Malzahar[PIDKY] -vs- FUTURE[ROA] ( TD: 149.955.000 )

  • ..::: Ogame.ro [ retras ] :::..


    ..:::[color=red] „Dacă n-ar fi proştii, deştepţii ar muri de foame.” :::..

  • Erau navele iesite din santier :lol: ,doar ii sti replica ,felicitari de razbunare ,blondule ai adunat o echipa frumoasa acolo ,felicitari
    ru aparator
    Ps la postul lui future: "Apelul de avertizare"? ,mai bine zis nu ti-a mers alarma

  • Felicitari a fost greseala mea ca am avut incredere in cine nu trebuia
    Este ora 07 si inca nu am primit apelul de avertizare
    In loc sa ii sparg ripi lui blondu am ramas fara flota
    Felicitari inca o data,nu te teme chiar de azi ma apuc iar de flota


    Carl von Clausewitz'' wrote:

    Războiul este o continuare a politicii prin alte mijloace.

  • mai trebuia un nume in dedicatia aia, nu`ti mai dau CRu adunat de mine. oricum Felicitari si merci pentru resurse.


    Future , ce te faci cand incepe scoala?? ca in vacanta vad ca nu prea te`ai descurcat.

  • acuma pe bune Future, suntem colegi, dar nu mai fa afirmatii de genul : invata sa faci FS... daca ai fi fost de la inceputul universului sa fi vazut atunci ce show a fost ... cu repozitionari si hit-uri marsave...


    ce pot sa-ti zic... RU...


    ai vrut sa echilibrezi balanta dar nu ti-ai adus decat necazuri pe cap


    P.S. cu flota aia nu-i distrugeai tu RIP-ii lui blondu :)

  • Felicitari colegu frumos atac se pare ca Future nu a dus misiunea la sfarsit de a echilibra balanta intre aliante :)) dar nu cred ca e problema el va reface si va reface si va reface parerea mea rotflrotfl


    Aparator RR
    :bye:

  • cu flota aia nu ii spargeam ripi lui blondu,vroiam sa il i-au pe retur cu inca un jucator
    Dar eu am fost prost si m-am lasat in baza lui si acu vand ca nici macar nu sa straduit sa trimita proba de spionaj
    in aparare sal la mine,dar sa mai ma sune cand vedea activitate
    A fost greseala mea ca mi-am pus increderea in cine nu trebuia si acu am platit pretul
    Si tu aditzu nu mai comenta ca nu ai de ce?
    Aici am pierdut flota din cauza ca am fost prost si mi-am pus increderea in cine nu trebuia
    Dar pe hydra daca esti asa de tare de ce nu ai reusit sa ma prinzi
    Nu e problema refac flota si dupa aia o sa incep sa sparg si in stanga si in dreapta
    Felicitari atacator si no ru mie ca nu e nevoie


    Carl von Clausewitz'' wrote:

    Războiul este o continuare a politicii prin alte mijloace.

  • Future,calm.Lasa-i sa apese pe taste.Se mai intampla sa pierzi si flota,nu-i problema refaci ca n-ai pierdut cine stie ce.


    Felicitari Crasher,mai merge si cate un spy and fly,ca tot se lauda blondu ca faceti si dregeti in alianta.
    RU Future.

  • Future,calm.Lasa-i sa apese pe taste.Se mai intampla sa pierzi si flota,nu-i problema refaci ca n-ai pierdut cine stie ce.


    Felicitari Crasher,mai merge si cate un spy and fly,ca tot se lauda blondu ca faceti si dregeti in alianta.
    RU Future.



    roua zoriolor a voastra a facut macar 10% din ce-am facut noi sau scrobs? :)


    imi cer scuze pentru offtopic...


    P.S. La Multi Ani Kougannn !! :D:D

  • Nu pot sa fiu calm bogdan
    Daca era sa o pierd eu din vina mea era o treaba
    Dar sunt nervos si cum imi refac flota o sa il fac sa se lase de ogame
    A fost si prostia mea ca m-am bazat si am crezut ca o sa se tina de plan
    Dar planul lui a fost de la inceput sa ma lase pe mine fara flota ca acu am vazut ca nici macar nu avea trimisa
    nici o proba in aparare sal
    Daca intram cand vorbeam cu el un pic pe cont acu aveam flota dar am fost prost si l-am crezut si acu am pierdut
    Atacator stai lin ca stiu sa fac fs,faza este ca eu mi-am lasat flota ca momeala pentru blondu si am vorbit cu un jucator
    sa trimita o proba in aparare sal ca sa vada cand sunt atacat si dupa trebuia sa ma sune,eram la pc cand a fost atacu
    dar prostia mea a fost ca l-am crezut si nu am intrat sa verific si eu si asa mi-am luat teapa si am ramas si fara flota
    Angry bird am fost de la inceput pe acest univers mi-am facut cont imediat cum a aparut



    PS:Aditzu tu tre sa iti faci lectiile despre ogame,cat despre hydra singurul lucru pe care o sa il vezi tu o sa fie fumul de la flota mea :lol:


    Carl von Clausewitz'' wrote:

    Războiul este o continuare a politicii prin alte mijloace.

  • Felicitari Crasher,mai merge si cate un spy and fly,ca tot se lauda blondu ca faceti si dregeti in alianta.


    Poti sa ne scutesti cu comentariile tale ? Sa intelegem ca ii ti locul lui byla ?



    Atacator stai lin ca stiu sa fac fs,faza este ca eu mi-am lasat flota ca momeala pentru blondu


    De data aceasta ai gresit scuza ! Blondu este in vmode de ieri nu stiu cum te putea ataca pe tine din vmode. rotfl
    Si erai spart mai devreme daca nu aveam recurile trimise la DejaVu , ai avut flota jos de pe la ora 23-24 iar eu te-am atacat la 3 ,
    pentru ca atunci am reusit sa strang toata flota si recs .


