BoMbONel[ F - D ] -vs- Sorin [Gods] & Booom[Gods] ~(TP: 1,28 G)

  • Quote

    O incercare de ninja esuata . Am vazut pe spionaj la booom ca nu mai avea crucisatoarele, interceptoarele si navele de razboi acasa si am devenit sigur ca a venit in aparare sal la Sorin. Eu am intarziat undeva la 3 minute atacul, si am reusit sa vad apararea sal. Insa, in cele 5 spionaje date pana la impact, am observat ca pe luna lui Sorin au mai ramas doar navele de mai jos, si am presupus ca e flota lui Boom. Ma risc si las atacul sa mearga, chiar daca era sansa ca Sorin sa retraga desfasurarea flotei si sa imi iau un ninja de toata frumusetea. Din tot cr-ul am reusit sa recoltez doar 78kk metal, asadar am iesit in pierdere cu 217kk. Satisfactia este ca am dat un top 10 frumos, si un adversar e jos. Glotr la amandoi



    ENJOY


    CUMPAR DEUTERIU




    BoMbONel -vs- Sorin & Booom


    Atacator BoMbONel

    Transportor mic........................... 6.100
    Vanator usor............................. 53.328
    Vanator greu................................ 200
    Crucisator............................... 16.573
    Battleship................................ 3.500
    Interceptor............................... 3.088



    -= V S =-



    Aparator Sorin



    Aparator Booom

    Crucisator............................... 10.648
    Battleship................................ 1.957
    Interceptor............................... 6.532



    - dupa lupta -




    Atacator BoMbONel
    Transportor mic..... 1.507 .....(pierdute: 4.593)
    Vanator usor....... 13.084 ....(pierdute: 40.244)
    Vanator greu........... 81 .......(pierdute: 119)
    Crucisator......... 12.759 .....(pierdute: 3.814)
    Battleship.......... 3.444 ........(pierdute: 56)
    Interceptor......... 3.082 .........(pierdute: 6)



    Aparator Sorin



    Aparator Booom
    Crucisator.............. 0 ....(pierdute: 10.648)
    Battleship.............. 0 .....(pierdute: 1.957)
    Interceptor............. 0 .....(pierdute: 6.532)



    Aparator Booom distrus.

    Atacatorul a castigat batalia!
    A capturat: 0 metal 0 cristal, si 0 deuteriu.


    Atacatorul a pierdut un total de 295.014.000 unitati.
    Aparatorul a pierdut un total de 981.432.000 unitati.
    La aceste coordonate spatiale acum plutesc 353.298.500 metal si 221.427.500 cristal.



    -= Rezultat =-
    (Presupunand ca atacatorul a luat debrisul..)
    Atacatorul castiga (-unitati pierdute): 279.712.000
    Atacatorul a pierdut un total de 295.014.000
    Aparatorul a pierdut un total de 981.432.000
    Total Damage: 1.276.446.000


    Bilant avansat
    Atacator lost.............gain...........diferenta
    209.612.000........353.298.500.........143.686.500
    77.684.000.........221.427.500.........143.743.500
    7.718.000....................0..........-7.718.000
    --------------------------------------------------
    Sumar: ................................279.712.000


    Aparator lost.............gain...........diferenta
    496.985.000..................0........-496.985.000
    365.171.000..................0........-365.171.000
    119.276.000..................0........-119.276.000
    --------------------------------------------------
    Sumar: ...............................-981.432.000



    Quote

    ,,Tommy: Imi place nuanta de roz "

  • Frumos bulan...dar explicati-ne si noua mai exact ce s-a intamplat...ca din cate stiu totul s-a petrecut pe luna lui sorin dar atat stiu...cel mai probabil e ca sorin ia facut "cheie" lui Booom...cu toate ca stiu ca sunt prieteni...oricum felicitari de atac si ru amandorura...frumoasa defilare de flote

    Nu confunda personalitatea mea cu atitudinea mea.
    Personalitatea mea sunt eu .
    Atitudinea mea depinde de cine eşti tu !

