Discutii despre interviul cu VoyageR

  • E ok interviul...voyager putea aduce ceva completari.Stie el despre ce e vb rotfl


    wanted: vezi sa nu te ia vantu'
    Iuda: mai greu asa ceva
    wanted: la 200 kile...asa e
    Iuda: 201,ca am mancat
    wanted: 1 kil de ceapa
    [color=#00ffff]Iuda: juma' de kil....restu' mamaliga

    [color=#00ff00]wanted: rotflrotfl

  • Quote

    Ce modificari wanted? Sa inlocuiasca acel "y" cu un nume :-" ? Un interviu destul de bine elaborat zic eu, felicitari.

  • Suficient de multa maturitate in exprimare, bun simt si nebunie in acelasi timp. Ma refer la Voyager evident ^^ . In orice caz, interviul este reusit, poate trebuia mai demult sa-l faci dar e bine si acum. Succes amandurora :yea:

  • - Interesant...mie imi place.
    - Imi place mult ca ai chef de treaba.

    Arta războiului ne învață să ne bazăm nu pe probabilitatea ca inamicul să nu vină, ci pe propria noastră pregătire de ai primi; nu pe sansa de a nu ataca, ci mai degraba pe faptul ca ne-am facut pozitia neatinsa.

  • Sper ca nu bateti apropouri la mine moldovenilor:)



    Felicitari pentru interviu Kougan, sper sa-ti tine pofta asta de scris:D


    Quote

    La tine, la wanted si altii care se mai simt "y" :)). Felicitari pentru interviu Kougan.

  • felicitari pt interviu singurul meu regret este ca nu am reusit sa il fac eu, insa l-am prins pe Voyager intr-o perioada in care discutiile alunecau mai mult spre betoane si ciment decat despre nave si atacuri
    despre Voyager numai de bine, dupa parerea mea unul dintre cei mai calculati jucatori, ma bucur ca am jucat impreuna si am ramas intr-o relatie foarte buna dincolo de ogame
    Mult succes Voyager in RL si bafta cu "cetateana"

  • Foarte reusit interviul, la mai multe !


    Filip, sa inteleg ca e un apropo referirea la primul atac pe marge ? :bump:

  • Kougane uite ca pana la urma l-am citit. Spre deosebire de varza precedenta asta e un interviu reusit si inchegat. E drept ca te ajuta si personalitatea si realizarile celui intervievat. Eu iti reprosam in celelalte interviuri ca daca persoana intervievata ocoleste subiectele fierbinti ar fi cazul sa le ataci tu frontal. E drept ca atunci cand cel intervievat nu e o persoana remarcabila e mai greu sa faci brici din lama stirba...Dar la urma urmei asta depinde de talentul celui ce ia interviul...
    Noh...felicitari pentru interviu....Cat despre Voyager..ce sa zic? A spus el cateva lucruri interesante care ar merita dezvoltate :D


    --Atitudinea ta în postările de la RSO este mereu aceași, de denigrare a reporterilor
    --Warn pt trolling
    --Draqshorul

  • Pana acum am avut feedback negativ numai de la dvs.!
    Restul au fost pro.
    Deci comentariile despre cine este lama stirba si cine nu, nu cred ca afecteaza pe nimeni!
    Daca nu aveam nici un pic de pricepere(ca talent nu cred ca am :lol: ) la interviuri, eram demult dat afara din RSO!
    Vor mai urma multe interviuri ''slabe'' si cu persoane care sunt ''nesemnificative''(pentru dvs.)
    Asa ca obisnuiti-va cu ideea si nu mai lasa reply-uri rautacioase la fiecare interviu ce va urma!

    [align=center]

    [/align]
  • Salutare tuturor,


    felicitari pentru seria de interviuri, draga colegule. Pe Voyager chiar eram curios sa-l cunosc, fie si din postura de intevievat. n-am interactionat in joc pentru ca niciodata n-am excelat, cat sa-i fiu partener sau victima :). dar mereu mi-au placut posturile lui din doua motive: prin hiturile date reusea ceea ce altii doar citeau (sau pateau :) ), si prin exprimarea folosita mereu a dat dovada de un bun simt si de un caracter ... SANATOS si placut. felicitari ambilor interlocutori pentru activitate, trecuta sau prezenta.




