[Război] [Bastards] -vs- [Hades]

  • zi mah unde si cum....lasa gargara....si spune-mi si ce se intampla daca iti fug oamenii din alianta cand sunt sub atac...pierdeti?...sau ce?.....ai dat razboi de capul tau,fara sa te consulti cu nimeni......oamenii tai se roaga de mine sa ii las in pace ca ei nu vor nici un razboi

    Lupta pentru a primi ceea ce-ti place sau vei fi fortat sa-ti placa ceea ce primesti...............CUMPAR GAZ !!!

  • Nu mai plânge, joacă. Ah stai, nu știi cu ce se mănâncă.

    Mugadabumbu: Si trebuie sa ma iau de viata ta, ca imi furi gagicile
    Gusty: Je t`aime :hug:
    Sharky: moi aussi! :hug: j'adore quand tu parles francais :hug:
    Superman.jpg

  • Oamenii mei ? Au ieșit 2, pentru că unul pleacă în concediu și nu are timp. Iar celălalt, poate nu vrea, că nah, nu vrea să dea atacuri.

    Cât despre oameni, să îți zic de la voi câți plâng datorită faptului că vor rămâne fără sateliți, din cauza unei :censored: plângăcioase care e farmată și spartă ?


    Scuzați dubla postare :)


    Limbaj neadecvat (Scuze acceptate pentru dubla postare) - Avertisment verbal
    Nevers

    Mugadabumbu: Si trebuie sa ma iau de viata ta, ca imi furi gagicile
    Gusty: Je t`aime :hug:
    Sharky: moi aussi! :hug: j'adore quand tu parles francais :hug:
    Superman.jpg

    The post was edited 1 time, last by Nevers ().

  • gusty...ridica-te macar o data la inaltimea acestui joc......omul a fugit din bastards cand flota mea mai avea 5 min......si dupa ce i-am dat 700 de ipm ...80kk daune......sau acum nu se mai pun pt ca nu mai era in bastards la ora atacului ??

    Lupta pentru a primi ceea ce-ti place sau vei fi fortat sa-ti placa ceea ce primesti...............CUMPAR GAZ !!!

  • Mă, plimbă-te că ești un bufon paralel cu jocul. Ești prea inferior pentru toți. Ți-am zis, consultă un psiholog, ai mari probleme. Cât despre atac și ieșitul înainte, e considerată lovitură de război, pentru că ar ieși să evite lovitura. ( Thanks MotanuD ) Dar să vedem timpii și nu se pune problema.


    Dar îmi place că tot ce poți, e să dai IPM. De altceva nu ești capabil. Aș fi putut face peste 300kk daune în 10 minute, dacă voiam să folosesc IPM. Dar nu mă înjosesc la noobisme specifice ție.


    La hiturile pe Czar, trebuie sa pui si ora, pentru că nu face parte din alianță. Altfel, ora ieșirii din alianță, este: 18:44:49
    Noob.


    Limbaj neadecvat, insulta - Warn
    Nevers

    Mugadabumbu: Si trebuie sa ma iau de viata ta, ca imi furi gagicile
    Gusty: Je t`aime :hug:
    Sharky: moi aussi! :hug: j'adore quand tu parles francais :hug:
    Superman.jpg

    The post was edited 3 times, last by Nevers ().

  • intrebare adresata cuiva care se pricepe la joc,nu lui gusty(care nu stia nici el,dar l-a intrebat pe motanu)......ce se intampla cu urmatoarele hituri care se vor da pe czar apus(cel care e pe lista,dar a fugit din bastards)

    Lupta pentru a primi ceea ce-ti place sau vei fi fortat sa-ti placa ceea ce primesti...............CUMPAR GAZ !!!

  • Aseara, alianta Bastards avea 9 membri. Unul (WOG) a plecat cand a auzit ca e rost de bataie, iar altul 2 (czar apus) a iesit in cateva ore de la inceputul ostilitatilor. Eu zic ca nu e un rezultat rau sa scapi de 2 adversari asa de repede. Au mai ramas 7.

