Platforma GF si mutare cont.

  • Salutare tuturor!


    Problema mea e urmatoarea. Ma joc metin2 si ogame de pe aceeasi platforma de GameForge, se poate sa mut doar contul de ogame de pe platforma actuala pe alta platforma si sa ramana separate jocurile, fiecare cu platforma ei ??


    Astept un raspuns din partea staff-ului ca sa stiu daca inaintez un tichet catre echipa de support sau nu.


    O zi buna!

    Termina cu faze de gangsta pe insta, ca la prima palma
    te vad si fugind.

  • Se mai ocupa cineva de support ??

    Din cauza faptului ca nu mi s-a raspuns aici , am facut si ticket, si minune, nu raspunde nimeni de 3 zile.


    "

    Status: Your ticket is still in progress.
    Manipulat de: Acest tichet este manipulat de catre Super-GameOperator.

    "


    SGO, SGO, dar e unul singur si nu prea e activ deloc...


    DarkMoon S-Game Operator SuperGameOperator_ogame_no_1315b68950e2814db8d7b1d9175dae98.png

    • Last Activity: May 1st 2023


    Cum ramane cu regula din contract cum ca trebuie sa intri macar odata pe zi pe support ???

    Din ce reiese SGO-ul nostru nu a mai intrat pe forum ce cel putin jumatate de luna... HalfOp mai impingem si noi putin oamenii de la spate ??

    Termina cu faze de gangsta pe insta, ca la prima palma
    te vad si fugind.

  • Da, faci un cont gameforge.com pe alta adresa de email si folosesti codul de cedare cont . In felul acesta vei avea doua conturi Gameforge.com ( sau portal/ lobby) cu 2 adrese diferite si fiecare continand conturile pe care vrei sa le separi.


    In legatura cu activitatea echipei ogame.ro, singurul SGO pe care il avem acopera cu succes toate universurile, nu cred ca i se poate reprosa inactivitate, dimportiva. In lunga mea activitate de admin, am avut putini SGO care sa se descurce atat de bine, mai ales tinand cont ca exista o bariera lingvistica.

  • Da, faci un cont gameforge.com pe alta adresa de email si folosesti codul de cedare cont . In felul acesta vei avea doua conturi Gameforge.com ( sau portal/ lobby) cu 2 adrese diferite si fiecare continand conturile pe care vrei sa le separi.


    In legatura cu activitatea echipei ogame.ro, singurul SGO pe care il avem acopera cu succes toate universurile, nu cred ca i se poate reprosa inactivitate, dimportiva. In lunga mea activitate de admin, am avut putini SGO care sa se descurce atat de bine, mai ales tinand cont ca exista o bariera lingvistica.

    Multumesc mult , am reusit, se poate da T.C.

    Termina cu faze de gangsta pe insta, ca la prima palma
    te vad si fugind.