+ Mega Farm Mugadabumbu[F - D] -vs- Rev[PIDKY] ~(TP: 11,00 M)

  • Multumesc celor de la Gameforge ca au schimbat domeniul. Astfel, pentru o perioada sper sa nu mai functioneze programele ajutatoare.
    Atacul a fost dat pe 2 luni diferite la intervale de 1 ora. Dupa primul atac a avut o perioada activitate, si cum am vazut minutele, am si lansat pe urmatorul.
    Aparator, nu ai pierdut flota, dar ai pierdut resurse. Vacanta placuta , poate cand revii va functiona si OA-ul iar .


    Dedicat aliantei !





    Mugadabumbu -vs- Rev


    Atacator Mugadabumbu


    Transportor mic.......................... 11.333
    Interceptor................................. 300



    -= V S =-


    Aparator Rev


    Interceptor................................. 104



    - dupa lupta -




    Atacator Mugadabumbu
    Transportor mic.... 10.793 .......(pierdute: 540)
    Interceptor........... 300 .........(pierdute: 0)



    Aparator Rev
    Interceptor............. 0 .......(pierdute: 104)



    Aparator Rev distrus.


    Atacatorul a castigat batalia!
    A capturat: 24.880.642 metal 22.702.958 cristal, si 4.428.714 deuteriu.


    Atacatorul a pierdut un total de 2.160.000 unitati.
    Aparatorul a pierdut un total de 8.840.000 unitati.
    La aceste coordonate spatiale acum plutesc 2.100.000 metal si 2.620.000 cristal.




    -= Rezultat =-
    (Presupunand ca atacatorul a luat debrisul..)
    Atacatorul castiga (-unitati pierdute): 54.572.314
    Atacatorul a pierdut un total de 2.160.000
    Aparatorul a pierdut un total de 8.840.000
    Total Damage: 11.000.000


    -= Raidurile urmatoare =-
    2.091.183 metal 45.432.492 cristal si 13.924 deuteriu.


    Bilant avansat
    Atacator lost.............gain...........diferenta
    1.080.000...........29.071.825..........27.991.825
    1.080.000...........70.755.450..........69.675.450
    0....................4.442.638...........4.442.638
    --------------------------------------------------
    Sumar: ................................[b]102.109.913



    Sumar: .................................-8.840.000

    [/b]


    Quote

    ,,Tommy: Imi place nuanta de roz "

  • hai tu sa fii sanatos, eu nu m`am putut loga 3 ore . Primeam un msg aiurea. abia pe la 2:30 m`am putut loga si am ales weekendu asta sa stau in VM.

  • Rev..invata sa pierzi si lasa scuzele astea..penibile.Daca nu te'ai putut loga ...pt 3 ore..intrai de pe telefon,intrai pe irc si vb cu un GO,faceai ticket ca..iti face cineva sit,etc.. .Astea sunt niste scuze penibile ..ca sa te scoti.Te'a farmat ..asta e,nu trebuie sa plangi.
    Muga a pierdut ..mult mai mult..decat tine si nu a bagat VM,tu..instant=))
    Avea dreptate Muga...Multumim GF!
    Felicitari Muga si reface usoara la resurse,Rev.

    crow23tek ne spune:

    Quote

    miner nu inseamna ca joci , miner inseamna ca esti un om fara viata si fara ocupatie dependent de niste clickuri , nu e nicio satisfactie sa intri de 2 ori pe zi pe joc si sa dai 2 clickuri mai bine bei o bere te uiti la ceva interesant...


    Quote

    27.02.2015 23:18:20 Valent Draqshorul 14.07.2042 23:18:20 Incalcare T&C

  • cat crisatal ai putut sa capturezi, intr-o ora ai luat cristal cat am strans eu in 4 zile pentru astrofizica. Aici se vede diferenta dintre miner si fleeter.. fleteerul mereu are de castigat.


    Felicitari muga ai luat sa mai bagi la facut cateva intere.


    Rev invata sa pierzi, asta nu e o scuza, daca se intampla asa apareau mai multi jucatori pe forum care se plangeau cu aceiasi problema. In mare parte nu ai pierdut decat Resurse.


    SiriusRo rank 1: 30.07.2017 - 23.10.2018(fuziune).
    111 HOF (5 TOP 10 SOLO si 5 TOP 10 ACS).

