Uni 3...incotro? Cronica de razboi!

  • hai sa fiu primul


    sa o luam pe rand


    Unique


    ..nu am mai auzit de el de luni de zile..HOF zero...ninja zero..lovituri insemnate zero
    Probabil ca isi ocupa timpul farmand 3 transuri si 10 sateliti la cate 10 jucatori clasati cu cca 300-500 pozitii mai jos decat el in clasament...si asta zilnic. E si asta un profit...dar e pentru "no name"..el totusi fiind un nume greu in uni 3


    Wanted


    Pervers, parsiv, increzut..astea sunt minusuri
    la plusuri ..un jucator exceptional..care stie tainele ogame-ului in cele mai mici amanunte..doborat sau in picioare este unul din cei mai de temuti jucatori


    Azrael


    Cu toate ca am avut niste coflicte in trecut..indirect insa...eu nevorbind vreodata cu el..este unul din cei mai activi jucatori de pe uni 3..si rar, foarte rar greseste
    Din pacate cam prea "pupincurist "


    Bartez


    Ma abtin..stiu prea putine despre el

  • Chiar daca este un pic mai greu de citit in paralel toate cele patru interviuri este interesant sa mai afli cate ceva despre unii jucatori cu, care interactionezi in joc. Frumoase raspunsuri in general dar am o obiectie si in acelasi timp o intrebare asupra unui raspuns in special:


    "Jumatate din conturile din u3 rank 70-200 sunt de pushing sau de MS . Nu mi se pare corect. Dar pot sa ma laud cu un lucru pe care putini il pot spune. THE BEAST este un cont crescut corect."


    Oare la fel de corect a fost si cand jucatorul care detinea contul lui The Beast a intrat pe contul meu, un cont slab, top200, eu nemaiputand accesa contul timp de 5-10 minute? Am primit apoi un pm in joc ce continea un singur cuvant: parola contului meu si mai tarziu un altul in care eram informat ca a fost "baiat bun" cu mine si de aceea nu mi-a retras vanatorii (circa 3k) dintr-o desfasurare ca sa ma atace pe retur. Nu il acuz pe Barthez insa intreb: este corect?

  • frumos interviu .


    [off] noroc de tine davidoff ,altfel ramaneam nelamuriti in privinta lor [/off]


  • se vede ca nu prea ai treaba cu jocul.:)in cazul lui unique gresesti amarnic.iar in cazul meu(pervers,parsiv,increzut...),ar trebui sa-ti tii parerile pentru tine.felicitari pentru reportaj Sagittarius :)


    wanted: vezi sa nu te ia vantu'
    Iuda: mai greu asa ceva
    wanted: la 200 kile...asa e
    Iuda: 201,ca am mancat
    wanted: 1 kil de ceapa
    [color=#00ffff]Iuda: juma' de kil....restu' mamaliga

    [color=#00ff00]wanted: rotflrotfl

    The post was edited 1 time, last by wanted ().

  • foarte tare reportajul :)


    @ wanted... ce se intampla te supara adevarul??


    iti recomand niste lecitina :)


    adutzi aminte de micul parazitu din g3 si ce ii spuneai lui


    @ davidoff in privintza lui uniqe gresesti :) a dat niste lovituri superbe... dar spui si un mare adevar...( ataca cu o gramada de flota pt 50 k res dak scade deut iese mult pe minus )

    The post was edited 1 time, last by Iceheart ().


  • daca iese in minus spunemi si mie de ce ii pe locu 2? mai bine taci daca nu stii despre ce vorbesti.....
    mi-o placut reportajul :D sa speram ca mai pica si ceva ancients in u3 ca prea multi paladini si rohhani au picat :))

  • Quote

    Originally posted by Davidoff


    Azrael


    Cu toate ca am avut niste coflicte in trecut..indirect insa...eu nevorbind vreodata cu el..este unul din cei mai activi jucatori de pe uni 3..si rar, foarte rar greseste
    Din pacate cam prea "pupincurist "


