Materie in CR

  • Buna ziua.
    Ma poate lamuri si pe mine cineva de ce pe universul Quantum apar campurile din 100 in 100 sisteme si sunt 123 conturi de jucatori iar pe Ursa sunt 220 conturi si apar din 150 in 150 sisteme?
    Nu stiu care e logica voastra dar nu prea bate cu logica mea.

  • halal event...inainte erau campurile la 25 ss daca nu ma insel si acuma 17 campuri in tot universul :))

    Asta e gen, ne dorim mai mulți jucători, dar facem tot posibilul să îi alungăm pe toți! rotfl


    Erau și la 40 sisteme, dar tot era ok.

    Mugadabumbu: Si trebuie sa ma iau de viata ta, ca imi furi gagicile
    Gusty: Je t`aime :hug:
    Sharky: moi aussi! :hug: j'adore quand tu parles francais :hug:
    Superman.jpg

  • De regula distanta intre campurile MI este direct proportionala cu viteza universului (nu eco).
    Pe U1 apar la 150 ss iar pe Jupiter la 56 ss.
    Posibil distanta asa mare intre campurile MI pe Ursa si Quantum pentru ca nu sunt deschise de foarte mult timp.


    Alt motiv posibil fiind sa nu va obisnuiti cu lucrurile gratis (in cazul de fata MI).

    Berzelius wrote:

    Berzelius: trebuie sa o tai
    Squaker: nu o mai folosesti?

  • De regula distanta intre campurile MI este direct proportionala cu viteza universului (nu eco).
    Pe U1 apar la 150 ss iar pe Jupiter la 56 ss.
    Posibil distanta asa mare intre campurile MI pe Ursa si Quantum pentru ca nu sunt deschise de foarte mult timp.


    Alt motiv posibil fiind sa nu va obisnuiti cu lucrurile gratis (in cazul de fata MI).

    Nu era problemă asta. Se vede clar că s-a dorit din ce în ce mai puțin eventul ăsta. A fost mai des la început, să facă pe oameni să dea de gustul materiei, pentru ca mai târziu să îi forțeze să o cumpere. Nu era asta o noutate.


    Doar că era 40 sisteme peste tot. Pegasus, Ursa, etc. Doar am jucat pe majoritatea. :raspa:rotfl


    Aia e. Eu m-am resemnat. Oricât de mult aș fi vrut binele jocului, sunt alții care nu dau doi bani pe el.


    Pe Vega, de exemplu, de la 12 noaptea, pana acum, nici eu nici Moonspell, nu am gasit nici o urma de materie. Nu ca as avea nevoie, insa altii poate au.

    Mugadabumbu: Si trebuie sa ma iau de viata ta, ca imi furi gagicile
    Gusty: Je t`aime :hug:
    Sharky: moi aussi! :hug: j'adore quand tu parles francais :hug:
    Superman.jpg

    The post was edited 1 time, last by Gusty ().

  • Pe Vega, de exemplu, de la 12 noaptea, pana acum, nici eu nici Moonspell, nu am gasit nici o urma de materie.

    Apar de 2x pe zi.Intre orele 06:45-07:30 si 18:45-19:30.


    Nu au fost la 40 ss distanta peste tot niciodata.U1 a avut mereu distanta de 150 ss si cand era viteza 1x (la fel si cand e acum 2x).Jupieter a avut mereu distanta de 56 ss.
    Universul Sirius a avut distanta intre cr-uri de 80 ss la ultimul eveniment cu materie (in iarna parca cand a tinut 1 saptamana) iar acum are distanta de 150 ss.Asta este.


    EDIT:Daca e sa gasiti un CR pe timp de ziua e din cauza ca nu a trimis nimeni reciclator la el de cand a facut respawn la dimineata/seara.Intervalul orar scris mai sus este singurul in perioada cand apar.

    Berzelius wrote:

    Berzelius: trebuie sa o tai
    Squaker: nu o mai folosesti?

  • Apar de 2x pe zi.Intre orele 06:45-07:30 si 18:45-19:30.
    Nu au fost la 40 ss distanta peste tot niciodata.

    Te pot contrazice ? :D


    Pegasus x1 fleet, 3x eco


    Și la vremea respectivă un univers mult mai rapid. Nu mai știu sigur care. Erau la fel, la 40 sisteme.


    Nu contează cum sunt, contează să fie. Și nu pentru mine, pentru că eu nu am nevoie.

    Mugadabumbu: Si trebuie sa ma iau de viata ta, ca imi furi gagicile
    Gusty: Je t`aime :hug:
    Sharky: moi aussi! :hug: j'adore quand tu parles francais :hug:
    Superman.jpg

  • Cum ii spunem lui Squaker? -"Multumim, Squaker"


    Gusty, nu stiu ce s'ar fi ales de comunitatea asta fara intentiile tale bune, si fara teoria conspiratiei.



    Mutat la Ajutor si Intrebari, si inchis.
    :closed:

    “Never play chess with a pigeon.

    The pigeon just knocks all the pieces over.

    Then shits all over the board.

    Then struts around like it won.”