  • Nu este mare paguba Rev ...revi ,bagi cateva farmuri si gata ^^ Alkolic aiurea le spui vezi ca si mugadabumbu a avut scuze la atacul precedent cand nu a reusit sa intre din cauza wireless-ului. Acum a avut el noroc. ^^ . Felicitari de captura mugadabumbule :bye:

  • cat crisatal ai putut sa capturezi, intr-o ora ai luat cristal cat am strans eu in 4 zile pentru astrofizica. Aici se vede diferenta dintre miner si fleeter.. fleteerul mereu are de castigat.


    Felicitari muga ai luat sa mai bagi la facut cateva intere.


    Rev invata sa pierzi, asta nu e o scuza, daca se intampla asa apareau mai multi jucatori pe forum care se plangeau cu aceiasi problema. In mare parte nu ai pierdut decat Resurse.


    Tu in 4 zile scoti 70 kk de crist??? 8|
    Felicitari Muga pt atac.

  • Quote

    Pff... :)) Xp, lansa'ne cu inforirile tale , dupa tine , faci 100kk deuteriu pe ora
    la cat bagi de la tine .... m'am lamurit deja ce fel de jucator esti ... oricum , revenind la hit
    Felicitari Muga !! la mai mai , orice farm pe PINKY e bun veni :D
    Glotr Rev, tu esti baiat bun ;)


    Quote

    P.S. pentru a tot stiutori:
    nu exista o flota bine facuta in ogame. flota care o trimiti in atac e ceea care distruge adversarul cu cat mai putine daune. verifica wiki ogame. Chiar eu am scris fraza asta.


    By Bagabontu


  • pai de fapt xp mi-a dovedit ca facea gazul ala atunci, omul care a fost inainte i-a lasat 42% boost timp de cateva luni. cu cristalul in schimb nu stiu...


    muga, vad ca recuperezi foarte bine pierderile alea cauzate de el, nu ca nu le-ai recuperat deja pana acum.
    rev, stai mereu la panda pe plantatiile altora dar la tine cine sa mai aiba grija daca nu tu?
    felicitari muga, la mai multe atacuri! ru nu cred ca e cazul la 100 bc dar vacanta placuta!

  • felicitari muga pt captura ...
    la mai multe si mai mari iti doresc ...
    rev ... nu e paguba res vin ele singure...
    :bye:

    [color=#ff0000][size=12] Gloria este trecătoare. Obscuritatea dăinuieşte la nesfârşit.

  • Quote

    cat crisatal ai putut sa capturezi, intr-o ora ai luat cristal cat am strans eu in 4 zile pentru astrofizica. Aici se vede diferenta dintre miner si fleeter.. fleteerul mereu are de castigat.


    Felicitari muga ai luat sa mai bagi la facut cateva intere.


    Rev invata sa pierzi, asta nu e o scuza, daca se intampla asa apareau mai multi jucatori pe forum care se plangeau cu aceiasi problema. In mare parte nu ai pierdut decat Resurse.


    xp delete posibil sa se fi referit ca a strans resursele alea si prin comerciant sau trade-uri ... a schimbat tot in cristal si posibil sa ii fi iesit in 4 zile...


    gen : un miner rank 31 de pe jupiter scoate cel putin : Per day : 16.000.000 Metal / 6.800.000 Crystal / 3.000.000 Deuterium


    deja sunt 27kk doar din productia de cristal


    20kk din productia de gaz daca schimba pe cel putin 1.5 rata (se poate mai bine la comerciant)


    30kk din productia de metal pe 4 zile daca schimba pe rata de 2-1


    deci e posibil, nu-l criticati degeaba :P


    rev... revina in forta !


    RU

  • subiectul acestui post Trebuie sa fie atacul lui muga asupra lui rev.. cei care aveti ceva cu mine va rog sa imi trimiteti PM.. nu trebuie acum sa stricam frumusetea hitului pe tema cat produc eu...


    Muga felicitari pentru atac si imi pare rau ca numele meu a ajuns sa iti strice hitul.


    zackey ai luat in calul ca deuteriul de la mine pleaca la rata 1,4 pentru cristal.


    productia pe o planeta ... alte 8 identice 1,495 M cristal pe zi.


    SiriusRo rank 1: 30.07.2017 - 23.10.2018(fuziune).
    111 HOF (5 TOP 10 SOLO si 5 TOP 10 ACS).

