PREDATOR[BANDITS] & midfilder[BANDITS] -vs- GANGSTER[Wraith J] ~(TP: 845,66 M)

  • Nimic special la hitul asta doar spy/fly cu anumite peripetii dar fara prea mari emotii ca era clar ca aparatorul dormea dus cu flota jos.
    Sa fie special pentru Bandits and friends si mersi Predator :)
    Nu stiu daca mai e future pe cont dar i-am promis ca o sa imi recuperez acei sateliti si cateva cargo de la el si m-am tinut de cuvant :lol:
    Nu esti in Bandits,nu ai flota!




    PREDATOR & midfilder -vs- GANGSTER


    Atacator PREDATOR

    Vanator usor............................. 50.875
    Interceptor............................... 3.358



    Atacator PREDATOR

    Transportor mic.......................... 10.000
    Crucisator............................... 10.000



    Atacator midfilder

    Transportor mic.......................... 20.623



    Atacator midfilder

    Distrugator................................. 311



    Atacator midfilder

    Interceptor............................... 4.267



    Atacator midfilder

    Vanator usor............................. 38.611
    Crucisator............................... 14.122



    Atacator midfilder

    Battleship................................ 2.084



    Atacator midfilder

    Probe de spionaj.............................. 1



    -= V S =-


    Aparator GANGSTER

    Transportor mic............................. 203
    Transportor mare.......................... 4.952
    Vanator usor............................. 39.371
    Vanator greu................................ 861
    Crucisator................................ 4.304
    Battleship................................ 1.976
    Nava de Colonizare............................ 8
    Reciclator................................ 3.938
    Probe de spionaj.......................... 1.041
    RIP........................................... 1
    Interceptor............................... 2.082
    Lansator de Rachete......................... 246
    Laser greu.................................. 162



    - dupa lupta -




    Atacator PREDATOR
    Vanator usor....... 40.482 ....(pierdute: 10.393)
    Interceptor......... 3.350 .........(pierdute: 8)



    Atacator PREDATOR
    Transportor mic..... 7.959 .....(pierdute: 2.041)
    Crucisator.......... 9.763 .......(pierdute: 237)



    Atacator midfilder
    Transportor mic.... 16.401 .....(pierdute: 4.222)



    Atacator midfilder
    Distrugator........... 311 .........(pierdute: 0)



    Atacator midfilder
    Interceptor......... 4.258 .........(pierdute: 9)



    Atacator midfilder
    Vanator usor....... 30.815 .....(pierdute: 7.796)
    Crucisator......... 13.824 .......(pierdute: 298)



    Atacator midfilder
    Battleship.......... 2.081 .........(pierdute: 3)



    Atacator midfilder
    Probe de spionaj........ 1 .........(pierdute: 0)



    Aparator GANGSTER
    Transportor mic......... 0 .......(pierdute: 203)
    Transportor mare........ 0 .....(pierdute: 4.952)
    Vanator usor............ 0 ....(pierdute: 39.371)
    Vanator greu............ 0 .......(pierdute: 861)
    Crucisator.............. 0 .....(pierdute: 4.304)
    Battleship.............. 0 .....(pierdute: 1.976)
    Nava de Colonizare...... 0 .........(pierdute: 8)
    Reciclator.............. 0 .....(pierdute: 3.938)
    Probe de spionaj........ 0 .....(pierdute: 1.041)
    RIP..................... 0 .........(pierdute: 1)
    Interceptor............. 0 .....(pierdute: 2.082)
    Lansator de Rachete..... 0 .......(pierdute: 246)
    Laser greu.............. 0 .......(pierdute: 162)



    Aparator GANGSTER distrus.

    Atacatorul a castigat batalia!
    A capturat: 46.519.428 metal 3.783.787 cristal, si 6.548.496 deuteriu.


    Atacatorul a pierdut un total de 114.948.000 unitati.
    Aparatorul a pierdut un total de 730.709.000 unitati.
    La aceste coordonate spatiale acum plutesc 256.877.500 metal si 139.997.500 cristal.



