+ACS +Răzbunare Himera[Punisher] & kely[Ancients] & Goka Mekkyaku[Ancients] & Mirage[Punisher] -vs- BoMbONel ~(TP: 467,27 M)

  • kely : M-am răzbunat. N-ai vrut să te potolești, așa că ai rămas fără flotă... baftă în RL!
    @Goka Mekkyaku: Omul necinstit poate să-și amâne pedeapsa, dar nu poate scăpa de ea. :)))


    [align=center][font=Courier New]Himera & kely & Goka Mekkyaku & Mirage -vs- BoMbONel


    Atacator Himera

    Vanator usor.............................. 9.390
    Vanator greu................................. 96
    Crucisator................................ 1.935
    Battleship................................ 2.316
    Interceptor............................... 3.000
    Distrugator............................... 1.005
    Transportor mare.............................. 1
    Probe de spionaj.............................. 1


    Atacator kely

    Vanator usor............................. 25.000
    Crucisator.................................. 300
    Distrugator................................. 850



    Atacator Goka Mekkyaku

    Vanator usor.............................. 7.346
    Vanator greu................................ 240
    Crucisator................................ 1.412
    Battleship................................ 1.064
    Interceptor................................. 413
    Transportor Mare................................. 500

    Atacator Mirage

    Vanator usor.............................. 3.098
    Vanator greu................................ 134
    Crucisator.................................. 319
    Battleship.................................. 500
    Bombardier.................................. 100
    Interceptor................................. 204



    -= V S =-


    Aparator BoMbONel

    Transportor mic........................... 2.130
    Transportor mare............................ 511
    Vanator usor.............................. 9.822
    Vanator greu................................. 76
    Crucisator................................ 2.185
    Battleship................................ 1.521
    Nava de Colonizare............................ 2
    Reciclator................................ 1.500
    Probe de spionaj............................ 120
    Satelit solar............................... 243
    Distrugator................................. 127
    Interceptor............................... 1.685
    Lansator de Rachete......................... 487
    Laser usor.................................. 518
    Laser greu................................... 50
    Tun gauss.................................... 15
    Turela cu plasma.............................. 4
    Scut planetar mic............................. 1
    Scut planetar mare............................ 1



    - dupa lupta -




    Atacator Himera
    Vanator usor........ 6.316 .....(pierdute: 3.074)
    Vanator greu........... 72 ........(pierdute: 24)
    Crucisator.......... 1.829 .......(pierdute: 106)
    Battleship.......... 2.314 .........(pierdute: 2)
    Interceptor......... 2.999 .........(pierdute: 1)
    Distrugator............. 1.005 .........(pierdute: 0)
    Transportor mare........ 1 .........(pierdute: 0)
    Probe de spionaj........ 0 .........(pierdute: 1)

    Atacator kely
    Vanator usor....... 16.722 .....(pierdute: 8.278)
    Crucisator............ 285 ........(pierdute: 15)
    Distrugator........... 850 .........(pierdute: 0)



    Atacator Goka Mekkyaku
    Vanator usor........ 4.986 .....(pierdute: 2.360)
    Vanator greu.......... 193 ........(pierdute: 47)
    Crucisator.......... 1.342 ........(pierdute: 70)
    Battleship.......... 1.062 .........(pierdute: 2)
    Interceptor........... 413 .........(pierdute: 0)
    Transportor mare...... 411 ........(pierdute: 89)

    Atacator Mirage
    Vanator usor........ 2.102 .......(pierdute: 996)
    Vanator greu.......... 108 ........(pierdute: 26)
    Crucisator............ 305 ........(pierdute: 14)
    Battleship............ 498 .........(pierdute: 2)
    Bombardier............ 100 .........(pierdute: 0)
    Interceptor........... 202 .........(pierdute: 2)



