AA si JFF - TITANII UNIVERSULUI 1.RO

  • Odata, de mult, universul 1.ro era condus de o singura mare alianta, AA(alcoolicii anonimi) infiintata de Speedy Gonzalez. Acolo s-au adunat cei mai mari fleeteri si mineri si nimeni nu le putea sta in cale. S-a hotarat declararea razboiului impotriva aliantei SWARM, pentru ca erau cei mai multi si erau fermele noastre. Eram rank 9 si eram in plina ascensiune. Faceam parte din alianta de top, aveam planetele si lunile langa cele ale colegilor mei, ce putea rau sa se intample? Contul lui Killer Instinct tocmai trecuse in mainile Motanului. Acesta s-a hotarat sa iasa din AA. Prea multe intrigi si interese, plus ca avand cea mai puternica flota din univers si fiind rank 1, iar Leonidas rank 2, spiritele au inceput sa se agite in AA. Ne luptam pentru tinte, ferme aveam pareri diferite si simteam cum se ducea pe apa sambetei armonia de alta data. Ne luptam pe cine cumpara deuteriul minerilor, ne deranjau atitudinile unora si altora si astfel, a inceput declinul marelui imperiu numit AA. Speedy era unul din pretendentii la conducerea AA. Leonidas era rivalul sau. Dupa retragerea Motanului din alianta, Leonidas a preluat fraiele aliantei. Speedy, care nu mai avea timp sa joace, a dat contul lui Gollum, care jucase in prealabil in universul 1. Un timp, Gollum a jucat sub o identitate secreta. Putini erau cei ce stiau cine este el. Doar atitudinea rebela si recalcitranta l-a dat de gol. Dupa o serie de replici taioase in alianta, tensiunea a crescut la maxim. Milena si Alfaomega erau dealerii lui Gollum. Noi, ceilalti fleeteri, nu le vedeam utilitatea in alianta cu exceptia faptului ca erau rank-uri mari. Eu eram prieten de mai mult timp cu Speedy, jucand impreuna pe univerul 16.org, insa ma intelegeam mai bine cu Leonidas si datorita faptului ca imi vindea ieftin deuteriu contra moonshots. Aveam si zone comune de teritoriu si un razboi cu Leonidas nu mi-ar fi fost favorabil. La un moment dat, Alfaomega l-a ajutat pe Mario din Swarm cu cateva moonshot-uri langa luna lui Leonidas. Cum situatia era incordata la maxim, acesta a fost pretextul izbucnirii secesiunii in AA. Leonidas, pe motiv ca Alfa este tradator, l-a exclus din alianta. Ceilalti, fideli lui Alfa si Speedy, au acuzat maniera lui Leonidas de a rezolva chestiunile interne ale aliantei si au decis sa paraseasca alianta. Speedy Gonzalez a intemeiat o noua alianta, JFF(Just for fun), la care s-au alaturat razvratitii. Leonidas i-a acuzat de tradare pe toti. 5 jucatori de top au plecat atunci din AA. Mirosul unui raboi plutea in aer. Eu am ramas de partea lui Leonidas si i-am blamat pe tradatori pentru actul lor. Ei m-au catalogat drept "lingau si pupincurist" si au promis razbunare. Dupa ce s-au calmat spiritele in AA, alti membrii au inceput sa plece. Pierdusem aproximativ jumatate din membrii in favoarea JFF. Situatia era critica. Parea ca AA este in cadere libera. Am demarat o campanie de promovare si recrutare uriasa pentru a acoperi pierderile suferite in randul membrilor. Am permis si celor din top 150 sa se alature noua. Doua poluri s-au format in jurul AA si JFF. Am ramas in AA si au inceput tatonarile intre cele doua aliante. Evident, pe forum a fost circul de pe lume. Ne-am urat "cele bune" pentru toate sarbatorile legale. Razboiul a continuat intre cele doua aliante, insa nu era nimic oficial. Motanu a revenit in AA, dar a fost banat. Spioni si intrigi, capcane si atacuri la sateliti, ... au existat de toate. La un moment dat, mi-am pierdut o parte din flota alaturi de radik intr-un ninja stupid la care am pus botul ca doi bivoli. Contul l-am dat la Gollum, liderul JFF dupe ce m-am retras, atragandu-mi ura tuturor celor din AA care mi-au fost prieteni si alianti. Dupa 4 luni, Gollum mi-a inapoiat contul si am ramas liderul JFF. Razboiul tacit cu AA a continuat. Am parasit JFF si am inceput sa ii vanez dupa ce Motanu a spart 4 aliati. Dupa distrugerea lui drq, Motanu impreuna cu Lou mi-au deteriorat relatiile de comert cu minerii din JFF. Am ramas o perioada fara supplieri de deuteriu. Dupa ce l-am crashuit pe Motan, am lansat vestea ca 2 aliati de-ai lui, mi-au oferit informatii ce m-au ajutat sa il dobor. La 10 minute dupa ce am imprastiat acest zvon, Motanu a desfiintat AA. Amandoua aliante au luat nastere prin intrigi si tot prin intrigi s-au dezbinat. JFF s-a sfasiat in doua, luand fiinta alianta Trade, ca mai apoi sa se autodizolve si sa dispara.
    Doua mari aliante, care au tinut in priza universul 1 pentru multe luni au sfarsit in a fi devansate de o alianta mica care a crescut uimitor, Lupii!



    DISCUTATI AICI: >>>>>>> AA si JFF - TITANII UNIVERSULUI 1.RO