Fuziune servere

  • Trecand peste atacurile unei minoritati la adrea altor jucatori (inclusiv a mea) si la adresa staffului e de apreciat ca stafful s-a implicat si a cautat solutii impreuna cu noi, deci se poate daca cei ce sunt in staff au calitatea necesara. Macar asta si poate fi considerat un pas inainte nu o ingenunchiere si o acceptare cu care romanul e obisnuit in ultimii 26 de ani.


    Foarte buna si constructiva propunerea lui DAS. Eu unul nu vad ca s-ar putea face ceva mai bun. Ar fi ceva dar ma indoiesc ca tehnic se poate. Sa existe posibilitatea migrarii si de pe serverele tinta pe celelate servere tinta. Si stiti de ce? In mod cert sunt jucatori cu conturi pe mai multe servere care vor fi in imposibilitatea de a le pastra pe toate.
    Dar si fara aceasta ultima propunere serverele tinta sunt bine structurate. Si daca de pe oricare din serverele migratoare poti alege orice server tinta ar fi ok.


    Sustin propunerea lui DAS

  • De acord cu el. La prima fuziune eram top10 universul 3. Dupa fuziune, eram undeva la rank 40/50, nu mai tin minte.
    Am continuat sa joc, fiind foarte multe tinte, care m-au ajutat sa cresc pana intr-un anumit punct.
    Da, nu poti sa spui ca ai sanse la cei mari. Dar sa fim seriosi, fiecare avem prieteni cu flote mai mari, care pot face diferenta si pot ajuta. Daca esti atent, joci pana pica altii.


    Voi doriti 4 servere tinta. De ce nu cereti 5 ? 8|
    Având în vedere că migrează 20,30 conturi de pe fiecare univers, pentru ce naiba se mai face fuziune ? Din 30 conturi, să fie 60 ? În 2 luni să moară iar universul ?

    Mugadabumbu: Si trebuie sa ma iau de viata ta, ca imi furi gagicile
    Gusty: Je t`aime :hug:
    Sharky: moi aussi! :hug: j'adore quand tu parles francais :hug:
    Superman.jpg

  • Pentru a satisface dorintele tuturor jucatorilor cred ca cel mai bine este ca cei de pe serverele fuzionate(6) sa poate sa aleaga oricare din cele 3 servere tinta. Astffel cei cu mai multe conturi vor fi pe deplin multumiti iar cei cu 1 sau 2 conturi pot sa aleaga un univers care se potriveste stilului de joc indiferent de punctele pe care le are contul. Vor fi si conturi mai slabe militar care vor migra catre un univers de fleeteri. Pe un server ACS se vor gasi mereu 4 jucatori sa darame o flota mai mare ca a lor.


    In final cred ca propunerea lui DAS este o prupunere mai mult decat decenta.

  • Ma trezii la 8 dim (in .ro e ora 7), zic 2 ore sper sa-mi ajunga sa citesc tonele de reply ce TREBUIE sa apara pe board. Mare mi-a fost mirarea cand vad 10 posturi, mai bine mai dormeam o ora. Pacat ca "soarta fuziunii" e in mainile a catorva jucatori mai activi, restul stau in hibernare.
    Bun, trecem peste!
    Vad ca majoritatea vor ca Jupiter sa ramana neschimbat, dar n-ar fi corect fata de alte servere tinta, unde schimbam radical caracteristicile, nu? Cand am dat exemplul,ma gandeam sa fac o crestere treptata la viteze si in functie de timpul liber, fiecare isi face cuib acolo unde s-ar simti mai bine.
    Am vazut ca stark vrea uni 1 si mizar sa le egalam ca si caracteristici, pnt ce doua servere egale tinta? Nu vad rostul...
    Squaker spunea ca e o problema cresterea economiei pe uni1, testosii vor face aparare si mai multa... pai 4x economie nu te ajuta sa faci si tu flota mai mare? Hai sa gasim si plusurile unei schimbari, nu numai minusurile.
    Dupa cum a spus si HalfOp, o fuziune nu satisface pe toti, oricum exista jucatori nemultumiti. De aceea suntem aici si incercam sa schimbam ceva, ajutati-ne!