  • Ar fi interesant de auzit cum de sti tu Muga ca numai merg programele "ajutatoare" daca au schimbat domeniul.Garantat multi jucataori nu stiu cum functioneaza acest OA despre care vorbesti...dar vad ca tu esti la curent cu toate modificarile.


    de felicitari nu e cazu...asa ca RU Rev :bye:

  • nu cunosc personal atacatorul si aparatorul dar trebuie sa postez!!
    credeti ca altceva nu avem de facut decit sa stam noptile pe telefon daca nu mesrge netul pe calc sau sa dam fuga noaptea la ora 3 la un internet cafe daca mai este vreunul??????????????????
    felicitari pt atac Muga si Rev hai cu refacerea
    stai voi noptile pe joc pina nu mai puteti
    rev tata baga vm si odihna.sunt alti LILIECI care joaca noaptea SI LOR LE DORESC SPOR LA JOC :bye:

  • Ar fi interesant de auzit cum de sti tu Muga ca numai merg programele "ajutatoare" daca au schimbat domeniul


    SIMPLU...


    Si eu am observat pe Io minute si chiar inactivitate pt prima data la cativa jucatori care tot timpul au activitate....(chiar si cand au fost banati au avut activitate non stop 23 de ore....si nu vorbesc aiurea...am printuri cu treaba asta...)


    E frustant...asa ca-l inteleg pe Muga



    DESPRE HIT CE-AR MAI FI DE ZIS????....SA INVESTESTI RESURSELE CU CAP!!!!...BRAVO


    ...NUMQVID DE DACIS AVDISTI?"
    (Horatius, Satire, II, 6, 53.)
    "...ce ai mai auzit despre daci?"


    JUPITER ...Pe saptamana : 556.862.040 Metal / 172.301.136 Crystal / 113.480.976 Deuterium
    "Surprinde-ti ficatul, bea niste apa" !

  • Ok, am sa va rog din acest moment sa renuntati in a instiga la trolling, spam, off-topic ... Intelegeti voi.
    Am primit o serie de report-uri "imperecheate" daca pot sa zic asa, de la unii dintre voi asa ca nu vad rostul de a va mai ataca atat.
    Ca un "troller" adevarat, bineinteles ca iti doresti ca toata lumea sa-ti vada postarea si sa nu faci acest lucru in cadrul privat insa va anunt ca daca nu incetati am sa aplic regulamentul fara nici un alt avertisment.
    Nu ma faceti sa dau primul Warn aiurea...


    O zi buna !

  • Ar fi interesant de auzit cum de sti tu Muga ca numai merg programele "ajutatoare" daca au schimbat domeniul.Garantat multi jucataori nu stiu cum functioneaza acest OA despre care vorbesti...dar vad ca tu esti la curent cu toate modificarile.


    de felicitari nu e cazu...asa ca RU Rev :bye:

    Ar fi si mai interesant daca te-as informa ca este inutil sa te ascunzi dupa un alt username si este si ilegal sa faci asta ... pe mine nu ma intereseaza cine esti dar poate intereseaza pe vreun G.O. , S.G.O. e.t.c.
    Oricum raspunsul este foarte simplu exista jucatori care au activitate non-stop sau care dupa orice spionaj se logheaza desi n-au intrat pe cont de 24h ... ieri s-a stricat "jmecheria " . Nu inteleg ce vreti sa demonstrati din moment ce nu sunteti in stare sa jucati corect - sa fie cumva dorinta de a aparea pe forum cu orice pret ??
    Felicitari Gabi , r.u. aparator !

  • nu joc pe acest univers dar urmaresc ultimele stiri de pe mai toate universurile,asa ca am ramas surprins cand am vazut un megafarm din partea celui care acum cateva zile a aratat cat de mare jucator este luand ninja,felicirari ptr acest mega farm si la mai mari si multe,ai avut dreptate cand ai spus ca vei recupera usor acea flota distrusa,aparator pot sa-ti spun mai multa atentie,dar am si o intrebare ptr tine-unde iti erau transportoarele?ai pierdut o groza de resurse si nu se pare ca esti suparat?
    dar ce pot sa spun:refacere usoara si astept data viitoare cand o sa aduni resurse multe sa vedem un nou super farm pe tine poate de la acelasi jucator :lol: