Posts by Mentorita

Salut! Caut un cont pe Uni Taurus minim top 15-20 printre cei care s-au lasat de joc! Mentionez ca joc Ogame de aprox 9 ani, si am avut conturi de top 10 pe Nekkar, Mizar si Uni 1

Felicitari Ruth! Am citit comenturile...e de-a rasu-plansul! Hotul striga hotul. Ruth e un jucator care este top 1 pe mai multe Universuri , care joaca cinstit si munceste pt conturi, nu le cumpara si nu le imbunatateste cu boti de conturi suport , este banat "din greseala" pt ca unii nu au liniste si pt ca unii admini uita ca rolul lor este sa verifice plangerile nu sa isi ajute cu functia administrativa prietenii din joc. Din pacate domeniul RO din Ogame e la fel de corupt precum politica romaneasca. Dar iata ca exista si dreptate si banul a fost scos. Spor la reciclat flotele acuzatorilor Ruth!

Felicitari nu pot sa spun pt ca ai ales materialul versus o alianta care are potential uman atat in RL cat si in joc. Poate totusi te gandesti sa repari aceasta eroare. Farmecul jocului nu sta in push-uri..se leaga relatii, prietenii, rivalitati...e fun, daca joci real si cinstit. Nu am facut push in 10 ani de Ogame..am muncit pt fiecare cont pe care am jucat. Poate nu sunt un jucator de top, dar decat sa fiu in top asa, mai bine ca mine!

Baloo, vorbesti in necunostinta de cauza! Ai vazut tu ca nu am bagat vmode? M-ai urmarit cumva sa imi vezi activitatea sa vezi daca sunt vmode sau nu? Asta e jocul , pierzi, castigi, dar una e sa acuzi cand esti direct implicat si alta e sa te arunci ca musca in lapte sa comentezi ca sa fii pe forum si tu remarcat ca ai zis ceva! E treaba mea ce fac pe contul meu, cand bag vmode si cand nu.. by the way, vmode am scos ieri dimineata.. dar nu tb sa iti dau tie explicatii!
    Mai bine intrdaba pe Sharky de ce nu a avut curaj sa lanseze pe mine ieri cand erau toti colegii mei off vmode? Pt ca nu e in stare sa atace un jucator decat daca il stie fara "spate" ar fi fost clar luat pe retur si ar fi pierdut tot! Si chiar si asa, de frica de a fi surprins a retras follow-upurile date oricum aiurea!

NB: Da Sharky, am bagat vmode dupa atac pt ca la mine nu are cine sa stea on pe TeamViewer sa imi faca activitate si sa imi joace contul, eu joc cinstit! Cand pot joc, cand nu , nu!
    Spy de ce a bagat v-mode? Vineri de ce a iesit din alianta? Ce ai face daca Vineri, Squaker si toti prietenii tai cu flote ar renunta? Ai mai ramane activ sa te dovedeasca orice noob asa cum ai fost dovedit saptamana trecuta de o echipa adunata peste noapte, cu suma flotelor mai mica si cu puterea de a merge pe retur pe oricare dintre noi?
    Sunteti penibili cu V-mode-ul ala, la cat de mult ati fost off, si daca era cooldown 6h tot ajungeati pe forum la cat de multe ore ati fost off si tu Sharky si Squaker!