    Ce spuneti despre varianta asta?


    servere tinta:
    uni 1 - 4x eco/1x flota/acs/30%/
    mizar - 4x eco/2x flota/acs/50%
    jupier - 4x/acs/70%


    Cei care nu dispun de timp suficient pnt joc, se duc pe 1x. Cei care vor sa ajunga putin mai repede la destinatie, alex 2x. respectiv cei ce vor adrenalina la maxim sa intre pe 4x.
    9 galaxii nu cred ca are rost, la cate conturi au sa fie, e destul si 6-7.
    Cei ce au planete in g8-9, nu cred ca le au mai multe de 5, ceea ce ne poate oferi GF daca vorbim de relocari per cont.
    Mai avem 1h sa ne dam cu parerea, va invit sa fiti putin mai activi!

    DACA TERMINII IN CARE SE VA FACE FUZIUNEA INTRE ANDROMEDA SI ORICARE ALT UNIVERS(SERVER) NU SUNT ECHITABILI PENTRU MINE NU SUNT DEACORD CU ACEASTA FUZIUNE, IMI REZERV DREPTUL DE OPOZITIE CONFORM TERMENI SI CONDITII STANDARD.


    Ce drept crezi ca ai? Jocul apartine GF, daca vrea - ti-l da sa joci, daca vrea - il inchide/modifica, etc.
    Zi merci ca am obtinut modificari in caracteristici, e totusi ceva. In loc sa stai sa astepti schimbarile ce te-ar conveni, mai bine ai da si tu niste idei.

  • servere tinta:
    uni 1 - 4x eco/1x flota/acs/30%/
    mizar - 4x eco/2x flota/acs/50%
    jupier - 4x/acs/70%



    Eu doream aparare in debris,dar ma multumesc si cu 70%cr ^^


    Sunt de acord cu Das!

    "Să fii învins, dar nu supus – asta este victorie. Să fii victorios si să te culci pe lauri – asta este înfrangere"(Józef Piłsudski)


    Who doesn't respect and value his past, is not worth the honour of the present, and has no right to a future · (J.P.)



    ”Soluția creștină de a arăta că lumea este diabolică și urâtă, a făcut ca lumea să ajungă diabolică și urâtă” – Friedrich Nietzche

  • Zic ca parerile astea ar fi trebuit solicitate un pic inainte de a se decide fuziunea dar de, asta e. Eu ma gandeam ca intre univ care migreaza si alea tinta ar trebui stabilit un fel de medie. Spre ex, eu de pe Leo sunt in cumpana: sa ma duc pe Jupiter, e viteza prea mare. Majoritatea celor care au o ocupatie nu pot sa reziste aici. Sa merg pe Uni1 este exact pe dos.
    Prin urmare, daca pe uni1 ar fi vit ecx 3, flota x2, ACS 50 %, mi s-ar parea ok si pt cei de Leo si pt cei de pe Univ1.
    Despre Orion... o sa fie rau de cei cu conturi mari care au deplina dreptate sa se planga.

  • Zic ca parerile astea ar fi trebuit solicitate un pic inainte de a se decide fuziunea dar de, asta e. Eu ma gandeam ca intre univ care migreaza si alea tinta ar trebui stabilit un fel de medie. Spre ex, eu de pe Leo sunt in cumpana: sa ma duc pe Jupiter, e viteza prea mare. Majoritatea celor care au o ocupatie nu pot sa reziste aici. Sa merg pe Uni1 este exact pe dos.
    Prin urmare, daca pe uni1 ar fi vit ecx 3, flota x2, ACS 50 %, mi s-ar parea ok si pt cei de Leo si pt cei de pe Univ1.
    Despre Orion... o sa fie rau de cei cu conturi mari care au deplina dreptate sa se planga.


    Cand am primit raspunsul de la CoMa nostru ca putem face modificari, am si lansat mesajele pe joc si discutiile pe board cerand opiinile voastre. Cat timp am avut la dispozitie, atata am oferit si voua, a fost ceva spontan.
    De ce nu pleci cu contul de pe Leo pe Mizar atunci? Are c-am aceleasi caracteristici despre care ne vorbeai tu ca ti-ai dori.


    E ora 9, multumesc la toti pnt idei/dezbateri, o sa tinem cont de parerile voastre.

  • Das : daca tu crezi ca optiunea ta pt U1 este echilibrata... amanetez 45G flota sa bag in eco daca tot devine exclusiv pt mineri? Deci aia care mai joaca la flota pot deschide de pe acum comerciantul/reciclare flota.
    Nici macar CR-ul mai mare.Stau sa dau atacuri de 14h pe aparari care sunt refacute cu resirsele in alea 14h.