    Rog un moderator daca se mai face spam/trolling sa inchida thread. Nu vreau sa stricati acest hit cu certurile voastre de pe alte universe .


    Inca o data GLOTR si astept sa faci din nou flota sa te razbuni :devil:

    ..::: Ogame.ro [ retras ] :::..


    ..:::[color=red] „Dacă n-ar fi proştii, deştepţii ar muri de foame.” :::..

  • Felicitari atacator ,Future puteai foarte bine sa iti pui alarma la tel sa sune nu sa te bazezi pe alti , daca era vorba sa iti faca activitate trebuia sa iti dea spy-uri cel de care ai zis , dar inteleg ca vroiai aparare sal cu proba sa vada in caz de esti atacat , pai in cazul asta poate tia trimis proba in aparare sal , dar la ce viteza are proba nu cred ca a fost in aparare sal mai mult de 10-20 de minute , asa ca u nu ai vazut .
    In tot cazul este vina ta daca , vroiai sa lasi momeala intrai la 15 min si dadeai refresh , nu lasai flota jos cu orele pe un univ x4 .
    Ru ca nu e greu , este 4x.

  • blondu ieri nu era in v-mode,si-a facut o colonie mobila la 11 sisteme de mine si acolo cand am laxat avea 38 de ripi
    stiu ca m-ai spionat pe la 22-23 ca eram la pc,prostia mea a fost ca mi-am pus increderea in cine nu trebuia si am fost ars
    planul era sa las flota ca momeala ca sa ma atace blondu cu ripi ori sa ma atace cu flota si acel jucator sa ma sune ca sa intru
    cat era inca activitate de la spy si sa vad cu ce si cand ajunge atacu,am stat la pc pana pe la vreo 4,stateam la ninja dar
    nu am mai primit apelu de la el si cand am intrat era prea tarziu
    gambler planu era sa imi verifice activitate si sa trimita probe in aparare pana ma ataca blondu sau cine era sa fie
    am stat si am vorbit cu el pe mess si asteptam si eu sa ma atace cineva ca trecuse deja atatea ore,dar mi-a bagat vrajeala ca
    nu ma spionat nimeni,ca nu am activitate,etc si cand am intrat flota era deja sparta
    A fost prostia mea ca mi-am pus increderea in el


    Carl von Clausewitz'' wrote:

    Războiul este o continuare a politicii prin alte mijloace.

  • planul era sa las flota ca momeala ca sa ma atace blondu cu ripi ori sa ma atace cu flota


    planu era sa imi verifice activitate si sa trimita probe in aparare pana ma ataca blondu sau cine era sa fie


    Planul nu mai conteaza....ai luat-o elegant....nu se face asa...mai ai de invatat....vrei ninja...baga 2 nivele de astro....si stai pe planeta care deabia ai facut-o....dar aia inseamna sa stai treaz...nu sa dormi si dimineata sa te vaiti!!!!!


    mi-am pus increderea


    chestia asta care o repeti...mie nu-mi spune decat ca esti un jucator de mana a doua....nu exista incredere la jocul asta!!!!



    BRAVOS CRASHER!!!!


    ...NUMQVID DE DACIS AVDISTI?"
    (Horatius, Satire, II, 6, 53.)
    "...ce ai mai auzit despre daci?"


    JUPITER ...Pe saptamana : 556.862.040 Metal / 172.301.136 Crystal / 113.480.976 Deuterium
    "Surprinde-ti ficatul, bea niste apa" !

  • Stiu faza cu colonia,iti faci o colonie undeva unde sa nu stie nimeni si pana se va actualiza baza de date nimeni nu va putea sa vada planeta decat daca o gaseste el
    Unde am mai repetato,joc ca fleeter pe 5 universuri sa aici e prima data cand ma prins cineva full-fleet
    Si ai dreptate,nu tre sa iti pui increderea in nimeni in jocul asta mai ales cand cel in care ai cea mai mare incredere te lucreaza pe la spate
    flota asta am facuto in 11 zile,am inceput deja sa strang resurse si ma apuc iar dar tura asta mai bine actionez de unu singur


    Warned pentru spam
    ~katz


    Carl von Clausewitz'' wrote:

    Războiul este o continuare a politicii prin alte mijloace.

  • Ma scuzati ca intervin dar,
    Future , ai deja 5 sau 6 reply in theard, daca continui asa, pana la Craciun il intreci si pe Porto la posturi, deci te rog sa incetezi cu post hunt-ul si cred ca meriti un warn pentru ultimul post, ca esti total off-topic!
    Angry Bird , multam de urari!


    In continuare, va rog sa incetati cu off-topic, trolling sau alte incalcari de regulament!

    [align=center]

    [/align]
  • bravo crash :) mersi pentru dedicatie .. si daca tot zici de razbunare .. a pierdut de 10 ori mai mult ca mine :) .. ce aveam eu acolo era productia pe 3 sferturi de zi. :)



    cat despre tine bogdan .. mi-ar fi rusine sa vorbesc dupa ce ai fost in pidky si ai scos tot ce se vorbea in alianta la byla :) .. noi nu am incercat chestii dinastea :).. pentru ca nu avem nevoie.. dar nu conteaza.

  • Felicitari de atac TC..un profit foarte bun pentru tagul de avansat 20%.


    Future...e bine ca nu erau navele iesite din santier.


    La mai mari si ru ap.

    Berzelius wrote:

    Berzelius: trebuie sa o tai
    Squaker: nu o mai folosesti?