[Top 2] [NINJA][TOT: 10.196.422.000] Grimmjow [Godless] & Byakuya [Godless] vs. VortexBriana [ADK] & XP delete [LAS-F] & Poc [TGV] & mihai [SGC] (A: 7.950.001.000, D: 2.246.421.000)

  • Salutare, Sirius!

    Dupa o poveste lunga in care Deviluz devine cel mai bun adversar pe care l-am intalnit pe Ogame, dar nu destul de bun incat sa nu fie previzibil. Greseala lui a fost cand mi-a dat mesaj sa colaboram impotriva lui Poc si sa ii dam lunile jos, prima mea manevra a fost sa il sun pe Poc si sa ii spun "Baga vacanta, pentru ca nu mai avem flote de 5 vs 5 si saptamana asta o sa pice in g2, daca vine singur".

    Puteam sa fiu sigur ca se va incapatana sa dea desfasurare retrasa in sistem, surprinderea mea a fost ca acesta a pus atacul in aceiasi secunda cu desfasurarea retrasa si flotele noastre.
    Le multumesc tuturor din echipa ca au avut incredere in mine sa punem aparare acolo, in special lui Mihai (Valy) care m-a tot certat mereu dar de data asta m-a lasat sa imi fac de cap. Cea mai buna echipa de pe ro am reusit sa construim din aliantele de pe Sirius si Orion. Poc multumesc de incredere in mine si ai venit in aparare chiar dace esti ruval cu mihai si celentano.

    Povestea simpla, desfasurare retrasa, pe luna, sa vina la ora cand Deviluz e activ si astazi, pus apararea, trimis deuteriu lui Poc si Celentano care a avut apararea la o secunda dupa atac, asteptat sa treaca timpul si spart acolo unde docul spatial nu il poate ajuta.


    Cand ataca Godless cresc sansele de luna


    Felicitari piratule, tre sa vin si eu cu ceva sa va dau ceata rotfl


    RU Def!

    De aici.. amenintarile de rigoare de la XP, ca pfoai ca ma lasa fara flota ca asa si asa ... ce facusi moshule ? Hai ma ca-ti dau timpu de la recs.. hai la un retur ceva.


    Lordul pe Sirius ramane acelasi XP delete, iar Deviluz iese din joc cu o atitudine de mare jucator si un fair play de care a dat dovada la fiecare atac mare.

    Dedicat Las-S, TGV si dealerilor de astazi si de maine.


    Cumpar deuteriu in cantitati nelimitate!



    La 28-10-2017 --:--:--, urmatoarele flote se intalnesc in lupta:



    Atacator Grimmjow [Godless]
    ________________________________________________


    Transportor mic 40.000
    Vanator usor 500.000
    Crucisator 60.000
    Nava de razboi 25.000
    Interceptor 30.000

    _________________________________________


    Atacator Byakuya [Godless]
    ________________________________________________


    Proba de spionaj 1
    _________________________________________


    Aparator VortexBriana [ADK]
    ________________________________________________


    Transportor mic 1.037
    Transportor mare 9.149
    Vanator usor 35.547
    Vanator greu 52
    Crucisator 822
    Nava de razboi 1.632
    Nava de Colonizare 4
    Reciclator 3.810
    Proba de spionaj 312
    Bombardier 11
    Distrugator 1.345
    RIP 4
    Interceptor 107

    _________________________________________


    Aparator XP delete [LAS-F]
    ________________________________________________


    Vanator usor 350.000
    Crucisator 45.400
    Nava de razboi 40.000
    Distrugator 5.000
    RIP 28
    Interceptor 25.000

    _________________________________________


    Aparator Poc [TGV]
    ________________________________________________


    Vanator usor 163.467
    Crucisator 17.920
    Nava de razboi 19.156
    Reciclator 1
    Distrugator 2.658
    Interceptor 8.312

    _________________________________________


    Aparator mihai [SGC]
    ________________________________________________


    Vanator usor 117.873
    Crucisator 29.223
    Nava de razboi 11.304
    Distrugator 1.089
    Interceptor 6.440

    _________________________________________



    Dupa lupta ...