    Aparator BoMbONel
    Transportor mic......... 0 .....(pierdute: 2.130)
    Transportor mare........ 0 .......(pierdute: 511)
    Vanator usor............ 0 .....(pierdute: 9.822)
    Vanator greu............ 0 ........(pierdute: 76)
    Crucisator.............. 0 .....(pierdute: 2.185)
    Battleship.............. 0 .....(pierdute: 1.521)
    Nava de Colonizare...... 0 .........(pierdute: 2)
    Reciclator.............. 0 .....(pierdute: 1.500)
    Probe de spionaj........ 0 .......(pierdute: 120)
    Satelit solar........... 0 .......(pierdute: 243)
    Distrugator............. 0 .......(pierdute: 127)
    Interceptor............. 0 .....(pierdute: 1.685)
    Lansator de Rachete..... 0 .......(pierdute: 487)
    Laser usor.............. 0 .......(pierdute: 518)
    Laser greu.............. 0 ........(pierdute: 50)
    Tun gauss............... 0 ........(pierdute: 15)
    Turela cu plasma........ 0 .........(pierdute: 4)
    Scut planetar mic....... 0 .........(pierdute: 1)
    Scut planetar mare...... 0 .........(pierdute: 1)



    Aparator BoMbONel distrus.

    Atacatorul a castigat batalia!
    A capturat: 4.934.116 metal 2.897.283 cristal, si 3.267.624 deuteriu.


    Atacatorul a pierdut un total de 67.431.000 unitati.
    Aparatorul a pierdut un total de 399.837.500 unitati.
    La aceste coordonate spatiale acum plutesc 81.684.900 metal si 46.870.200 cristal.

    Sansa ca o luna sa fie creata este 20 %
    Cantitatile enorme de metal si cristal liber se atrag si formeaza o luna in jurul planetei.


    -= Rezultat =-
    (Presupunand ca atacatorul a luat debrisul..)
    Atacatorul castiga (-unitati pierdute): 72.223.123
    Atacatorul a pierdut un total de 67.431.000
    Aparatorul a pierdut un total de 399.837.500
    Total Damage: 467.268.500


    Bilant avansat
    Atacator lost.............gain...........diferenta
    49.700.000..........86.619.016..........36.919.016
    17.276.000..........49.767.483..........32.491.483
    455.000..............3.267.624...........2.812.624
    --------------------------------------------------
    Sumar: .................................72.223.123


    Aparator lost.............gain...........diferenta
    225.194.000..................0........-225.194.000
    139.802.000..................0........-139.802.000
    34.841.500...................0.........-34.841.500
    --------------------------------------------------
    Sumar: ...............................-399.837.500

    [align=center][font='comic sans ms'][size=12]
    [b]"Give a man a horse he can ride,
    Give a man a boat he can sail;
    And his rank and wealth, his strength and health
    On sea nor shore shall fail."


    [color=red](James Thomson)

  • Refacere usoara bombonel.
    @ kely : Razbunare kely , razbunare ?
    Pe principiul ca e joc de razboi , si pe principiul ca , conteaza intai caracterul si dupa aia experienta ca si player , aveai motiv suficient . Si totusi pentru un farm si spyiuri ai facut pact cu diavolul. Sa nu te hranesti cu iluzia ca vei avea liniste de acuma incolo , din contra. Ai deschis niste porti pe care nici nu ti le imaginezi inca. Si tine minte ce am vorbit nici acum 24 de ore legat de bombonel , si ce ti-am explicat in legatura cu timpul si serverele de ogame. Acuma se poate intoarce roata impotriva ta.
    @ Spyder : Ai uitat de achi ? Ce a a afirmat colegul Himera despre Ancients si voi ca si playeri ? Ca i-a spart flota ? Ca v-ati trezit fara sateliti , si a relocat in g4 special pentru voi ?
    @ Mirage : LOL . :lol:

    @ Himera : $$ sarcasm on $$
    Bine Himera esti un jucator fantastic . Carevasazica si tu te-ai razbunat pe el. Mi-a placut ca tot te-ai pregatit , tot te-ai pregatit , si pana la urma ai plecat in 4 oameni pe locul 2 de pe univers .Purifieru n-a nimerit la atac sau il tii la cutie pentru altcineva ? Sunt invidios pe valoarea ta ca si jucator. Fabulos. $$ Sarcasm off $$



    In alte linii mari , bombonel e principalul vinovat pentru hitul asta .
    Meritul se cuvine de drept echipei punisher (Executie , retur , MD) , subliniez asta , care a facut toata treaba , si primesc bile albe la impresie artistica .