- Double post

Avertisment verbal
    Mao

Da, ati spart o flota maricica dar nu pot sa va felicit, ati angrenat in atac niste forte mult prea mari si negandite, nu ati luat deloc in calcul ca atacul putea avea mai putine pierderi din partea voastra daca tineati cont de la inceput ca Beast e v-mode, Bisturi e v-mode si ca Bibas a stat mult prea mult azinoapte si FS-ul lui nu avea cum sa ajunga in timp util cat sa muscati din pumni plangad dupa flote! Dar e de tinut cont de faptul ca jucati cu activitate non-stop toata noaptea si ... ca din 5 jucatori care ati fost azi-noapte on .. poate doar 2 au stat treji si ati jucat cu Team Viewer.. e mai mizerabil decat "jocul cu Vmode " cum spuneti voi, e clar ca din asta se intelege ca aveti acces la toate flotele prietenilor vostri prin Remote Control! RU mie, pt ca voi reface cu siguranta! Sharky , nu am inteles atacul ala pe luna... pt ce a venit? Si ai mai trimis si de pe contul lui Spy atac pe luna si planeta fapt ce dovedeste ca a fost n atac dat la repezeala, in baza V-mode-urilor colegilor mei ca sa demonstrezi ca poti! Nici macar nu ai avut curaj sa le lasi sa se finalizeze, ai retras , ceea ce dovedeste frica de un atac lansat negandit! Deaceea aici nu apar follow-up-uri ! Asa de greu e sa iti dai seama ca Alexandr nu ar fi venit singur in SAL ca sa se izbeasca de trisori? Dar deh.. cum spuneam mai deunazi, unii dintre noi au si viata reala si cand joaca Ogame, joaca Ogame, nu bambilici!

- Acuze fara probe?
    Avertisment verbal
    Mao

Asa este, Sharky, nu am scos vmode decat de cateva ori de cand s-a produs fuziunea pe Uni 1, si asta dupa o perioada de aprox 1 luna sau 2 de activitate cu FS fara vmode ( daca erai atat de atent la activitatea mea ai fi vazut ca am mai stat si off vmode o vreme cu FS normal) , dar asta e pb mea... in RL s-au produs niste schimbari care mi-au limitat ff mult timpul de joc... familie, 2 copii mici de 1 si 3 ani si un job care necesita multa munca si implicare ( nu pot sa ii spun pacientului la spital : "nu pot sa iti ascult plangerile si dorintele pt ca tb sa dau atac sau sa fac FS") . Asta este, unii dintre noi mai au si VIATA , nu doar Ogame. Joc cum pot si e treaba mea ce fac cu viata si jocul. Stiu ca e greu sa accepti o asemenea pierdere, dar iata ca in univers mai sunt si alti oameni care au RL si care reusesc sa puna de un atac frumos in timpul lor liber limitat. RU sau GLITRL... cum vrei tu! Am inteles si eu faptul ca te-ai bazat ca nici unul dintre noi singur nu te-ar fi putut "face" ca sa zic asa, dar totusi nu ai luat in calcul ca in vietile noastre ocupate s-ar putea sa gasim o zi in care sa fim liberi toti si sa ai surprize... asta este jocul ... il accepti asa cum e sau nu si iti vezi de Viata! Toti peierdem mai devreme sau mai tarziu cate ceva, oricat de bun ai fi sau am fi noi , greseala e omeneasca si oricare din noi poate fi in locul tau. Daca nu reusesti sa accepti ca jocul e joc si in joc mai si pierzi nu e ok

Eu nu pot decat sa va multumesc ca am avut ocazia sa zbor alaturi de voi baieti intr-un atac de amploare! Imi aduce aminte de vremea "Andromedei" si de flotele de atunci cand 2 mai mari ai universului au incheiat socoteala cu Ogame: Razvan, Silencer..
    Poate ca nu ma voi ridica niciodata la nivelul lor de gamming pt ca e f greu sa te ocupi si de pacienti si de familie cu 2 copii prescolari si de Ogame in acelasi timp, dar voi fi mereu alaturi de prieteni la nevoie cand e necesar ajutorul meu! Va multumesc inca odata si sper sa ne mai "aventuram " si alta data sa mai facem SAL.

oferta este inca valabila, inclusiv pt orice jucator din alt Univers nu neaparat Mizar. In cazul in care jucati pe alt univ imi puteti scrie pe privat pt detalii si discutii.

Dau cont pe Universul Mizar pt un jucator experimentat de nivel de joc mediu - inalt. Contul este in top general pozitia 52, pozitia 71 top eco si pozitia 12 top militar.
    Pentru doritori ma puteti contacta in joc pe numele Taifun pentru a discuta detalii.