    Atacator Grimmjow [Godless]
    ________________________________________________


    Distrus!
    _________________________________________


    Atacator Byakuya [Godless]
    ________________________________________________


    Distrus!
    _________________________________________


    Aparator VortexBriana [ADK]
    ________________________________________________


    Transportor mic 370 ( -667 )
    Transportor mare 4.728 ( -4.421 )
    Vanator usor 12.535 ( -23.012 )
    Vanator greu 25 ( -27 )
    Crucisator 685 ( -137 )
    Nava de razboi 1.613 ( -19 )
    Nava de Colonizare 4 ( -0 )
    Reciclator 2.330 ( -1.480 )
    Proba de spionaj 49 ( -263 )
    Bombardier 11 ( -0 )
    Distrugator 1.345 ( -0 )
    RIP 4 ( -0 )
    Interceptor 107 ( -0 )

    _________________________________________


    Aparator XP delete [LAS-F]
    ________________________________________________


    Vanator usor 125.882 ( -224.118 )
    Crucisator 38.855 ( -6.545 )
    Nava de razboi 39.686 ( -314 )
    Distrugator 5.000 ( -0 )
    RIP 28 ( -0 )
    Interceptor 24.977 ( -23 )

    _________________________________________


    Aparator Poc [TGV]
    ________________________________________________


    Vanator usor 58.239 ( -105.228 )
    Crucisator 14.878 ( -3.042 )
    Nava de razboi 18.963 ( -193 )
    Reciclator 1 ( -0 )
    Distrugator 2.658 ( -0 )
    Interceptor 8.299 ( -13 )

    _________________________________________


    Aparator mihai [SGC]
    ________________________________________________


    Vanator usor 42.209 ( -75.664 )
    Crucisator 24.802 ( -4.421 )
    Nava de razboi 11.198 ( -106 )
    Distrugator 1.089 ( -0 )
    Interceptor 6.437 ( -3 )

    _________________________________________



    Aparatorul a castigat lupta!


    Atacatorul a pierdut un total de 7.950.001.000 unitati.
    Aparatorul a pierdut un total de 2.246.421.000 unitati.
    La aceste coordonate in spatiu plutesc 4.511.078.600 metal si 2.205.132.300 cristal.


    Şansa ca o lună să fie creată din epave a fost de 20%.
    ________________________________________________


    Camp de ramasite recyclat de atacator(i):
    900.020.000 Metal si 0 Cristal
    100.000.000 Metal si 100.000.000 Cristal
    300.000.000 Metal si 300.000.000 Cristal


    Camp de ramasite total reciclat de atacator(i):
    1.300.020.000 Metal si 400.000.000 Cristal
    ________________________________________________


    Camp de ramasite recyclat de aparator(i):
    200.000.000 Metal si 200.000.000 Cristal
    500.000.000 Metal si 500.000.000 Cristal
    885.366.200 Metal si 114.633.800 Cristal
    400.000.000 Metal si 400.000.000 Cristal
    382.520.000 Metal si 382.520.000 Cristal
    439.820.000 Metal si 0 Cristal


    Camp de ramasite total reciclat de aparator(i):
    2.807.706.200 Metal si 1.597.153.800 Cristal




    Sumar al profitului/pierderii:




    Sumar atacator(i)


    Metal: -3.504.980.000
    Cristal: -2.175.001.000
    Deuteriu: -570.000.000
    Atacatorul(ii) au pierdut un total de 6.249.981.000 unitati.



    Sumar aparator(i)


    Metal: 1.168.308.200
    Cristal: 1.021.965.800
    Deuteriu: -31.835.000
    Aparatorul(ii) a facut un profit de 2.158.439.000 unitati.




    Cu sprijinul Convertor OGotcha RL 4.1.4


    SiriusRo rank 1: 30.07.2017 - 23.10.2018(fuziune).
    111 HOF (5 TOP 10 SOLO si 5 TOP 10 ACS).