    -= Rezultat =-
    (Presupunand ca atacatorul a luat debrisul..)
    Atacatorul castiga (-unitati pierdute): 338.778.711
    Atacatorul a pierdut un total de 114.948.000
    Aparatorul a pierdut un total de 730.709.000
    Total Damage: 845.657.000


    Bilant avansat
    Atacator lost.............gain...........diferenta
    78.438.000.........303.396.928.........224.958.928
    35.185.000.........143.781.287.........108.596.287
    1.325.000............6.548.496...........5.223.496
    --------------------------------------------------
    Sumar: ................................338.778.711


    Aparator lost.............gain...........diferenta
    436.781.000..................0........-436.781.000
    245.134.000..................0........-245.134.000
    48.794.000...................0.........-48.794.000
    --------------------------------------------------
    Sumar: ...............................-730.709.000


    Gusty : "...impotentei de a juca..." morrrrrr

  • ....DA....sa fie pentru BANDITS...sa mai moara putin capra vecinului.....n-as fi stat pina la ora asta ...insa o avea promisa FUTURE(sper sa fie tot el pe cont).....lucica...imi pare rau ca ti-am luat sunca din fasole,am vazut mobila linga el...sa ne fie de bine :yea:

  • L-a obosit viata sociala de data asta...:))lasa mah fluturas ca refaci tu spargand testosi cu profit de 5kk si TD de 100...;)...Felicitari banditii va asteptam pe kassiopeia...aparator bafta la refacut...

  • felicitari de profit si top 10 banditilor ca bine vati mai pus numele la alianta:)
    aparatorul nu mai e future a spus pe forum ca a dat contul...mai bine statea vmode si il jucai cand puteai...
    spor la refacut aparator daca ai de gand...

  • Future , duuute si lasa-neee ...


    mid.. sa-ti fie rusine :) planuiam eu azi sa ii dau niste luni jos :)


    ps : l-am intrebat ieri dimineata daca mai e el pe cont , zicea ca nu... si cand am lansat , vorbea cu deverse presoane sa-mi dea retur.. :lol:


    no ru nab. dute si lasa-ne :bye:

    Jucator temporar . Peste tot si nicaieri .


  • L-a obosit viata sociala de data asta...)lasa mah fluturas ca refaci tu spargand testosi cu profit de 5kk si TD de 100......Felicitari banditii va asteptam pe kassiopeia...aparator bafta la refacut...

    In primul rand felicitari de atac,un profit foarte frumos,in al doilea rand AleysterCrowley nu are rost sa comentezi tu aiurea,ai fost spart in acelasi fel ca si acest domn de mai sus,la fel vei face si pe noul univers o sa fii spart si astepti pana se va deschide altul nou,apoi vii pe forum la un post al colegiilor si zici:"Felicitari banditii va asteptam pe Kassiopeia" =)),ru aparator daca mai refaci daca nu bafta in viata reala. :bye:


  • Quote

    P.S. pentru a tot stiutori:
    nu exista o flota bine facuta in ogame. flota care o trimiti in atac e ceea care distruge adversarul cu cat mai putine daune. verifica wiki ogame. Chiar eu am scris fraza asta.


    By Bagabontu


  • frumos hittul ... felicitari banditilor.....
    si dupa bunul obicei domnul zackey vine si aici cu comenturile lui obosite de om frustrat ... lasa-ne zackey ... :newbie:

  • Daca nu vin ei din afara sa comenteze pe dinafara nu mai are farmec forumul asta:)), vin si zic repede "FELICITARI" si apoi comenteaza toti pe langa dar zic acel "felicitari" pentru anti-warn cumva:))
    Felicitari baieti frumos lucrat, desfasurare de flote, profit destul + top10...ce sa mai vrei ... Ru gangstere ... nu stim cine esti asa ca te rugam lumineaza-ne...

    Nu confunda personalitatea mea cu atitudinea mea.
    Personalitatea mea sunt eu .
    Atitudinea mea depinde de cine eşti tu !