    PS: Citro, stim cu totii ca ai o reputatie de pastrat, da' ar trebui sa fii constient deja (din multele reply-uri primite, la diverse postari) ca nimeni nu prea te ia in serios. moderatorii poate, ca sunt nevoiti sa-ti dea warn-uri, dar sunt convins ca si ei te-ar ignora bucurosi daca nu le-ai da ocazia sa te cenzureze.



    spor la interviuri, spor la joc, spor in tot ce faci, kougan !!!

  • Eu zic sa recititi postul meu anterior.
    Am spus cred ca foarte clar ,ca e un interviu reusit si inchegat si e meritul atat al autorului cat si al celui intervat.
    Ca nu cititi cu atentie ceea ce scriu nici nu ma mira.
    Culmea e chiar primul interviu facut de kougan pe care il apreciez si voi sustineti ca nu il apreciez.:))))
    Referirea la lama stirba era legata strict de interviul precedent.
    E doar nostim ca atunci cand critic nu primesc warn si atunci cand laud primesc.
    Oricum ar fi eu o sa spun ceea ce am de spus.


    Am criticat celelalte interviuri nu pt cum au fost realizate ci pt ca au fost realizate.



    EDIT. BA afirmatia ta ca am criticat toate interviurile lui koukan e hilara ori ai ochelari de cal.
    In cel cu Halo nu am interventie la Sharky il laud in asta il laud. L-am criticat in cel facut cu tine si cu mao. Se vede treaba ca trebuia sa fac invers :)) Iar interviul lui Gusty chiar l-am apreciat cu toate ca nu sunt deloc in relatii amicale cu gusterul. E greu sa tragi concluzii generale cand din 5 interviuri critic in 2..dar la tine se cam poate:P

  • Mii de scuze ii cer lui Citro!
    Promit ca nu se va mai repeta sa citesc numai rautatile! ^^
    Dam vina pe varsta frageda pe care o am,
    Am actionat din impuls si am citit mai sus fara a baga la cap!
    Inca odata imi cer scuze!



    CITRO : Acum ca m-am injosit, am o rugaminte....
    Cand mai fac un interviu, incearca sa fii mai explicit, nu de alta, dar nu sunt asa destept sa citesc printre randuri ce scrii matale despre ce te doare cu intervievatul!
    Recunosc fiecare cu cel doare, dar daca s-a ajuns sa ai o asemenea ura despre anuminte persoane( si aici spun strict de persoana in sine, nu de jucator) e trist!


    M-ai apreciat in 2 interviuri, dar restul, ce au avut? (inafara ca nu suporti acele persoane)
    Daca nu ti-au dat in cap si nu ti-au furat painea de la gura, as crede ca ar trebui sa o lasi ma moale cu asta!


    Poate relatia ta cu cei 2 (respectiv Mao si Draqshorul) nu este asa prietenoasa dar cel putin ei nu fac asa mare caz din asta asa cum faci tu!!!


    O seara placuta!
    @Imi cer scuze pentru spamul facut, accept warn-ul bucuros! ^^

    [align=center]