  • Frumos bulan...dar explicati-ne si noua mai exact ce s-a intamplat...ca din cate stiu totul s-a petrecut pe luna lui sorin dar atat stiu...cel mai probabil e ca sorin ia facut "cheie" lui Booom...cu toate ca stiu ca sunt prieteni...oricum felicitari de atac si ru amandorura...frumoasa defilare de flote


    Simplu...tantalaul de Sorin a ridicat flota iar booom si-a prins mainile-n gard.


    Toate flotele sa apeleze la Sorin cu incredere,


    Glotr la aman2.

    Berzelius wrote:

    Berzelius: trebuie sa o tai
    Squaker: nu o mai folosesti?

  • Dupa multe multe incercari am reusit intr-un final recuperarea parolei,mersii muga pentru cele 2 postari.
    Probabil ca sorin s-a asteptat ca Booom sa retraga apararea sal, asadar a trebuit sa ridice flota. Altfel nu imi explic ce s-a intamplat ! Oricum, sunt fericit de primul meu top 10 de peste 1kkk demage :X:X:X. :bye:

  • Palida satisfactie la asa paguba! Oricum felicirari!
    Dar ce s-a intamplat acolo frate?Sorin a incercat cumva sa faca desfasurare cu retragere pentru a te face sa continui atacul si a ratat retragere? :-??



    "Nu-ti fie teama ca inaintezi prea incet.Teme-te daca te opresti."

  • Au vrut sa faca mai mult decat sunt capabili, cam asta e explicatia.


    Refacere usoara !

    Quote




    Quote

    Inregistrat pe forum din: Monday, July 23rd 2007, 1:01am
    "Ca sa-ti dai seama ca esti prost, trebuie sa te duca mintea !"

  • rotfl Eu cred ca plangi bombonele rotfl cum sa fi fericit cand ai paguba asta? rotfl . Refacere usoara booom si astept si eu un coment de la unul din voi sa inteleg exact ce si cum:)

  • Deci...ca sa nu mai existe intrebari ce si cum....
    am ridicat flota ca prostul,crezand ca Booom retrage....am fazut ca facuse safty,dar nu cu 3 minute,ci cu 41 sec....Booom mi-a spus sa ii trimit mesaj ca sunt on,i-am trimis si am crezut ca i-a vazut flota lui Booom la mine in aparare si ca retrage....si am banuit,ca un prost ce am fost ca va retrage si Booom.....dar se pare ca m-am inselat :(
    Bombonel.....daca nu ridicam flota,erai prajit....
    Booom...imi pare rau...imi cer cele mai sincere scuze.... :(

    Succesul este înălţimea la care ricoşezi după ce te izbeşti de podea.

  • Felicitari bomboano de top 10 moral
    Bravo sorine ...frumos l-ai vandut pe booom !!!dupa o simulare cu toate flotele care ar fi trebuit sa fie implicate bombonel era ninja 99% iar sorin si booom cred ca aveau undeva la 500kk profit ...
    Asta e de acum booom ar trebuii sa fii mai atent in cine ai incredere chiar daca iti e coleg de alinta
    glotr bombonel si booom

    Gusty : "...impotentei de a juca..." morrrrrr

  • am ridicat flota ca prostul,crezand ca Booom retrage


    de ce ar fi retras????....nu esti logic!!!!

    Bombonel.....daca nu ridicam flota,erai prajit....


    oare???...iar gresesti....daca nu o ridicai retragea!!!!


    DACA RETRAGEAI DESFASURAREA ERA MANCAT....SI EU INCLIN SA CRED CA ASTA AI AVUT DE GAND DAR NU A IESIT



    rotfl Eu cred ca plangi bombonele rotfl cum sa fi fericit cand ai paguba asta?


    ARE PIERDERI PE JUMATATEA LUI BOOM...CU CARE CONCUREAZA AICI...DECI DE CE AR PLANGE???


    RU LA AMANDOI!!!


    ...NUMQVID DE DACIS AVDISTI?"
    (Horatius, Satire, II, 6, 53.)
    "...ce ai mai auzit despre daci?"