    Iar in ultimul rand , inainte sa apara discutii de push sau ceva , trebuie subliniat faptul ca e un hit corect , pe merit , si daca ar mai fi nimerit si titlul corect ( MD , nu acs ) , poate primeati si niste cupoane pentru primul MD. Dar asta e. Brava :bday:


    Grija un pic la limbaj.
    MotanuD

  • [align=center]Hulala !! Si nu ma refer la frisca :lol:
    Foarte frumos hitul :beer:
    Nu-mi place echipa .. prea multi din top 10 :doofy:
    Dar oricum ce conteaza ? :lol:
    Ru Bombonel .. chiar m-am mirat cand am vazut ca ai picat si asteptam sa vad cine a fost vinovatul , nu ma asteptam sa vad asta.. :(
    Mult noroc pe viitor
    :stick:

  • Himera e un noob care e in top datorita avansului urias pe care la avut la inceputul unv
    cand a pompat DM cu tona.In'afara de DM nu prea exista skill la domnu rimelat.
    Totusi sunt surprins de faptul ca ancients au venit si ei cu tine in atac,foamea asta mare
    si dorinta de a aparea pe forum va face sa luati parte la unele lucruri care
    mai tarziu o sa se intample si voua.
    In rest :-@


    RU George


    Carl von Clausewitz'' wrote:

    Războiul este o continuare a politicii prin alte mijloace.

  • @ harker: conteaza intai caracterul ???? care caracter mah ??? faptul ca mi-a facut o paguba de 100 k + pct , in momentul in care noi aveam PNA???? am trecut cu vederea , l-am atentionat , l-ati atentionat si voi dar degeaba ..... el a continuat.....despre ce caracter vorbim ???? m-a spart si pentru asta m-am razbunat !
    m-am saturat de povestile voastre nemuritoare , ca vorbiti cu el , ca l-ati lamurit , ca nu mai spioneaza nu nimic.
    nu cred ca vrei sa ma ai ca si inamic , dar daca asta vrei asa sa fie....dar tare ma tem ca inafara de faptul ca o sa-mi trimiteti rachete la kilogram si imi doborati satelitii , ma indoiesc ca o sa faceti mai mult de atat.


    RU / Glotr Bombonel !
    si felicitari pentru atitudine si fair-play!

  • Clar.
    Ti-am explicat si cu alte ocazii , si am subliniat si acuma care e pozitia mea . Nu ma refeream la tine ca si caracter/mentalitate de joc , si stii asta, ci la el. Si amenintarea directa si imediata nu vine de la mine , nici de la Jedi .
    O singura luna ai , si aia nici foarte departe de unde a cazut bombonel. Crezi ca e exclus sa patesti aceeasi poveste ?

  • :censored:
    by Legendary


    - Ban: multi-account.
    I. Conturi


    Fiecare utilizator poate înregistra un singur cont. Singurele excepții vor fi permise numai de către Administratorii și Super Moderatorii Forumului. Înregistrarea mai
    multor conturi fără aprobare va duce la suspendarea permanentă a tuturor conturilor pe forum.
    Înregistrarea excesiva de conturi pe forum poate duce la o suspendare a conturilor din joc sau IRC.


    Dacă două sau mai multe conturi de pe forum sunt accesate ocazional sau permanent de pe aceași rețea (același IP/router) unul dintre Administratorii sau Super Moderatorii Forumului trebuie anunțat, fără nici o excepție. Nerespectarea acestei reguli va duce la suspendarea permanentă a tuturor conturilor.
    Mao

  • @ Harker


    Da man, răzbunare. V-am zis că mă bag dacă se se decide să se răzbune. :)
    Pact cu diavolu', eh..
    Nu ne-a plăcut cum a procedat Bombonel și am ales sa ne răzbunăm.


