Ghid crestere rapida.

  • Desigur, te rog ia un loc, fa-te comod, pune mana pe un pix si o foaie si incepe sa notezi. Pregatit?


    Spam de expeditii cu milioane VU pentru pirati si extraterestri.


    Ghid terminat.


    Astept o nota pentru un ghid total corect si profesional, multumesc.

    Cunoaşte-ţi inamicul şi cunoaşte-te pe tine însuţi; dintr-o sută de bătălii, nu te vei expune nici unei primejdii.

  • Vorbim de o crestere de 20kk puncte in 2 zile. :crazy: Adica un consum de 200kkk resurse tinand cont de faptul ca el chiar nu misca nimic acolo,

    flota in FS mai tot timpul, iar cand se intorcea, doar mai cumpara allta flota..

    Ce mai crestere:lol:



    Quote

    P.S. pentru a tot stiutori:
    nu exista o flota bine facuta in ogame. flota care o trimiti in atac e ceea care distruge adversarul cu cat mai putine daune. verifica wiki ogame. Chiar eu am scris fraza asta.


    By Bagabontu


  • poate omu^ a strans resurse in trecut sa faca ceva (nu ai de unde sa stii daca le-a avut dinainte sau nu)

    poti face fs la flota pe cateva zile si fs la resurse, daca vrei sa strangi ,pe perioade mai lungi fara sa le vada nimeni

    Sau cercetări și mine în desfășurare pe care sa le oprească din când în când și apoi sa le dea drumu' iar... etc. etc

    eu am 10Md resurse pe un cont in vacanta de vreun an

    daca il scot din vacanta si folosesc alea 10Md,nu inseamna ca am crescut pe sustache 10Md dintr-un foc.

  • Omul doar cumpara flote, multe conturi sunt sbsorbite de acel cont.





    Quote

    P.S. pentru a tot stiutori:
    nu exista o flota bine facuta in ogame. flota care o trimiti in atac e ceea care distruge adversarul cu cat mai putine daune. verifica wiki ogame. Chiar eu am scris fraza asta.


    By Bagabontu


    The post was edited 3 times, last by zackey ().

  • invidia va roade ma baieti :)))

    la cat mai multe resurse consumate, Galezule...:))))

    Invidia e rezervata pentru cei care cresc corect si sportiv, a nu se confunda cu dispretul. Ce nu-nteleg eu este ce castigati cand doar pozati in jucatori? Atat de mult conteaza sa va aplaudati singuri in fata oglinzii? Nu de alta, dar nu primiti deloc puncte la reputatie de la jucatorii adevarati ci doar de la alti fraudaci...


    Mnah, fiecare cu-ale lui, presupun...

  • As putea fi invidios pe talentul lui Ruthless Killer sau pe ambitia lui Devilutz, dar in cazul de fata nu e vorba de vreun fel de invidie. Don_Crys, il spionam frecvent, cam tot timpul am stiut ce flota are si cate resurse are stranse. Admit faptul ca se pot masca vreo 10 miliarde in mine si tehnologii, dar restul ??

    Cresterea lui de 50 de miliarde coincide exact cu disparitia flotei de pe contul Spartacus (care avea vreo 40 de miliarde). Disparitie care s-a facut prin piata, probabil. O sa aplic metoda indicata de Devilutz sa pot tine pasul si sa imi pastrez integritatea morala in acelasi timp.

    Sunt atât de inteligent, încât niciodată nu înţeleg nimic din ceea ce spun. (Oscar Wilde)

  • ceva de genul e si unbreak p antares....asa ca nu are rost sa ne mai miram....dovada o pot aduce mulți jucători....adică conturile lui de suport...se stiu ei care!!!

  • As putea fi invidios pe talentul lui Ruthless Killer sau pe ambitia lui Devilutz, dar in cazul de fata nu e vorba de vreun fel de invidie. Don_Crys, il spionam frecvent, cam tot timpul am stiut ce flota are si cate resurse are stranse. Admit faptul ca se pot masca vreo 10 miliarde in mine si tehnologii, dar restul ??

    Cresterea lui de 50 de miliarde coincide exact cu disparitia flotei de pe contul Spartacus (care avea vreo 40 de miliarde). Disparitie care s-a facut prin piata, probabil. O sa aplic metoda indicata de Devilutz sa pot tine pasul si sa imi pastrez integritatea morala in acelasi timp.



    Crede ma ca metoda functioneaza foarte bine. Eu is prea lenes, dar Cornelusion cu expeditii de 400k vu x7 a crescut 25mld intr o luna, pe un univ total mort. Doar timp sa spamezi expeditiile sa ai, ca nu e greu mai ales daca ai vu sa bagi 1-2kk

    Cunoaşte-ţi inamicul şi cunoaşte-te pe tine însuţi; dintr-o sută de bătălii, nu te vei expune nici unei primejdii.