  • In primul rand zackey sa scrii un comment nu-i act de cultura...si in al doilea bombonele nu am adormit cu flota jos intrabal pe katz ce s-a intamplat apoi ma poti compara cu ala eu puteam sa fur din cr aveam 2 detroizi de 6H dar nu am vrut sa fac asta m-am bagat mod v...cat despre faza cu universul ala nou mah eu nu vreau sa fiu campion la reconstruit ...nu caut treaba asta m-am declarat invins si m-am dus in alta parte unde imi va fii mai usor sa atac si sa ma distrez asta e scopul vad ca voi a-ti deviat si urmariti doar sa va certati aiurea pe forum daca ii esti superior atacal si prindei flota...nu cauta sa il demigrezi pe forum...Bafta la joc..

    alyster... comentezi mai mult decat iti permite rangul... si tu ai pierdut flota asa


    P.s. : story, se scrie "du-te" )

    AleysterCrowley nu are rost sa comentezi tu aiurea,ai fost spart in acelasi fel ca si acest domn de mai sus,la fel vei face si pe noul univers o sa fii spart si astepti pana se va deschide altul nou,apoi vii pe forum la un post al colegiilor si zici:"Felicitari banditii va asteptam pe Kassiopeia"

  • Sa va fie rusine ....urma ca eu sa il prind si sa il busesc :(((
    Felicitari de top 10 :)
    Chiar daca e sau nu e FUTURE chiar nu imi pasa ca tot ferma e =)))=))
    FUTURE ..lasanee lasaneee
    P.S:Acum poti activa vm linistit ca de obicei..

  • Felicitari,mai bn facem cum a zis lucian
    Story stiu despre retur,inca eram la scoala cand m-a sunat gang
    Am plecat rapid in laboratoru de tic si am intrat pe ogame dar cand am vazut mi-am luat gandu de la retur
    Avei flota impartita bn,nici timp nu era si singur nu avem ce face
    Asta e de acuma,i-am zis si lui gang sa minereasca de acuma
    Si daca merge totul bine in RL in iulie o sa revin inapoi


    PS pentru ombly:Gangster a fost coleg cu mine pe mizar.usa


    Carl von Clausewitz'' wrote:

    Războiul este o continuare a politicii prin alte mijloace.

  • Salut!!
    Dat fiind ca fostul si actualul proprietar al contului spart sunt unul si acelasi, se ridica intrebari cu privirela corectitudinea hitului!!!



    Rog un go sa verifice daca s-a schimbat intr-adevar proprietarul contului (Actual) GANGSTER si daca hitul este unul valid :).



    Multumesc,


    (As aprecia daca raspunsul se va posta public, aici)

  • hitul este valabil
    cat despre cel care este pe cont, nu am autoritatea a face publice informatiile


    Ciudat...au mai fost astfel de situatii in care unii membrii ai forumului au cerut informatii daca s-au facut schimbari de persoane in spatele unuo conturi iar informatiile au fost facute publice... in fine am tendinta sa cred ca mai mult nu doresti dar mai important este ca hitul este valid.


    Felicitari de noul top 10 atacatorilor si recuperare usoara aparatorului.


    La mai mari.

    Berzelius wrote:

    Berzelius: trebuie sa o tai
    Squaker: nu o mai folosesti?

  • hitul este valabil
    cat despre cel care este pe cont, nu am autoritatea a face publice informatiile



    ciudat, imi aduc aminte ca la hitul dat de mugadabumbu pe sharky (http://board.ro.ogame.gameforg…y-ferma-dota-tp-158-95-m/), ..cand existau suspiciuni.... mao a grãit foarte raspicat cu privire la utilizatorul din acel moment al contului sharky... dar deh. nu e prima oara cand vedem ca regulile se aplica... selectiv.



    valid sa fie!


    felicitari, atunci!!!