    The post was edited 4 times, last by xp_delete ().

  • cam asta cred ca mi se intampla mie sapt trecuta cand mi-a zis clochard ca iana(nick-ul lui vortexbriana) desfasoara ceva flota la un sistem de el si sunt si niste ripi asta fiind dimineata..deja stiam ca desfasurarea a fost data la 10%,stand de vorba pe chat, pe seara vine vorba de iana si desfasurarea navelor..incepem sa ne intrebam daca a retras,la ce ora etc....la care vine unul dintre noi si spune:cam pe la 18:15 a retras si mai avea o ora jumate sa ii ajunga navele..bineinteles ca nu sa putut calcula returul nici macar la minut,dar facusem un calcul dupa cele spuse si trebuia sa ii ajunga undeva pe la ora 2 noaptea navele..m-am gandit ca poate nu intra si uita de nave jos, si ar fi bine sa controlez daca ii cade flota si nu se logheaza..pe la 1 noaptea spre norocul meu m-a luat somnul si m-am trezit speriat pe la 4 ca am uitat eu navele jos,si mihai avea activitate in sistem cu el,nu a mai avut nici un sens sa spionez....
    spusa toata povestea vreau sa felicit aparatorii pt insistenta si rabdarea care au avut-o pt orchestrarea acestui ninja cat si pe grim pt fair play de care da dovada

  • Devilut jucatorul care odata demult intr-o alta era a ogameului,se lauda ca nu a fost fermat sau spart niciodata,se pare ca acum anii te-au prins din urma si ai fost si tu spart.
    Cand am vazut acel post in care erai laudat ca fiind rank 1 eram sigur ca xp va reusi sa ajunga iar rank 1 dar nu astfel...oricum felicitari pt fair play ai primit o lovitura grea,pacat ca nu iai chemat si pe colegii tai in atac sunt sigur ca altfel ar fi fost deznodamantul.totusi sper ca nu teai dus singur in atac din lacomie ci colegii tai chiar nu au putut sa te ajute desi daca a fost desf retrasa ai fi avut timp sa iti organizezi colegii.
    Acum xp fama sa inteleg ceva atacul a fost catre luna aparatorului?sau pe planeta si iati facut o luna si ati distruso ca sa ninjati.Si as avea de criticat faptul ca aparatorii ceilalti au venit la o sec dupa atacul lu devil,cee ce e stupid,daca nu ati fi avut bulan sa se creeze lag ninjaul asta ar fi fost destul de naspa pt ceilalti aparatori...din cauza asta nu as numi echipa asta cea mai buna...pt ca e clar ca inca au de lucrat in momentele de criza in care sigur le-au tremurat degetele si pulsul le-a crescut considerabil,insa ca sa treci peste asta trebuie mai multa experienta.
    Insa daca am inteles eu gresit te rog sa ma corectezi,dar eu cam asta am inteles din explicatia data.
    Dar oricum de laudat efortul si profitul castigat.succes la dominat univ in continuare spor la spart si flotele care au mai ramas.

  • "regele" a "murit", traiasca Regele!!!


    ti-am apus ca roata e rotunda Devile, dar tu batman-batman! erai prea plin de tine sa crezi ca vei pierde flota intr-un stil mare! un lucru este de apreciat, faptul ca ai calculat foarte bine returul pe desfasurare retrasa ( ceea ce ne doream si noi sa faci ),pacat ca pe mine nu m-a ajutat tehnologia sa pun apararea in aceeasi secunda, dar macar am luat parte la cel de-al doilea val!



    felicitari echipei si multumim lui POC pentru incredere!


    refacere usoara Deviltz

  • Felicitari baieti! un atac gandit bine dar din cate am inteles eu, cu putin noroc. Devil un jucator destul de bun dar aici cred ca s-a pripit avand in vedere ca tomstiuc in trecut a mai facut asa ceva, daca nu ma insel...cu sensu ca nu trebuia ca devil sa vina singur Ehh acum sunt curios de razbunare pentru ca toti ne dam viteji dupa razboi...
    Inca o data felicitari! Bine ba poc, se pare ca amenintarile alea la adresa ta au fost aruncate cam aiurea!

