Yakuza & DrauD3 & Prohibited & punk[Elders] -vs- Cant Touch This[Punisher] ~(TP: 524,03 M)+RAZBUNARE

  • Nu avem loc de poveste, m-am chinuit juma' de ora degeaba s-o scriu :D
    Maine povestea!
    Sa aveti o saptamana minunata!

    Sa v-o zic doar pe cea mai amuzanta:
    Dupa saptamani de incercari intre mine si CTT, omul ma ataca azi, imi da cerere de prietenie zicand ca se duce dupa AQuamen care era in acs cu el pe mine, il accept si seara fiind inca in lista lui imi permit sa pierd la poker in timp ce ii spargem munca de 2 luni!

    Elders te pupa!


    Baieti, multumesc pentru implicare, tuturor celor din alianta, in sfarsit am devenit una!
    RESPECT!
    Yakuza & DrauD3 & Prohibited & punk -vs- Cant Touch This


    Atacator Yakuza

    Vanator usor............................. 11.000
    Crucisator................................ 2.050
    Battleship................................ 1.366
    Interceptor................................. 160



    Atacator DrauD3

    Vanator usor............................. 16.902
    Interceptor................................. 699
    Crucisator................................ 1.321
    Battleship................................. 391



    Atacator Prohibited

    Vanator usor............................. 10.090
    Battleship.................................. 885
    Crucisator.................................. 921
    Interceptor................................. 540
    Distrugator................................. 539



    Atacator punk

    Vanator usor.............................. 3.762
    Crucisator.................................. 549
    Battleship.................................. 401
    Interceptor................................. 200



    -= V S =-


    Aparator Cant Touch This

    Transportor mic........................... 5.715
    Transportor mare............................ 405
    Vanator usor............................. 12.099
    Vanator greu.................................. 3
    Crucisator................................ 3.000
    Battleship.................................. 176
    Nava de Colonizare............................ 1
    Reciclator................................ 5.017
    Probe de spionaj............................. 32
    Bombardier.................................. 160
    Distrugator............................... 1.000



    - dupa lupta -




    Atacator Yakuza
    Vanator usor........ 5.080 .....(pierdute: 5.920)
    Crucisator.......... 1.776 .......(pierdute: 274)
    Battleship.......... 1.268 ........(pierdute: 98)
    Interceptor........... 155 .........(pierdute: 5)



    Atacator DrauD3
    Vanator usor........ 7.893 .....(pierdute: 9.009)
    Interceptor........... 698 .........(pierdute: 1)
    Crucisator.......... 1.135 .......(pierdute: 186)
    Battleship............ 370 ........(pierdute: 21)



    Atacator Prohibited
    Vanator usor........ 4.677 .....(pierdute: 5.413)
    Battleship............ 842 ........(pierdute: 43)
    Crucisator............ 782 .......(pierdute: 139)
    Interceptor........... 537 .........(pierdute: 3)
    Distrugator........... 539 .........(pierdute: 0)



    Atacator punk
    Vanator usor........ 1.804 .....(pierdute: 1.958)
    Crucisator............ 479 ........(pierdute: 70)
    Battleship............ 381 ........(pierdute: 20)
    Interceptor........... 197 .........(pierdute: 3)



    Aparator Cant Touch This
    Transportor mic......... 0 .....(pierdute: 5.715)
    Transportor mare........ 0 .......(pierdute: 405)
    Vanator usor............ 0 ....(pierdute: 12.099)
    Vanator greu............ 0 .........(pierdute: 3)
    Crucisator.............. 0 .....(pierdute: 3.000)
    Battleship.............. 0 .......(pierdute: 176)
    Nava de Colonizare...... 0 .........(pierdute: 1)
    Reciclator.............. 0 .....(pierdute: 5.017)
    Probe de spionaj........ 0 ........(pierdute: 32)
    Bombardier.............. 0 .......(pierdute: 160)
    Distrugator............. 0 .....(pierdute: 1.000)



    Aparator Cant Touch This distrus.

    Atacatorul a castigat batalia!
    A capturat: 4.022.087 metal 187.360 cristal, si 6.261.850 deuteriu.


    Atacatorul a pierdut un total de 120.541.000 unitati.
    Aparatorul a pierdut un total de 403.484.000 unitati.
    La aceste coordonate spatiale acum plutesc 195.063.000 metal si 98.374.800 cristal.



