Graviton

  • Trebuiesc oprite minele pt a calcula nr de sateliti necesari pt cercetare?
    Am cercetat gravitonul de nenumarate ori si nu a fost nevoie sa dau minele pe :0" ,binenteles ca pot fi si oprite insa nu vad rostul
    Acest subiect l-am deschis pt ca niste colegi se contrazic pe tema asta de vreo 2 luni:)))

    "Să fii învins, dar nu supus – asta este victorie. Să fii victorios si să te culci pe lauri – asta este înfrangere"(Józef Piłsudski)


    Who doesn't respect and value his past, is not worth the honour of the present, and has no right to a future · (J.P.)



    ”Soluția creștină de a arăta că lumea este diabolică și urâtă, a făcut ca lumea să ajungă diabolică și urâtă” – Friedrich Nietzche

  • La graviton, la fel ca la formatorul de sol, energia necesara pentru acesta este energia totala de pe planeta, nu energia neutilizata. Nu conteaza cata folosesti din ea, daca ai 299.000/300.000 energie, poti face graviton.

    “Never play chess with a pigeon.

    The pigeon just knocks all the pieces over.

    Then shits all over the board.

    Then struts around like it won.”

  • http://prntscr.com/9zo4by ---Mine active
    http://prntscr.com/9zo559 ---Mine oprite
    In ambele cazuri pt a cerceta gravitonul se scad din cei 300k energie necesara,cea produsa:300.000-12.869=287.131/27(prod sateltului=10.635 sateliti,daca opresc sau nu minele tot atatia sateliti imi sunt necesari,deci de ce le-as opri?

    "Să fii învins, dar nu supus – asta este victorie. Să fii victorios si să te culci pe lauri – asta este înfrangere"(Józef Piłsudski)


    Who doesn't respect and value his past, is not worth the honour of the present, and has no right to a future · (J.P.)



    ”Soluția creștină de a arăta că lumea este diabolică și urâtă, a făcut ca lumea să ajungă diabolică și urâtă” – Friedrich Nietzche

  • Mc de raspunsuri,sper ca e toata lumea lamurita acum
    Se poate inchide :bye:

    "Să fii învins, dar nu supus – asta este victorie. Să fii victorios si să te culci pe lauri – asta este înfrangere"(Józef Piłsudski)


    Who doesn't respect and value his past, is not worth the honour of the present, and has no right to a future · (J.P.)



    ”Soluția creștină de a arăta că lumea este diabolică și urâtă, a făcut ca lumea să ajungă diabolică și urâtă” – Friedrich Nietzche