    Nu confunda personalitatea mea cu atitudinea mea.
    Personalitatea mea sunt eu .
    Atitudinea mea depinde de cine eşti tu !

  • nemaifiind la curent cu toate miscarile nu imi ramane decat sa aplaud echipa fostilor mei adversari pentru reusita, noroc, profit, colaborare, etc.
    ...si sa urez refacere usoara tovarasului, in speranta ca va mai continua...aia e...timpul ne e si prieten si dusman :P acum sper sa nu se ia dupa tine si piratul sa se sinucida si el...desi el cred ca are programul lui :))))

  • :) foarte misto hitul, mai ales ca l-ati pus la treaba, la calcule si le-a facut bine :)

  • chiar daca afara inca nu e iarna as avea ceva de spus: (versuri nicu) iarna p ogame
    a-nceput de ieri sa cada
    cate-un rege, acum a stat,
    lorzii s-au mai razbunat
    spre apus, dar stau gramada(la faza asta piratul e ?? :X: ) cei din godless au ramas doar o balada!!
    si toate astea fiind spuse le urez la aparatori multa bafta si lui grim un mare RU!! :beer::beer::beer:

  • Nu am cum sa nu felicit aparatorii dar totodata sa-mi arat stima fata de Devilutz pentru ca imi aduc aminte cu drag de noptile in care-i scrollam atacurile pe forum :)


    glotr daca se mai doreste..

  • Felicitari baieti de acest super-hit reusit. Cu multa munca,tactica buna,echipa CEA MAI BUNA se poate reusi orice.
    Devilutz iti urez o refacere usoara,ma bucur ca nu te-ai lasat,probabil ca intr-o zi voi reveni si eu pe Sirius si mi-ar placea sa te am din nou adversar pentru ca ai dat dovada mereu de mare caracter si te felicit pentru asta.
    Bafta all!

  • Felicitari , foarte frumos noob-ule!
    Fir intins!
    Forta fie cu tine!
    Bafta

    [align=center]

    [/align] [align=center][img]https://dl.dropboxusercontent.com/content_link/XugqlFwq2Nd7Us3oRt0ejVqdNf4UoY6yUpes507IoPUhiT1OpEHRGF5RypuJxcYP/file?dl=0&duc_id=oXjAKoeKFRS3ejWcIaRiz00VqDQa7o9AfDHKNeNRvDSfVBHFIuinSh6A5cDmFbAd&raw=1&size=640x480&size_mode=3[/img] [/align]
  • Cel mai mult imi place la acest atac, ca te-ai ambitionat sa nu pierzi flota dupa ce pierdusei suprematia pe univers si cel mai important ai tras de o promisiune pana cand ai reusit, pentru ca amandoi stim ca nu este prima capcana incercata.


    Alianta a ramas unita si a ajutat fiecare cum a putut de la deuteriu la flotele implicate.


    @poc stiu ca ai renuntat pentru o seara la rivalitatea cu Mihai si Celentano. Toti 3 ati mers pe incredere, felicitari lui Mihai pentru planul pus la cale si felicitari lui XP pentru ca si-a pus flota la bataie sa va uneasca pentru o seara.


    @Celentano esti nab, ca nu ai prins secunda.



    Probabil o sa vedem in curand o lupta Poc vs Celentano sau Poc vs Mihai si sunt sigur ca XP va fi neutru in aceasta disputa.


    @XP felicitari pentru cele 3 top 10. In mai putin de 48 de ore, ai cam reusit sa faci profitul pe care altii lau facut in 2 luni. Esti esti un om cu, capul mare si mi-a placut ca te-ai dus dupa Sharky chiar daca deja facusei un profit destul de mare, asta inseamna sa ai coloana vertebrala si sa nu lasi garda jos, meriti locul 1.