Servere noi comunitati externe

  • Pentru cei interesati, maine 29 ianuarie, urmatoarele comunitati vor avea server nou:


    • AR:

    2x flota/ 1x economie
    6 gala
    60% DF
    + 25 fields

    • DE:


    5x / 1x
    70% DF
    +25 fields
    22.5k DM

    • EN

    4x / 1x
    5 gala
    +25 fields
    22.5 DM

    • ES:

    3x / 2x
    6 gala
    +25 fields
    no acs

    • FR

    1x / 2x

    • HU

    2x / 1x
    40% DF
    +25 fields
    7 gala

    • IT:

    5x / 1x
    7 gala
    40% DF
    +25 fields

    • MX

    2x / 1x
    7 gala
    60% DF

    • NL

    5x / 3x
    6 gala
    40% DF
    +25 fields
    40% DiDF

    • PL:

    5x / 2x
    7 gala
    70% DF
    +25 fields

    • PT:

    4x / 2x
    6 gala
    70% DF
    +25 fields
    no acs

    • RU:

    5x

    • SI:

    2x
    7 gala
    40% DF
    +25 fields

    • TR:

    5x
    50% DF

    • US:

    50% DF
    +25 fields

    When you become angry, think about the consequences - CONFUCIUS

  • Doamne cum arată ăsta! :O






    • PL:

    5x / 2x
    7 gala
    70% DF
    +25 fields

    Mugadabumbu: Si trebuie sa ma iau de viata ta, ca imi furi gagicile
    Gusty: Je t`aime :hug:
    Sharky: moi aussi! :hug: j'adore quand tu parles francais :hug:
    Superman.jpg

  • Majoritatea serverelor lansate, cu 3 exeptii de fapt, sunt cu viteza mare la flota si mica la economie. Adica exact invers fata de ce avem noi la pegasus si exact asa cum am solicitat eu. Ne incadram noi romanii intre francezi si unguri la cerinte ciudate solicitate de staffurile noastre. Si primim fix ce meritam. Invers fata de majoritate. Asa fara argumente logice ci pur si simplu. Degeaba am adus eu argumente in acel subiect. Degeaba vad acum ca am judecat corect si ca ceea ce am solicitat se incadra in tendinta generala.Important e ca noi romanii sa fim altfel. Cum altfel? Nu conteaza. De preferat ilogic.
    Principiul ala potrivit caruia actionam noi romanii e clasic...Avem prima data un guvern care se gandeste si la populatie? Da majorari la salarii si pensii|? Aaaaa... nu e bun! Il dam jos ce draq! Ce daca face lucruri bune? Noua nu ne place! E un nasol Monta!
    Asa si aici. Din toate variantele posibile am ales, cine o fi ales, fix contrariul la ce merge majoritatea. Suntem romani si trebuie sa demonstram asta!

  • CITRO, numai pentru treaba asta ar trebui sa ne simtim mandrii...ca suntem cum nu este nimeni pe aceasta planeta..unici...in a face totul pe dos sau invers...la noi numai exceptiile ne mai scot in fata( recte: geniile)..in rest...toti o apa si un pamant...nu cred ca supar pe nimeni cu aceste afirmatii..dar viata reala chiar asa este..stam in aceasta tara din ce motive(fiecare le stie pe ale lui)..............in alta ordine de idei...era de asteptat sa nu se deschida si la noi un nou server(univers).... si asa sunt prea multe si aproape toate depopulate.....parerea mea ca sunt mai multi romani care joaca inafara decat pe universurile romanesti....bafta celor care isi aleg un server nou strain...ca au de unde.

  • Ideea e simpla, si tine de dinamica jocului.
    Cu tot mai putini jucator, s-au diminuat si loviturile pe masura iar jocul a devenit, in mare, o intrecere seaca intre masini de construit conturi.
    Prin manevrele astea cu specificatii diferite, se incearca devierea jucatorilor romani spre alte servere. Astfel, vor avea si aia pe cine sa dea top10, se va mai anima ogame, iar lumea va fi multumita. Nu ca nu s-ar fi intamplat deja asta, constant, inclusiv pe jucatori care foloseau mijloace specifice si apoi se laudau p'aici si prin medii similare. :)


    Sau, desigur, ati putea cauta motive serioase, fara sa trageti in pianist, si sa primiti si raspunsuri pe masura!

    UOB7Q6B.png



    axE: mai dar tu tot timpul esti gica contra
    Motanu: la cati pro sunt in jocul asta...


    Gusty: Știi ca nu insist pe ceva decât atunci când știu sigur ca am dreptate. Ulterior îmi dau seama ca am greșit și îmi cer scuze


  • Ideea e simpla, si tine de dinamica jocului.
    Cu tot mai putini jucator, s-au diminuat si loviturile pe masura iar jocul a devenit, in mare, o intrecere seaca intre masini de construit conturi.
    Prin manevrele astea cu specificatii diferite, se incearca devierea jucatorilor romani spre alte servere. Astfel, vor avea si aia pe cine sa dea top10, se va mai anima ogame, iar lumea va fi multumita. Nu ca nu s-ar fi intamplat deja asta, constant, inclusiv pe jucatori care foloseau mijloace specifice si apoi se laudau p'aici si prin medii similare. :)


    Sau, desigur, ati putea cauta motive serioase, fara sa trageti in pianist, si sa primiti si raspunsuri pe masura!


    :thumbsup:

    When you become angry, think about the consequences - CONFUCIUS