    Sunt atât de inteligent, încât niciodată nu înţeleg nimic din ceea ce spun. (Oscar Wilde)

  • MotanuD e moderator, el decide cum sunt regulile, în caz că nu sunt specificate cum trebuie în regulament. Se întreabă de fiecare dată.


    Colegii nu vor să dea atacuri, pentru că nu au timp su nu vor să participe, nu ne pasă, de aceea e război standard.


    Pentru ferma de mai sus, care nu are habar de regulament: Orice jucător, care părăsește alianța, în cazul unui război standard, acesta nu mai participă la acel război. Farmerama. Jucătorul lui pește, care a dat 2 top10 pe Ursa și se lăuda cu ele la semnături. rotflrotfl


    Daniel, oamenii mai pleacă în concedii, vara. Sau tu ești ăla care stă cu ochii în ogame pe plajă ?

    Mugadabumbu: Si trebuie sa ma iau de viata ta, ca imi furi gagicile
    Gusty: Je t`aime :hug:
    Sharky: moi aussi! :hug: j'adore quand tu parles francais :hug:
    Superman.jpg

  • In acest caz inseamna ca e foarte corect sa raman eu si cei 2 care sunt in vacanta in alianta......n-am aparari,n-am sateliti.......va puteti declara invinsi.......ceilalti"nu au chef sa dea atacuri...pleaca in concediu"...etc....alte scuze de a lui gusty)

    Lupta pentru a primi ceea ce-ti place sau vei fi fortat sa-ti placa ceea ce primesti...............CUMPAR GAZ !!!

  • Vorbesc culmea, cele 2 ferme ale mele. Păi e normal, când tot ce faceți, e să vorbiți. Sau să faceți pushuri, că ferma mea de pe Pegasus, alias king of noobs, le are cu astea.

    bai, lasa-mi in privat cateva semne de punctuatie si le pun eu un textul tau unde este nevoie...vad ca tu nu stii sa le folosesti :)))


    Trolling - Avertisment verbal
    Nevers

    The post was edited 1 time, last by Nevers ().

  • Berare, tu maltratai limba română. Lasă-te de spam și încearcă să fii util pe undeva. Ah stai....



    Ultimul mesaj pe care îl las aici. A fost distractiv să mă cobor la nivelul fermelor.


    Off topic - Avertisment verbal
    Nevers

    Mugadabumbu: Si trebuie sa ma iau de viata ta, ca imi furi gagicile
    Gusty: Je t`aime :hug:
    Sharky: moi aussi! :hug: j'adore quand tu parles francais :hug:
    Superman.jpg

    The post was edited 1 time, last by Nevers ().

  • Evident cum il cunoaste toata lumea,acelasi Gusty care "indoaie" regulile dupa cum vrea el si in favoarea lui.
    Daca razboiul a fost declarat cu jucatorul czar apus inca in alianta atunci si acesta trebuie sa fie "contorizat" la loviturile ulterioare indiferent daca acesta mai este cu voi sau nu.
    Sa nu uitam mai departe de "razboiul" purtat cu KUKURUCU. Unde ai avut acelasi argument Gustere.
    Oricum toata lumea iti stie asa autoproclamata valoare a ta!
    In alta ordine de idei : spor la razboi si fie ca cel mai parsiv sa se laude ca de obicei .

    Oameni sunt multi,dar multi nu sunt oameni..  :thumbdown:



  • @Gusty om de nimic cu ce fapt sa dai 1k ip-uri?
    Ce ti-am facut eu tie personal ca sa faci asta? Mi-am vazut de treaba mea de mineritu meu si tu vii sa dai 1k ip-uri pentru?


