Reguli interesante :))

  • Salutare.
    Profit de aceast post pentru a ma prezenta, ma numesc Calin, am 20 de ani si sunt student. Am jucat acum cativa ani o perioada foarte scurta OGame, pe universul Andromeda, dar nu suficient cat sa inteleg jocul pe cat de bine ar trebui. Am profitat de faptul ca s-a deschis universul Antares si am decis sa ma reapuc. Am chemat inca 3 prieteni si am format o alianta (MEESx). Toti eram incepatori. Am invitat cativa playeri si am avut norocul ca unii jucatori foarte buni si experimentati sa ni se alature, am invatat multe de la ei, si am ajuns pe locul 2 ca puncte, si pe 1 la militar. In fine, ca jucator incepator am fost chiar mandru de ceea ce am realizat. Apoi apar niste probleme. Un prieten ia avertisment pt limbaj cu toate ca sunt ferm convins ca nu este motivat, intrucat nu a zis nimic care sa se incadreze la limbaj neadecvat, si altul primeste urmatorul avertisment: "Țin să te anunț că nu e prea ok să lansezi atacuri cu viteză redusă doar ca să enervezi jucătorii. :) Mai mulă atenție data viitoare." WTF?!?! Fratilor de cand ma stiu joc jocuri de strategie, dar in viata mea n-am auzit aberatie mai mare. Ar trebui sa trimit ticket sa le cer adminilor deuteriu ca sa ii convina adversarului atacul? Sa il intreb pe adversar daca nu are ceva treaba cand ajunge? :)). Cand m-am apucat chiar am hotarat sa dedic timp si atentie jocului, am citit despre toti playerii cate ceva pe forum, am intrat si pe serverul de Discord, am hotarat sa devin un membru activ. Pentru ce? Pentru asta? adica serios? Au ajuns normale vanzarile si cumpararile de cont cu pretextul "schimbului" si anormal sa atac cum vreau? Am avut asteptari mult mai mari de la administratorii de aici, dar mna, toate astea spun multe despre competenta lor. Mi-ati taitat tot avantul, atat mie cat si prietenilor pe care i-am mentionat la inceput. Si sunt sigur ca vorbesc degeaba aici, pentru ca postarea asta va fi stearsa. Daca vreti sa ramaneti cu acelasi player-base de 40 de playeri activi pe RO, tineti-o tot asa, eventual vor disparea si aia. Multumesc si spor la joc! :ban:


    - Avertisment verbal
    Mao

  • Da, povesteam cu Dima aseara, despre asta.


    Ar ajuta sa citesti regulile. Ar mai ajuta sa accepti faptul ca jucatorii trebuie sa se supuna regulamentului si nu regulamentul trebuie sa se adapteze la pretentiile jucatorilor.


    Spre exemplu: stiai ca discutiile/nemultumirile despre ban se discuta pe ticket si nu pe forum? E statutat.
    Mai stiai ca atacurile low speed, menite sa "aprinda" ecranul oponentului si nu sa obtina profit - sunt considerate "spam vedere generala"? Citeste regulamentul si te vei convinge.


    Stiai ca daca ai o nemultumire referitor la raspunsul primit pe ticket, ai posibilitatea sa escaladezi acel ticket?


    Ca sa sumarizez:
    Jocul asta e minunat si iti poate aduce multe satisfactii daca-ti plac chestiile de strategie, jucandu-l asa cum se cuvine. Pe de alta parte, daca gasesti regulamentul nepotrivit pentru gustul tau, poate jocul asta nu e pentru tine.


    succes la strategie!

  • M-am uitat pe statisticile tale, nu ai prins niciodata top 50 universe Antares mmorpg-stat.eu .


    Perfect regulamentar sa ai grija la limbaj la fel cum este si spamul vizual. Regulamentul jocului



    In schimb se pare ca vorbesti in numele lui Citro, el e singurul tau "prieten" care are calitatea sa se vaite ca a fost avertizat pentru cum vorbeste pe circulare.


    SiriusRo rank 1: 30.07.2017 - 23.10.2018(fuziune).
    111 HOF (5 TOP 10 SOLO si 5 TOP 10 ACS).

  • M-am uitat pe statisticile tale, nu ai prins niciodata top 50 universe Antares mmorpg-stat.eu .

    Ma refeream la alianta. In alte jocuri de strategie chiar conta locul pe care e alianta, am crezut ca si aici :D Si tu esti admin? Sau cum de vorbesti de cirularele din alianta noastra? Chiar si asa, n-am vazut vreuna sa fie nepotrivita.

    Spre exemplu: stiai ca discutiile/nemultumirile despre ban se discuta pe ticket si nu pe forum? E statutat.


    Mai stiai ca atacurile low speed, menite sa "aprinda" ecranul oponentului si nu sa obtina profit - sunt considerate "spam vedere generala"? Citeste regulamentul si te vei convinge.

    N-am vorbit despre niciun ban. Ia-o ca pe o nelamurire referitaore la joc pe care am postat-o la categoria Ajutor si Intrebari.
    Si nu, nu stiam despre regula aia. Vina mea ca n-am citit tot regulamentul, stiam de ex despre atacul exagerat. "Daca gasesti regulamentul nepotrivit pentru gustul tau, poate jocul asta nu e pentru tine." Cea mai mare parte dintre reguli sunt chiar bine gandite, dar da, aici ai dreptate, regula asta mi se pare o aberatie :)) But fine.

  • Si nu, nu stiam despre regula aia. Vina mea ca n-am citit tot regulamentul, stiam de ex despre atacul exagerat. "Daca gasesti regulamentul nepotrivit pentru gustul tau, poate jocul asta nu e pentru tine." Cea mai mare parte dintre reguli sunt chiar bine gandite, dar da, aici ai dreptate, regula asta mi se pare o aberatie

    Te invit sa citesti nu doar regulamentele, ci si Termenii & conditiile jocului.
    :nclosed2:

    When you become angry, think about the consequences - CONFUCIUS