    JUPITER ...Pe saptamana : 556.862.040 Metal / 172.301.136 Crystal / 113.480.976 Deuterium
    "Surprinde-ti ficatul, bea niste apa" !

  • felicitari BoMbONel pentru top 10 si r.u. amandurora!

    rotfl Eu cred ca plangi bombonele rotfl cum sa fi fericit cand ai paguba asta? rotfl . Refacere usoara booom si astept si eu un coment de la unul din voi sa inteleg exact ce si cum:)


    stii tu treaba aia cu datul jos a celor din fata ta, era o vorba vehiculata de voi pe aici. recupereaza el in cateva zile ca doar nu se limiteaza el la aia 'verzi'.

  • exact cum a zis si Sorin mai inainte, greseala a fost a lui dar acuma asta e mergem inainte, flota se reface
    cat despre povestea spusa de bombonel cu intarziatu de 3 minute si cu alte 3 spionaje inainte e o poveste de adormit copii si cam atat
    el a avut un singur spionaj in care, nu bag mana-n foc dar foarte probabil, erau ambele flote acolo adica a mea si a lu sorin

  • memo - vezi verde prea mult...dar se intelege;)....cred ca maine are totul refacut nu?:)) numai mugadabumbu poate sa refaca in 2 zile=)). Daca faceam noi un atac dasta ..era clar nu exista profit si chestii de genul..asa ca dute la culcare ca prea mult verde strica.


    bombonel a avut bun simt si a dat PM nu a stat sa comenteze ca tine pe langa aici;) invata si tu...profesore rotfl


    Quote


    memo esti pe langa...dute la somn...te-ai stricat puternic acum

  • in sfarsit a cazut si Boom asta ca mi-a facut nopti albe cat am stat pe jupiter... si cand m-a prins m-a luat pe o amarata de desfasurare.



    ha.. nu mai sunt pe jupiter ca acum dadeam recompensa aia.... din nou.



    hai felicitari de top 10... am zis eu mai de mult ca muga va fi o revelatie pe universul asta dar vad ca vrea sa intarzie in a arata mai mult.. e mai lenes el de fel.


    SiriusRo rank 1: 30.07.2017 - 23.10.2018(fuziune).
    111 HOF (5 TOP 10 SOLO si 5 TOP 10 ACS).

  • memo - vezi verde prea mult...dar se intelege;)....cred ca maine are totul refacut nu?:)) numai mugadabumbu poate sa refaca in 2 zile=)). Daca faceam noi un atac dasta ..era clar nu exista profit si chestii de genul..asa ca dute la culcare ca prea mult verde strica.


    bombonel a avut bun simt si a dat PM nu a stat sa comenteze ca tine pe langa aici;) invata si tu...profesore rotfl


    am zis cateva zile dar se pare ca nici sa citesti nu stii, nu numai sa scrii. daca eu pierdeam 200mil, recuperam in mai putin de 4 zile, cu zero atacuri date. get good at the game!
    inca o data, felicitari & r.u.!

    p.s.: l3go, daca si cu parca...


  • daca nu stii al cui a fost atacul asta mai bine nu posta decat sa scoti perle pe gura.atacul a fost a lui bombonel,muga doar a postat.
    booom e pe locul 8 la flota iar bombonel pe 12 nu stiu care din ei plange mai mult la ora actuala.
    eu habar nu aveam pe cine ataca bombo.iar daca stiam i faceam un retur de zile mari si acum bombonel numai avea nici flota care i venea de la sorin & booom nici recuri jos nu avea ca erau trimise spre sorin.
    sorine ai comiso asta este ,booom reface ... :bye:

  • dak nu mai sunt in f - d asta nu inseamna k nu pot sa recunosc cand vad ceva frumos ...
    executat cu stil si perseverenta ...
    felicitari atacatorului ...
    nu intodeauna conteaza profitu ...
    sorin stai jos ai 4 ...
    R.u bombonel & booom :bye:

    [color=#ff0000][size=12] Gloria este trecătoare. Obscuritatea dăinuieşte la nesfârşit.