    Pe Azrael il cunosc personal si crede-ma ca ultimul lucru care omul acela ar putea fi este...pupincurist!
    Omul este prea pasionat de jocul asta si prea impulsiv cateodata! Da, aici asa este, insa ca si ambitie...Geo este cu multe clase peste majoritatea jucatorilor de ogame. Sa iei un cont de la 0, sa il cresti printre rechini si razboaie grele, sa stii cum sa faci sa ajungi in top 5 si apoi sa dai niste hituri nesperate(vezi bartez/beast/wanted)...este un lucru greu de obtinut!
    Multi au zis ca eu sunt omul din spatele lui Azrael! Aici se inseala! Eu eram un simplu sclav, o sluga care urma ordine...trimite ress aici, da-mi deut aici...
    Niciodata nu l-am ajutat la vreun hit! Niciodata nu i-am explicat jocul! L-a invatat singur! Si nu sunt singura sluga a lui Azrael. Mai sunt multe...iar faptul ca acum se arunca cu noroi in el...nu demonstreaza decat handicapul vostru in a-l putea sparge, crashui...etc! Nu ati avut ce sa ii faceti...a calatorit 6 galaxii si a cheluit peste 150 milioane deuterium pe drumuri pentru beast...doar ca s-a plictisit sa va astepte si voi sa nu mai veniti!
    Este cosmarul lui Barthez...si al multor altora care adorm cu frica cand fac sau nu fs!


  • bai asta Mysteryo (sagetzel)


    citeste replica asta pana iti dai si u seama ce am scris aici, nu comenta ce te pun niste oameni fara caracter:)


    Quote

    in privintza lui uniqe gresesti smile a dat niste lovituri superbe... dar spui si un mare adevar...( ataca cu o gramada de flota pt 50 k res dak scade deut iese mult pe minus )


    dupa ce pricepi sau nu pricepi (depinde cat de repede te prinzi) da`mi un pm:D


    Felicitari incodata pt reportaj scuze pt off

  • Quote

    Originally posted by last human alive
    Chiar daca este un pic mai greu de citit in paralel toate cele patru interviuri este interesant sa mai afli cate ceva despre unii jucatori cu, care interactionezi in joc. Frumoase raspunsuri in general dar am o obiectie si in acelasi timp o intrebare asupra unui raspuns in special:


    "Jumatate din conturile din u3 rank 70-200 sunt de pushing sau de MS . Nu mi se pare corect. Dar pot sa ma laud cu un lucru pe care putini il pot spune. THE BEAST este un cont crescut corect."


    Oare la fel de corect a fost si cand jucatorul care detinea contul lui The Beast a intrat pe contul meu, un cont slab, top200, eu nemaiputand accesa contul timp de 5-10 minute? Am primit apoi un pm in joc ce continea un singur cuvant: parola contului meu si mai tarziu un altul in care eram informat ca a fost "baiat bun" cu mine si de aceea nu mi-a retras vanatorii (circa 3k) dintr-o desfasurare ca sa ma atace pe retur. Nu il acuz pe Barthez insa intreb: este corect?


    hahahahaha parola era halbere si a fost o gluma daca tot vroiam sa iti zapacim contu schimbam parola si jefuiam tot !
    Asa ca mai bine taci, ca poate il pun pe beast sa iti afle din nou parola .
    Pt. el este ff simplu :)
    Nu ai stiut un moment ca iti stim parola doar ai primit mesaj de la nevyle in caz ca ai uitat !


  • Hai sa nu mai facem atat spam, ca stie deja tot universul cum a obtinut el locul 5, iar loviturile acelea sunt chiar nesperate, daca nu era top 5 nu avea cum sa le dea ;)


    Quote

    Mai sunt multe...iar faptul ca acum se arunca cu noroi in el...nu demonstreaza decat handicapul vostru in a-l putea sparge, crashui...etc! Nu ati avut ce sa ii faceti...a calatorit 6 galaxii si a cheluit peste 150 milioane deuterium pe drumuri pentru beast...doar ca s-a plictisit sa va astepte si voi sa nu mai veniti!
    Este cosmarul lui Barthez...si al multor altora care adorm cu frica cand fac sau nu fs!



    Dormim cu Biblia sub perna :P


    In rest, superb articol, mai mergeau alte cateva intrebari, poate cu alta ocazie :)

  • U3 a stat multa vreme sub semnul lipsei de credibilitate. Ca a fost x, ca a fost y, etc jucatorii au fost contestati. Lovituri deosebite nu au prea fost, cei din Rohhan au crezut ca statul in zone departate ii va salva mereu si-au platit pretul.