    [/align]
  • Nu te-ai injosit deloc kougane...Eu zic ca ai procedat normal rectificand o greseala comisa.
    Si acum sa raspund la problema ta. Am criticat modul in care ai facut cele 2 interviuri cu mao si draqusorul pt ca nu ai pus intrebari pertinente. Amandoi sunt in board amandoi au un trecut cu destule probleme iar in joc sunt jucatori mediocri. Nici unul din ei nu a fost no 1 pe un univers, poate cu un cont preluat sa fi fost, si nici nu au excelat in cariera de fleeteri. Iar tu ai pus mai mult intrebari legate de cariera lor in joc mai putin despre cariera in board si ai evitat sa ii intrebi despre subiectele delicate legate de trecutul lor mai indepartat cand erau simpli jucatori si incepatori. Am explicat la fiecare din ei ce era de explicat si acum sa repet ar fi inutil.
    Nu ma deranjeaza ca oameni, ca persoane si e problema lor cum sunt si cum se comporta. Problema a aparut cand s-au exprimat , si nu odata, la adresa mea intrun mod care nu ii onoreaza. Mie unul nu mi se poate reprosa decat atitudinea nu si limbajul sau proasta educatie. Nu am injurat si jignit pe nimeni niciodata pe forum. Ei da, am fost si sunt ironic. Dar sa uiti ca in trecut ai avut o atitudine necorespunzatoare si acum sa incerci sa imi dai mie lectii nu e de acceptat. De aici si critica mea la adrea celor 2 interviuri. Sa nu fi de acord ca un interviu cu mine sa nu fie publicat fara sa ai motive obiective spune cate ceva. La urma urmei am fost GO pe us si reporter RSO pe ro, deci altii au crezut in mine si au considerat ca pot face anumite lucruri. Iar eu zic ca nu mi se poate reprosa nimic.
    Legat strict de subiectele tale. Imi permit sa le comentez pt ca imi esti amic. Cum am studii si experienta in ziaristica si televiziune cred ca diplomele alea le-am obtinut pt ca le merit nu din alt motiv si de aceea imi si permit sa dau sfaturi sau sa critic. Pe guster l-am criticat pt limbaj si ortografie dar am ramas placut surprins ca a fost in stare sa faca un interviu interesant. Cu toate ca nu prea vorbim mi-a raspuns in PM si nu a fost suparat ca i-am atras atentia la greseli. Tu kougane ai gresit pt ca daca nu ai inteles ce spun te-ai luat dupa warnul dat de BA in loc sa ma intrebi ce draq zic acolo... Asa era normal.
    Bun acum lucrurile sunt normale si poate te gandesti si la sfatul meu adica sa reiei interviul cu sharky si sa ii pui si intrebari in zona aia pe care el a ocolit-o dar dupa cum ai vazut au mai fost cativa care au facut ceva aluzii pe aici...


    Bafta la scris si cauta subiecte interesante pt interviuri. Sunt destui care merita sa ii intervievezi cu sau fara aprobarea celor din board :)
    PS Crezi ca cineva a fost de acord sa iau interviul ala cu tipul ce folosea scripturi interzise? Iti spun ca nu. Totusi dupa ce l-au citit comentariile au incetat.

  • Iar eu zic ca nu mi se poate reprosa nimic

    De obicei reprosurile vin de la altii, ce zici tu e complet nesemnificativ la capitolul asta...

    Mie unul nu mi se poate reprosa decat atitudinea nu si limbajul sau proasta educatie

    Dupa regulile bunului simt, atitudinea tine de educatie, din toate pdv; cu riscul de-a semana cu MotanuD, te incurci in cuvinte, cu toate diplomele tale cu tot. Iar daca n-ai inteles ca problema majoritatii cu posturile tale nu tine de continut, ci de modul in care impachetezi mesajul transmis, poate ar trebui sa recitesti cursurile pe care le-ai urmat pt diplomele cu care te lauzi.


    Spor!

  • Revin cu ceva precizari Kougane. Sa fi reporter chiar si RSO nu inseamna ca esti acolo in functie ca sa pui niste intrebari si sa scoti un interviu. Reporter inseamna omul care scormoneste dupa intamplari neobisnuite sau nu care se documenteaza cand face un interviu si nu se limiteaza a relata plat o stire. Reporterul este si un creator sau un fauritor. Nu uitati nu exista adevar absolut iar reporterul are posibilitatea in limita eticii profesionale sa conduca stirea sau interviul in directia care doreste.
    Celui ce a scris la adresa mea mai sus i-am raspuns in privat. E mai sanatos asa...



    Sharky sa ma scuzi ca referirile la adresa ta au fost mai putine in interventiile mele si asta nu datorita ca te ignor... Pur si simplu nu am avut mare lucru de comentat la un om care e ok si la un jucator bun. Daca eu ti-as fi luat interviul probabil ca ti-as fi pus si ceva intrebari incomode pe care le cam eviti. Dar la urma urmei tot respectul pt ca sti sa faci asta elegant.


    -O mică completare
    -Tot ce ai spus tu acolo putea fi rezolvat cu un scurt PM lui kougan respectiv Sharky, acesta este un thread pentru discuții despre interviu, nu dedicat poveștilor
    -Warn
    -Draqshorul