DE CE AVEM CELE MAI PROASTE SETARI PENTRU SERVER?

  • Am si eu o nelamurire: ala care a facut setarile pentru serverul acesta, chiar a vrut sa-si bata joc de noi?

    E univers catalogat "fleeteri" , dar avem 30% debris din flota si nici macar deuteriumul trecut la debris.

    Nu iti da niciun motiv sa vrei sa faci flota. Ca sa scoti profit "adevarat" , ceea ce imi este si rusine sa zic la 30% , trebuie sa ai nevoie de minim flota de x5 mai mare sa simti ca nu te joci degeaba.

    Si debris din apare 70% !!!! Ba voi sunteti normali la cap?!?!? Eu sunt #1 momentan si sunt foarte activ, deci nu pentru mine ma plang.

    Dar e jucatorul ala "casual" care vine acasa, obosit dupa lucru, la nevasta, la copii isi face o flota sa simta si el saracu' ca misca ceva in jocul asta, vin eu si i-o stric si si pentru un cacat de 30% . Si ala care n-are flota si are aparare, iar, merge si ii dau bash, ca fac profit mai mare din apare decat din flota.



    Stiu ca se poate face schimbare la setari, aici ma refer la GOs, daca avem unul competent, il rugam, sa ne ajute sa schimbam setarile. Stiu vrajeala obosita cu 6 luni de zile nu ai voie schimbare si etc.Dar faceti si voi o exceptie fiindca"moare" universul. O sa pierdeti mult mai multi jucatori asa.


    UPDATE: nici macar nu functioneaza setarea de 70% aparare in debris. Am facut calculul si nu da nicicum.

    The post was edited 1 time, last by Baros ().

  • 50% debris din flota(MINIM), deuteriumul in debris

    redus debrisul din apare



    E treaba de 2 ore de programare cu tot cu drumul pana la "serviciu" si inapoi.

  • Scuza-ma, nu imi plac eufemismele! Si cu vorbitul formal, frumos si cu tact, nu se rezolva nimic, nu se implica nimeni! Am studiat chestia asta si pe alte servere si pe universurile in eng;leza!


    Trebe sa amesteci putin in oala cu cacat, sa primesti un raspuns!

  • Universul Rhea - Deschis 14.07.2023

    Caracteristici: Economie x10, Flotă transport x6, Flotă Staționare x6, Flotă Război x6, Cercetare x20, Galaxii 5, DF 50%, 0.5 Consum Deuteriu, +30 Câmpuri planetare, Cargo probe spionaj DA, 25.000 MÎ la validare email, Deuteriu în câmpul de rămășițe DA, Timp de zbor redus și lipsă consum deuteriu pentru sistemele inactive și cele libere, Categorie: echilibrat



    Universul Spica - Deschis - 25.08.2023

    Caracteristici: Caracteristici: Economie x8, Flotă Pașnică x6, Flotă Holding x4, Flotă de război x4, Cercetare x16, Galaxii 5, DF 30 %, DiDF 70%, 0,5 consum de deuteriu, +30 câmpuri, ACS , 25000 DM, timpul de zbor/consum ignorarea sistemelor goale ON, timpul de zbor/consumul ignorarea sistemelor inactive ON, categoria Fleeter



    Comparati voi setarile astea, si spuneti-mi dupa parerea voastra, care este echilibrat si care este fleeter?

    Nu are sens...