    Cat despre jucatori, e bine ca unii macar sunt sinceri:


    Quote

    Originally posted by Davidoff
    Wanted


    un jucator exceptional..care stie tainele ogame-ului in cele mai mici amanunte..doborat sau in picioare este unul din cei mai de temuti jucatori



    Quote

    Originally posted by wanted
    se vede ca nu prea ai treaba cu jocul.:)

    UOB7Q6B.png



    axE: mai dar tu tot timpul esti gica contra
    Motanu: la cati pro sunt in jocul asta...


    Gusty: Știi ca nu insist pe ceva decât atunci când știu sigur ca am dreptate. Ulterior îmi dau seama ca am greșit și îmi cer scuze


  • Interesant reportajul :)
    Universul 3 o sa fie mult timp in hibernare pana va mai putea cineva sa se rascoale impotriva anticilor
    Deja la multi le e frica pana sa si ii spioneze pe ei ca sa nu mai punem la socoteala faptul ca liviu are zeci de dealeri mai mici care au preferat sa vanda decat sa fie vanati si cativa dealeri fideli de-ai lui mai mari :)
    Prevad un viitor cam sarac in hituri mari ( vorba lui barthezul ii sugrumati cu totii pe aia micii si se vor lasa =) ) si unu dominat totalitar de Ancients tocmai pt simplul motiv ca multi fleeteri care au fost sparti acum sunt in reconstructie si vor cauta sa se dea pe langa antici sa faca napuri ( asa ca nu va mai luati de Azrael ca vezi doame ca e pupincurist ca defapt adevaratii pupincuristi sunt cei care sunt sparti de antici si se dau cu binisorul pe langa ei sa le fie bine pe viitor ;) )
    IN PLUS CELE MAI TARI 4 FLOTE DIN 5 LE APARTINE ANTICILOR asa ca va fii din ce in ce mai dificil ca cineva sa le puna probleme in special lui liviu care s-a asigurat de suprematie dupa ce a spart pe rand flote de top care puteau sa ii puna probleme pe viitor ( ajutat si de unique si azrael )
    Europene pt multi ii esti antipatic ( chear si mie un pic pt ca am o fixatie pt cei de rank 1 =) ) dar aici iti dau dreptate : la multi le e ciuda ca nu au putut nici pana acum sa il sparga pe Azrael dar totusi nu e timpul pierdut, universul in termeni realistici e infinit ( ma refer ca ogame nu este un joc cu timp limitat)
    Cat despre faza cu rank 5 banuiesc ca stii ca nu e chear asa greu sa ajungi in top 10 daca ai suficient timp pt joc si ai o tactica buna de joc + pierderi cat mai minimale posibil de partea ta :)
    @ of topic: Damn nu am mai scris de mult pt un simplu replay pe forum dar m-a captat un pic subiectul :P
    Pot incheia cu faptul ca anticii vor cadea si ei la randul lor : Liviutzul se va plictisi de farmari si spart flote si va sterge contul, Azrael va prinde flotele dorite de el si de asemenea va sterge contul, Destructor probabil va da contul la unu care va folosi flota si o va pierde ca un noob, Mao va ramane vesnic benoclat pe PC =), Unique probabil va mai lua un ninja si se va lasa de data asta si restul anticilor vor devenii ferme fidele pt restul universului =) acesta e viitorul pe care il vad eu ( un pamflet de altfel dar suna frumos pt multi :P )



  • In primul rand referitor la interviu,colega,ai facut un interviu interesant si bun



    off topic:Andrei si restul care tot comentati la adresa mea,sa stiti ca sunteti jalnici,nu stiti sa apreciati,stiti doar sa criticati.
    Eu am crescut contul meu si nimeni altul,cum??ii treaba mea si a lui Gerula,care daca considera ca am incalcat regulamentul,ma bana,asa ca mucles cu subiectul "contul AZRAEL".....aaa,era sa uit,incearca sa nu ma mai jignesti,fa acest efort psihic,te rog,multumesc frumos ;)


    bravo de interviu

  • Quote

    Din interviu
    Eu zic ca sunt multi care au flota si o ascund prin galaxiile superioare. Probabil ca intr-o buna zi vor cobora cu ea ca sa faca ceva surprize. O singura persoana care sa poata sa ne faca pe noi cei cu flotele mari din Ancients nu cred ca exista in momentul actual. Dar, poate ma insel!


    flote ascunse peste mari si tari , dar sa nu uitam de NAP-uri , prietenii , etc etc etc, de dat cu parerea oricine e bun


    Acum serios vorbind Azrael ai putea sa imi dai si mie reteta ta de crestere rapida te rog :D :):):) ?