    -= Rezultat =-
    (Presupunand ca atacatorul a luat debrisul..)
    Atacatorul castiga (-unitati pierdute): 183.368.097
    Atacatorul a pierdut un total de 120.541.000
    Aparatorul a pierdut un total de 403.484.000
    Total Damage: 524.025.000


    Bilant avansat
    Atacator lost.............gain...........diferenta
    88.830.000.........199.085.087.........110.255.087
    30.193.000..........98.562.160..........68.369.160
    1.518.000............6.261.850...........4.743.850
    --------------------------------------------------
    Sumar: ................................183.368.097


    Aparator lost.............gain...........diferenta
    236.275.000..................0........-236.275.000
    133.765.000..................0........-133.765.000
    33.444.000...................0.........-33.444.000
    --------------------------------------------------
    Sumar: ...............................-403.484.000


    Converted by v1.0.10

  • Am mai zis-o, si-o zic iar: ferma tot ferma ramane! Felicitari pentru promptitudine, era doar o chestiune de timp pana sa-l lase cineva fara jucarii... presupun c-a fost off destul timp, de data asta, ca altfel v-o lua inainte si posta el :)

  • Bang Bang a picat primul.


    Se pare ca "Batranii" lovesc tare sa rasune universul.
    Reciclat in proportie de 95% dupa parerea mea,profit din belsug.
    Felicitari aparator pt fairplay,dar prea ai dormit linistit in fiecare noapte cu flota jos.
    E si cu razbunare pt colegi si cu profit,ce sa mai....a true love story :))


    Dedicat pt Elders,amicilor din joc,dealerii de gaz si nu in ultimul rand dedicat lui Aburel.


    PS : a fost o placere sa zbor cu voi !!!!

  • Aproape 2 saptamani am stat cu ochii pe el zi de zi ...noapte de noapte ... oricum chiar daca nu ii cerea prietenia lu Punk lansam la primul minut de inactivitate in seara asta fara spionj, ca RSS ul ala isi face bine treaba si ne a stricat o data un atac CITRO cu spionajele lui inutile pline de intimidare infantila dar nu i nimic, CITRO pe tine cand te lasa bateria... o sa fie si aia de la X6 si de la telefon si de la tableta si aia de la laptop si de la ceas si de la lanterna si atunci eu voi fi langa tine sufletul meu ... sa dau lumina :)))

    Nu imi e teama de o armata de lei condusa de o oaie; imi e teama de o armata de oi condusa de un leu.


    “Alexandru cel Mare, citat despre razboi”

  • Daca veneam si eu cu flota mea de probe, rezultatul ar fi fost mult mai bun, dar e bine si asa....:P
    Nr 1 este, profit este, satelitii mei este razbunati... ce mai, un hit de toata frumuseatea...
    Aparator, felicitari pt fair-play, am indoieli ca vei reface, contul tau fiind numai flota, dar totusi iti urez o refacere usoara!!!


    Quote

    "Succesul reprezinta abilitatea de a trece de la un esec la altul,fara sa-ti pierzi entuziasmul".
    Sir Winston Churchill


  • Excelent hoff. TD mare profit corespunzator aparator slab, urmarit si de mine dar aveam momentan alta tinta...
    Da recunosc ca de noob ce sunt ii sacaiam cu spionaje inutile pe prea priceputii eldersi...


    aaa...am zis ca aveam momentan alta tinta?...de ce draq oi fi vorbit la trecut? sa fie din cauza ca e deja rezolvata?
    ar fi culmea sa fie fix unul din participantii la atac...
    :))

  • Felicitarii atacatorii de reusita .CTT ce facusi acuma hai sa refaci te ajut cu tot cea ce pot.RU si felicitarii atacatorilor


    [size=24][color=#660000]

    Hell is empty and all the devils are here[align=center]

  • Nici in stanga nici in dreapta acestui atac nu sunt jucatori ce tac si fac ci doar jucatori ce vorbesc si fac treaba buna.
    Asadar:
    1. Felicitari castigatorilor pentru hit, colaborare si profitul de invidiat,
    2. Felicitari CTT pentru atitudinea constructiva de a iti dori refacerea,
    3. Criticile vin totusi spre CTT pentru ca ma oftic eu pentru flota ta :),
    4. Citro unic in aciditatea sa dar personal consider ca ofera culoare jocului,
    5. Bullan cu o usoara inactivitate la astfel de actiuni probabil si datorita locului confortabil ocupat in clasament,
    6. Sfat: nu va stricati singuri postarea cu afirmatii de genul: "dormea cu flota jos".

