Spargeti Gheata!!

  • Salutare, Vin cu aceasta postare pentru a ajuta OGAME-UL sa-si pastreze jucatori. Astazi am fost denumit aproximativ toate cuviintele rele pe care un alt jucator le avea in vocabular,adevarul e ca pe moment m-am suparat dar dupa o pauza scurta mi-am revenit. Ceea ce nu am facut,nu am dat raport deoarece cred ca problema a fost intre mine si dansul(cum ar fi de fiecare data cand am probleme cu cineva sa o sun pe mama?!) Cam asa sta treaba cu ogame,cand nu imi comvine ca ma injurat cineva gata,raport,ban,etc! As vrea sa va intreb pe toti cum faceti sa raportat defiecare data cand cineva va injura acasa,pe strada,pe retele de socializare sau ma rog intre prieteni! Asta inseamna ca desi aveti anii in spate va comportati ca niste copilasi care sunt raniti la inimioara! Cam atat despre Gameri,acum luam si lideri! De observat este ca in acest joc chatul este un sistem foarte foarte prost gandit! Intreb Admini de ce nu vin cu ideea sa modifice chatul(cenzura in timp real,block,mute,etc) Majoritatea jocurilor care au chat in momentul in care scri o prostie si o trimiti celalalt vede doar ...... sau stelute,bineinteles ca iti dai seama ca esti vorbit de bine dar nu vezi,si cum ar fi sa pui jucatorul pe mut,poate ca arunce cu stelute cat vrea el,pana se descarca,de obicei 24 de ore are nevoie sa isi revina,dupa care nu mai are treaba! Mi se pare inutil sa banati conturi gen 2030 2040 2050,chiar asa Zeitati va considerati ca avand aceasta putere abuzati de ea de a ramas mai mult praf decat stele pe universuri! Ca sa nu mai vorbim de sistemul de tickete care e asa ca si cum nu ar fi! Nu mai bine faceti un Admin Chat caci este usor si posibil din pozitia voastra apoi bagati putin jucatori ce gresesc in el si il avertizati cum trebuie in timp real? Sunteti admini ca sa ce? Care este rolul vostru? Voi cei de pe RO (admini) ati intrat vreodata pe alte comunitati,de ex: Franta,UK? Baietii si Fetele de acolo sunt parfum,as vrea sa fiti si voi,iar daca exista intelegere intre comunitatea jucatorilor si comunitatea adminilor eu cred ca acest joc va functiona ca odinioara,populatm si nu cu 100-300 de conturi din care 50 joaca! Inainte aveam si noi 700+ conturi si se juca! Inafara de Abuzuri in servici si JUCATORI plangaciosi la care cineva le-a ranit sentimentele nu prea a mai ramas nimic din jocul asta! Nu doar Admini,Nu doar Jucatori cu Admini Si Jucatori impreuna pot schimba aceasta situatie, Trebuie sa LUCRAM impreuna pentru o comunitate unita si mandra la fel ca in alte tari! Reamintesc vin in calitate de "Victima" cu aceasta postare dar nu raportez deoarece mi se pare inutil,iar daca as raporta as vrea ca acel jucator sa nu fie banat,sa fie avertizat prin intervievarea lui intrun chat cu un Admin Demn de pozitia lui! Va multumesc ca ati avut rabdare sa cititi,imi cer scuze preventiv daca v-am ofensat intr-un fel sau altul dar asta e adevarul! IN PRIMUL RAND SPER CA ACEASTA POSTARE SA FIE APROBATA SI POSTATA ALTFEL ESTE IN ZADAR! AM ALES SA NU DEZVALUI NUMELE,NICI CEL DE SCENA DEOARECE NU DORESC SA FIU LUAT LA INTREBARI! VA MULTUMESC SI VA DORESC BAFTA LA JOC!

  • Ideea nu e rea (cu un sistem de cenzurare în chat) dar românul găsește întotdeauna o metoda de ocolire a cenzurei.

    Cea mai buna metoda este sancționarea... Sa nu mai aibe posibilitatea de a scrie pe chat sau sa i se ia ceva resurse...si mai rău, metoda veche din ogame (ban fără vacanta o zi)..ceva de genul, a mers în trecut.

    Mai acum câteva zile începuse un "viteaz" din plictiseala sa îmi macine sateliții pe motiv ca am apărare și vrea sa facă puncte de onoare cu atacuri de 50k ripi, cu toate ca i-am vorbit frumos și i-am sugerat sa atace flote dacă tot este jucător cu flota și vrea sa atace, el tot a continuat. Din punctul meu de vedere, genul asta de jucători își merita soarta de a fi băgați și scoși de unde au iesit.

    Probabil dacă sancționarea era o zi de ban fără vacanta stăteau altcumva lucrurile.

  • Desi este de inteles ca la nervi omul mai spune si ce nu se cuvine, ogame este un joc de strategie. Atentia si stapanirea de sine sunt parte integranta dintr-un joc de succes.


    Decat sa ne bazam pe software , nu mai bine avem grija ce scriem ca doar una este sa vorbesti si alta sa il pui in scris, aici intervin intentia si vointa . Insultele pe chatul de joc nu pot fi scuzate .


    Daca un jucator iti tot trimite mesaje insultatoare, poti sa-l raportezi . Daca acest lucru nu este satisfacator, poti sa-i dai "ignora jucator". In acest fel nu vei mai putea primi mesaje de la acel jucator.