[TOP 2][TOT: 3.742.184.000] Draqqula [SkY] vs. AlleXyS [STARS] (A: 493.921.000, D: 3.248.263.000)

  • univers inchis cel mai probabil!

    nu e nevoie de ru pt ca esti unu din cei ce nu merita...

    povestea simpla,in ultimele 3 saptamani nu am mai dat importanta univ.,dar azi cand intrai si eu sa mai strag resursele si sa iau recompenza am vazut ca domnul Alexys imi spiona planeta....ii dadui cu retur unde avea flota si il atacai ....in cele din urma in 8 minute a reciclat 1mld din cr,...ramanand cu 18mil gaz,in cele din urma a ajuns la performanta de a ramane cu 12 mil gaz si 12,2k recuri facute cu itemi ....de-as stii si eu secretul de a face 12krecs cu 6kk deut tare bine ar fi....cred ca ne-ar prinde bine tuturor!!!



    La 28-09-2021 --:--:--, urmatoarele flote se intalnesc in lupta:



    Atacator Draqqula [SkY]

    Arme 180% - Scuturi 170% -Armură 180%

    ________________________________________________


    Vanator usor 301.590

    Vanator greu 14.685

    Crucisator 61.669

    Nava de razboi 24.231

    Interceptor 8.223

    Reaper 1.591

    Pathfinder 9.115

    Transportor mic 30.852

    _________________________________________


    Aparator AlleXyS [STARS]

    Arme 170% - Scuturi 170% -Armură 180%

    ________________________________________________


    Transportor mic 72.370

    Transportor mare 26.927

    Vanator usor 105.730

    Vanator greu 25.383

    Crucisator 1.790

    Nava de razboi 675

    Nava de Colonizare 30

    Reciclator 40.881

    Proba de spionaj 124.195

    Bombardier 3.989

    Distrugator 2.562

    RIP 15

    Interceptor 346

    Reaper 414

    Pathfinder 2.354

    Lansator de Rachete 2.000

    Laser Usor 1.000

    Laser Greu 50

    Tun Gauss 26

    _________________________________________



    Dupa lupta ...


    Atacator Draqqula [SkY]

    Arme 180% - Scuturi 170% -Armură 180%

    ________________________________________________


    Vanator usor 236.626 ( -64.964 )

    Vanator greu 12.949 ( -1.736 )

    Crucisator 57.532 ( -4.137 )

    Nava de razboi 23.674 ( -557 )

    Interceptor 8.069 ( -154 )

    Reaper 1.558 ( -33 )

    Pathfinder 8.521 ( -594 )

    Transportor mic 24.220 ( -6.632 )

    _________________________________________


    Aparator AlleXyS [STARS]

    Arme 170% - Scuturi 170% -Armură 180%

    ________________________________________________


    Distrus!

    _________________________________________



    Atacatorul a castigat lupta!


    Atacatorul a capturat:

    55.482.524 Metal, 45.543.193 Cristal si 56.965.096 Deuteriu


    Atacatorul a pierdut un total de 493.921.000 unitati.

    Aparatorul a pierdut un total de 3.248.263.000 unitati.

    La aceste coordonate in spatiu plutesc 1.025.752.731 metal si 692.348.770 cristal.

    Atacatorul a capturat un total de 157.990.813 unitati.


    Şansa ca o lună să fie creată din epave a fost de 20%.

    ________________________________________________


    Camp de ramasite recyclat de atacator(i):

    15.347.769 Metal si 10.359.230 Cristal

    517.849.731 Metal si 184.469.520 Cristal


    Camp de ramasite total reciclat de atacator(i):

    533.197.500 Metal si 194.828.750 Cristal



    Sumar al profitului/pierderii:


    Sumar atacator(i)

    Metal: 250.126.024

    Cristal: 101.000.943

    Deuteriu: 40.969.096

    Atacatorul a facut un profit de 392.096.063 unitati.

    Atacatorul(ii) a castigat un total de 210.264 puncte de onoare.



    Sumar aparator(i)

    Metal: -1.805.449.524

    Cristal: -1.312.578.193

    Deuteriu: -288.226.096

    Aparatorul(ii) au pierdut un total de 3.406.253.813 unitati.

    Aparatorul(ii) a castigat un total de 63.491 puncte de onoare.




    Cu sprijinul Convertor OGotcha RL 4.3.2

    The post was edited 1 time, last by draqula ().

  • de ce "nu ru"? pentru ca mi-am recuperat mare parte din pierdere? :)) hai sa-ti explic, pentru ca vad ca pompand sute de $$$ in jocul asta, inca nu-l intelegi pe deplin. De-a lungul universului, am adunat foarte multe itemuri, inclusiv pachete de resurse. Atasez o imagine, sa te convingi (am 208 itemuri in momentul de fata). Ramasesem cu 15m deuteriu pe luna, am mutat cat de repede am putut, am pus la facut vreo 2k recuri (nu aveam suficient cristal), dupa care am inceput sa reciclez. S-au intors recurile pline, am ramas fara deuteriu. Am folosit 40k materie cat am avut in cont (adunata din expeditii) pentru a umple depozitul de deuteriu (vreo 3m am luat doar, dar mi-au permis sa mai fac inca 1.5k recuri). S-au tot intors recurile pline, aveam metal/cristal, dar nu deuteriu. am folosit 1 pachet de deuteriu din itemuri, dupa care am sacrificat un pachet complet (sacrificat metalul/cristalul pentru a mai aduna ceva deuteriu), de aici facut cate 5k recuri. Ah, inainte de asta, ridicat depozitul de deuteriu 2 sau 3 nivele instant (am krakeri de n-am ce face cu ei).