    Si totusi nu inteleg cum ai dat exemplu asa tinand cont ca nici unu nu joaca pe u1 dintre persoanele care si.au exprimat parerea.


    Vrei sa lasi 4x eco cu 1x viteza? Ok .. da-mi 60 sau 70 la cr sa pot da cu capul in persoanele care joaca la aparare si nu la eco.


    La ce ai zis tu este exclusiv univers de testosi si mineri ( si jupiter fara cr mare era tragic la cati testosi erau... si asa sunt si acum).

    Berzelius wrote:

    Berzelius: trebuie sa o tai
    Squaker: nu o mai folosesti?

  • Deci ideea de baza ar fi:


    - Orion ramane asa cum e.
    - 1 & Jupiter, ca si universuri tinta, ar trebui sa aiba caracteristici bine echilibrate pentru a nu favoriza decisiv exclusiv un anumit stil de joc.

    UOB7Q6B.png



    axE: mai dar tu tot timpul esti gica contra
    Motanu: la cati pro sunt in jocul asta...


    Gusty: Știi ca nu insist pe ceva decât atunci când știu sigur ca am dreptate. Ulterior îmi dau seama ca am greșit și îmi cer scuze


  • Jupiter trebuie sa ramana asa . Altfel spus , stricam frumusetea jocului si placerea de a juca pe acest server prin modificarea vitezei.

    " In cazul in care aveti nevoie de mine , ma gasiti tot acolo , unde eram cand nu aveati nevoie de mine . " Al Pacino

  • Cand am primit raspunsul de la CoMa nostru ca putem face modificari, am si lansat mesajele pe joc si discutiile pe board cerand opiinile voastre. Cat timp am avut la dispozitie, atata am oferit si voua, a fost ceva spontan.
    De ce nu pleci cu contul de pe Leo pe Mizar atunci? Are c-am aceleasi caracteristici despre care ne vorbeai tu ca ti-ai dori.


    E ora 9, multumesc la toti pnt idei/dezbateri, o sa tinem cont de parerile voastre.

    Pai, nu te supara pe mine (oricum discutia este in afara programului anuntat ^^ ) dar daca lansati zvonul cu fuziunea ceva mai inainte dezbaterile oricum aveau loc si voi erati pregatiti cu orice propuneri.
    Cred ca Leo a fost cel mai echilibrat univers pentru jucatorii obisnuiti, care nu stau tot timpul pe joc dar nu vor nici sa se plictiseasca. Un univers si pentru fleeteri si pentru mineri. M-as duce pe Mizar daca ar deveni univers tinta pentru Leo si ar avea caracteristicile propuse.
    In sfarsit, om vedea. Astept cu mare nerabdare definitivarea chestiunii.
    Toate cele bune !

  • Fiind un thread care are drept tinta un subiect cheie, consider ca e normal sa coboram nivelul de moderare pentru a asigura exprimarea a cat mai multor opinii.
    De aceea va rog sa evitati disputele personale si, mai ales, sa nu raportati aproape orice, oricum. Chiar citim posturile astea, in frunte cu Das & Mao.
    La fel ca si in sport, cand ceri constant cartonas pentru adversar e probabil sa-i iei tu primul...

    UOB7Q6B.png



    axE: mai dar tu tot timpul esti gica contra
    Motanu: la cati pro sunt in jocul asta...


    Gusty: Știi ca nu insist pe ceva decât atunci când știu sigur ca am dreptate. Ulterior îmi dau seama ca am greșit și îmi cer scuze


  • Multumim tuturor pentru colaborare. Toate optiunile voastre au fost ascultate si sintetizate,
    Va vom comunica rezultatele imediat ce avem noutati.

    When you become angry, think about the consequences - CONFUCIUS

  • servere tinta:
    uni 1 - 4x eco/1x flota/acs/30%/
    mizar - 4x eco/2x flota/acs/50%
    jupier - 4x/acs/70%



    Eu spun ca asa este cel mai corect!!!


    ...NUMQVID DE DACIS AVDISTI?"
    (Horatius, Satire, II, 6, 53.)
    "...ce ai mai auzit despre daci?"


    JUPITER ...Pe saptamana : 556.862.040 Metal / 172.301.136 Crystal / 113.480.976 Deuterium
    "Surprinde-ti ficatul, bea niste apa" !