    @ Bombonel


    Felicitări pentru fair-play și GLIRL. :)

    [align=center][font='comic sans ms'][size=12]
    [b]"Give a man a horse he can ride,
    Give a man a boat he can sail;
    And his rank and wealth, his strength and health
    On sea nor shore shall fail."


    [color=red](James Thomson)

  • :hi: Tin sa multumesc baietilor: Kely si Spyderboy pentru participare. Felicictari Bombonel pentru fairplay si GLOTR!
    Cat despre dumneata Domnule Harker, nu prea stiu ce sa zic. :lol: Spui de unii si de altii ca or sa pateasca la fel, ca s-au aliat cu dusmanul, dar tu cu ce ti-ai ajutat colegul de alianta azi? Stam azi in timpul atacului cu lanxul pe el si vedeam cum te-ai aruncat tu cu 250 de distrugatoare apoi cu vreo 2800 aproximativ de VU in parare SAL, dupa care ai retras rapid si ti-a luat locul colegul tau de alianta Johny; baga el full flota dupa care retrage si el cand realizeaza ca ACS-ul de 59k nave aveau sa il faca si pe el CR... si uite asa alianta JEDI demonstreaza ca nu sunt o alianta cand vine vorba de aprarea unui coleg aflat in impas!


    Si drept urmare Bombonel s-a vazut nevoit sa iasa din marele JEDI pentru a nu face de ras alianta sau mai de graba pentru a nu se face el de ras cu o alianta care nu il ajuta la nevoie!
    Probabil ca o sa imi iau un warn pentru acest post dar asta e adevarul!
    Cat despre" @ Mirage : LOL . :lol: "... nu vad de ce .. daca nu postez zi de zi pe forum asta nu insemna ca sunt NO NAME. Am fost acolo pentru colegul de alianta cand a avut nevoie si asta e tot ce conteaza .. fata de altii si se stiu ei care!



    Si e ovorba din batrani care spune " Cine rade la urma rade mai bine!" deci ciocul mic si joc de glezne!

  • profit +1
    razbunare +1
    ego +1


    onoare -1
    respect -1
    numele aliantei -1


    Deci v-ati facut flota ca sa-l spargeti pe Himera ca v-a dat la sateliti, dar intre timp ati preferat sa fiti de aceeasi parte cu el pentru ca puteti sa-l spargeti cand vrei voi (nu kely ? ) si pe bombonel nu puteati


    Kely : "nu avem nevoie de nimeni sa-l spargem pe himera sau pe bombonel"
    Spyder : "nu zbor cu ala ( aka bombonel ) dupa ce mi-a spart colegul"


    kely si spyder : asta da echipa si alianta, ajung sa fiu sunat de altii despre ce faceti voi.


    ce sa mai zic baieti ?





    @ mentorita : esti cam afk de la jocul asta (nu de pe forum ), asa ca, te rog, abtine-te
    Bombonel era iesit din jedi de aproape 24 de ore inainte de MD :)


    @ himera : onoare lipsa de asemenea, incepi universul cu gura mare spunand ca nu o sa ai odihna pana cand nu il spargi pe kely ca nu are coloana vertebrala. ei bine ai demonstrat ca nici tu nu ai. prieteni noi ? ceva ceva ?







    Ru Bombonel. Cum ti-am spus si prin PM, nu doar ca ti-ai meritat-o din plin, dar ai si cerut-o cu insistenta. sper sa nu te lasi totusi de joc. Glotr

  • Bine Domnu' Achi .. cum zici tu... nu sunt genul care sa ma contrazic pentru ca nu are sens... cine vrea sa inteleaga esentialul il intelege.. si apropo.. ca si contraargument: daca tot zici ca Bombonel era "out of" Jedi cand s-a desfasurat MD si atacul .. tentativa de aprare SAL facuta de Domnul Harker si Johny ce a vrut sa fie, un fel de "atentie lupul la oi " ? :lol:

  • tentativa de aprare SAL facuta de Domnul Harker si Johny ce a vrut sa fie, un fel de "atentie lupul la oi " ? :lol:

    A fost tentativa de a-l opri pe himera, dar cand s-au observat inca 2 razboinici pe langa el, era clar : da-i pace

  • :D
    Asa sunt eu mai nesimtit , toata lumea ma stie ca nu ajut colegii . Si m-am gandit ca la ce sa pun eu aparare pe bombonel , da-l in trandafir.