  • @lha, cel mai pertinent comentariu pe care l-am vazut in foarte mult timp, situatie analizata perfect!
    Nu a fost un hit usor, nu dormea cu flota jos si cand o facea isi facea activitate si RSS era activ+ faptul ca trebuiau flote masive intr-un timp scurt il faceau foarte greu accesibil, asta pana ieri.
    M-am trezit atacat de CTT, Aquaman si AnduBv ieri, cu mesaj de la CTT ca vrea sa-i ia pe return( lucru cam neortodox daca e sa ma intrebati pe mine din moment ce avea o bucata buna de flota in ACS-ul lor) si sa-i dau accept .Toate bune, intra atacul,CTT nu trimite dupa ei, ii calculez returnu lui AnduBv si il chem pe prohi, ii crescem pulsul in 200 doar ca sa gresesc ultima incetinire( probabil de la fumul excesiv ce era in casa), ajungem la 2 secunde inainte si mesajul e bine expediat.
    Toate bune, imi strang prietenii la un poker si la un moment dat imi dau seama ca il am pe CTT inca la prieteni, imi zic ca asta nu poate fi adevarat, ne atacam de saptamani bune, spionam, lansam si omul imi da pe tava statusul lui...probabil era acelasi rezultatul, noi fiind in stadiul final de pregatire si asteptam doar minutele pe luna dar ca sa fie pokerul mai linisit, siguranta nu a fost un atribut de neglijat
    Acum, eu chiar sunt curios ce a fost in capul lui CTT, poate se oboseste sa ne scrie ceva pt. ca afirmatiile de genul : l-am facut pe la spate sunt total pe langa subiect.
    Partea proasta a hitului puteti sa o vedeti in alt thread, dar asta e meritul altcuiva si o poveste pentru o alta zi.
    Ce-mi pare cel mai rau e ca n-am fost on pe skype in timpul atacului, tare bine m-as fi distrat

    O saptamana Minunata va doreste al vostru "Punk"

  • :hi:
    Mda... Ce sa spun...Felicitari atacatorilor, v-ati organizat rapid , bine si eficient... imi pare rau de flota aia CTT. Nush cum ai putut uita esentialul, sa il uiti la prieteni!!! In jocul asta, nimic si nimeni nu iarta.... Eu iti doresc refacere cat mai usoara, va fi foarte greu dar.... incet, incet.... E o lovitura grea...
    In ceea ce priveste returul pe Andu, au fost vreo 8 secunde daca nu ma insel, si cred ca erau exact cele de la a 2-a intarziere a flotei, probabil, ati luat timpul de la prima incetinire.. Dar , e doar o supozitie. Nu vad altfel cum puteai gresi calculul, avand in vede ca atacul a intrat , nu a fost retras sa te mai fure lagul. Una peste alta, un hit extraordinar....felicitari. CTT, jocul merge inainte, hai pune mana si refa.... ai tot sprijinul meu.

    :bye:

  • Si mai zilele trecute aveam niste scenarii sumbre acum nici"ai grija de flota nici sa mai fac predictii" prea e de tot :lol: , GG
    Ru nab dai circulara daca ai nevoie de ceva:)

    [align=center]"Pot să pierd ultima picătură de sânge din mine, ca să ai tu dreptul să mă contrazici pe mine. Asta înseamnă, de fapt, democraţie!"
    Ion Raţiu

  • Felicitari pentru top 1 ~
    Mutat la Top 10 ACS

    [align=center]

    [/align] [align=center][img]https://dl.dropboxusercontent.com/content_link/XugqlFwq2Nd7Us3oRt0ejVqdNf4UoY6yUpes507IoPUhiT1OpEHRGF5RypuJxcYP/file?dl=0&duc_id=oXjAKoeKFRS3ejWcIaRiz00VqDQa7o9AfDHKNeNRvDSfVBHFIuinSh6A5cDmFbAd&raw=1&size=640x480&size_mode=3[/img] [/align]