In amintirea lui Cristian/Naitsirc

  • Salutare tuturor.Am deschis acest topic pentru bunul meu prieten care a decedat in urma cu 1 an si jumate.Din pacate,din cate stiti majoritatea el a murit in urma unei operatii de transfer de celule stem.Se lupta de cativa ani cu cancerul.Pe atunci,inaintea operatiei pe care urma sa o aiba aveam vesti bune,justifica faptul ca se simte mai bine si chiar eram optimisti ca o sa-si revina,dar realitatea a batut filmul.Astazi,13 ianuarie 2015 ar fi implinit 21 de ani.Cu ocazia aceasta as dori sa-i multumesc inca o data pentru cei cativa ani petrecuti alaturi de el,jucand ogame pana dimineata,razand la telefon,amintindu-ne de micile patanii prin care am trecut.Inca imi e greu sa cred ca s-a dus pe lumea cealalta,sper ca e bine acolo si ne vegheaza pe toti.A plecat mult prea devreme,la o varsta frageda si a luptat pana la sfarsit ceea ce poate fi o invatatura pentru fiecare dintre noi,niciodata sa nu ne dam batuti,indiferent de soarta noastra.
    Imi e dor de tine,Cristiane!!!

  • Sa-i fie tarana usoara!
    Dumnezeu sa-l ierte!


    [align=center]

    [/align] [align=center][img]https://dl.dropboxusercontent.com/content_link/XugqlFwq2Nd7Us3oRt0ejVqdNf4UoY6yUpes507IoPUhiT1OpEHRGF5RypuJxcYP/file?dl=0&duc_id=oXjAKoeKFRS3ejWcIaRiz00VqDQa7o9AfDHKNeNRvDSfVBHFIuinSh6A5cDmFbAd&raw=1&size=640x480&size_mode=3[/img] [/align]
  • - Fie-i tarana usoara si Dumnezeu sa o aiba in paza lui!!!

    Arta războiului ne învață să ne bazăm nu pe probabilitatea ca inamicul să nu vină, ci pe propria noastră pregătire de ai primi; nu pe sansa de a nu ataca, ci mai degraba pe faptul ca ne-am facut pozitia neatinsa.


  • imi cer scuze de greseala
    Bogdan ..sa ne aduci aminte mereu daca mai uitam!

    :) A fost cel mai bun prieten al meu,si cam simteam nevoia sa aduc aminte de el.Cand cineva pleaca dintr-o comunitate dupa un timp e uitat,ceea ce nu e frumos.Si in plus,din punct de vedere etic si moral ar cam trebui sa mai aducem aminte si de persoanele care au jucat cu noi,au fost ca o familie pentru noi si care acum nu mai sunt printre noi.Corect?

  • aseara vorbeam cu Bogdan despre asta...buna initiativa man...RESPECT


    Cristi a fost unul dintre cei mai buni copii din lume,un prieten adevarat...nu am cuvinte sa il pot descrie...


    Dumnezeu sa il aiba in paza Sa si el sa vegheze asupra tuturor...



    cu riscul de a ma repeta...RESPECT pentru initiativa Bogdane...

  • La el ma gandeam si eu astazi Bogdanele.
    Si ma gandesc la el de cate ori intru pe forum sa vad ce dracii mai face lumea prin Ogame.


    Cu toata suferinta fizica pe care trebuia sa o indure, era un om extraordinar de demn, vesel, optimist, puternic, corect.


    De cate ori vad cata furie si ura este prin spatele unor postari de pe aici de pe forum, imi aduc aminte de el - pentru el jocul asta era locul unde putea rade cu prietenii, unde se putea relaxa, era mai mult decat un simplu "joc". Era refugiul unde putea fi un om normal.


    De ce v-am spus toate astea? Poate pentru unii dintre voi, jucatorii activi - va insemna ceva, poate va v-a face sa va ganditi de doua ori inainte sa aruncati cu insulte in stanga si in dreapta pe forum, poate o sa jucati cu mai multa "onoare", poate.... poate ca mai exista printre voi oameni precum Cristi, pentru care jocul este mai mult decat un joc.


    Cristi, dragule, odihneste-te in pace, prietenii nu te-au uitat !

  • Sa-i fie tarana usoara!
    Dumnezeu sa-l ierte!

    Jucatorul heruur iti spune urmatorul lucru:
    da Mihaita... cat de bine ma intelegi.... :))) Bravo... daca nu reciclam ma lasam de joc... dar am avut ambitia sa nu il las sa ia nimik.... cu pustoaica pe un picior, cu o mana invarteam o lingura in laptele ei (pregateam biberonul de seara fiindca nevasta-mea facea baie) si cu cealalta mana pe shoarec.... l-am facut pe fraier... L-AM FACUT...

  • Dumnezeu să-l odihnească în pace!
    Frumos gest. :)

    [align=center][font='comic sans ms'][size=12]
    [b]"Give a man a horse he can ride,
    Give a man a boat he can sail;
    And his rank and wealth, his strength and health
    On sea nor shore shall fail."


    [color=red](James Thomson)

  • Redeschid acet topic pentru a ne reaminti de Cristian, copilu cu suflet mare care a plecat prea devreme dintre noi...


    Astazi 13,01,2016 Cristian trebuia sa implineasca frumoasa varsata de 22 de ani, dar din pacate el acum este un inger care vegheaza asupra oamenilor ce i-au fost alaturi.



    NU TE VOM UITA NICIODATA COPIL BUN CU SUFLETUL MARE !!!





    va rog sa nu imi sanctionati postarea!

  • Dumnezeu sa-l ierte si sa-l odihneasca in pace pe Cristian....la cei buni si tineri ,mereu vegheaza cate un inger si le va transmite gandurile bune din parte tuturor celor care l-au cunoscut dar si celor care nu l-au cunoscut.
    Eu unu nu l-am cunoscut dar am colegi si prieteni care l-au cunoscut si am inteles ca a fost un baiat super bun si cuminte.
    inca o data Dumnezeu sa-l odihneasca in pace.


    PS
    esti un om cu suflet mare Bogdan
    felicitari pentru initiativa

  • Nu l-am cunoscut personal, dar nu pot sa nu ma intristez cand aud ca inca un tanar (chiar mult prea tanar) a plecat dintre noi, lasand in urma doar rani adanci si regrete...
    Dumnezeu Sa-l odihneasca in lumea celor drepti!