Concurs: Logo Alianta Operator de Joc

  • Iar acestea sunt ultimele imagini (scuzati dublul post) [imaginile folosite in background-uri sunt luate de pe internet, mai multe si suprapuse] A fost intradevar de munca dar mi-a facut placere :D






  • cenzurat de valent




    Nu este cazul sa exageram si nici sa stricam un concurs. Nu cred ca ai fost nedreptatit de echipa de joc , daca ai plangeri ma poti contacta


    ( Valent )

    UOB7Q6B.png



    axE: mai dar tu tot timpul esti gica contra
    Motanu: la cati pro sunt in jocul asta...


    Gusty: Știi ca nu insist pe ceva decât atunci când știu sigur ca am dreptate. Ulterior îmi dau seama ca am greșit și îmi cer scuze


  • Exact genul de atitudine asupra careia atrasesem atentia. Multumesc pentru confirmarea pozitiei. :)

    UOB7Q6B.png



    axE: mai dar tu tot timpul esti gica contra
    Motanu: la cati pro sunt in jocul asta...


    Gusty: Știi ca nu insist pe ceva decât atunci când știu sigur ca am dreptate. Ulterior îmi dau seama ca am greșit și îmi cer scuze


  • buna !!!


    lucrurile simple sunt cele mai frumoase!!! deci votul meu (daca se voteaza) se duce spre WhiteWolf!!!


    imaginele cu ogamePolice mi se par aiurea.... daca tot va plac imaginile cu oamenii legii v/asi sugera ca sa faceti cate o imagine pentru fiecare operator de joc .... exemplu pt netextrem o imagine cu un carabinier, o masina , numele operatorului si sigla , pentru das > garda de finante , o masina , numele operatorului si sigla ..... si asa mai departe pt fiecare operator


    Valent , despre ce premiu este vorba?

  • un ”mersi/mulțumesc” probabil.
    + logo-ul câștigător va fi folosit de staff.

    MotanuD: nu-l ai pe MotanuD in lista de Y!M, nu existi!
    Nu faci fs albastru, nu existi.
    -----------------------------------------------------------------

  • Exact genul de atitudine asupra careia atrasesem atentia. Multumesc pentru confirmarea pozitiei. :)

    Daca doresti sa participi la concurs esti binevenit, daca insa incerci sa introduci imagini nepotrivite si sa denigrezi echipa nu pot sa inteleg decat ca ti-e rusine ca ai facut parte din echipa si ca rangul tau de pe forum este o insulta la adresa ta.


    Daca ai ceva de impartit cu echipa cunosti caile de comunicare .

  • Am sa pun doar linkul aici daca nu va suparati, este un wallpaper si doar va incarca pagina mai greu. Daca tot sunt probleme de incarcare e de vina hostul meu, voi hosta wallpaperul altundeva daca este nevoie.


    Tot fundalul si logoul sunt facute de mine :) 6 ore de munca. Aceasta este doar o prima versiune, nu imi place pe deplin textura finala si aranjamentul logoului si voi modifica probabil anumite aspecte. Voi posta linkul la WP-ul fara logo in workshopul meu de la Fan Art daca aveti sugesti/comentari :)


    Quote
  • Valent, problema nu e direct cu echipa in sine. Ci cu atitudinea de tip corporatist aratata de atatea ori. De tine si nu numai.
    As intelege o astfel de atitudine "pozitia oficiala a companiei e mereu corecta" daca ar fi din partea unui angajat; a unuia care traieste din activitatea asta. Dar a respinge opinii care ar putea fi contrare conceptiei "oficiale" in conditii de voluntariat mi se pare exact tipul de atitudine denuntat in imagine. Ca voluntar ai, in primul rand, o datorite fata de grupul din care faci parte!
    Asta a dus constant la pierderea de jucatori si de membrii capabili - sau macar entuziasti - ai echipei. Dar se continua pe acelasi drum. La fel ca si cu sugestiile care sunt acceptate nu pe o baza calitativa ci strict pe una lucrativa.


    Daca imaginea chiar era nepotrivita, atunci insasi comunitatea m-ar fi "cenzurat" printr-un vot de blam; as fi fost criticat sau macar ignorat. Si ar fi fost un mesaj clar ca nu am dreptate.
    Altfel nu am ceva de impartit cu echipa. Macar ca deciziile din joc/forum nu mai au cum sa ma afecteze. Erori s-au facut, se fac si se vor face si n-am pretentia ca am fost tehnic superior. Dar cer o atitudine mai deschisa fata de opinii! Si nu de opiniile care plac ci de cele care au uncaracter opus. Macar atat timp cat nu au drept scop atacul personal, insulta, etc.


    Salut concursul si, odata toate optiunile exprimate, voi oferi la randul meu un vot.

    UOB7Q6B.png



    axE: mai dar tu tot timpul esti gica contra
    Motanu: la cati pro sunt in jocul asta...


    Gusty: Știi ca nu insist pe ceva decât atunci când știu sigur ca am dreptate. Ulterior îmi dau seama ca am greșit și îmi cer scuze


  • Se putea sa nu vina pisicuta pis'pis cu trollingul de 2 lei?Te-ai cam ..ramolit motanele...
    Cu drag,Alko.

    crow23tek ne spune:

    Quote

    miner nu inseamna ca joci , miner inseamna ca esti un om fara viata si fara ocupatie dependent de niste clickuri , nu e nicio satisfactie sa intri de 2 ori pe zi pe joc si sa dai 2 clickuri mai bine bei o bere te uiti la ceva interesant...


    Quote

    27.02.2015 23:18:20 Valent Draqshorul 14.07.2042 23:18:20 Incalcare T&C

  • Tot fundalul si logoul sunt facute de mine 6 ore de munca. Aceasta este doar o prima versiune, nu imi place pe deplin textura finala si aranjamentul logoului si voi modifica probabil anumite aspecte. Voi posta linkul la WP-ul fara logo in workshopul meu de la Fan Art daca aveti sugesti/comentari



    vezi postarea mea de mai sus,


    Imaginea este impresionanta dar trebuie s-o micsorezi si textul Operatori de joc trebuie sa fie vizibil

  • vezi postarea mea de mai sus,


    Imaginea este impresionanta dar trebuie s-o micsorezi si textul Operatori de joc trebuie sa fie vizibil


    CF replyul meu la invitatia ta in workshop


    Ati cerut o "compozitie originala" si am livrat q: acestea fiind supse, nu am confundat logo cu wallpaper, logul este acolo, trebuie doar resize-uit si miscat un pic pentru un banner (ce aveti voi acum). Mai am ceva chesti de schimbat, dar avand o dimensiune inainte sa o fac ar ajuta. Daca vreti, am sa iau aceiasi dimensiune ca bannerul curent, un reply in PM ar fi okay daca ai mai multe detail.


    Edit: da, go nu e prea vizibil, am sa ma ocup de aia in v2.0 =)

  • IImaginile pot fi usor redimensionate in cazul in care considerati ca dimensiunile nu sunt acceptabile pentru logo-ul aliantei Operator de joc.



  • Am adaugat si ultimele poze introduse in concurs.


    Propunerile de logo pentru concurs se primesc pana pe 23 iulie inclusiv ( ora 23.59 - ora forumului)




    Desi echipa este cea care va alege castigatorul, va invit sa va exprimati preferintele, poate ne ajutati cu sugestii, alegerea se anunta deja foarte dificila. Imi plac toate imaginile