    Revenind la lucruri mai serioase , noi ce crezi ca faceam cu 2 ore inainte de impact pe skype ? Iar daca fortele ar fi fost mai balansate , si oricare 2 dintre voi erati scosi din ecuatie , nu intrati pe flota lui bombonel nici in 1000 de ani . Eu am pus dessyii atunci ( Din cauza motoarelor ruginite si vechi cu care sunt dotate ) si am fost primul care am zis da , hai sa punem aparare cand simula Mac si tot suna in stanga si in dreapta.
    JEDI nu demonstreaza nimic / demonstreaza ceva --- > prin chestia asta , unu la mana bombonel nu era jedi si se anunta-se ca face o pauza de o saptamana cu o zi inainte si era iesit pe termen nedeterminat.
    doi la mana , JEDI e pe primul loc la ninjauri pe universul nekkar , pe colegi de alianta sau straini .
    SI acuma punctul de baraj . Era imposibila orice combinatie pe aparare la flota voastra. Sincer ,recunosc asta. Erau vreo cateva variante dar nimic in limita timpului.
    Acuma domnisoara mentorita * sau doamna daca preferi* Daca veneau aproximativ 1.3-1.5 m flota grea spre cele 200-300 k + 10,20 k aparare sa presupunem , cand esti in criza de timp , de gaz , lumea inca are fs facut , sau sunt prea departe , cui ii cereai tu ajutor ?
    Ati prins o ocazie unica , care a fost fructifica in directia dorita de voi nu de altii. Daca erai tu si himera pe atac si te trezeai cu retur de la Ancients /JEDI/SGC ? Sau full flote pe Himera pe retur ? Ce mai era ?


    ACuma ca si idee generala , nu are relevanta ultimul paragraf , ideea pe care trebuie sa o intelegi este ca intr-o situatie imposibila , trebuie sa reactionezi clar , prompt , si in cel mai bun mod de cuviinta. Ori situatia asta era imposibila din toate punctele de vedere , Ori bombonel stie ca am incercat , si orice alt rezultat in afara de cel de mai sus , insemna o pierdere mai mare.


    Si sincer , chiar daca postezi sau nu , sau daca ataci sau nu in joc ( ma doare in cot ) inca nu am auzit pe nimeni sa afirme cu glass tare pe Nekkar " Mama ce ma tem de Mirage " , " Ce buna e mirage ( la joc ) " sau
    " Mirage e trasa in jos de Himera , ca ar face si ea mai multe" . Idei de astea. La o adica , nici nu m-ar interesa de fapt si de drept , deoarece sunt prin zona lui Achi ca si perceptie a jucatorului din spatele numelui Mirage.

    No ofense . Iar de ras la urma ? Ei bine , daca e sa cad , cad . Dar voi cadea pe greseala mea , sau pe norocu vostru. Norocu .si nu skilul. Ca nu ma impresioneaza nimic de pe nekkar in punctul de fata.
    Sa ma astept sa imi dati si mie luna jos :raspa: ?








    De ce deviezi thread-ul inspre atacuri la persoana?
    Avertisment.
    MotanuD

  • @ mentorita : esti cam afk de la jocul asta (nu de pe forum ), asa ca, te rog, abtine-te
    Bombonel era iesit din jedi de aproape 24 de ore inainte de MD

    Legat de aceasta afirmatie.. nu pot sa spun decat ca unii dintre noi au si RL si uneori joburile ocupa mult mai mult timp decat ne-am dori! Cand ai pe mana vietile oamenilor , mai degraba iti permiti sa joci Ogame de fun si placere si sa salvezi oamenii decat sa te "dai mare si tare" cu ce flote ai mai spart in timp ce altii mor in jurul tau! Nu judeca oamenii dupa "prezenta" la joc ... daca nu sunt 100% prezenti nu inseamna nici ca sunt noobi nici ca nu au dreptul sa isi spuna parerea .. traim intr-o tara libera, democratica si avem dreptul la libera exprimare. In 1989 s-a terminat dictatura draga Achi! Dar poate tu nu erai nascut atunci!


