Discutii despre Cronica unor hofuri..ratate.

  • Superfain facut articolul! Multumim pentru aceste informatii edificatoare!
    @Seth: CITRO este RSO Leader pentru ca este capabil si stie limba romana! Frumos inca odata articolul! Mi-e mai clara scena uni2 acum!

  • Articolul este foarte frumos, dar nu clarifica nimic din ceea ce e mai important
    -------
    Revenind la ultimele lovituri din Uni2,
    eu unu vreau sa vad calculele alea pe care ziceai ca ni le arati :D povestea loviturii asupra lui seth cred ca e cea mai interesanta :) ... ar fi frumos un articol mai detaliat despre ea dupa parerea mea ... cum a fost reusita lovitura etc chestii dastea daca intelegi :)
    Nu tin nici cu Empire nici cu Corsarii, dar curiozitatea ma omoara, iar aceste lucruri chiar trebuie clarificate.
    Sau poate ca Adrian chiar are dreptate asupra punctelor pe care le-a enumerat la comentarii si chiar a fost un ajutor de sus :D

    The post was edited 2 times, last by TigerD ().

  • Quote

    Originally posted by EuRopeanu

    @Seth: CITRO este RSO Leader pentru ca este capabil si stie limba romana!


    Serios ?


    Altfel articolul este bun.

    UOB7Q6B.png



    axE: mai dar tu tot timpul esti gica contra
    Motanu: la cati pro sunt in jocul asta...


    Gusty: Știi ca nu insist pe ceva decât atunci când știu sigur ca am dreptate. Ulterior îmi dau seama ca am greșit și îmi cer scuze



  • Solicita pe altcineva sa te invete cum sa folosesti un convertor..asta daca vrei sa vezi calcule. Si invata sa citesti in totalitate un articol. Asta o sa te ajute sa intelegi mai bine si sa nu mai ceri explicatii.
    Raman la parerea ca faci spam atat la mine cat si la Adriana pur si simpu din rautate.

  • Interesant raportul, dar nu imi dau seama cum cei din EMPIRE am stiut locul de unde a fost lansata flota si viteza cu care a fost trimisa aceasta. Daca lamuresti aceste lucruri totul este Ok si va putem considera niste profesionisti adevarati...;)

  • raportul e fain dar nu cred ce scrie in el dar totusi nu-mi dau seama asa ca asta o fi realitatea pana apare alta :) mai plauzibila

  • CITRO, CITRO !!!!! Ai ramas acelasi personaj inganfat de pe forum (sper ca iti dai seama ca fac referire strict la modul cum te prezinti in joc). Omul doar a intrebat, daca nu doreai sa-i explici modul de actiune al haiducilor (poate e secret de "stat-us-GO") taceai, dar tu plin de tine nu faci decat sa arunci remarci acide peste toti. Mare pacat de tine ca nu poti fi macar odata cu bun simt si respect fata de toti jucatorii de ogame indiferent de nivelul lor de cunostinte in joc....


    Un simplu raspuns cred ca facea foarte mult si dadea mai bine....


    Despre articol , EXCEPTIONAL scris merita felicitarile mele chiar daca este scris despre Corsari si un pic cam subiectiv; este un inceput pentru toate....

  • Quote

    Originally posted by alibaba50
    CITRO, CITRO !!!!! Ai ramas acelasi personaj inganfat de pe forum (sper ca iti dai seama ca fac referire strict la modul cum te prezinti in joc). Omul doar a intrebat, daca nu doreai sa-i explici modul de actiune al haiducilor (poate e secret de "stat-us-GO") taceai, dar tu plin de tine nu faci decat sa arunci remarci acide peste toti. Mare pacat de tine ca nu poti fi macar odata cu bun simt si respect fata de toti jucatorii de ogame indiferent de nivelul lor de cunostinte in joc....


    Un simplu raspuns cred ca facea foarte mult si dadea mai bine....


    Despre articol , EXCEPTIONAL scris merita felicitarile mele chiar daca este scris despre Corsari si un pic cam subiectiv; este un inceput pentru toate....