    Cu docul spatial la 26% si vreo 900m recuperat din DF, am pierderi reale de vreo 1.5 mld, dar suficient cat sa-l propulseze pe mihai pe locul 1.


    Acum, daca evaluam putin istoria acestui univers, unde ati pompat suficienti bani cat sa produceti erectii GFului, bagat nevaste in joc, altii copii, farmat conturi proprii, fiind marionete dirijate de un jucator mult mai priceput decat voi, as lasa arogantele si as fi ceva mai linistit.


    Despre materie: aveam 360k adunata din expeditii. Am bagat 25 lei (lei, nu euro, nu dolari) ca sa pot lua echipa timp de 3 luni (de'atunci nu m-am mai laudat ca sunt in top fara a cumpara materie, totusi fiind la ani lumina de multi dintre voi cu investitiile)


    Sa fii multumit ca ati avut echipa. Daca era univ non acs, va bateam de mult cu cargourile :lol:


    In rest ... ti-am zis, omul are si o viata ceea ce la multi altii nu se vede. nu mai intru in detalii, ca o sa spui ca e frustrare :)) am trecut de mult de asta, mai ales pentru un joc ca ogame :D


    Deci, a fost un spy & fly simplu, nimic spectaculos. bucura-te de resurse :modo:

  • Despre materie: aveam 360k adunata din expeditii. Am bagat 25 lei (lei, nu euro, nu dolari) ca sa pot lua echipa timp de 3 luni (de'atunci nu m-am mai laudat ca sunt in top fara a cumpara materie, totusi fiind la ani lumina de multi dintre voi cu investitiile)

    360k materie din exp...intr-un an de zile pe taurus unde am dat exp non-stop nu am strans atata materie.....conturile de care vorbesti...pe bune....frustrare fara margini,profiturile au fost facute pe colegii din alianta ta si din gradinita proprie (unii au zis ca erati in pna,dar cand colo ca sa mai castigati si voi ceva ati inceput sa-i farmati),tu vb de bani pt ca probabil te chinui sa mai strangi cate 100lei la sfarsit de luna sa mai cumperi si tu cate ceva....unu care nu da decat exp nici macar pt pirati sa stranga resurse pe x4 mai multe decat urmatorii 3 jucatori in top,evident mi se pare o performanta....de cand joc pe hyperion nu ai miscat nimic,nu ai dat decat 2 3 farmuri pe niste sateliti nevinovati,care nu ti-au adus prea mare beneficiu...o da,am uitat asta te-a facut sa strangi mld de ress:))))

    asa ca smiorcaite incontinuu,ca o sa am grija sa trec cat de curand sa iau si dock-ul...poate te gandesti sa mai contruiesti ceva,nu de alta dar sa nu mai pierd mult timp ...si acum ca tot ma ofticai o sa fac nenorocitu ala de hyper 15 ca sa nu mai fii atat de imbufnat...sper sa continui...si poza cu ce itemi ai....cam putini,asa ca fapt divers

  • salariul meu e cu mult peste media din Romania, si n-am plecat in vest la vandut gogosi rotfl nu-mi dau seama ce-ti e asa greu de inteles ca 360k materie e facuta din expeditii :))) cauta pe forum sa vezi cate eventuri de extra-materie au fost in perioada asta :/


    v-am spus de la inceput ca nu sunt genul care sa urmareasca flote, timpi, program, nu's grozav ca voi, eu doar raiduri + expeditii. asa am jucat tot universul asta. Iar gresesti cand spui ca n-am dat expeditii. Pana sa aveti voi atacurile pe STARS, eram nr 1 la flota distrusa + pierduta, tocmai din cauza expeditiilor :doofy:


    nu trolez atacul si sper sa nu fie inchis topicul, dar nu inteleg ce-ti e atat de greu sa crezi ca se poate creste un cont si fara bani :D daca asta e stilul tau de la inceputul jocului, nu inseamna ca toti joaca asa. si nu vorbi prostii, la sateliti n-am atacat deloc, am respectat faptul ca nici voi n-ati facut-o.

  • Alex, chiar nu ai atacat deloc satelitii ? Chiar tu te laudai acum ceva timp pe forum ca nu ai vrut sa pleci cu mana goala :)

    PS. Partea cu nevasta din povestirile tale e chiar plina de amuzament

  • Urcat in top 10, felicitari !


    Quote

    P.S. pentru a tot stiutori:
    nu exista o flota bine facuta in ogame. flota care o trimiti in atac e ceea care distruge adversarul cu cat mai putine daune. verifica wiki ogame. Chiar eu am scris fraza asta.


    By Bagabontu