[TOT: 4.598.749.000] vYx [AFGB] vs. Brandon Heat [Zion] (A: 525.811.000, D: 4.072.938.000)

  • La multi ani!


    Povestea maine :)


    On 31-12-2019 --:--:--, the following fleets met in battle:



    Attacker vYx [AFGB]

    ________________________________________________


    Cruiser 149.829

    Battleship 99.969

    Battlecruiser 99.175

    _________________________________________


    Defender Brandon Heat [Zion]

    ________________________________________________


    Small Cargo 22.354

    Large Cargo 159.284

    Light Fighter 1.348

    Heavy Fighter 577

    Cruiser 450

    Battleship 51

    Colony Ship 3

    Recycler 30.735

    Espionage Probe 33.588

    Bomber 52

    Destroyer 90

    Deathstar 142

    Battlecruiser 51

    Pathfinder 569

    _________________________________________



    After the battle ...


    Attacker vYx [AFGB]

    ________________________________________________


    Cruiser 145.450 ( -4.379 )

    Battleship 97.215 ( -2.754 )

    Battlecruiser 96.427 ( -2.748 )

    _________________________________________


    Defender Brandon Heat [Zion]

    ________________________________________________


    Destroyed!

    _________________________________________



    The attacker has won the battle!


    The attacker captured:

    56.581.421 Metal, 85.206.142 Crystal and 175.697.367 Deuterium


    The attacker lost a total of 525.811.000 units.

    The defender lost a total of 4.072.938.000 units.

    At these space coordinates now float 1.641.237.500 metal and 1.394.609.300 crystal.

    The attacker captured a total of 317.484.930 units.


    The chance for a moon to be created from the debris was 20%.

    ________________________________________________


    Debris harvested by the attacker(s):

    1.641.237.500 Metal and 1.394.653.400 Crystal



    Summary of profit/losses:


    Summary attackers(s)

    Metal: 1.403.868.921

    Crystal: 1.297.976.542

    Deuterium: 125.719.367

    The attacker(s) made a profit of 2.827.564.830 units.


    Summary defender(s)

    Metal: -2.107.256.421

    Crystal: -1.895.622.142

    Deuterium: -387.544.367

    The defender(s) lost a total of 4.390.422.930 units.



    Powered by OGotcha CR Converter 4.3.1

  • Vezi sa nu fie deploy luna-> planeta data viitoare daca tot schimbi ceva.

    Well....ce sa vezi , fix asa a schimbat rotflrotflroflrofl


    La multi ani !!! Sa incepem anul bine nu?:)) Sa vin cu povestea, acum ca ne-am mai dezmeticit un pic..... Povestea simpla...Ziua de Revelion,trezit dimineata , primit o informatie ca a noastra jucarie de top a gresit fs.ul iar.....Bineinteles ca ne-am apucat de calcule...Am dat peste doua viteze....mai ramanea decat sa il fortam sa retraga....Pe la pranz , surpriza...Fiind pe forum ,il vad on...Dau repede lanx , flota retrasa...O gaura de timp de aprox 20min...Ne-am luat gandul,asta e...hai inapoi la bautura.....Pana cand vine Vyxxx cu o idee geniala....sa urmarim ceva, ceva ce ne-a redus gaura la ~2min...Destul de mult dar mai bine:))...Apoi a urmat o discutie legata de viteza pe care sa lansam returul...Din nou, Vyxx a venit cu o idee inspirata legata de viteza pe care sa lansam....Am trecut la calcule, am setat intervalul , facut calculele pentru trei atacuri...Toata bune si frumoase...Fiecare ne-am luat cu treburi....La ora cand trebuia sa lansam, hop sarmaua....Ne-am trezit ca treaba ne-a tinut prea mult....Dar cum Anul Nou nu a vrut sa ne dezamageasca, Vyxx apuca si lanseaza fullfleet....Era ceva genul "sansa unui bulgare de zapada in iad" sa iasa aceasta lovitura....La un moment dat, cu vreo 4 minute inainte de impact , in timp ce fiecare era ocupat cu golitul de pahare....vedem activitate pe luna unde se intorcea desfasurarea....tocmai ce ii venise .....Restul il puteti vedea mai sus....Aparatorul a intrat imediat dupa impact dar nu a mai avut ce sa vada....decat sa bage in mic vmode...:)