    Alibaba...pe forum exista o sectiune rso edit unde noi cei din rso discutam articolele ce urmeaza sa le facem publice. Intrucat si Tiger este in rso are si el acces la acea sectiune. Dupa ce i-am explicat acolo cum a fost facut hoful Tiger a binevoit sa intrebe si pe sectiunea publica. Nu avea nici cea mai mica motivatie sa faca asta pt ca deja era lamurit.De fapt si din raportul meu rso se poate deduce cum a fost realizat hoful. Acum judeca si tu. Tiger avea la dispozitie raportul, i-am explicat in amanunt si in sectiunea la care voi nu aveti acces...ce sens avea sa mai intrebe si aici?
    Si sa nu crezi ca are ceva numai cu mine. A procedat similar si cu o alta colega RSO. Asta deja e practica.
    Nu te acuz pe tine pt concluziile ce le-ai tras pt ca nu aveai de unde sa cunoasti amanuntele disputei mele cu Tiger. In plus spre surprinderea mea Nevers a avut niste posturi in care a explicat cum vede el ca a fost realizat acest hof. A cam avut dreptate in o parte din supozitiile lui. Sa faci afirmatii de genul celor facute de Adrian ca am avut informatii si sa se insinueze ca cel ce a dat informatii a fost un GO (bazandu-se pe precedente in alt uni) e pura speculatie, ba chiar pot sa o categorisesc ca tampenie.
    In privinta lui Tiger un lucru pot sa spun..numai nevinovat nu e si scopul lui nu a fost sa se lamureasca..altul era scopul. De altfel a avut grija sa ma intrebe daca m-am suparat ca a repetat intrebarea si la sectiunea publica.


    Ei bine da, m-am suparat:P

  • Quote

    Originally posted by CITRO


    Ei bine da, m-am suparat:P


    E foarte urat sa te superi exact acum in Sfantul Post al Craciunului :D... sa ierti e cel mai frumos lucru pe care il poti face ... asa cum noi suntem iertati de Al de SuS asa si noi trebuie sa luam exemplu si sa iartam pe cei din jurul nostru. Amin


    Cat spam vad pe aici ... off off si asta doar dintr`un simplu post pe care l`am facut... eram si eu curios sa vad care din pct lui adrian au fost sau nu au fost respectate :D ce vrei acu toti sariti pe mine.
    Mie tot mi se pare ciudat cum Casper a nimerit exact ziua...ora .... minutul si secundele in care s-a facut acel CR acolo ... ce facea statea din 5 in 5 secunde cu ochiul pe Citroen sa vada ce se intampla ... povesti de adormit copiii :)) ( io cred ca acel om mai si doarme...mai si mananca etc... d`ale casei :D) + ca sunt si alti factori enumerati deja si pe care nu mai era rost sa ii zic care prea s-au nimerit :) sincer ... sigur exista o chichita in acest return hit ... ceva ce nu se vrea a se afla :D ... pana atunci lasam totul pe patima "norocului".

    Quote

    Originally posted by Helios
    ...sau al 2lea atac a fost numa de spectacol? nu stiu asta....



    Quote

    Originally posted by BoneCrusher
    Corect ... WE HAVE A WINNER :D


    ---am permisiunea pt conversatie:D


    Gata sper sa nu se mai comenteze nimic legat de mine ca nu`s eu o persoana asa publica incat sa mi se zica numele de 10 ori intr`un post :D
    PS: nu am nimic Citro nici cu tine...nici cu altcineva de altfel ... doar ca cum ai zis tu ca iti place sa fi ironic si mie imi place sa enervez lumea din jurul meu :D defect profesional

    The post was edited 6 times, last by TigerD ().

  • Adevarul este ca TigerD are si el dreptate , ceea ce ziceti voi nu este nicicum inposibil dar dupa parerea mea sunt totusi prea multe coincidente , prea multe treburi care ar trebui sa fi fost nimerite la fix .


    Intotdeauna este posibil sa nimeresti ceva dar voi ati nimerit cam multe .Ganditi-va si voi un pic daca nu am dreptate ?!

    The post was edited 1 time, last by gran2 ().

  • Deci acum faptul este consumat ... insa cei care citesc acest articol cu atentie pot sa-si dea seama ca aici ori a fost vorba de "un pic mai mult decat noroc" sau despre " o informatie data la timpul potrivit persoanei potrivite " , nicidecum de "calcule exacte " .. si Killer sau orice alt jucator expert in calcule putea gresi la asa ceva dar in fine.. Articolul este foarte bun ( am zis si pe sectiunea secreta ca merita pus pe public ) si pentru asta il si felicit pe CITRO - in rest nimic mai mult decat articolul insusi ! 10 !!!