    Quote

    gpl
    ( vorba lui barthezul ii sugrumati cu totii pe aia micii si se vor lasa )


    Nu zic asta de dragul de a te contrazice , dar eu cred :
    1.Dorinta de a fi remarcat
    2.Cat timp va fi dorinta/speranta prosteasca de a te razbuna pe unu care are de 100x mai multe puncte ca tine,care a avut tupeul sa iti recicleze flota care zacea de 15 ore jos
    Cred ca o sa fie flote.

    The post was edited 1 time, last by KidemRaz ().

  • nu am vrut sa mai postez pe forum de cand cearta cu ¨unwanted¨ de cand sia pierdut flota


    dar as vrea sa mai adaug si eu cate ceva


    in primul rand sai felicit pe meseriasi ca nu am postat in nici un hit de al lor


    apoi sa lamuresc pt cei ce se tot intreaba cum sa ridicat Azrael , pai cu bani mai oamenilor , nui asa greu , bani si mult timp , cumperi deuteriu mult la rata mica si il schimbi pe metal , faci minuni , nui chiar asa greu de inteteles


    sunt foarte de acord cu gpl-klan , ai dreptate in tot cea ce spui
    wanted tie ti am mai spus , tu nu mai ai ce comenta despre mine sau oricare al jucator din aces univers , ce tot atat ca nu stiu sa joc , ca nu sunt in stare ,bla bla bla ,am a 3 flota din univers si o folosesc cum vreau , tu nu ai , ai jucat deageaba , adica esti degeaba


    mai baieti , eu am avut 3 obiective in acest joc si le am indeplinit
    1.era sa nu imi pierd flota -ok
    2.era sa ajung top 10 -am ajuns dar am pierdut locuri pt ca am fost in vacanta cand cu nunta o luna jumate-ok
    3. sa fac un top 10 pe un PALADIN -l am spart pe supercotet


    in acest moment cand am ramas fara obiective , interesul meu pt joc a scazut f mult , nu ma mai interesa prea tare , faceam f s si gata , cam atat , asta o stiu multi si pot sa confirme , apoi alte chestii care miau luat mult timp de joc , daca va spun acum ca jucam cate 30 min pe zi multi nu vor crede , doart ma conectam sa cheltui resurse si sa fac f s pana ziua urmatoare , si uite asa nu miam pierdut flota in 2 ani de joc


    cand a fost spart wanted am fost invitat si eu de catre liviu , si chiar daca as fi avut un orgasm daca il spargeam am renutat pt copilul meu si familia mea , si ca sa fiu sincer am castigat mult mai mult


    ce sa va zic ....bafta la toti si nu neglijati rl ca o sa va para rau
    se pot face ambele lucruri in acelasi timp dar tre sa stii sa le combini :D

  • Oameni buni, nu neglijati ogame-ul pentru familie, prieteni, distractie, femei!


    Jocul este cel mai important! Doar nu vreti sa deveniti inactivi! Lasati serverul gol?


    Fain interviu! Cand vedem unul si pe u5, cu dascal, lucifer, haihui si nightcrawler?

  • Quote

    Originally posted by barthez


    hahahahaha parola era halbere si a fost o gluma daca tot vroiam sa iti zapacim contu schimbam parola si jefuiam tot !
    Asa ca mai bine taci, ca poate il pun pe beast sa iti afle din nou parola .
    Pt. el este ff simplu :)
    Nu ai stiut un moment ca iti stim parola doar ai primit mesaj de la nevyle in caz ca ai uitat !


    Sublim raspuns! Am stiut ca ati furat parola abia dupa ce am primit mesaj de pe acel cont. Nici nu ma indoiesc ca nu ar fi simplu dar ar fi frumos din partea voastra ca de data asta sa nu imi mai stricati si contul de mail...


    Multumesc anticipat!