Povestea e lunga dar e povestea celor 9 ani de Ogame, a prieteniei, ambitiei si perseverentei! Sunt onorata ca am zburat alaturi de tine Beast! Imi pare rau ca nu am reusit sa fiu suficient de pregatita cu gazul pt a termina lupta ca si castigator si nu egal si deasemenea ca nu am reusit sa obtin gazul necesar suficient de repede pt a recolta mai mult! Nu am idee daca este cel mai mare TD din Ogame RO dar cu siguranta e cel mai mare realizat de noi!
    Refacere usoara Justme sau bafta in RL!

Salut! Sunt Deea (Mirage) ... nu stiu daca iti mai amintesti demine ai jucat cu mine in ally pe Nekkar! <span style="background-color: rgb(201, 215, 241);">Da-mi mesaj privat si iti dau detalii despre cont!!

Asa parca afirmati pe forum din ce imi aduc aminte : "a bagat Mi si de aceea.....bla,bla"
    Ati pierdut cumva inspiratia pentru a dezvolta o strategie ?

Mac -Leod ceea ce spui tu aici nu are nici o legatura cu ceea ce reclamam noi in acest topic... ce treaba are strategia de joc cu acest topic si versiunea 6? Ori acum ce facem aici ne revarsam frustrarile in comenturi inutile?

E simplu de spus.. dar cei care au investit timp si bani in jocul asta nu au nici un drept de a alege ce vor? chiar asa de prosti suntem noi romanii incat trebuie sa inghitim orice ni se da? si apoi cum poti ca reprezentant al GF , sa ai aceasta atitudine: " daca iti convine bine daca nu pleaca" ?? asta e modul in care atrageti jucatorii? Jalnic!!!

Fara suparare dar era mai buna versiunea anterioara! Tb sa tineti cont ca toti, sau cel putin 90% din jucatori folosesc AGO.. si sincer versiunea asta nu aduce nimic deosebit ca sa ne faca sa renuntam la AGO.. decat ca arata ca un joc de copii de 10 ani.. multe ferestre mute culori si utilitate 0 (ZERO). Dupa ce ca univ noi duc lipsa de jucatori, or sa fie si mai putini odata cu implementarea acestei versiuni. Cred ca era mai corect daca se implementa aceasta versiune in urma unui vot. In felul asta se vedea clar cine e si cine nu de acord cu ea. :object:

Nu generaliza... daca ai prins o flota la sol nu inseamna ca toti suntem ferme.. sa iti amintesc ca din alianta asta sunt cel putin 5 jucatori pe care nu ai reusit sa ii prinzi... si nici nu vei reusi fara mass-MD .. asta garantat... sau cum am spus mai devreme poate sa fie doar ghinionul nostru sa atacam un cont suport de-al tau si sa ne dai retur .. daca ati juca cinstit si fara o mie de alarme pe joc as spune ca sunteti "Dumnezeii" universului.. dar pana veti ajunge sa jucati corect sunteti doar niste laudarosi.

:arrow: Warn
    Trolling- Daca tu crezi ca se incalca regulamentul jocului
    si poti sustine ceea ce spui te rog sa deschizi un TICKET ...discutiile
    de genul asta nu-si au rostul pe forum!
    Ahilles

Glotr Himera! Pacat ca ai adormit cu flota la sol sau mai stiu eu ce ai facut.. oricum citand pe Syder "Dumnezeii " universului nu pot face un atac de top decat daca adormim cu flota la sol sau retururi pe conturile lor de suport :))))))) ah si sa nu uitam MD-uri pe 5 luni odata ca e greu sa urmarim jucatorul sa stim exact unde isi tine flota. Ghinion ca de multe ori cand se sparg flotele se refac lunile! :))))

~Avertisment~
    Flaming- Comentariul tau instiga la trolling!
    Ahilles