  • NU prea imi place sa revin cu scuze.... dar se pare ca am judecat un pic cam pripit si aspru de data asta pe CITRO...Asa ca imi cer " scuze' pentru cele cateva afirmatii; dar fi si tu mai darnic in explicatii la diverse posturi... Datorita lipsei acelor explicatii pot aparea mici neantelegeri....Nu DOAR lua omul la "misto" explica si motivul deoarece noi cei din joc nu avem acces la sectiunea RSO dedicata voua sa stim discutiile.....Oricum TigerD ar trebui sa lasi capul plecat si sa-ti faci autocritica, datorita polemicilor in care intri doar de dragul postului pe forum..(Asta denota "narcisism" tip forum).

  • Un articol bun din punctul de vedere al reporterului. M-ai surprins ciro, recunosc. Cu toate ca ai "mici" scapari este bine scris. Te felicit pentru prima oara in viata. Nu iti dau totusi 10/10:)), la urma urmei se poate sa fie o intamplare.
    "Citro este Paunescu" adica scria poezii lui Ceausescu si citro? mama doamne!! Asta ca sa nu dau alte exemple.
    "Citro este lider RSO" In conditiile in care nu are voie nimeni sa facaa parte din echipa fara un comportament exemplar pe forum. Nu vreau sa imi aduc aminte ce comportament are citro si nici de nenumaratele warn/ban ce le-ai primit. Dat fiind faptul ca e comparat cu Paunescu si a ajuns lider RSO nu ma mai intreb cum a ajuns acolo fiindca deja stiu. Ca in Romania. PCR (pile, cunostinte si relatii). Mi-am dorit intr-o vreme sa fac parte din RSO, dar cand am aflat cum se ajunge acolo... si cum aveam si eu vreo 3 -4 warn-uri si deci si un ban... am renuntat gandindu-ma ca voi fi exclus din start hahahaha. Acum am un simtamant de mila amestecat cu jena gandindu-ma doar la faptul ca m-am gandit la asa ceva. Acolo este "sleata" lor. Prea putini intra asa de ochii lumii dintre cei mai de doamne-ajuta. De fapt... ca sa il citez pe Mircea Badea: "Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul". O tara corupta de la cel mai inalt nivel si pana la cel mai mic. "Nil mirari" ar fi spus Ovidiu... pe mine unul chiar nimic nu ma mai mira. Pacat de oamenii de pe forum... carora li se arata O LEGE care insa nu e valabila pentru toata lumea. Am mai spus chestia asta odata. Nimeni nu m-a bagat in seama. Nici macar nu mi s-a raspuns... poate au si ras in barba pe seama asta... :OLegea este o bariera peste care dulaii sar, catelusii trec pe sub ea si in fata careia boii se opresc
    Multumesc pentru atentie... stiu ca din nou am scris degeaba aceste randuri, stiu ca o sa radeti in barba in continuare, cainii latra ursul trece. Si mai stiu ca nu voi primi nici un raspuns oficial...
    Radeti? Si eu la fel :D

  • Quote

    Originally posted by Nevers
    Un articol bun din punctul de vedere al reporterului. M-ai surprins ciro, recunosc. Cu toate ca ai "mici" scapari este bine scris. Te felicit pentru prima oara in viata. Nu iti dau totusi 10/10:)), la urma urmei se poate sa fie o intamplare.
    "Citro este Paunescu" adica scria poezii lui Ceausescu si citro? mama doamne!! Asta ca sa nu dau alte exemple.
    "Citro este lider RSO" In conditiile in care nu are voie nimeni sa facaa parte din echipa fara un comportament exemplar pe forum. Nu vreau sa imi aduc aminte ce comportament are citro si nici de nenumaratele warn/ban ce le-ai primit. Dat fiind faptul ca e comparat cu Paunescu si a ajuns lider RSO nu ma mai intreb cum a ajuns acolo fiindca deja stiu. Ca in Romania. PCR (pile, cunostinte si relatii). Mi-am dorit intr-o vreme sa fac parte din RSO, dar cand am aflat cum se ajunge acolo... si cum aveam si eu vreo 3 -4 warn-uri si deci si un ban... am renuntat gandindu-ma ca voi fi exclus din start hahahaha. Acum am un simtamant de mila amestecat cu jena gandindu-ma doar la faptul ca m-am gandit la asa ceva. Acolo este "sleata" lor. Prea putini intra asa de ochii lumii dintre cei mai de doamne-ajuta. De fapt... ca sa il citez pe Mircea Badea: "Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul". O tara corupta de la cel mai inalt nivel si pana la cel mai mic. "Nil mirari" ar fi spus Ovidiu... pe mine unul chiar nimic nu ma mai mira. Pacat de oamenii de pe forum... carora li se arata O LEGE care insa nu e valabila pentru toata lumea. Am mai spus chestia asta odata. Nimeni nu m-a bagat in seama. Nici macar nu mi s-a raspuns... poate au si ras in barba pe seama asta... :OLegea este o bariera peste care dulaii sar, catelusii trec pe sub ea si in fata careia boii se opresc
    Multumesc pentru atentie... stiu ca din nou am scris degeaba aceste randuri, stiu ca o sa radeti in barba in continuare, cainii latra ursul trece. Si mai stiu ca nu voi primi nici un raspuns oficial...
    Radeti? Si eu la fel :D