    Idee corecta, dar e in afara subiectului thread-ului.
    MotanuD

  • Toti au un RL, ce faci in rl sau cat timp petreci in joc, nu ma intereseaza, nimeni nu poate fi foarte bun sau nu are timp sa fie foarte bun in toate, asa ca unde nu stim sau nu ne pricepem hai sa ne abtinem, la asta te-am invitat :)
    eu nu judec oamenii dupa absenta lor, ci dupa rezultatele prezentei lor :)
    iar despre parerea ta, poti sa zici orice vrei tu, w/e :raspa:


    Offtopic.
    MotanuD

  • Sunt unele situati care nu pot fi evitate,iar aici flota atacatoare era superioara numerica
    dar pacat ca cei din spate nu prea au idee cu ce se mananca jocul.
    Ati reusit sa il spargeti....felicitari......dar faptul ca ati lansat
    toata flota intr-o singura formatie e jalnic,imi pare rau ca aici joc ca miner
    ca un retur era joaca de copil.
    Totusi sa nu credeti ca o sa dureze prea mult victoria voastra,eu l-am sfatui pe bombonel
    sa creasca minele ca sa poata recupera mai rapid in caz ca e spart.
    Iar acum eu o sa il ajut cu resurse pana o sa refaca flota.


    Carl von Clausewitz'' wrote:

    Războiul este o continuare a politicii prin alte mijloace.


  • Nu am lansat dintr-o bucată, niciunu.
    Motivul îl știe moderatorul.. era prea lungă postarea :)
    Cât despre hit.. dacă nu se lasă, poate reface, acum are lună din nou..
    I-a fost spartă și redată după hit. :)) GLOTR.

    [align=center][font='comic sans ms'][size=12]
    [b]"Give a man a horse he can ride,
    Give a man a boat he can sail;
    And his rank and wealth, his strength and health
    On sea nor shore shall fail."


    [color=red](James Thomson)

  • Nu am lansat dintr-o bucată, niciunu.
    Motivul îl știe moderatorul.. era prea lungă postarea :)

    Da , asa e , nu au lansat dintr-o bucata.
    Si e aiurea limita de 20k caractere pentru postul initial.
    Nu se poate ridica la 30-40 k , urmand ca restul comenturilor sa cada sub restrictia de 20 k caractere ? Cel mai urat lucru sa ciopartesti posturi.


    Offtopic.
    MotanuD

  • Felicit atacatorii pentru un top frumos, iar lui bombonel ii doresc refacere usoara.
    Prea multe comentarii aiurea la acest hit...de parca ca s-a deschis un ''free chat''.
    Sper moderatorii sa mai dea cu matura pe aici, ca s-a ridicat colbul deja pana-n panzele albe.


    We're all in the same game; just different levels.

    Dealing with the same hell; just different devils.



  • Va rog sa va mentineti la subiect si sa nu transformati thread-ul in atacuri - ce-i drept moderate - la persoana.


    Individul este una, jucatorul este doar proiectia in joc a individului. Un individ de exceptie poate foarte bine sa fie un jucator deplorabil. Si reciproc. Cu totii avem viata reala, puncte forte si puncte slabe. Si nu este cazul sa folosim asta ca subiect pentru atacuri pe forum.


    Putina decenta si intelegere este necesara aici. Sau altfel...

    UOB7Q6B.png



    axE: mai dar tu tot timpul esti gica contra
    Motanu: la cati pro sunt in jocul asta...


    Gusty: Știi ca nu insist pe ceva decât atunci când știu sigur ca am dreptate. Ulterior îmi dau seama ca am greșit și îmi cer scuze