  • Nevalid nu avea de ce sa fie hitul pentru ca nu am avut nimic de-a face cu aparatorul ( care dintre ei era pe cont ) decat niste mesaje cu ceva "amenintari" cum ca ne vom razbuna ( de altfel legale in joc)
    Pe cand la linkul tau unde tovarasul tau mugadabumbu a facut un push cu sharky doar pentru "FAIMA". De fapt a vrut sa ne arate noua muritorilor de rand cum ca el e mare jucator si mare caracter ....si ghici ce a reusit ..push organizat asumat de catre echipa ogame.ro (PREMIERA PE .RO) si alte ninja ce si-a luat ....asta e faima lui de pe jupiter ( ca restul de push-uri pe care le-a facut nu au putut sa fie demonstrate dar crede-ma ca au mai fost multe si nelegale )


    @ blondu:Te-am scutit de niste ripi pierduti :D:D:D
    Aparator te asteptam sa revii si sa refaci sa mai trecem pe la tine ca tare bine ai venit resursele astea :)

    Gusty : "...impotentei de a juca..." morrrrrr

  • si ghici ce a reusit ..push organizat



    o mare diferenta chiar exista intre push si pull. reciteste regulamentul! iar paralela trasate de mine se orienteaza doar spre identitatea aparatorului, restul e bla - bla!!! inca astept un raspuns (cel ma probabil degeaba) de la cineva autorizat sa-mi spuna cine manevra de fapt contul pierdut! nu vi se pare o coincidenta bizara faptul ca s-a "Schimbat" proprietarul exact inainte de atac? sunt circumspect pana la paranoic, asta m=a facut sa il bãlãcãresc si pe muga la hitul ala. ca s-a dovedit onest, e altceva. ramane sa se dovedeasca si asta onest, daca va avea mao sau valent dispozitia sa raspunda.... pertinent..


  • Nevalid nu avea de ce sa fie hitul pentru ca nu am avut nimic de-a face cu aparatorul ( care dintre ei era pe cont ) decat niste mesaje cu ceva "amenintari" cum ca ne vom razbuna ( de altfel legale in joc)
    Pe cand la linkul tau unde tovarasul tau mugadabumbu a facut un push cu sharky doar pentru "FAIMA". De fapt a vrut sa ne arate noua muritorilor de rand cum ca el e mare jucator si mare caracter ....si ghici ce a reusit ..push organizat asumat de catre echipa ogame.ro (PREMIERA PE .RO) si alte ninja ce si-a luat ....asta e faima lui de pe jupiter ( ca restul de push-uri pe care le-a facut nu au putut sa fie demonstrate dar crede-ma ca au mai fost multe si nelegale )


    @ blondu:Te-am scutit de niste ripi pierduti
    Aparator te asteptam sa revii si sa refaci sa mai trecem pe la tine ca tare bine ai venit resursele astea



    Cred ca mai multe push-uri si magarii ati facut voi
    Aici nu am ce zice,eu pana azi la ora 2 nici nu stiam
    Abia cand am intrat pe forum am vazut
    L-am sunat pe gangster dar nu imi raspunde,nu stiu ce a facut si ce cauta flota la sol
    Ca doar i-am zis clar sa faca fs si cand pleaca la baie
    Ieri cand a atacat story eu eram pe cont,a vazut gangster ca e atacat si ma sunat
    sa imi zica,i-am cerut contu inapoi atunci si am intrat dar nu am avut ce face
    Dupa asta i-am zis sa bage in mine si sa aiba grija de flota
    Nici nu imi trecea prin gand ca o sa se intample asa ceva


    PS vyxx:Eu am intrat ziua pe el cand ma sunat gang ca e atacat de story si dupa ce a retras story am returnat contu
    Inca nu am reusit sa dau de el sa vad ce a facut si cum de a ramas flota jos,oricum nici nu mai ma intereseaza
    eu am facut ce am avut de facut cu ia cat timp a fost la mn acu nu mai ma intereseaza,poate daca am timp
    o sa revin prin iulie pana atunci ii felicit pe atacatori chiar daca hitu a fost dat pe fosta mea flota


    Carl von Clausewitz'' wrote:

    Războiul este o continuare a politicii prin alte mijloace.