    Sa te dai mare si tare pe forum? esti cel mai mare man ... cel mai bun... bravo ai dovedit inca o data cat de :censored: esti


    Doar pentru ca ai editat nu inseamna cu nu pot vedea ce ai scris initial.
    Avertisment verbal pentru limbaj neadecvat si insulta.
    Ti-as fi dat Warn cu drag pentru limbajul folosit dar
    te iert pentru ca l-ai editat dupa cateva minute.
    Nevers

  • ha ha ce frumos suna acest post cu guster in faza de :censored: ....


    insulta - Avertisment verbal
    Nevers

    The post was edited 1 time, last by Nevers ().

  • @RENEGADE - nu mi-l aduc aminte cu drag. Era guraliv intr-un fel indecent si a trisat intens pana a fost banat. Din pacate cam asa e colorata amintirea despre PREDATOR, asa a colorat-o el singur.


    In fine, sa nu mai dezgropam mortii, sa-i lasam sa se reinventeze singuri.


    Spor la razboi, tuturor participantilor! Cu toate ca ar fi mult mai savuros, fara atatea insulte in preambul. mnah...

  • Sumar 24/07/2018 15:35

    Damage Bastards: 326,588,500
    Damage Hades: 133,950,000

    Mugadabumbu: Si trebuie sa ma iau de viata ta, ca imi furi gagicile
    Gusty: Je t`aime :hug:
    Sharky: moi aussi! :hug: j'adore quand tu parles francais :hug:
    Superman.jpg

  • Nu poate omul sa lipseasca un pic. Revin si...

    @RENEGADE te rog sa folosesti caractere mai mici la scris. Ocupi jumatate din ecran cu doar cateva cuvinte. Inteleg ca maresti cateva cuvinte ca sa evidentiezi ceva dar nu tot ceea ce scrii...
    @Gusty si @king of the beer. Toata lumea stie ca aveti ceva de impartit fiind adversari pe mai multe universuri. Eu zic ca este nepotrivire de caracter. Va rog sa incetati in a continua aceste certuri, jigniri si luari in deradere pentru ca totul se rasfrange asupra voastra. Imi pare rau pentru voi dar nimeni nu o sa fie scutit de la avertismente/warn si daca o sa continuati in acelasi ritm... banarea contului. Pentru binele vostru sper sa si intelegeti ce am scris. Nu doar sa cititi.
    @Unknown atacul cu interplanetare este permis, ruinarile de aparari la fel. Te rog sa semnalizezi ce nu ti sa pare corect/legal prin ticket si nu in discutii si jigniri inutile aici pe forum.
    @tkd inca mai sper ca o sa revii la un limbaj decent.

    Pentru discutii, aveti chat-ul ogame. Discutati acolo inclusiv problemele voastre. Pentru reclamatii aveti si Sistemul de Tichete. Pentru ceea ce aveti sa va strigati, sa va jigniti si sa va injurati folositi cu incredere alte sisteme de chat. Nu cele ale GF.

    Sper ca m-am facut inteles. Nu vreau sa mai avem neintelegeri. Nu se mai poate baza nimeni pe seriozitatea voastra? Unii sunteti jucatori vechi, foarte vechi aici. Mai mare rusinea.... Ce exemplu dati celor noi veniti?

    In alta ordine de idei bafta tuturor celor implicati in razboi! Noi, cei de margine vrem sa vedem fapte, lovituri, capcane... vrem ceva frumos si stiu ca sunteti capabili sa oferiti asa ceva.


    Ogame te invata, inainte de toate, sa vezi jumatea plina a paharului gol!

    The post was edited 2 times, last by Nevers ().

  • Sumar 02.08.2018 / 04:00 AM

    Damage Bastards: 602.699.000
    Damage Hades: 177,929,000

    Mugadabumbu: Si trebuie sa ma iau de viata ta, ca imi furi gagicile
    Gusty: Je t`aime :hug:
    Sharky: moi aussi! :hug: j'adore quand tu parles francais :hug:
    Superman.jpg