    Inca un retur pe desfasurare retrasa , un pic mai complicata ca prima oara .... Inca o data Brandon spart :)


    Felicitari Vyxx pentru aceasta lovitura , pentru toate calculele si pentru inspiratia avuta !! Multumim si lui Bufonu pentru lanx.ul dat si informatia distribuita !! Brandon , nici nu vreau sa ma gandesc cat timp ai investit in joc .... e bine macar ca ai ramas cu vorbele, ti se potrivesc.....mai ales reply-ul la Karma;)

  • sa zic si eu ...felicitari vYxx si...

    ,,Multumim si lui Bufonu pentru lanx.ul dat si informatia distribuita !! ''

    pai nu ziceai ca si tu sinn il aveai si il urmareai in lanx???

    oricum bv si felicitari voua ca stiti sa manipulati flote dar si colegi de alianta...

  • oricum bv si felicitari voua ca stiti sa manipulati flote dar si colegi de alianta...

    Multumim pentru prima. Referitor la a doua - faptul ca ne disociem de elemente toxice nu-i totuna cu manipulare.


    Ti-am explicat si in privat, dar daca tu vrei sa faci parada din disputele interne - fa-ti de cap :).

  • ,Multumim si lui Bufonu pentru lanx.ul dat si informatia distribuita !! ''

    pai nu ziceai ca si tu sinn il aveai si il urmareai in lanx???

    Eu ti-am zis ceva in legatura cu lanx.ul.....Una am zis eu,altceva spui tu aici...Da, tu ai dat informatia ieri de dimineata ca l-ai vazut pe lanx deoarece te-ai trezit mai devreme decat mine...Dar de la asta pana la acuzele copilaresti aduse...Drum lung.

  • In timp ce m-am tot distrat de cand am revenit in tara am dat din ce in ce mai putin atentie jocului. Asta e, uni se mai si distreaza in RL.
    O sa revin din vacanta dupa perioada minima. Am considerat ca vmod-ul este cea mai buna miscare avand in vedere ca a fost anul nou.
    Ca timp sa stiti ca a fost o diferenta de 10 minute de cand aterizase flota si pana a ajuns vYxx. Nici macar nu am asteptat FS-ul.


  • Ca timp sa stiti ca a fost o diferenta de 10 minute de cand aterizase flota si pana a ajuns vYxx. Nici macar nu am asteptat FS-ul.


    Multumim de precizari. Te asteptam cu forte proaspete, dupa vacanta

  • voi si altii ca voi cu aroganta voastra ati stricat ceea ce insemna .ro ....stricat prietenii , etc.

    spalativa pe cap cu conturile voastre .....




    Nu inteleg rolul acestui comentariu. Nici de troll nu e bun.

    Te rog sa te abtii de la spam sau offtopic pe viitor, cu atat mai mult la tentativele de troll.


    -zackey

    The post was edited 1 time, last by zackey ().

  • Va rog, hai sa inchidem postarea asta. Micul troll de deasupra se bucura de viata prea intens.



    PS: noi, cu aroganta noastra, am construit echipe dominante, functionale. Trolli ca tine le strica. Daca vrei sa arati cu degetul, asigura-te ca ai o oglinda pe-aproape!


    Tommy   zackey

  • Felicitari vYxx, iar !

    Te astept cu data viitoare.


    Brandon, Glotr, iar !



    :closed: la cerere Si urcat in TOP 10 !


    Quote

    P.S. pentru a tot stiutori:
    nu exista o flota bine facuta in ogame. flota care o trimiti in atac e ceea care distruge adversarul cu cat mai putine daune. verifica wiki ogame. Chiar eu am scris fraza asta.


    By Bagabontu


  • Scos din top 10 !


    Quote

    P.S. pentru a tot stiutori:
    nu exista o flota bine facuta in ogame. flota care o trimiti in atac e ceea care distruge adversarul cu cat mai putine daune. verifica wiki ogame. Chiar eu am scris fraza asta.


    By Bagabontu