    Indiferent ce ai tu cu mine, aici nu esti indreptatit sa ma judeci pe mine si pe cei din RSO. Aici ai de discutat despre articolul scris de mine. Nu inteleg atitudinea ta si nici nu ma chinui sa o inteleg.
    Te rog ca pe viitor sa faci subiect separat, acolo unde iti este permis, unde poti sa faci orice consideratii la adresa mea sau a echipei RSO, evident in limita bunului simt.
    Si nu rade nimeni de tine. Cel mult te poate compatimi pt ura ce rabufneste la fiecare referire la adresa mea. Dar nu sunt eu indreptatit sa te judec.Si inca ceva, fostul tau coleg de alianta Camel face parte din RSO, sper ca nu iti inchipui ca si el face parte din; te citez "sleata" RSO. Nu solicit warn cu toate ca ar trebui:P


    P.S. Consulta un dictionar pt termenul "sleata"


    ŞLEÁHTĂ s. (depr.) 1. bandă, cârdăşie, clan, clică, gaşcă, (livr.) coterie, (rar) tagmă, (înv.) cardaşlâc, tacâm, taraf, (fig.) bisericuţă. (Borfaşii formau o ~.) 2. adunătură, gloată, scursură, strânsură,

    The post was edited 3 times, last by CITRO ().

  • Ha ha! Am sa solicit singur un warn/ban pentru mine. Ca sa nu te mai chinui sa umbli cu interventii. Camel si altii asemeni lui sunt exceptia care intareste regula:D
    Apropo dc nu mi-ai raspuns la subiect? Cum ai ajuns "lider" RSO cu coada ce o ai. Warn/Ban-uri nenumarate? Asta era intrebarea de fapt... Scuza-ma in momentul in care ai fost "cooptat" nu aveai nimic pe userul asta. Rog pe cei cu warn/ban sa isi faca alt user si sa aplice la staff.
    Cuvantul sleata l-ai descris perfect, din dictionar bineinteles. Exact la termenii de acolo m-am referit. Fiindca daca pentru cineva cu antecedentele tale se fac asa exeptii de la REGULI ce parere vrei sa am despre staff. Si sa nu crezi ca sunt singurul... Dovada ca pe forum apar tot mai multi oamenii nemultumiti ce folosesc cuvinte ca: implicare GO in unele lovituri, ban-uri ce nu se dau cui ar trebui sau dimpotriva unuia care se intreaba prea mult "de ce?", oameni de teapa ta care se strecoara acolo unde nu ar avea dreptul, reguli doar pentru fraierii etc....... etc............ etc
    ROG SA IMI DAT WARN SAU BAN DACA NU AM DREPTATE... dar bineinteles ca si aici se va judeca cu unitatea de masura cu care ar conveni unora, nu-i asa?

  • daca ai ceva de comentat la adresa staffului din rso sau anume lui citro pune mana si deschide un topic pe aceasta tema. AICI sunt discutiile despre raport nu despre citro.





    fiecare are comentariile lui de facut la adresa altora, dar pe ei nu se vad. incetati cu jignirile. nu sunteti cu nimic mai buni sau mai destepti. eroilor
    :fail:

  • Iti repet. Pe acest subiect nu ai ce discuta despre mine sau echipa RSO.
    Frustarile ti le poti varsa pe un subiect dedicat.
    O sa solicit examinarea pozitiei tale pe acest subiect si un raspuns oficial.

  • e frumos articolul
    Citro da-i inainte si daca tot esti leaderul RSO pune-ti colegii sa munceasca, lumea intotdeauna doreste informatii noi


    P.S. "Acrisorule" din ce vad ai o imagine pe forum si in joc foarte ciudata!
    @ ceilalti: Citro nu e asa cum v-a lasat impresia ca e
    mie mi-a demonstrat in mai multe cazuri ca e un om cum as vrea sa fie toti jucatorii de pe uni1