu postez toate prostiile.

    doar cu cate un post halucinant in care prezici de ce joacă lumea aici și cum joaca

    Nu am prezis nimic... doar te-am informat ce si cum.


    Felicitari de atac.Inca putin si ajungi classic.

    Berzelius wrote:

    Berzelius: trebuie sa o tai
    Squaker: nu o mai folosesti?

  • Nu îți mai răspund la tot, te las sa îți faci mâncarea poate se arde, sa ne zici și ce gătești că sigur este cineva pe forum care ar vrea sa știe ce mănâncă și ce face squaker in momentul asta

    Voi răspunde strict aici:

    " Nici nu trebuie... mi-am impus un anumit standard... nu postez toate prostiile. "


    Adică în opinia ta, niste hituri date pe un univers tânăr ce ajung sa fie postate pe forum, fie că sunt ele top10, avansat, Hof etc, pentru tine sunt prostii. Deci tu efectiv te crezi superior tuturor celor ce au postat până în prezent atacuri. Adică jucători precum Berzelius, chiar și sinnerman asta de îi iei apărarea, care au postat atacuri până acuma îți sunt inferiori ție, că doar pentru tine atacuri de genul reprezintă " prostii ", iar standardele tale sunt fara egal, rar satisfăcute. Iar înainte de a spune asta vorbeai de ego-ul meu.

    Efectiv nu mai meriti sa fi luat în seamă, ești un caz sincer de depresie. Personalitate 0, acțiuni 0

    Hai dispari pe org, că și asta ne interesa la postul lui vyxx:-j



    Edit: Da, am uitat ce realizare te face sa te consolezi la hiturile altora, faptul că ești cel mai mare investitor de pe comunitatea asta. O să îți editez o diplomă sa o porți la semnătură


  • Amice,tu din ce scorbura ai mai iesit ? De te-ai gasit vorbind? Ceva notabil in legatura cu tine?sau esti doar o mica fana venita sa te bagi precum musca in lapte de dragul de a deveni interesanta,cum am vazut atatia pe xalynth?

    Huh? :doofy:

    Cum de am devenit fata fara ca eu insumi sa nu fi stiut?:-??
    Sau esti nou in prezenta me-a si nu stiai cum sa reactionezi?

    A da, scuza-ma pe mine ca nu folosesc acelasi nume si pe Nusakan si ca nu ti-am dat ss cu eo mai stiu ce vrei tu sa afli, Sau spy-uri, mesaje Bla Bla Bla. :lurk:

    Si mi se pare normal sa imi incurajez colegul / colegii de echipa.

    Sau la voi nu se practica asa?

    Dar daca tu postezi despre tine ca ai distrus lui X 2 Sateliti ca florile la mort ceea ce nu m-ar uimi, si ar venii Colegii tai sa te felicite nu ti-ar convenii? ce le-ai spune?

    "valea, ce veniti ca, colindatorii la fata usii? Acasa!":sleeping:

    Nu? hai fi serios. Esti ca si numele tau.

  • Adică în opinia ta, niste hituri date pe un univers tânăr ce ajung sa fie postate pe forum, fie că sunt ele top10, avansat, Hof etc, pentru tine sunt prostii. Deci tu efectiv te crezi superior tuturor celor ce au postat până în prezent atacuri. Adică jucători precum Berzelius, chiar și sinnerman asta de îi iei apărarea

    Prietene... citeste ce balarii ai scris cand ai postat... zici ca te bati ca-n povesti cu monstrii si balauri cand titlul este spy&fly... intelegi? Sa nu mai zic de faza ca pe unde ai jucat te-ai smiorcait mereu in privinta la ce fac altii cu banii lor.


    Felicitari de atac si imi cer scuze ca te-am deranjat si m-am adus pentru 5-10 minute la nivelul tau... sub mediocru.

    Berzelius wrote:

    Berzelius: trebuie sa o tai
    Squaker: nu o mai folosesti?

  • Prietene... citeste ce balarii ai scris cand ai postat... zici ca te bati ca-n povesti cu monstrii si balauri cand titlul este spy&fly... intelegi? Sa nu mai zic de faza ca pe unde ai jucat te-ai smiorcait mereu in privinta la ce fac altii cu banii lor.


    Felicitari de atac si imi cer scuze ca te-am deranjat si m-am adus pentru 5-10 minute la nivelul tau... sub mediocru.

    Era mai ușor să îl rogi pe sinnerman sa îți paseze contul, poate deveneam cu toții sub mediocrii pe lângă tine

  • nu ti-am dat ss cu eo mai stiu ce vrei tu sa afli, Sau spy-uri, mesaje

    Ce ss.uri visezi tu acolo?:)) Bravo tie ca iti incurajezi colegul , baga din palme tare acolo :) dar nu mai comenta in numele meu. Daca nu esti in stare sa faci diferenta intre flota sparta de Cocos si asta , ramai acolo linistit in umbra ;)


    unele conturi care au fost facute doar de testare LF

    Exact...Cine gandeste , isi da seama imediat :thumbup: Asta nu intelege mister Reaper aka Zeu (App Reaper , nu am nici cea mai mica tangenta cu Squaker ca sa ma apere , el doar a scos in evidenta o chestie evidenta...Dar ca jucator , Squaker e cu mult peste tine ) .


    univers de test

    Reaper , pacat ca nu poti sa faci un poll pe server ... ai ramane surprins cati au intrat special pentru ce a zis Squaker....doar sa testeze LF....Nu toti sunt disperati sa joace pe >4 servere simultan ,(iin plus, caracteristicile universului nu sunt tocmai atragatoare pentru un fleeter ,nu ?) , disperati cu iscoade si infiltrat jucatori in alte aliante,alte universuri ,etc .. Dar dupa cum am zis, greselile sunt greseli , flota e sparta (app , si aia ce e acolo e 60% din expeditii - nu flota a fost intentia mea pe acest univers) .


    Si cu asta , seara linistita ;) te las sa te gadile colegu in talpa ,sa te umfle ca ai spart un jucator mediocru si nu iti mai incapi in piele :bye: Refacere usoara mie cica :coffee:

  • Ce ss.uri visezi tu acolo?:)) Bravo tie ca iti incurajezi colegul , baga din palme tare acolo :) dar nu mai comenta in numele meu. Daca nu esti in stare sa faci diferenta intre flota sparta de Cocos si asta , ramai acolo linistit in umbra ;)

    Da, mersi.

    In legatura cu ss urile, du-te inapoi la ce am scris eu si tu, si citeste de doua ori, de trei ori, de patru daca chair este nevoie.

    Ceva notabil in legatura cu tine?

    Ma referem ca daca vrei ss cu ce nume joc si restul, ca sa poti dormi bine la noapte. Esti pe vremea lui Squaker ce nu intelegi astfel de fraze?

    Si in legatura cu flotele, ne asteptam sa inventezi o scuza ceva, se pare ca ai uitat de ea.

    Noapte Buna. :miffy:

  • Urcat in TOP 10, felicitari !

    Incredibil...

    Pumni in piept toata lumea...cine e mai beton ca celalalt. Dar sa va comportati civilizat pe un forum public va este greu. Mereu cautati sa va inflamati unul pe altul cand e mai ok o simpla postare cu atacul. Dar deh...de ce sa nu impungem putin cu batul prin gard?


    Topic inchis.

    O sa ajungem sa inchidem topicurile de aici direct dupa postarea atacului daca nu va potoliti.

    Seara faina

    :pclosed::pclosed::pclosed: